X
تبلیغات
چت روم استقلال کیف
. - جدیدترین اخبار باشگاه استقلال

.

استقلال فصل را با برد تمام کرد

تیم فوتبال استقلال در آخرین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 21 در دیداری تشریفاتی در تقریبا خالی ورزشگاه آزادی ( 330 تماشاگر طبق اعلام بلندگوی در ورزشگاه حضور داشتند) به مصاف تیم الریان قطر رفت که  این بازی با نتیجه 3 بر یک به سود استقلال به پایان رسید، تا استقلال با یک برد پرگل با آسیا وداع کند. این آخرین بازی استقلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود. آبی‌پوشان بعد از این پیروزی بیشتر حسرت امتیازهای از دست رفته را خوردند.

امیر یاکوب داور مالزیایی مسابقه به محمد قاضی و کبه از استقلال و یونس یحیی و ابراهیم دامی از الریان کارت زرد نشان داد.

در دقیقه 25 مسابقه خطای مدافعان الریان روی محمد قاضی یک پنالتی برای استقلال به ارمغان آورد که آرش برهانی ضربه پنالتی را از دست داد و ضربه برهانی را الریان مهار کرد و در برگشت هم برهانی نتوانست توپ را گل کند. آرش برهانی در این دیدار بازوبند کاپیتانی را هم بر بازو بسته است.

آبی‌پوشان چهار ملی‌پوش خود را به دلیل حضور در اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی در اختیار نداشتند.خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده، امیرحسین صادقی و آندرانیک تیموریان امشب در ترکیب استقلال حضور نداشتند.

در دقیقه 33 ضربه آزادی ارسالی ایمان مبعلی را دروازه‌بان الریان مهار کرد.

در دقیقه 39 ضربه سر حنیف عمران‌زاده را دروازه‌بان الریان به کرنر فرستاد. استقلال در نیمه اول حملات زیادی روی دروازه‌ الریان انجام داد.

در دقیقه 43 بازیکن الریان پشت محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شدند که ضربه آنها از بالای دروازه آبی‌ پوشان به اوت رفت.

در دقیقه 44 مهرداد اولادی مصدوم شدو  جای خود را به کبه داد.

در دقیقه 55 سانتر ارسالی پژمان نوری به کبه در محوطه جریمه الریان رسید که این بازیکن هم با یک ضربه گل اول استقلال را به ثمر رساند.

در دقیقه 60 ضربه ارسالی ایمان مبعلی را دروازه‌بان الریان به طور ناقص دفع کرد که توپ به محمد قاضی رسید و او با یک شوت گل دوم استقلال را به زیبایی به ثمر رساند و توپ به زیر طاق دروازه‌ الریان خورد و وارد دروازه شد.

کبه در دقیقه 74 با یک شوت از داخل محوطه جریمه گل سوم استقلال را به ثمر رساند.

در دقیقه 82 فهد خلدان با یک شوت از داخل محوطه جریمه گل اول الریان را به ثمر رساند.

استقلال و الریان هر دو از گردونه رقابت‌ها حذف شده‌اند و این بازی حساسیتی برای دو تیم از نظر جدولی نداشت. البته کنفدراسیون فوتبال آسیا به تیم‌های برنده در هر بازی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 40 هزار دلار پاداش پرداخت می‌کند. الریان به لیگ دسته دوم قطر هم در این فصل سقوط کرده است.

در دیگر دیدار این گروه تیم الجزیره امارات به مصاف تیم الشباب عربستان رفته که این بازی با نتیجه 2 بر یک به سودل الشباب به پایان رسید هر دو تیم  از گروه صعود کرده‌اند.

*ترکیب استقلال:

سیدحسین حسینی، حنیف‌عمران‌زاده، پژمان نوری، قاسم قاموشی( از دقیقه 92 بابک جباری)، احمد نعمت‌الهی، ایمان باصفا، ایمان مبعلی، ساموئل، مهرداد اولادی( از دقیقه 43 کبه)، محمد قاضی و آرش برهانی

دانلود گل اول توسط کبه

دانلود گل دوم توسط قاضی

دانلود گل سوم توسط کبه

 
پـــنجم شدیم / خداحافظی با آسیا پس از 6 سال

تیم‌های فوتبال استقلال و تراکتورسازی تبریز از هفته سی‌ام و پایانی رقابت‌های لیگ برتر از ساعت 19 در حضور حدود نزدیک به 50 هزارتماشاگر ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که در نهایت این دیدار با نتیجه 3 بر یک به سود تراکتورسازی به پایان رسید.

استقلال که در این دیدار حتی چشم به کسب عنوان قهرمانی هم داشت کار را کمی هجومی‌تر از حریف تبریزی آغاز کرد با این حال حملات استقلالی‌ها خیلی جاندار نبود تا این دیدار تا دقایق میانی نیمه اول بدون اتفاق خاصی روی دروزاه‌های 2 تیم سپری شود.

در ادامه تراکتورسازی نبض میدان را در دست گرفته و در چندین نوبت حملاتی را روی دروازه آبی‌پوشان ترتیب دادند که البته این فرصت‌ها نیز چندان خطرناک نبود.

در دقیقه 27 اولین حمله نسبتاً جدی استقلالی‌ها را محمد قاضی با بی‌دقتی از دست داد و با شوتی کم جان، توپ را راهی اوت کرد.

در دقیقه 30 و روی یک ضربه ایستگاهی محمد احمدزاده با یک شوت زیبا از پشت محوطه 18 قدم گل اول را برای تراکتورسازی به ثمر رساند تا کار برای استقلال در ادامه مشکل‌تر شود.

در ادامه استقلال کمی دامنه حملات خود را بیشتر کرد و از سمت راست نیز حملاتی را ایجاد کرد که در دقیقه 44 سرانجام این حملات نتیجه داد و حنیف عمران‌زاده روی ضربه کرنر ارسالی از سمت راست توانست کار را به تساوی بکشاند.

نیمه دوم در حالی آغاز شد که در همان دقایق آغازین این نیمه تبریزی‌ها صاحب ضربه ایستگاهی شدند. در این صحنه و در دقیقه 52 محمد نصرتی روی اشتباه مسلم رحمتی در جایگیری توانست یک بار دیگر گل برتری را برای تراکتورسازی به ثمر رسانده و این تیم را پیش بیاندازد.

در ادامه دیدار استقلال حملاتی را انجام داد که بیشتر این فرصت‌ها با هوشمندی حامد لک از دست رفت.

مسعود ابراهیم‌زاده نیز با ورود به میدان، بازی خوبی را برای تراکتور به نمایش گذاشت و حتی در یک صحنه این فرصت را داشت تا با یک شوت سرضرب، اختلاف کار را هم بیشتر کند که این شوت با خوش‌شانسی رحمتی به تیرک دروزاه برخورد کرد.

استقلال که در این دقایق با اطلاع از نتایج سایر دیدارها حداقل برای کسب سهمیه آسیا می‌جنگید با ورود نظری حملات خود را بیشتر کرد اما در یک ضدحمله تراکتورسازی توسط کریم انصاری‌فرد یک پنالتی را روی فرار خود از صادقی گرفت که این ضربه توسط خود انصاری فرد در دقیقه 74 تبدیل به گل شد تا تراکتور اختلاف را بیشتر کند.

در نهایت این دیدار با برتری 3 بر یک تراکتورسازی به پایان رسید تا استقلال با 53 امتیاز در پایان این فصل رتبه پنجمی را از آن خود کرده و تراکتورسازی نیز با 45 امتیاز در مکان ششم قرار بگیرد.

به این ترتیب استقلال پس از 6 فصل حضور پیاپی در آسیا برای فصل آینده از کسب سهیمه آسیا محروم شد.

تورج حق‌وردی، داور این دیدار به سعید دقیقی، مهدی کیانی و کریم انصاری‌فرد از تراکتورسازی و امیرحسین صادقی، هاشم بیک‌زاده، مهرداد اولادی و محمد قاضی از استقلال کارت زرد نشان داد.

گلزنان تراکتورسازی سابقه بازی در پرسپولیس را دارند.

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، خسرو حیدری، جی‌لوید ساموئل، حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، هاشم بیگ‌زاده، علیرضا واحدی‌نیکبخت (56- محمدمهدی نظری (86- ایمان باصفا))، تونی‌ کاروالیو، محمد قاضی، آرش برهانی (89- مهرداد اولادی) و پژمان نوری

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

هفته پیش موقع خواب داشتم فکر میکردم ایـــنهمه ما همه رو مسخره کردیم و به پرسپولیس گفتیم بای بای و ... هفته آخر همچین بلایی نیاد سرمون ! دقیقا به پنجم شدن هم فکر کردم نه چهارم و سومی ! پرسپولیس داشت قهرمان میشد!!!

یعنی تا صبح ما سانتر میکردیم لک می پرید میگرفت !!!

بای بای خیـــلیا ...

 
آبی ها همچنــــان امیدوار به قهرمانی / پرسپولیس بای بای !


تیم‌‌های فوتبال فولاد خوزستان و استقلال از هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر و از ساعت 17:30 و همزمان با سایر دیدارهای این هفته در ورزشگاه الغدیر و در مقابل 50 هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند که در نهایت این دیدار با نتیجه یک بر صفر به استقلال به پایان رسید.

در همان دقایق نخست نیمه اول فولاد روی یک ضربه کرنر یک بخت مسلم گلزنی را از دست داد و با خوش شانسی استقلالی‌ها این توپ به تیر دروازه برخورد کرد. لوسیانو پریرا نیز در دقیقه 10 یک فرصت خوب دیگر را در مصاف با رحمتی از دست داد.

در دقیقه 20 استقلالی‌ها روی فرار برهانی صاحب موقعیت شدند که پاس این بازیکن به قاضی، با شوت مهاجم استقلال همراه شد که در نهایت شوت این بازیکن از روی دروازه به اوت رفت.

حملات استقلال در دقایق میانی نیمه اول ادامه پیدا کرد و یک‌بار دیگر آبی‌ها روی فرار خسرو حیدری از سمت راست صاحب فرصت شدند که سانتر بی‌عیب و نقص حیدری با فرصت‌طلبی و ضربه سر برهانی همراه شده و باعث شد تا قفل دروازه فولاد در دقیقه 23 باز شود.

در ادامه فولاد که مقابل تماشاگرانش در خانه بازی می‌کرد توپ و میدان را در دست گرفته و حملات دامنه‌داری را تدارک دید تا جایی که در دقیقه 34 عبدالله کرمی می‌توانست با شوتی سهمگین دروازه استقلال را باز کند که این توپ خطرناک با فاصله کمی از روی دروازه استقلال به اوت رفت.

در دقیقه 37 نیز آرش برهانی در حالی که با سوشا مکانی تک به تک شده بود با آرامی توپ را به دروازه‌بان فولاد تقدیم کرد تا در نهایت نیمه اول این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان برسد.

در نیمه دوم نیز فولاد کار هجومی آغاز کرده و در دقیقه 50 سروش رفیعی با ضربه سر دروازه استقلال را به شکل خطرناکی تهدید کرد.

در ادامه و از دقیقه 55 فولاد به خاطر اخراج بختیار رحمانی 10 نفره شد با این حال همچنان نبض میدان در دست فولادی‌ها بود و این تیم با یک یار کمتر به حملات خود ادامه داد.

در دقیقه 71 هم تیموریان از بازی اخراج شد تا بازی کمی به حاشیه کشیده شده و هر دو تیم با 10 بازیکن به کار ادامه دهند.

در ادامه استقلال با ارائه یک بازی تدافعی موفق شد مقابل حملات فولاد ایستادگی کرده و یک بار دیگر با 3 امتیاز اهواز را ترک کند.

داور 6 دقیقه وقت اضافه گرت ولی باز فولاد نتوانست کاری از پیش ببرد.

استقلال با این برتری 53 امتیازی شد و در رده سوم قرار گرفت و فولاد نیز با این شکست با 54 امتیاز دوم شد.

علیرضا فغانی، داور مسابقه در نیمه اول به ساموئل، حیدری، تیموریان از استقلال و پریرا و عبدالله کرمی از فولاد کارت زرد نشان داد. فغانی همچنین در دقیقه 55 به بختیار رحمانی به خاطر حرکت غیر ورزشی‌اش روی تیموریان با کارت قرمز مستقیم اخراج کرد تا از این دقیقه فولاد با 10 نفر به کار ادامه دهد. در دقیقه 71 نیز این بار فغانی کارت زرد دوم را به تیموریان نشان داد تا استقلال هم 10 نفره شود.

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، هاشم بیگ‌زاده، خسرو حیدری( 96 - علیرضا نیکبخت واحدی)، ساموئل، احمد جمشیدیان (67- کاروالیو)، آندرانیک تیموریان، پژمان نوری، آرش برهانی (83-مهرداد اولادی) و محمد قاضی.

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

اولین بار بود امسال ایـــنقد استرس داشتم . ای کاش ای کاش 2 هفته زودتر برمیگشتیم به اون روند بردهای هرچند خفیف ولی 3 امتیـــازی ...گل خوردن دقیقه 90 توی هر دو بازی رفت و برگشت جلو نفت , گلی که از ادینهو توی کرمان دقیقه 90 خوردیم ... خیلی مفت امسال از جام دور شدیم . البته همچنان شانس داریم میشه امیدوار بود نفت و فولاد هفته آخر نبرن ...


نظرم این بود که قهرمانی حق فولاد ولی رفت و برگشت ببریمشون , اونم با این تیم داغون واقعا حیـــفه قهرمان نشیم ...خیلی حیفه ...

پرسپولیس خخخخخخخخخخ !!!!

چکار کــــــــــردی تو سیــــــــد ... شیــــر اهواز ! عالی بودی

 
طلسم الجزیره شکست / امیدوار به صعود

دیدار تیم های الجزیره امارات و استقلال از ساعت 20:10 در ورزشگاه محمد بن زاید شهر ابوظبی با قضاوت کیم دان جین آغاز شد.

داور کره ای این دیدار به ساموئل و مهدی رحمتی از استقلال کارت زرد نشان داد.آبی پوشان تهرانی که نیاز به برد داشته تا به جدول مسابقات برگردند در این دیدار آندرانیک تیموریان را در ترکیب اصلی در اختیار داشتند.

استقلال که روز 27 اسفند ماه سال قبل در ورزشگاه آزادی مقابل نماینده اماراتی به تساوی رسیده بود با شناخت از این تیم وارد زمین شد اما در دقایق ابتدایی تحت فشار حریف قرار گرفت و در یکی دو صحنه رحمتی مانع باز شدن دروازه شد.

همین روند ادامه داشت تا اینکه ضربه چپ بازیکن الجزیره از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت. البته دقایقی بعد روی ارسال حیدری، قاضی با ضربه سر دروازه حریف را تهدید کرد اما توپ به بیرون رفت تا بازی بدون گل در جریان باشد.

در دقیقه 41 مهاجم الجزیره در شلوغی مقابل دروازه استقلال ضربه ای ناگهانی را زد که رحمتی توپ را به کرنر فرستاد تا این نیمه با وجود حملات فراوان تیم اماراتی با تساوی بدون گل به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم استقلال بهتر بازی را آغاز کرد و حتی در دقیقه 52 روی حرکت فوق العاده برهانی و قاضی می‌توانست توسط نوری به گل برسد اما ضربه این بازیکن را گلر الجزیره با واکنشی خوب به کرنر فرستاد.

چند دقیقه بعد الجزیره در موقعیت گل قرار گرفت اما حریف نتوانست از این فرصت استفاده کند تا اینکه روی حرکت خوب مهدی نظری و پاس وی به قاضی مهاجم استقلال دومین گل خود را تیم اماراتی در دو هفته اخیر به ثمر رساند تا بارقه های امید در این تیم زنده شود.

درست یک دقیقه بعد پاس قاضی به نظری این بازیکن را در موقعیت قرار داد اما ضربه این بازیکن را گلر حریف گرفت.

نماینده ایران که در این دقایق خیلی خوب بازی می کرد این بار از روی ضربه تونی کاروالیو می توانست گلزنی کند که باز هم گلر الجزیره با واکنشی خوب توپ را به بیرون فرستاد.

در دقایق پایانی بازی و با حضور مبعلی استقلال بازی را اداره کرد تا آبی پوشان با کسب 3 امتیاز ارزشمند به ایران برگردند و همچنان شانس صعود را به دور دوم داشته باشند.

تیم استقلال با این شکست در ورزشگاه محمد بن زاید طلسم شکنی کرد و برای اولین بار الجزیره امارات را شکست داد تا ارزش این برد دو چندان باشد.

استقلال با این برد 4 امتیازی شد و با توجه به نتیجه دیدار الریان و الشباب در رده سوم قرار گرفت تا همچنان شانس صعود به دور دوم را داشته باشد.الجزیره نیز با این شکست 7 امیتازی باقی ماند و به رده دوم جدول گروه A صعود کرد.

ترکیب استقلال/ سیدمهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، جی لوید ساموئل،خسرو حیدری، هاشم بیک زاده، علیرضا واحدی نیکبخت، پژمان نوری، آندرانیک تیموریان، احمد جمشیدیان(67 تونی کارلوالیو)، محمد قاضی و آرش برهانی(64 محمد مهدی نظری)(77 ایمان مبعلی)

سرمربی/ امیر قلعه‌نویی

آخیـــــش ! دق این الجزیره کشت مارو این چندساله ... بالاخره زدیمشون !

خوب شد طلسم نبردن شکست یکم با خیال راحت تر بازی میکنن بازیهای بعدی رو ...

فقط حیف شد الشباب برد . حسرت اون گل مفتی که سید خورد جلو الریان ...

برای صعود ما باید الشباب رو بزنیم الریان رو هم با 2 تا اختلاف بزنیم الجزیره که الریان رو میزنه یه مساوی هم جلو الشباب میگیره ما میریم بالا.اگرم بردش که چه بهتر نیاز به 2 تا گل زدنِ ما نیست ...

**********************

اصلا شاید کلا نیاز به 2 گل زدن ما نباشه ! ما 2تا بازی رو ببریم ببینیم بقیه چکار میکنن ! خلاصه از الان زیاد به اما و اگرهاش دقت نکنید گیج میشید !

 
امتیــــاز گرفتیــــــــم !

دیدار استقلال ایران و الجزیره امارات با تساوی دو بر دو به پایان رسید. گل‌های الجزیره را عبدالعزیز بارادار در دقایق 6 و 56 به ثمر رساند و گل‌های استقلال را قاضی در دقیقه 17 و عمران‌زاده در دقیقه 65 به ثمر رساندند.

با این نتیجه استقلال همچنان سرنوشت صعود را در دست خودش دارد اما برای صعود نیاز به سه پیروزی دارد که کاری دشوار به نظر می‌رسد. با این تساوی طلسم شکست‌ناپذیری الجزیره برای استقلال هم شکسته نشد و آبی پوشان برای صعود مجبورند این طلسم را در امارات بشکنند.

گزارش نیمه اول:

آبی پوشان از همان ابتدای بازی نشان دادند به دنبال سه امتیاز هستند. نخستین فرصت این دیدار را آبی‌پوشان در دقیقه پنجم به دست آوردند و ارسال دیدنی جمشیدیان برای بیک‌زاده با ضربه سر او همراه شد و پس از برخورد به دروازه‌بان الجزیره به تیرک دروازه خورد و راهی کرنر شد.

با این حال این حملات چندان دامنه‌دار نبود و عبدالعزیز بارادا در دقیقه ششم روی اشتباه عجیب خط دفاعی استقلال در داخل محوطه جریمه آبی‌پوشان صاحب توپ شد و با یک بغل پای فنی گل نخست را برای الجزیره به ثمر رساند. بعد از این گل، بازی به سمت تعادل پیش رفت و در دقیقه 17 ارسال دیدنی خسرو حیدری با ضربه سر خوب قاضی همراه شد تا استقلال گل تساوی را به ثمر برساند.

در ادامه این دیدار در حالی که بازی بیشتر در میانه‌های میدان در جریان بود در دقیقه 36 ساموئل از فاصله‌ی سی متری اقدام به شوتزنی کرد که ضربه او با اختلاف اندکی راهی اوت شد و تنها یک دقیقه بعد بارادا از خلأ جناح راست استقلال استفاده کرد و در زاویه تقریبا بسته تلاش کرد دروازه رحمتی را باز کند اما دروازه بان استقلال توپ او را به خوبی دفع کرد.

در دقایق پایانی نیمه نخست استقلالی‌ها چند فرصت نصفه و نیمه را بدست آوردند اما با بی دقتی آنها را از دست دادند تا نیمه نخست با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

گزارش نیمه دوم:

در نیمه دوم بازی متعادل آغاز شد و در حالی که استقلال رفته رفته فشارش روی حریف را بیشتر می‌کرد در دقیقه 56 روی یک ضد حمله وقتی عبدالله قاسم در گوشه محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد با یک پاس کوتاه و خوب عبدالعزیز بارادا را صاحب توپ کرد و با گذشتن از کنار عمران زاده با یک بغل پای ساده دروازه استقلال را برای بار دوم باز کرد.

با این حال آبی پوشان تنها 9 دقیقه بعد روی کرنر ارسالی مبعلی صاحب موقعیت شدند و عمران‌زاده با یک ضربه سر خوب گل تساوی را وارد دروازه الجزیره کرد. در ادامه این دیدار اشتباه‌های متعدد کبه فرصت‌های خوبی را به الجزیره‌ای‌ها می‌داد تا در ضد حملات خطرناک ظاهر شوند اما عکس العمل‌های به موقع رحمتی نگذاشت تا دروازه آبی پوشان برای بار سوم باز شود.

یکی از بهترین فرصت‌های این نیمه بر روی پاس کبه در دقیقه 80 برای قاضی مهیا شد که ضربه سنگین این بازیکن با واکنش خوب علی خسیف، دروازه‌بان الجزیره راهی کرنر شد و تنها پنج دقیقه بعد آبی پوشان روی یک کار ترکیبی با ارسال بیک‌زاده، عمران‌زاده را در موقعیت سرزنی قرار دادند ولی ضربه سر این مدافع پیش تاخته با برخورد به سقف دروازه الجزیره راهی اوت شد.

در دقیقه 87 شوت هاشم بیک‌زاده با شوتی کات‌دار از پشت محوطه جریمه الجزیره روانه دروازه تیم اماراتی شد اما واکنش دیدنی دروازه بان الجزیره مانع از فروپاشی دروازه این تیم شد.

در دقیقه 93 پس از اینکه کبه موقعیت خوبی را از دست داد، پس از کرنر استقلالی‌ها ضدحمله‌ای برای مهاجمان الجزیره فراهم شد اما آنها نتوانستند گل سوم را به ثمر برسانند. در ادامه فشار بی امان شاگردان امیرقلعه نویی جواب نداد تا این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

تعداد تماشاگران: 10 هزار نفر

ترکیب استقلال در این دیدار: سید مهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، مجید غلام‌نژاد، هاشم بیک‌زاده، خسرو حیدری، حنیف عمران‌زاده، احمد جمشیدیان، پژمان نوری (ایمان مبعلی 45)، محمدمهدی نظری ( بوبکر کبه62)، جی‌لوید ساموئل و محمد قاضی


ماشالله ماشالله ... بزنید به تخته !

دیگه بهتره آسیا رو ول کنیم مخصوصا بازی برگشتی که با همینا داریم 3روز بعدش با فولاد داریم رو باید به اصلی ها استراحت بدیم که بعد از باخت احتمالی به فولاد حداقـــل نگن خسته بودیم ! حنیف و جمشیدیان هم محروم شدن از بازی برگشت !

باز بازیکنی که میخواستیم مهار کنیم 2 تا بهمون زد با یه تیرک ! آی مُرده ی آنالیزتونم ...

****************************************

زندگی همینجوری زهرماری هست دیگه بگیم عید هم کوفتمون شد زیاد توفیری نمیکنه ! میخواستم یه پست واسه عید بذارم دیگه بیخیال ...

پیشاپیش عیدتون مبــــارک !

 
گزارش تمرین امروز / اکبرپور به الجزیره نمی رسد

تمرین تیم فوتبال استقلال عصر امروز از ساعت 16 و 30 دقیقه در زمین شماره 2 ورزشگاه آزادی برگزار شد.

این تمرین در حالی انجام شد که سیاوش اکبرپور غایب بود و حنیف عمران‌زاده و مهدی رحمتی با 40 دقیقه تأخیر به ورزشگاه رسیدند. عمران‌زاده مدعی بود که در اتوبان نیایش تصادف شدیدی صورت گرفته و به همین دلیل این دو نفر با تأخیر به محل تمرین رسیدند.

* قبل از آغاز تمرین دو رأس گوسفند به مجموعه ورزشی آزادی آورده شده بود که امیرحسین صادقی وقتی از رختکن خارج شد، گفت: این گوسفندهایی که می‌بینید من آوردم. بازیکن با تعصب یعنی من. ببینید که من خواستم این گوسفندها اینجا قربانی شود.

* سرمربی تیم استقلال وقتی دید قرار است گوسفند قربانی شود از بازیکنان تیمش خواست دور آن جمع شده و با یک صلوات این کار انجام شود. نکته جالب اینجا بود که ساموئل هافبک استقلال تنها شخصی بود که به قربانی گوسفند اعتنایی نداشت و از دور با تعجب این صحنه را نگاه می‌کرد. از سوی دیگر کبه مهاجم سیه‌چرده استقلال نیز مدعی بود چرا باید این کار انجام شود. او که از این کار تعجب کرده بود گفت باید در زمین حرف‌مان را بزنیم که مهاجم شماره 9 استقلال با خنده به کبه گفت این گوسفند را برای مهاجمان قربانی کردند.

* امیرحسین صادقی امروز با ماسک مخصوص به محل تمرین آمد و در حالی که بینی خود را بسته بود با این وسیله تمرین کرد. وی به محض حضور در زمین به سمت کادر فنی استقلال رفت و شرایطش را برای آنها توضیح داد.

* مهرداد اولادی دیگر بازیکنی بود که در جمع بازیکنان صحبت می‌کرد. وی می‌گفت از بس بازی نکردیم مصاحبه کردن هم یادمان رفته است و به جای کلمه چهارشنبه سوری در مصاحبه‌ام گفتم سیزده‌ به در.

* هاشم بیک‌زاده نیز از فرصت استفاده کرده بود و با فرزند پژمان نوری شوخی می‌کرد. او در حاشیه تمرین امروز به فرزند نوری پنالتی می زد.

* دکتر نوروزی نیز در تمرین امروز آبی‌پوشان حضور داشت و برای دقایقی با بازیکنان این تیم صحبت کرد. وی پس از حدود 40 دقیقه محل تمرین را ترک کرد.

* در بخش اول تمرین بازیکنان زیر نظر حاج قاسم به گرم کردن بدن‌های خود پرداخته و سپس در گروه‌های چند نفره بازی آقا وسط را انجام دادند. بخش دیگر تمرین امروز به فوتبال تحت فشار در قالب 3 تیم اختصاص داشت که بازیکنان آن را زیر نظر کادر فنی پشت سر گذاشتند. در این بخش قلعه‌نویی توصیه‌های لازم را به بازیکنان گوشزد می‌کرد.

* بعد از گذشت یک ساعت از تمرین آندرانیک تیموریان خود را به محل تمرین رساند و با بازیکنان و کادر فنی استقلال خوش و بش کرد. این بازیکن به این دلیل در تمرینات یکی دو روز گذشته شرکت کرده که به هم‌تیمی‌هایش روحیه بدهد.

* منصور پورحیدری، شاهرخ بیانی و سیروس دین‌محمدی در تمرینات امروز آبی‌پوشان حاضر بودند.

اعضای تیم فوتبال استقلال فردا ساعت 13 و 30 دقیقه برای بازی با الجزیره به اردو خواهند رفت.

دیدار تیم‌های استقلال و الجزیره امارات روز سه‌شنبه از ساعت19:30 در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

* دکتر امین نوروزی در خصوص آخرین وضعیت سیاوش اکبرپور اظهار داشت: این بازیکن قطعا به دیدار مقابل الجزیره امارات نخواهد رسید و باید فعلا تمرینات فیزیوتراپی را انجام دهد تا وضعیت او برای دیدار مقابل نفت تهران مشخص شود.


شنبه در کنار هواداران استقلال را تشویق می کنم

وحید طالب لو در مورد شرایط استقلال و اینکه این تیم روز سه شنبه باید مقابل الجزیره بازی کند درحالی که از این تیم انتقادهای مختلفی می شود، اظهار داشت: وقتی استقلال به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد باید با دید ملی به این تیم داشت. در این شرایط انتقاد خیلی کارساز نیست. این تیم نیاز به آرامش و حمایت هواداران خود دارد. بازیکنان هم با تلاش باید دل هواداران خود را به دست آورند.

وی افزود: با توجه به اینکه من استقلال را خانه خود می دانم و نمی توانم علاقه و تعصبم را به این تیم کتمان کنم روز سه شنبه به ورزشگاه می روم تا حامی این تیم باشم. این تیم اکنون نیاز به حمایت دارد و بعد از فصل باید آنهایی که منتقد هستند صحبت های خود را مطرح کنند و اگر نقد کارسازی بود آن را به کار بست.

طالب لو ادامه داد: با آرامش هواداران است که این تیم می تواند به آرامش برسد. من هم کوچکترین کاری که می توانم انجام دهم حضورم در استادیوم است.

وی با اشاره به اینکه بازی در روز چهارشنبه سوری برگزار می شود، تاکید کرد: از هواداران می خواهم که روز چهارشنبه احساسی نشوند و با وسائل آتش بازی در ورزشگاه حضور پیدا نکنند که اگر یکی از این مواد محترقه در آزادی منفجر شود برای استقلال در آسیا مشکلات زیادی به وجود می آید. البته می دانم که هواداران استقلال باهوش تر از این حرف ها هستند* مهدی تاج : سهمیه ایران برای لیگ قهرمانان آسیا در ایـــن فصل 4 تیم خواهد بود و از لیگ چهاردهم به 3+1 سهمیه کاهش خواهد یافت

 
الریان هم استقلال را شکست داد

دیدار تیم‌های الریان قطر و استقلال ایران از ساعت 19 در ورزشگاه احمد بن علی برگزار شد.

قضاوت این دیدار بر عهده امیر الزوان از کشور مالزی بود. وی به محمد علاالدین از الریان و هاشم بیک‌زاده و حنیف عمران‌زاده از استقلال کارت زرد نشان داد.

الریان در نیمه اول این دیدار روی اشتباه مهدی رحمتی که توپ از دستانش خارج شد در دقیقه 15 توسط اوچه به گل رسید. بعد از گل الریان استقلال توسط صادقی فرصت جبران داشت که ضربه این بازیکن به تیر دروازه اصابت کرد.

با شروع نیمه دوم استقلال قصد در اختیار گرفتن بازی را داشت ولی باز هم بازی متعادل بود. قلعه‌نویی که با اضافه کردن برهانی قصد داشت بازی را به تساوی بکشد به حملات خود ادامه داد و حتی کبه در دقیقه 70 ضربه‌ای خوب زد که با واکنش گلر حریف به تیر دروازه خورد.

در ادامه استقلالی ها باز هم حمله کردند و البته در ضد حملات نیز روی چند حرکت نزدیک بود گل دوم را دریافت کنند که ساموئل در یک ضد حمله توپ را از روی خط دروازه برگشت داد. در دقیقه 87 برهانی با گلر حریف تک به تک شد و توپ را روی دروازه ارسال کرد که باز هم راه به جایی نبرد سپس در دقیقه ۹۳ حتی رحمتی می توانست گل تساوی را به ثمر برساند اما توپ از کنار دروازه به بیرون رفت تا استقلال با این شکست از دو بازی بدون امتیاز زمین بازی را ترک کند. استقلال بعد از شکست به مس کرمان در جام حذفی به ملوان در لیگ باخت و پس از تحمل شکست مقابل الشباب در آزادی این بار در خانه الریان شکستی دیگر را متحمل شد.

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی،‌ حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، خسرو حیدری، علیرضا واحدی‌نیکبخت 72(احمد جمشیدیان)،ساموئل، پژمان نوری(46 هاشم بیک‌زاده)، ایمان مبعلی(67 آرش برهانی)،سیاوش اکبرپور ، بوبکر کبه و محمد قاضی

 
تمرین آخر در تهران

آخرین تمرین تیم فوتبال استقلال پیش از حضور در قطر برای دیدار مقابل الریان این کشور امروز و از ساعت 11 صبح در زمین شماره 2 مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد.


این تمرین با حاشیه‌هایی همراه بود که در زیر می‌خوانید:

* پیش از شروع تمرین استقلال در زمین شماره 2 آزادی، تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان زیرنظر محمد بنا در این زمین مشغول تمرینات بدنسازی و آماده‌سازی بود. در این تمرین قدرتی بنا شاگردانش را چندین و چند بار در پیست تارتان دواند به طوری که کشتی‌گیران تیم ملی کشتی فرنگی نای بلند شدن نداشتند. از نکات جالب این تمرین حضور روزبهانی بوکسور المپیکی و لژیونر کشورمان بود که او هم همراه کشتی‌گیران فرنگی‌کار به تمرین می‌پرداخت.

* با تمام شدن تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی، بازیکنان استقلال کم کم وارد زمین شماره 2 شدند که این حضور با صحنه‌های جالبی هم همراه بود. بنا برخورد گرمی با استقلالی‌ها داشت و بیشتر از همه با محمد قاضی شوخی می‌کرد.

* تمرین تیم استقلال رأس ساعت 11 با سوت امیر قلعه‌نویی آغاز شد.

* پیش از شروع تمرین امیر قلعه‌نویی شاگردانش را جمع کرد و دقایقی برای آنها به صحبت پرداخت.

* پیش از شروع تمرین امروز تیم استقلال، امیر قلعه‌نویی با دستیارانش جلسه‌ای سر پایی برگزار کرد و دقایقی با آنها به صحبت پرداخت.

* ایمان عالمی، مربی تیم فوتبال استقلال در تمرین امروز این تیم غایب بود.

* محمدمهدی نظری مهاجم تیم فوتبال استقلال که در تمرینات دیروز این تیم مصدوم شده بود در تمرین امروز غیبت داشت و قطعا همراه با آبی‌پوشان به قطر نمی‌رود. گفته می‌شود این مهاجم حداقل باید 4 روز تحت درمان باشد تا به شرایط ایده‌آل بازگردد.

* از آنجایی که مجموعه ورزشی آزادی به فرودگاه مهرآباد نزدیک است مانور هواپیماهای نظامی میگ‌ 29 باعث شده بود تا بازیکنان استقلال لحظاتی مانورهای هوایی این هواپیماها را تماشا کنند.

* مرگ فرزند آندرس اینیستا به سوژه صحبت‌ بازیکنان استقلال تبدیل شده بود و آنها در خصوص این اتفاق ناراحت‌کننده با یکدیگر صحبت کردند.

* حدود 20 هوادار استقلال از نزدیک آخرین تمرین آبی‌پوشان قبل از سفر به قطر را تماشا کردند.

* در قسمتی از تمرینات استقلالی‌ها، بازیکنان این تیم زیر نظر امیر قلعه‌نویی به 3 گروه تقسیم شدند و به بازی آقاوسط پرداختند.

* در لحظاتی از تمرین امیر قلعه‌نویی به شخصه تمرینات دروازه‌بانان تیمش را زیر نظر گرفت.

* فوتبال رو به جلو و سانتر از جناحین از دیگر تمرینات امروز استقلالی‌ها بود که در این تمرین امیر قلعه‌نویی هرگاه که شاگردانش اصول هجومی را رعایت نمی‌کردند بازی را متوقف می‌کرد و به آنها توضیحاتی را می‌داد. قلعه‌نویی در این تمرین بارها نکات فنی را به مجید غلام‌نژاد گوشزد کرد.

* هاشم بیک‌زاده مطابق روزهای گذشته دقایق زیادی را به صورت اختصاصی در کنار زمین می‌دوید.

* احمد جمشیدیان هم در تمرین امروز استقلال پا به پای بازیکنان کار با توپ انجام داد.

* خسرو حیدری آخرین بازیکنی بود که به تمرین امروز استقلال ملحق شد.

* شوت به دروازه از دیگر تمرینات امروز بازیکنان استقلال بود.

* از نکات قابل توجه شوت‌زنی بازیکنان استقلال، شوت‌های محکم اما بی‌هدف حنیف عمران‌زاده بود که بیشتر توپ‌هایش با فاصله زیاد از بالای دروازه به اوت می‌رفت.

* هاشم بیک‌زاده هم در دقایقی از تمرین همراه با سایر بازیکنان کار با توپ انجام داد.

* بازیکنان استقلال بعد از تمرین امروز برای صرف ناهار راهی رستوران خواهند شد و سپس طبق برنامه قبلی قرار است در ساعت 14 به فرودگاه بروند تا ساعت 15 و 30 دقیقه به سمت دوحه پرواز کنند.

* تونی کاروالیو در اواخر تمرین از ناحیه پا احساس درد کرد که با اجازه کادر فنی راهی رختکن شد.

* بخش آخر تمرینات استقلالی‌ها که زیر نظر تمام اعضای کادر فنی برگزار می‌شد سانتر از جناحین توسط ایمان مبعلی و پژمان نوری بود.

* هاشم بیک‌زاده زودتر از سایر بازیکنان تمرین را با اجازه کادر فنی ترک کرد.

 
گزارش تمرین امروز

تیم فوتبال استقلال که صبح امروز در زمین گلف مجموعه ورزشی انقلاب تمرینات هوازی‌ را انجام داده بود از ساعت 16 امروز دومین جلسه تمرینی خود را این بار در زمین شماره 2 ورزشگاه‌آزادی برگزار کرد. علاوه بر ملی‌پوشان جی‌لوید ساموئل، سیاوش اکبرپور، ایمان مبعلی، مجید صالح و محمد قاضی غایب بودند

* هنگامی که بازیکنان عمران‌زاده را دیدند از او پرسیدند تعطیلات لیگ کجا بودی که این بازیکن پاسخ داد برای شکار به شمال رفته بودم!

*محمد قاضی که در تمرینات یکی دو روز گذشته نیز شرکت نکرده، ظاهراً ناراحتی‌هایی دارد که در تمرینات آبی‌پوشان غیبت دارد. هنوز دلیل این موضوع مشخص نیست اما امروز این شایعه در میان طرفداران استقلال در زمین شماره 2 آزادی پیچید که قاضی قهر کرده است.

*آرش برهانی 45 دقیقه زودتر از سایر بازیکنان به محل تمرین آمد و با میرشاد ماجدی به صحبت پرداخت.

*با توجه به شکل‌گیری تمرینات استقلال امروز تعداد بیشتری از بازیکنان استقلال در محل تمرین این تیم حضور داشتند. حسینی و نظری از شیراز بازگشتند و اولادی هم به تمرینات اضافه شد.

*امیر قلعه‌نویی در غیاب مجید صالح امروز با لباس شخصی نظاره‌گر برنامه‌های تاکتیکی تیمش شده بود. او در کنار میرشاد ماجدی، دین‌محمدی، بیانی و منصور پورحیدری برنامه‌های تاکتیکی را برعهده داشت.

*دکتر امین نوروزی امروز به محل تمرین آمده بود در خصوص وضعیت ایمان مبعلی و آندرانیک تیموریان با قلعه‌نویی صحبت کرد. سرمربی تیم استقلال از وضعیت تیموریان و آسیب‌دیدگی دست او بسیار ناراحت بود و مدعی شد این بازیکن یکی از مهره‌های تأثیرگذار وی در دیدار با نماینده قطر بود که نمی‌تواند تیمش را همراهی کند. تیموریان استقلال را در سفر به قطر همراهی نمی‌کند اما مبعلی می‌تواند در کنار استقلالی‌ها راهی این کشور شود.

*منصور پورحیدری در حاشیه تمرین امروز در خصوص جدایی امید نمازی با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد و البته اظهارنظر جالبی داشت. وی با صراحت می‌گفت که ایران بهترین نتیجه‌اش را در مقابل آرژانتین خواهد گرفت و حتی می‌تواند این تیم را متوقف کند. پورحیدری اعتقاد داشت تجربه 50 ساله‌اش در فوتبال این موضوع را به او نوید می‌دهد که ایران در مقابل آرژانتین نتیجه قابل قبولی خواهد گرفت.

*در بخش اول تمرین بازیکنان به گرم کردن بدن‌های خود پرداخته و سپس آقاوسط انجام دادند. در بخش پایانی در قالب دو گروهی زرد و نارنجی فوتبال درون‌تیمی انجام دادند که مهدی رحمتی نقش مهاجم تیم زرد را ایفا می‌کرد.

*قرار است روز سه‌شنبه تیم استقلال در دیداری دوستانه به مصاف تیم ملی جوانان برود که مربی‌گری آن بر عهده علی دوستی است.

تمرینات تیم استقلال فردا از ساعت 10و 30 دقیقه صبح در سالن وزنه آکادمی ملی المپیک برگزار خواهد شد و آبی‌پوشان مجدداً از ساعت 16 برنامه‌های تاکتیکی را پیگیری خواهند کرد.

تیم فوتبال استقلال روز 20 اسفند ماه در دومین دیدار خود در مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الریان قطر خواهد رفت.


دست آندو شکست ! / تیموریان به 2 بازی آخر لیگ می رسد

دکتر امین نوروزی در خصوص وضعیت مصدومیت آندرانیک تیموریان اعلام کرد با توجه به اینکه آقای آندرانیک تیموریان نه ماه قبل تحت عمل جراحی سنگین از ناحیه دست قرار گرفته و متاسفانه همان ناحیه در محل یکی از پیچ‌های جراحی دچار ترک‌خوردگی بسیار کوچک شده بودند

با توجه به اینکه تیموریان درد شدیدی داشت، نظر جراح ایشان نیاز به ترمیم این قسمت بود و آندرانیک تیموریان امروز مورد عمل جراحی قرار گرفت.

معاون پزشکی ورزشی استقلال در ادامه گفت:‌ بنا به نظر جراح ایشان تیموریان می‌تواند بعد از جراحی که سه الی چهار هفته است به دوره فعالیت خود برگردد.

نوروزی در ادامه در خصوص وضعیت بیگ‌زاده گفت: قرار است فردا ساعت 13:30 از وی ام‌آر‌آی بگیریم اگر صدمه‌دیدگی ایشان که عضله‌ای در ناحیه نزدیکه لگن می‌باشد ترمیم شده باشد این بازیکن دویدن خود را آغاز خواهد کرد.

وی در خصوص وضعیت ایمان مبعلی گفت:

خدا را شکر وضعیت این بازیکن خیلی بهتر شده و از چند روز آینده در تمرینات استقلال شرکت می‌کند.

نوروزی در پایان در ارتباط با وضعیت خسرو حیدری گفت: خسرو شرایط خوبی دارد و در کنار تیم‌ملی است و طی صحبتی که با او داشتم از شرایط خوب خود خبر داد.

وضعمون توی اسیا خیلی خوب بــــود , گند زده شد توش ... به نفت هم نمی رسه !

گزارش تمرین امروز / حضور 8 بازیکن و ناراحتی قلعه نویی

تمرین تیم فوتبال استقلال امروز در حالی برگزار شد که آبی‌پوشان در زمین شماره 2 ورزشگاه آزادی برنامه‌های آماده سازی خود را بعد از باخت به الشباب پیگیری کردند.

* با وجودی که قرار بود استقلالی‌ها از ساعت 15 تمرین کنند اما برنامه‌های تاکتیکی آبی پوشان با 30 دقیقه تاخیر و از ساعت 15:30 آغاز شد. امروز 12 نفر از بازیکنان در تمرین حاضر نبودند که این موضوع واکنش و ناراحتی قلعه‌نویی را در پی داشت.سرمربی استقلال از سرپرست تیمش خواست تا دلایل غیبت بازیکنان را جویا شود.

*عمران‌زاده، قاضی، اولادی،نظری، ساموئل، سید حسین حسینی،ایمان باصفا و ایمان مبعلی به همراه 4 ملی پوش این تیم در تمرین حضور نداشتند.میرشاد ماجدی درباره غیبت بازیکنان استقلال گفت:اولادی برای ثبت نام به دانشگاه رفته و نظری و حسینی هم فردا صبح به شیراز می‌روند.حنیف عمران‌زاده به دلیل بیماری مادرش اجازه گرفته و ساموئل نیز در خارج از کشور به سر می برد.حمید بابازاده نیز از کادر فنی در تمرین امروز غایب بود.

*رحمتی، برهانی،نیکبخت،تونی،غلام‌نژاد،نوری،اکبرپور و کبه در تمرین حاضر بودند.

*کریم بوستانی با 40 دقیقه تاخیر به محل تمرین رسید.

*منصور پورحیدری و شاهرخ بیانی در تمرین امروز حضور داشتند.

* ایمان مبعلی که در جریان دیدار با الشباب از ناحیه مچ آسیب دیده است فعلا نمی‌تواند در تمرینات استقلال حاضر شود. دکتر نوروزی در این باره به خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: قرار است مبعلی طی این هفته تمرینات فیزیوتراپی را برگزار کند تا آسیب دیدگی‌اش برطرف شود.

*قبل از شروع تمرین امروز مجید صالح دقایقی برای بازیکنان صحبت کرد و در خصوص شکست مقابل الشباب و شرایط استقلال در آینده با آنها گفت‌ و گو کرد.

*در بخش اول بازیکنان به گرم کردن بدن های خود پرداخته و سپس در قابل گرو‌ه‌های 3 نفره آقا وسط را انجام دادند. مهدی رحمتی نیز در جریان این بازی در کنار دیگر بازیکنان تمرین کرد و کمتر تمرین دروازه‌ بانی انجام داد. در حین برگزاری تمرین قلعه‌نویی در گوشه ای نشسته بود و کارهای تاکتیکی را نظاره می‌کرد.

*هنگامی که استقلالی‌ها مشغول تمرین در نیمی از زمین بودند دو دروازه در وسط زمین توسط استقلالی‌ها با چوب درست شده بود. در این تمرین رحمتی دروازه‌بان بود ولی وقتی یکی دو توپ توسط بازیکنان به سمت دروازه زده شد او قبول نمی‌کرد که توپ از خط دروازه رد شده که این موضوع باعث کرکری شدیدی بین بازیکنان شد و تیم رقیب رحمتی به این موضوع اعتراض می‌کرد.

در صحنه ای دیگر نیکبخت توپ را به برهانی داد که مهاجم استقلال توپ را به آسمان زد.

*در تمرین امروز 20 هوادار حضور داشتند که قلعه‌نویی با چند نفر از هواداران باسابقه استقلال در جریان تمرین صحبت کرد.سرمربی استقلال همچنین پیگیر وضعیت ملی‌پوشان استقلال در تمرین تیم ملی بود.

* تمرینات تیم استقلال فردا ساعت 10:30 در سالن وزنه مجموعه انقلاب برگزار می شود و آبی پوشان در نوبت عصر در زمین شماره 2 آزادی تمرین می‌کنند

* احکام کمیته انضباطی مربوط به دیدار ملوان : جریمه 6 میلیونی مهدی رحمتی , 7 میلیونی ملوان و تقدیر از عمران زاده

 
دُر افشانی رئیس کانون هواداران !

پستی نمی خواستم بذارم کلا دیگه چیزی واسم مهم نیست !

ولی مصاحبه رئیس کانون هواداران (!) آقای نقدی زاده رو دیدم در واکنش به اعتراض هوادارها به باخت های پیاپی , فرمودن تماشاگر میخواد اینجور باشه همون بهتر نیاد !!!

خـــــــــاک تو سر این باشگاه که تو رئیس هواداراشی ! آره اگه هر بازی 500 تا بیان میتونی قشنگ با جیره هایی که میگیرید کنترلشون کنید هرکی توپ به پاش خورد همه داد بزنن امیر قلعه نویی !!! یارو لیز میخوره , امیــــر قلعه نویی ! اونم اون پایین حال کنه آخره بازی بیاد جیره تونو 2 برابر کنه ! ولی وقتی 25 هزار تا بیان خب سخته جلوشونو بگیری ! کارتونو خوب انجام نمیدید, جیره قطع میشه !

پس حق دارید ...

به امید ریشه کن شدنتون ... لیاقت هوادار ندارید . باید پژمان نوری و اکبرپور واستون هنرنمایی کنن شمام حال کنید . کسی یه وقت به آقا حرفی نزنه رو سکو ! ایمان رو میکشه بیرون اونوقت این 2 تا ...... !

این تیم به بن بست رسیده از هر نظر و امیدوارم زودتر این فصل تموم شه چون خیــــــلیا باید برن ... خیلیا

 
آمادگی مبعلی و حیدری و امیدواری سرمربی / مصدومیت نیکبخت و باصفا

تیم فوتبال استقلال که خود را برای دیدار مقابل الشباب عربستان آماده می‌کند از ساعت 15 و 30 دقیقه امروز برنامه‌های آماده‌سازی خود را در کمپ زنده یاد حجازی پیگیری کرد.

در تمرین امروز آبی‌پوشان هاشم بیک‌زاده غایب بود ضمن اینکه کبه به تمرینات برگشت و محمد قاضی نیز که دیروز تمرین نکرده بود امروز در کنار سایر بازیکنان حضور داشت.

*‌ سید مهدی رحمتی با وجود آنکه گفته می‌شود همچنان آسیب دیده است امروز یک ساعت زودتر از سایر بازیکنان در تمرین شرکت کرد و زیر نظر حمید بابازاده به تمرین پرداخت.

* هنوز تمرین آبی‌پوشان آغاز نشده بود که علیرضا نیکبخت واحدی به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه دوقلوی پا راهی کلینگ دکتر نوروزی شد. همچنین ایمان باصفا بعد از گذشت چند دقیقه دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه کشاله ران شد و مجبور شد زمین را ترک کند.

* در ابتدای تمرین امروز امیر قلعه‌نویی بازیکنان را دور هم جمع کرد و با آنها به صحبت پرداخت.

سرمربی استقلال  خطاب به بازیکنانش گفت از دو روز دیگر وارد فاز بازی‌های آسیایی می‌شویم و دیگر باید به فکر این مسابقات باشیم. بازی با ملوان هم هر چه بوده تمام شده و دیگر به آن مسابقه فکر نکنید، سپس سرمربی استقلال اطلاعات حریف را به شاگردانش منتقل کرد.

* ایمان عالمی قبل از شروع تمرین امروز با در اختیار گذاشتن اطلاعات الشباب آخرین وضعیت این تیم را برای قلعه‌نویی تشریح کرد. الشباب از 3 بازیکن خارجی خوب بهره می‌برد و یک بازیکن فلسطینی دارد که بزرگ شده کشور سوئد است و به همین دلیل سرمربی استقلال می‌خواست با وضعیت بازیکنان این تیم آشنا باشد.

* سرمربی استقلال در حاشیه تمرین امروز با محمدمهدی نظری نیز به گفت‌وگو پرداخت.

* در بخش اول تمرین بازیکنان زیر نظر امیر حاج قاسم به گرم کردن بدن‌های خود پرداخته و سپس زیر نظر قلعه‌نویی در گروه‌های چند نفره بازی آقا وسط را پشت سر گذاشتند. بخش پایانی تمرین امروز ارسال از جناحین بود که پژمان نوری از سمت چپ و تیموریان از سمت راست توپ‌ها را ارسال کرده و مهاجمان به آن ضربه می‌زدند

* ایمان مبعلی یکی از بازیکنان آماده تمرین امروز استقلال بود که باعث امیدواری سرمربی این تیم شد.مبعلی با ارسال‌های بسیار خوبش روز پرفروغی را پشت سر گذاشت.

* قلعه‌نویی در چندین نوبت مبعلی و قاضی را به دلیل زدن ضرباتشان تشویق کرد.

* منصور پورحیدری، شاهرخ بیانی و سیروس دین‌محمدی امروز از نزدیک نظاره‌گر تمرین آبی‌پوشان شدند.

* حدود صد نفر از طرفداران تیم استقلال به صورت پراکنده برنامه‌های تمرینی این تیم را از نزدیک نظاره کردند.

* خسرو حیدری که در طول تمرینات این هفته به جمع آبی‌پوشان اضافه شده امروز شرایط مناسبی داشت و به نظر می‌رسد قلعه‌نویی بتواند از این بازیکن در دیدار روز سه‌شنبه به صورت ثابت استفاده کند.

* آخرین تمرین تیم فوتبال استقلال فردا از ساعت 17 در زمین اصلی ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد و نمایندگان رسانه‌های گروهی می‌توانند در 15 دقیقه ابتدایی تمرین در ورزشگاه حاضر باشند

دیدار تیم‌های استقلال تهران و الشباب عربستان از ساعت 19 و 30 روز سه‌شنبه و از گروه A مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اومدن فرهاد به استادیوم کنسل شد

 
صدر از دست رفت

در ادامه هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال، استقلال از ساعت 15 و 30 دقیقه در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف ملوان رفت که بازی با نتیجه چهار بر دو به سود ملوان به پایان رسید. با این شکست استقلال صدر جدول را از دست داد و ملوان هم با 41 امتیاز با یک پله صعود ششم شد.

اولین اتفاق بازی تکل خشن مازیار زارع کاپیتان ملوان بر روی پاهای پژمان نوری؛ هافبک استقلال بود که با تذکر داور همراه شد.

در دقیقه 11 مسابقه ضربه کاشته مازیار زارع را مهدی رحمتی به طور ناقص دفع کرد و توپ در دهانه دروازه مقابل سیامک کوروشی فرود آمد و او با یک ضربه ساده گل اول ملوان را به ثمر رساند.

در صحنه این گل پای رحمتی به دلیل لغزندگی زمین لیز خورد.

در دقیقه 13 کوروشی درون محوطه جریمه توپ را برای احمد آهی سانتر کرد که این مدافع پیش تاخته با یک ضربه سر گل دوم ملوان را به ثمر رساند.

بعد از گل دوم هم باز این ملوان بود که بازی را در دست داشت و حمله کرد.

از دقیقه 30 به بعد استقلال حملاتش را آغاز کرد.

در دقیقه 39 سانتر ارسالی را حنیف عمران‌زاده به سمت دروازه ملوان زد که صادقی به خوبی این ضربه را مهار کرد.

در نیمه دوم هم هم این ملوان بود که باز به گل رسید و در دقیقه 49امیرحسین فشنگچی پا به توپ از جناح چپ استقلال نفوذ کرد و بعد از عبور از هاشم بیک زاده توپ را در محوطه جریمه به شاهین ثاقبی رساند که او با یک شوت گل سوم ملوان را زد.

در دقیقه 52 پاس مجید غلام نژاد به محمد قاضی مهاجم استقلال رسید که او با یک شوت از پشت محوطه جریمه گل اول آبی‌پوشان را زد.

در دقیقه 54 دوباره نوبت ملوان بود که گلزنی کند و شوت شاهین ثاقبی بازیکن ملوان در میانه راه به سر مهدی دغاغله مهاجم این تیم برخورد کرد و گل چهارم وارد دروازه استقلال شد.

بعد از گل چهارم ملوان، استقلال تمامی نیروهای تهاجمی خود را به میدان فرستاد و حتی حنیف‌عمران‌زاده هم به خط حمله فرستاد، ولی حملات آبی‌پوشان پراکنده بود.

در دقایق 74 و 76 مهدی رحمتی دو موقعیت خوب گلزنی را از ملوان گرفت.

ملوان در دقایق پایانی هم موقعیت برای گلزنی داشت که آنها را از دست داد.

در دقیقه ۹۰+ ۴ حنیف عمران زاده گل دوم استقلال را به ثمر رساند.

محمدرضا اکبریان داور مسابقه به امیرحسین صادقی، هاشم بیک‌زاده و مهرداد اولادی،کاروالیو از استقلال و مهدی دغاغله و سهیل رحمانی از ملوان کارت زرد نشان داد.

استقلال در صورت کسب امتیاز در این مسابقه می‌توانست به صدر جدول برگردد . این آخرین بازی استقلال در سال 92 در لیگ برتر بود که توام با سنگین‌ترین شکست فصل آبی‌پوشان همراه شد و در حال حاضر این تیم با 50 امتیاز در رده دوم است و فولاد 51 امتیازی صدرنشین است.

در لیگ دوم برتر هم استقلال یک بار قهرمانی را در آخرین هفته با شکست مقابل ملوان در انزلی از دست داد تا ملوان همچنان گربه سیاه استقلال بماند.

ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی، امیر حسین صادقی، حنیف عمران زاده، مجید غلام نژاد، پژمان نوری، هاشم بیک زاده(از دقیقه 57 ریکاردو کاروالیو)، سیاوش اکبرپور، ساموئل، مهرداد اولادی( از دقیقه 46 محمد مهدی نظری)، آرش برهانی( از دقیقه 65 کبه) و محمد قاضی

اون زمان که ما میگفتیم بابا ذوب و مس رو ببرید توی آزادی ! بازیهای بعدی سختــــــه ! یه عده توی این وب و بقیه توی سایتهای دیگه : برووو بابااااااا ما مساوی میکنیم و صدریـــــــم.ما صدریــــــم , ما صدریــــــــم . چشت درآد ما صدریـــــــم !

حالا بخوریـــد ...!

یه زمانی برد میخوایم , 50 تا هافبک دفاعی میذاره ... الان مساوی کافیه 3 تا مهاجم میذاره ! خدا شفات بده ...

اینقد این صدر بودنه مارو گول زد و از کنار نتیجه های ضعیف راحت گذشتیم تا رسیدیم به این 4 تا بازی ...این ازاولیش همراه با تر زدن توی تفاضل گل , حالا کی میخواد نفت و فولاد رو ببره ...!

چه اردویی بود اردوی کیش !! چه استقلال گـــونه ای بود این بازی ...

بیا بگو بازیکن نداریم ... بیا !


 
آخرین تمرین قبل از ملوان / دسته گل برای رحمتی و اهدای پیراهن به هوادار معلول توسط آندو

تمرین تیم استقلال قبل از دیدار با ملوان از ساعت 11 امروز در کمپ مرحوم حجازی برگزار شد. خسرو حیدری تنها غایب تمرین امروز آبی‌پوشان بود.

*امیرحسین صادقی به دلیل کشیدگی عضله‌اش نتوانست با آبی‌پوشان تمرین کند و پس از حضور در کمپ استقلال با قلعه‌نویی صحبت کرد و سپس راهی کلینیک دکتر نوروزی شد. محمدمهدی نظری نیز همین شرایط را داشت و او هم به کلینیک رفت البته این دو نفر استقلال را در سفر انزلی همراهی خواهند کرد.

*آرش برهانی با 30 دقیقه تاخیر به محل تمرین رسید. این بازیکن قبل از شروع تمرین در تماس با کادر فنی اعلام کرد که به دلیل مشکل شخصی دیرتر به محل تمرین می‌رسد.

*قبل از آغاز تمرین امروز سیدمهدی رحمتی دستانش را بانداژ کرد تا بتواند در کنار دیگر بازیکنان تمرین کند.

*امیر قلعه‌نویی در ابتدای تمرین بازیکنان را دور هم جمع کرد و برای دقایقی با آنها به گفت‌وگو پرداخت. محور صحبت‌های سرمربی استقلال توصیه‌های فنی به بازیکنان بود و وی باز هم به بازیکنان تاکید کرد که دیدار فردا یکی از مهم‌ترین بازی‌های استقلال در فصل جاری است و او از تک تک بازیکنان خواست تا با جدیت فراوان در تمرین امروز و بازی فردا حاضر شوند.

*ایمان مبعلی که نمی‌تواند آبی‌پوشان را در دیدار فردا همراهی کند به همراه تیموریان که برای دیدار مقابل ملوان سه کارته است امروز در کنار دیگر بازیکنان حضور داشتند.

*امروز تعداد انگشت‌شماری از طرفداران استقلال در تمرین حاضر بودند.

*در بخش اول تمرین بازیکنان بدن‌های خود را گرم کرده و سپس در گروه‌های مختلف بازی آقا وسط انجام دادند سپس بازیکنان چند دقیقه‌ای کار هوازی انجام داده و در پایان سانتر از جناحین و ضربه به سمت دروازه را تمرین کردند.

*سرپرست تیم استقلال در حاشیه تمرین امروز در خصوص نحوه حضور بازیکنان در رشت و سفر به انزلی و همچنین بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا با خبرنگاران صحبت کرد.

* در حالی که تمرین آبی پوشان رو به پایان بود یک هوادار معلول به همراه پدر خود به محل تمرین آمد و دسته گل زیبا به رحمتی هدیه کرد.

*قرار است اعضای تیم استقلال بعد از پایان تمرین راهی فرودگاه مهرآباد شوند و از آنجا با هواپیما به رشت رفته و سپس با اتوبوس خود را به انزلی برسانند. اعضای تیم استقلال پس از حضور در شهر انزلی در هتل سپیدرود مستقر خواهند شد.

دیدار تیم‌های ملوان انزلی و استقلال از ساعت 15 فردا در ورزشگاه تختی شهر انزلی برگزار خواهد شد.

پس از پایان تمرین امروز استقلال آندرانیک تیموریان بازیکن این تیم با هوادار معلولی که برای مهدی رحمتی دسته گل آورده بود به خوش و بش پرداخت.

تیموریان ضمن تقدیر از این هوادار که نگران سلامتی رحمتی شده بود پیراهن خودش را به او اهدا کرد و گفت: با این پیراهن تمرین کردم اما آن را به شما هدیه می کنم.


قوانین فیفا مانع استقلالی شدن حسینی شد


هاشم ساعدی از منتفی شدن حضور سیدمحسن حسینی به عنوان بازیکن کمکی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا داد.

وی عنوان کرد: ایمان مبعلی به عنوان بازیکن کمکی استقلال را در لیگ‌قهرمانان آسیا همراهی می‌کند ما نام این بازیکن را به AFC ارسال کردیم و تاییدیه نهایی آن را هم از AFC دریافت کردیم. لذا قانوناً این بازیکن به عنوان یار کمکی می‌تواند در بازی‌های آسیایی ما را همراهی کند.

سخنگوی باشگاه استقلال در ادامه افزود:

علاقه‌مند به این بودیم که از سیدمحسن حسینی به عنوان یار کمکی خود در آسیا استفاده کنیم در این ارتباط مسئولان گسترش‌فولاد با ما مساعدت داشتند و جواب مثبتی به درخواست استقلال دادند و علیرغم این مساعدت و با وجود اینکه حسینی هم علاقه‌مند به همراهی استقلال در لیگ‌قهرمانان آسیا بود متاسفانه قوانین فیفا بازیکنی که در یک فصل برای دو تیم بازی کرده باشد را در تیم سوم نمی‌پذیرد.

طبق قوانین فیفا بازیکنی که در یک فصل در دو تیم بوده نمی‌تواند در تیم سوم در هیچ‌یک از مسابقات رسمی در همان فصل به میدان برود.

وی گفت: لذا امکان به خدمت‌گرفتن این بازیکن علیرغم همه شایستگی‌هایی که داشته و می‌توانست در مسابقات آسیایی هم به ما کمک زیادی داشته باشد منتفی است و ما برای باشگاه گسترش‌فولاد تبریز که در این زمینه نهایت همکاری را با ما داشت و حسینی که جزو بازیکنان ارزشمند فوتبال ایران است آرزوی موفقیت داریم

اصلا خوب کار نکردیم 3تا میشد بگیریم فقط ایمان رو گرفتیم ... امیدوارم بازیکن ندیم به تیم ملی وگرنه اوضاع خراب میشه ...

 
گزارش تمرین امروز / شایعه حضور حدادی فر در استقلال

تیم فوتبال استقلال که به تازگی از اردوی کیش بازگشته است، از ساعت 15 امروز برنامه‌های آماده سازی خود را در کمپ زنده یاد حجازی پیگیری کرد. با توجه به آنچه نیمی از بازیکنان استقلال نیمه شب به تهران رسیده بودند خستگی در چهره آنها مشهود بود و برخی از آنها با التماس از کادر فنی می‌خواستند تمرین امروز برگزار نشود.

* سیدمهدی رحمتی به دلیل حضور در کلینیک و خسرو حیدری به دلیل آسیب‌دیدگی در تمرین امروز آبی‌پوشان حضور نداشتند. همچنین محمد قاضی در تمرین امروز حضور نداشت.

* پژمان نوری با اندکی تاخیر به محل تمرین رسید.

* تونی کاروالیو بازیکن برزیلی استقلال در حالی که در راه تمرین بود، متوجه شد که راننده آژانس او را به هتل المپیک برده است. به همین دلیل در تماس با مسئولین استقلال از آنها خواست تا راننده آژانس را به سمت کمپ هدایت کند که این موضوع دردسرهایی برای بازیکن به وجود آورده بود.

* ایمان مبعلی اولین تمرین خود را با آبی‌پوشان در تهران انجام داد. وی به محض ورود به کمپ با کادر فنی استقلال به خوش و بش پرداخت.

* مسئولان تیم استقلال از طرف فدراسیون فوتبال کارت‌های شناسایی را دریافت کردند که روی آن کد رهگیری و رمز عبور ثبت شده بود. ظاهرا فدراسیون که کارت‌ها را به عنوان شناسنامه بازیکنان حاضر در لیگ برتر صادر کرد.

* امیر قلعه‌نویی که امروز با لباس شخصی به کمپ آمده بود در ابتدا قصد داشت برای تماشای بازی نفت و فولاد راهی ورزشگاه اکباتان شود اما وقتی فهمید این دیدار در ورزشگاه تختی است، منصرف شد و به دنبال این بود که در صورت پخش مستقیم بازی را از تلویزیون تماشا کند.

* مسئولان تیم استقلال که به دنبال به خدمت گرفتن قاسم حدادی‌فر هستند بعد از اینکه ذوب‌آهن از فجرسپاسی گل دریافت کرد ناراحت شده و مدعی بودند نمی‌توانند این بازیکن تیم ذوب‌آهن را به خدمت بگیرند. زیرا ظاهرا ذوب‌آهنی‌ها قول دادند در صورت پیروزی مقابل فجرسپاسی و بهبود شرایط شان در جدول حدادی‌فر را به استقلال بدهند. همچنین استقلالی‌ها به صورت مداوم پیگیر نتیجه بازی نفت و فولاد بودند و بعد از گلزنی آرش افشین ناراحت شدند البته پس از اینکه نفت به تهران گل تساوی را به ثمر رساند بازیکنان و کادر فنی استقلال خوشحال به نظر می‌رسیدند.

* تمرین ریکاوری و سبک استقلالی‌ها امروز زیر نظر مجید صالح برگزار شد. آبی‌پوشان ابتدا در گروه‌های چند نفره کار با توپ انجام دادند و سپس به بازی تنیس فوتبال پرداختند.

* میرشاد ماجدی سرپرست تیم استقلال به دنبال بلیت هواپیما برای سفر استقلال به رشت بود تا از آنجا با اتوبوس راهی انزلی شود. در صورتی که استقلالی‌ها نتوانند بلیت هواپیما بخرند با اتوبوس راهی انزلی خواهند شد.

تمرینات تیم استقلال فردا مجددا از سر گرفته می‌شود و آبی‌پوشان روز سه‌شنبه آخرین تمرین خود را در تهران برگزار کرده و سپس راهی انزلی خواهند شد.

دیدار تیم‌های ملوان انزلی و استقلال از ساعت 15 روز چهارشنبه در ورشگاه تختی برگزار خواهد شد.

مصدومیت رحمتی جدی نیست

پس از آنکه مهدی رحمتی در دیدار دوستانه برابر منتخب کیش از ناحیه بازوی دست راست دچار آسیب دیدگی‌ شد، اخبار ضد و نقیضی درباره وضعیت این بازیکن منتشر شد اما بنا به نظر پزشکان آسیب دیدگی‌ بازوی او چندان حاد نیست و رحمتی فقط دچار کوفتگی و درد در ناحیه بازو شده است.

وی امشب برای انجام دو جلسه کار فیزیوتراپی نزد دکتر نوروزی، معاون پزشکی باشگاه استقلال وارد تهران خواهد شد و پس از انجام این دو جلسه فیزیوتراپی مشکل خاصی برای انجام تمرینات و شرکت در مسابقات نخواهد داشت.

بنا به نظر پزشک باشگاه استقلال دروازه‌بان استقلال به جز کوفتگی در ناحیه بازو هیچ مشکل خاص دیگری ندارد و از امروز تمرینات خود را آغاز کرده استهمینمون کم بود ...خداروشکر جدی نیست

 
صــدر همچــنان آبــی مانــد / آندو محروم شد

آخرین بازی هفته بیست و ششم لیگ برتر از ساعت 17 بین دو تیم استقلال و سایپا در ورزشگاه آزادی و در حضور کم تعداد تماشاگران برگزار شد که استقلال دو بر صفر به پیروزی رسید.

آرش برهانی در دقیقه 52 از داخل محوطه جریمه با یک ضربه فنی گل استقلال را به ثمر رساند. این صدمین گل آرش برهانی در لیگ برتر بود.

در دقیقه 74 کبه روی پاس ارسالی برهانی توانست گل دوم استقلال را با یک شوت از داخل محوطه جریمه به ثمر برساند.

احمد صالحی داور مسابقه به سیاوش اکبرپور و آندرانیک تیموریان از استقلال کارت زرد نشان داد.

استقلال با این برد 50 امتیازی شد و همچنان صدر جدول را حفظ کرد. سایپا هم با 31امتیاز در رده نهم باقی ماند.

استقلال در صورت پیروزی در این بازی همچنان صدرنشین لیگ برتر باقی می‌ماند.

*ترکیب تیم استقلال:

سید مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، امیر حسین صادقی، هاشم بیک زاده، مجید غلام نژاد، آندرانیک تیموریان، سیاوش اکبرپور( از دقیقه 85 مهرداد اولادی)، آنتونیو کاروالیو، محمدقاضی، محمد مهدی نظری( از دقیقه 71 کبه) و آرش برهانی.

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

* امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم استقلال پس از وارد شدن به زمین بلافاصله به سمت فیرات سرمربی تیم سایپا رفت و با کادرفنی حریف خوش و بش کرد.

* مارکار آقاجانیان به نمایندگی از کادر فنی تیم ملی این دیدار را از نزدیک تماشا می‌کند.

* مهدی رحمتی و مجید غلام‌نژاد به سمت نیمکت تیم سایپا رفتند. روزبه شاه‌علی‌دوست، ابراهیم صادقی و ابراهیم شکوری از تیم سایپا به سمت امیر قلعه‌نویی رفتند و با او خوش و بش کردند.

* در جریان بازی سر دروازه‌بان سایپا شکست و پزشکان ناچار به باندپیچی سر این بازیکن شدند.

* هواداران تیم استقلال به خاطر سرمای شدید هوا ایستاده در جایگاه این بازی را تماشا می‌کنند.

* امیر قلعه‌نویی زمانی که مهدی نظر توپ را خراب کرد او را کنار کشید و با او صحبت کرد

* دقیقه 43 قلعه‌نویی به شدت سر برهانی فریاد می‌زد. عصبانیت قلعه نویی به حدی بود که نزدیک بود وارد زمین شود.

*آرش برهانی با گلی که در جریان بازی استقلال و سایپا به ثمر رساند موفق شد صدمین گل خود را با پیراهن استقلال به ثمر برساند و از این حیث رکورددار شد

برهانی مهاجم استقلال پس از گلزنی مقابل سایپا به سمت تماشاگران تیمش رفته و دست خود را به شکل قلب بر روی پیراهنش درست کرد. نکته جالب اینکه پس از گلزنی او اشک شوق ریخت.

* تماشاگران استقلال پس از گلزنی برهانی مقابل سایپا با شعار «برهانی صدتایی» مهاجم این تیم را تشویق کردند.

* امیر قلعه‌نویی یک بار دیگر با شعار «امیر نازی‌آباد» تشویق شد و سرمربی استقلال نیز به احساسات هواداران این تیم پاسخ داد.

* امیر عرب، سید مهدی علوی و علی امیری از مسئولان باشگاه استقلال در جایگاه ویژه حاضر هستند.

* پس از گل برتری استقلال تماشاگران سرود قهرمانی سر دادند.

* قبل از آغاز نیمه دوم امیر قلعه‌نویی در خصوص اعتراضات خود در جریان نیمه اول به داور مسابقه توضیحاتی را ارائه کرد.

* دقایقی پس از اینکه تیموریان ازداور کارت زرد گرفت، این بازیکن دوباره به مجید ایوبی مدافع سایپا درگیر شد که این بار سریعا بازیکن استقلال به خاطر اینکه آندو کارت نگیرد او را از صحنه دور کردند

*امیر قلعه‌نویی، مجید صالح، آندرانیک تیموریان و جمعی دیگر از بازیکنان و کادر فنی استقلال بعد از پایان مسابقه به سمت نیمکت سایپا رفتند و به فیرات سرمربی سایپا خسته نباشید گفتند.

*هوا در ورزشگاه آزادی به قدری سرد است که داوران بلافاصله پس از اتمام مسابقه به سرعت به سمت رختکن دویدند.

*هواداران استقلال در پایان این مسابقه سرود قهرمانی در ورزشگاه آزادی سر دادند. آنها همچنین با شعار «علی دایی، رئیس مافیایی» علیه سرمربی پرسپولیس شعار دادند.

*کادر فنی استقلال پس از کسب عنوان بازیکن برتر توسط آرش برهانی به وی تبریک گفتند.

*هواداران استقلال با شعار «آرش صدتایی» مهاجم تیم خود آرش برهانی را تشویق کردند. برهانی در دیدار مقابل سایپا صدمین گل خود در تاریخ لیگ برتر را به ثمر رساند.

*برخلاف همیشه که بازیکنان برتر میدان بعد از دریافت جوایزشان با دوربین تلویزیونی مصاحبه می‌کردند امروز این کار انجام نشد.

*برخورد گرم عکاسان ورزشی با جواد خیابانی نیز در نوع خود جالب توجه بود. در پایان این دیدار عکاسان ورزشی در کنار زمین با جواد خیابانی گزارشگر تلویزیونی خوش و بش کردند.

یه برد با اختلاف بیشتر از 1گل , رو فرم اومدن آرش با گل و پاس گل و صدمین گلش , گلزنی کبه که میتونه بازیهای بعدی با اعتماد به نفس بیشتر کمکمون کنه و بازگشت به صدر اتفاقهای خیلی خوبی بود ...

اتفاق بد هم محرومیت آندو بود که دیگه عادی شده البته ...

همچنان حسرت امتیازهای ذوب و مس رو میخورم و امیدوارم حالا که بازیهای سختمون میخواد شروع بشه , یه جوری تمومش کنیم که آخرش هوادرا خوشحال باشن بعد از یه فصل مسخره ...

چه گیـــــری داده این فولاد !

 
تیم آخر جدول حسرت یک برد به دل استقلال گذاشت / آبی ها حذف شدند

در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی تیم فوتبال استقلال از ساعت 17 در ورزشگاه پوشیده از برف و در حضور 1000 نفر به مصاف تیم مس کرمان رفت که مس کرمان 2 بر یک به پیروزی رسید و به فینال جام حذفی رسید.

ادینهو در دقیقه 7 مسابقه از روی یک ضربه کاشته از پشت محوطه جریمه دروازه استقلال را باز کرد. ضربه ادینهو زمینی و به گوشه دروازه استقلال زده شد.

در دقیقه 85 ادینهو از داخل محوطه جریمه با یک شوت محکم و فنی گل دوم مس کرمان را به ثمر رساند.

در دقیقه 12 مسابقه ضربه کاشته تیموریان روی دروازه مس ارسال شد که امیر حسین صادقی با یک ضربه سر گل استقلال را به ثمر رساند.

تورج حق‌وردی داور مسابقه به محمد قاضی از استقلال کارت زرد نشان داد.

به این ترتیب تیم مس در روز 25 بهمن ماه در فینال جام حذفی به مصاف تراکتورسازی تبریز خواهد رفت.

ترکیب تیم استقلال:

سید مهدی رحمتی،امیرحسین صادقی،حنیف عمران زاده،هاشم بیک زاده،علیرضا واحدی نیکبخت،پژمان نوری،جی لوید ساموئل، آندرانیک تیموریان،سیاوش اکبرپور،مهرداد اولادی( از دقیقه 59 آرش برهانی) و محمد قاضی

سرمربی: امیر قلعه‌نویی


!!!

 
ضدحال در دقیقه 90 ; تساوی استقلال و مس

تیم فوتبال استقلال تهران از هفته بیست‌وپنجم رقابت‌های لیگ برتر عصر امروز (جمعه) در کرمان مقابل تیم مس به تساوی یک بر یک رضایت داد.

گل استقلال را محمد قاضی در دقیقه 42 و گل تیم مس را ادینیو در دقیقه 91 به ثمر رساندند. استقلالی‌ها در دقیقه 38 صاحب یک موقعیت پنالتی شدند که حسن رودباریان، دروازه بان مس توپ ساموئل را گرفت. داور پنالتی را به خاطر خطای فرزاد حسین‌خانی روی آرش برهانی اعلام کرد که بازیکنان مس نسبت به آن معترض بودند.

این بازی از ساعت 15 در حضور حدود 10 هزار نفر تماشاگر در ورزشگاه شهید باهنر کرمان آغاز شد.

تیم استقلال در ابتدای این بازی با ترکیب سیدمهدی رحمتی، امیر حسین صادقی، هاشم بیگ زاده، مجید غلام نژاد، حنیف عمران زاده، آنتونیو کاروالیو، پژمان نوری، جی لوید ساموئل، سیاوش اکبرپور، محمد قاضی و آرش برهانی به میدان رفت.

در نیمه نخست و در اکثر زمان بازی تیم مس فوتبال بهتری نسبت به میهمانش انجام داد و بعضا فرصت‌های گلزنی خطرناکی بدست آورد. ابتدا در دقیقه 15 مصطفی شجاعی پاس عمقی را دریافت کرد و در موقعیت تک‌به تک با رحمتی قرار گرفت اما او توپ را به بیرون دروازه زد. همچنین در دقیقه 29 شوت ادینیو هم راهی به دروازه استقلال پیدا نکرد.

در نیمه دوم هم تیم مس برای جبران گل خورده حملات متعددی را روی دروازه استقلال ترتیب داد که تا پایان 90 دقیقه هیچ کدام از آنها تبدیل به گل نشد. خطرناک‌ترین فرصت‌های گلزنی مس در نیمه دوم ابتدا در دقیقه 72 بود که رحمتی شوت ادینیو را به کرنر فرستاد و سپس در دقیقه 79 هم موقعیت دیگری برای این تیم از دست رفت.

اما در اولین وقت اضافه بازی ادینیو بازیکن برزیلی مس با ضربه سر توپ را وارد دروازه استقلال کرد.

در این بازی قاضی و ساموئل از استقلال و هادی تامینی و فرزاد حسین‌خانی از مس کارت زرد دریافت کردند.


تیم استقلال با این نتیجه 47 امتیازی شد و بخاطر تفاضل گل بهتر نسبت به فولاد 47 امتیازی دوباره در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفت.

*حدود سه هزار استقلالی در استادیوم حضور دارند و همچنین همین تعداد طرفدار مس کرمان نیز در ورزشگاه حاضر هستند.

*هنگامی که بازیکنان استقلال برای گرم کردن وارد زمین شدند سید مهدی رحمتی، سیاوش اکبرپور و حنیف عمران‌زاده بیشتر از سایرین تشویق شدند.

*هنگامی که بازیکنان مس وارد زمین شدند لوکا بوناچیچ در اقدامی عجیب با بازیکنان مس گرم می‌کرد این در حالی است که به هنگام گرم کردن بازیکنان تیم‌ها معمولا کمک‌مربیان این کار را انجام می‌دهند.

*زمانی که امیر قلعه‌نویی وارد زمین شد به شدت و به صورت ممتد مورد تشویق طرفداران استقلال قرار گرفت. آنها حدود پنج دقیقه یک‌صدا سرمربی استقلال را تشویق می‌کردند.

*چند مینی‌بوس هوادار استقلال از شهرستان‌های کهنوج، بم، جیرفت و رفسنجان به ورزشگاه آمدند. آنها با خود یک بنر آوردند که روی آن نوشته شده قلب کهنوج به عشق استقلال می‌تپد و یا خون مردم رفسنجان آبی است.

*جانبازان دفاع مقدس در استادیوم کنار نیمکت دو تیم حضور دارند و قرار است بازی را از آنجا تماشا کنند.

*مسئولان ورزشگاه قبل از شروع بازی برای تماشاگران موسیقی‌های مجاز و آهنگ‌هایی از رضا صادقی را پخش کردند.

*اسکوربورد ورزشگاه به صورت کامل کار می‌کند و مشکلی از لحاظ پوشش بازی ندارد.

*هوای شهر کرمان برخلاف صبح امروز ابری است.

* محمد قاضی که پس از گلزنی پیراهن خود را بالا زده بود، روی زیر پیراهنش «سلام بر خداوند،‌ مهرسانا» نوشته شده بود. مهرسانا نام دختر قاضی است که روز شنبه به دنیا آمد.

* تماشاگران استقلال که در ورزشگاه حضور دارند شعار استقلال باغیرت را سر دادند همچنین آنها از حالا شعار معروف قهرمانی این باشگاه را می‌خوانند.

* بعد از بیرون کردن تصویربردار 90 هنگامی که دلیل این کار پرسیده شد ناظر فدراسیون گفت وی تیم مس را کوچ می‌کند به همین دلیل به او اجازه حضور در کنار زمین را نداد!

* اودینهو مهاجم مس توسط استقلالی‌ها تشویق شد

قرآن خـــدا غلط میشه 2 تا بزنیم . تا کی 1-0 آخه ... 0-0 میشد اینقد زورمون نمیومد

امیدوارم آخر لیگ حســرت این 2تا مساوی رو نخوریم ...

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

آنــدو ماندنــی شــد

تیموریان که با پیشنهاد 5 میلیارد و 400 میلیونی الاهلی قطر برای امضای قرارداد 1.5 ساله روبه‌رو شده بود پس از مذاکرات برادرش، سرژیک با علی فتح‌الله‌زاده، در استقلال ماندنی شد.

فتح‌الله‌زاده با بیان این خبر گفت: امروز جلسه‌ی خیلی خوبی با سرژیک تیموریان داشتیم و پس از مذاکرات نهایی آندرانیک تیموریان در استقلال ماندنی شد و از فردا در تمرین‌های تیم شرکت خواهد کرد.

 
آندو به تهران برگشت / جنجال بر سر تاریخ قرارداد

آندو که برای مذاکره و پیوستن به تیم الاهلی قطر به این کشور سفر کرده بود به تهران بازگشت.

ماجرا از این قرار است که بندی در قرارداد تیموریان وجود دارد که به او اجازه می دهد تا او در ماه بهمن از استقلال جدا شود اما نکته اینجاست که تاریخ این قرارداد در نسخه ای که در دفتر باشگاه استقلال وجود دارد یکم بهمن ماه درج شده و این تاریخ در نسخه ای که در اختیار آندوست یازدهم بهمن ماه ثبت شده است!فتح الله زاده هم به همین دلیل است که می گوید رضایت نامه آندو را به او نمی دهد.

فردا دهم بهمن ماه و آخرین روز نقل و انتقالات زمستانی فیفاست.مسئولان باشگاه الاهلی هم به آندوگفته اند که بیش از این نمی توانند منتظر او بمانند.آنها با توجه به اتمام فصل نقل و انتقالات زمستانی باید قرارداد یک بازیکن خارجی خودشان را فسخ کنند تا بتوانند آندو را جذب کنند.به همین دلیل و با توجه به اینکه تیموریان هنوز رضایت نامه اش را نگرفته است احتمالا نمی تواند به تیم قطری بپیوندد

به نظرم اگه بخواد بیاد داد و هوار کنه و بعدش درست واسمون بازی نکنه و لج کنه , بره بهتره ...


من هم از قطر پیشنهاد دارم ولی فقط استقلال


حنیف عمران‌زاده هم از پیشنهاد قطری‌ها به خود خبر داد. این بازیکن طی گفت‌و‌گویی با سایت رسمی باشگاه استقلال اظهار داشت: یکی از تیم‌های قطری طی تماسی با من خواستار پیوستنم به لیگ قطر شد اما در حال حاضر هیچ تمایلی به جدایی از استقلال ندارم و اولویتم در همه حال استقلال است.

مدافع استقلال افزود: اعتقاد دارم برای لژیونر شدن باید منافع باشگاه را در نظر گرفت. با شرایط حال حاضر استقلال هر بازیکنی که بخواهد جدا شود جدایی‌اش به ضرر تیم است

ای درد و بلات بخوره تو فرق سر بعضیا ... !


شعار هواداران در تمرین ; نه قطر نه کویت جانم فدای اس اس

تمرین تیم فوتبال استقلال از ساعت 15 امروز در کمپ زنده یاد حجازی و با حضور نزدیک صد تماشاگر برگزار شد.

در تمرین امروز آبی‌پوشان خسرو حیدری، احمد جمشیدیان و آندرانیک تیموریان غایب بودند. جدایی هافبک تیم استقلال و سفر او به کشور قطر سوژه اصلی تماشاگران حاضر در تمرین استقلال بود. آنها در خصوص اینکه چرا تیموریان به یک باره تصمیم به جدایی گرفت صحبت می‌گردند و از رفتن او ناراحت بوده و ابراز نگرانی می‌کردند.

* قبل از شروع تمرین امروز کبه، مهاجم سیه‌چرده استقلال برای دقایقی با میرشاد ماجدی و ایمان عالمی گفت‌وگو کرد. وی خطاب به مربی استقلال می‌گفت من نمی‌توانم در هتل زندگی کنم و شرایط آنجا برایم سخت است. ماجدی نیز توضیحاتی را به وی ارائه کرد و گفت وی از دو روز دیگر می‌تواند در منزلی که باشگاه برای او تهیه کرده مستقر شود.

* امیر قلعه‌نویی قبل از شروع بازی برای دقایقی با بازیکنان استقلال به گفت‌وگو پرداخت. وی آنها را جمع کرد و با آنها به گفت‌وگو پرداخت. قلعه‌نویی نگاهی به بازیکنان انداخت که در این لحظه چند بازیکن این تیم خطاب به سرمربی استقلال گفتند خدا را شکر نقل و انتقالات لیگ قطر دو روز دیگر تمام می‌شود وگرنه الان 11 نفر هم نبودم که این مسئله با خنده جمع و لبخند قلعه‌نویی توأم شد. سرمربی بعد از این صحبت‌ها از بازیکنان خواست طوری تمرین کنند که برای دیدار با مس با تمام قوا به زمین بروند و دو امتیاز از دست رفته بازی با ذوب‌آهن را جبران کنند ( بابا دم روحیتون گرم میخندید بازم !)

* منصور پورحیدری، شاهرخ بیانی و مهدی فنونی‌زاده که مدتی در تمرینات حضور نداشت امروز در محل تمرین استقلال حضور پیدا کردند.

*‌با گذشت 15 دقیقه از تمرین آبی‌پوشان حدود 20 نفر از تماشاگران استقلال روی سکوها رفته و با شعارهای مختلف امیر قلعه‌نویی را حمایت کردند. تماشاگران شعار می‌دادند «ژنرال امیرخان، استقلال قهرمان». بخشی دیگر از شعارهای تماشاگران معنادار بود آنها فریاد می‌زدند «نه قطر، نه کویت، جانم فدای اس اس». در این لحظه کریم بوستانی مربی استقلال خطاب به تماشاگران گفت قلعه‌نویی می‌گوید علیه کسی شعار ندهید و اگر می‌خواهید تیم را تشویق کنید همین موضوع باعث شد تماشاگران متفرق شوند و به صورت ایستاده تمرین را تماشا کنند.

* در بخش اول تمرین بازیکنان زیر نظر حاج قاسم به گرم کردن بدن‌های خود پرداختند سپس در قالب گروه‌های چند نفره بازی آقاوسط انجام دادند و در بخش پایانی فوتبال درون تیمی را پشت سر گذاشتند.

* بازیکنان تیم استقلال در حاشیه تمرین امروز به هاشم بیک‌زاده بابت به دنیا آمدن فرزند دوم وی تبریک می‌گفتند.

* در حالی که تمرین رو به پایان بود امیر قلعه‌نویی زودتر به رختکن رفت. وی خطاب به فرزند پژمان نوری گفت این دستگاهی که «مسترفوتبال» همه با آن بازی می‌کردند را کجا بردی که پسر نوری خطاب به قلعه‌نویی گفت امیرخان من شنیده‌ام شما دستگاه را با خودتان برده‌اید که باعث خنده قلعه‌نویی شد. بعد از دقایقی قلعه‌نویی مجددا به زمین برگشت و با کبه به گفت‌وگو پرداخت.

* آخرین آیتم تمرین استقلال تمرین چارچوب‌شناسی برای مهاجمان بود که آنها به توپ ضربه می‌زدند.

* تیم فوتبال استقلال فردا ساعت 10 صبح آخرین تمرین خود را در کمپ زنده‌یاد حجازی برگزار و اعضای این تیم ساعت 14 تهران را به مقصد کرمان ترک خواهند کرد.

دیدار تیم‌های استقلال و مس کرمان از ساعت 15 روز جمعه در ورزشگاه امام علی شهر کرمان برگزار خواهد شد


نامه به الاهلی و فدراسیون قطر ; تیموریان بازیکن ماست ! / رفتار او درست نبود

علی فتح‌الله‌زاده درباره رفتن آندرانیک تیموریان به قطر گفت: به باشگاه الاهلی و فدراسیون فوتبال قطر نامه‌ای ارسال و تاکید کرده‌ایم که آندو با ما قرارداد دارد و نمی‌تواند بدون رضایت ما به تیم دیگری برود.

او در ادامه گفت: رفتار آندو درست نبود که بدون اجازه ما به قطر رفت. او البته با قلعه‌نویی در این باره صحبت کرده بود اما قلعه‌نویی هم با رفتن آندو مخالف است. آندو علی‌رغم مخالفت قلعه‌نویی و بدون اجازه ما به قطر رفته است. من باز هم تاکید می‌کنم که با جدایی او مخالفیم و امیدوارم با صحبت‌هایی که با او انجام می‌دهیم، در تصمیمش تجدیدنظر کند و چند بازی باقی مانده را در کنار ما باشد.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره جدایی نکونام و منتظری از استقلال و شباهت این جدایی‌ها با رفتن تیموریان به قطر گفت:

منتظری از ابتدای فصل از چین پیشنهاد داشت اما آن زمان لیگ چین هنوز شروع نشده بود و از او خواستیم که تا نیم فصل در استقلال بماند.

وقتی هم که خواست برود، ما پای قول اخلاقی که داده بودیم ایستادیم و هیچ بندی در قرارداد منتظری و نکونام نبود که به واسطه آن این دو بازیکن بتوانند بدون نظر باشگاه به تیم دیگری بروند.

فتح‌الله‌زاده افزود: وقتی نکونام خواست که از استقلال جدا شود، با او جلساتی برگزار کردیم و با این که مخالف جدایی‌اش بودیم، در نهایت شرایط طوری شد که توافق کردیم و رضایت‌نامه او را دادیم اما درباره آندو این اتفاق نیفتاد. ای کاش تیموریان قبل از رفتن با ما صحبت می‌کرد. 

مدیرعامل باشگاه استقلال در پایان تاکید کرد:

تیموریان بازیکن ماست و برای آنکه به هر تیمی برود، اول باید رضایت ما را جلب کند

 
گزارش تمرین امروز ; ناراحتی هواداران از صحبتهای نکونام

تمرین تیم فوتبال استقلال از ساعت 15 امروز در حالی برگزار شد که بازیکنان اصلی غایب تمرین بودند. آرش برهانی، مهدی نظری، کبه، غلام‌نژاد، تونی، ایمان باصفا، سیدحسین حسینی نفراتی بودند که در تمرین امروز حاضر بودند و البته چند نفر دیگر هم مطابق معمول روزهای گذشته در کنار این بازیکنان تمرین می‌کردند.

*امیر قلعه‌نویی امروز از رختکن مربیان بیرون نیامد و جلسه‌ای را با منصور پورحیدری و شاهرخ بیانی در رختکن برگزار کرد.

*حدود 50 نفر از طرفداران تیم استقلال در تمرین امروز آبی‌پوشان حضور داشتند. محور صحبت‌های آنها شایعه جدایی آندرانیک تیموریان بود که این موضوع نگرانی آنها را در پی داشت. همچنین مصاحبه جواد نکونام و صحبت‌هایی که او علیه سرمربی استقلال انجام داده بود یکی دیگر از سوژه‌های طرفداران استقلال بود. آنها در گوشه‌ای از کمپ در حالی صحبت می‌کردند و مصاحبه نکونام را در یکی از روزنامه‌ها برای هم می‌خواندند و مدعی بودند اگر کاپیتان تیم ملی ادعا کرده استقلالی است چرا باید در این مقطع و در حالی که استقلال در صدر جدول حضور دارد این صحبت‌ها را انجام دهد. همین موضوع به بازیکنان نیز سرایت کرده بود و آنها در خصوص صحبت‌های جواد نکونام و مباحث مطرح شده از سوی هافبک سابق استقلال صحبت می‌کردند.

*میرشاد ماجدی در تمرین امروز آبی‌پوشان حاضر بود و برای دقایقی با دکتر ستوده به گفت‌وگو پرداخت.

*در حالی که قلعه‌نویی در رختکن کمپ حضور داشت بازیکنان زیر نظر مجید صالح تمرینات تاکتیکی را آغاز کردند. آنها پس از گرم کردن بدن‌های خود در قالب دو تیم فوتبال بازی کردند که محمدمهدی نظری در یکی از تیم‌ها نقش دروازه‌بان را ایفا می‌کرد.

*در حالی که تمرین استقلال رو به پایان بود امیر قلعه‌نویی با لباس شخصی وارد زمین چمن کمپ شد و برای دقایقی با کبه به گفت‌وگو پرداخت. سرمربی تیم استقلال وضعیت تیمش را از نزدیک نظاره کرد.

*بخش پایانی تمرین به تمرین چارچوب‌شناسی برای بازیکنانی مثل آرش برهانی و تونی اختصاص داشت.

*ستار همدانی به همراه فرزند خود به محل تمرین آمده بود.

*هاشم بیک‌زاده که او هم مثل محمد قاضی فرزندش به دنیا آمده در تمرین امروز حضور نداشت. این بازیکن جزو نفراتی بود که مقابل ذوب‌آهن محروم بود و با اجازه از مربیان در تمرین شرکت نکرده است.

با اعلام کادرفنی تیم استقلال تمرین فردای تیم استقلال ساعت 15 در کمپ زنده‌یاد حجازی پیگیری خواهد شد.


آندو هم جدا می شود؟ پیشنهاد 6 میلیاردی برای تیموریان / نکونام فدایی کیروش است

علی‌ فتح‌الله‌زاده درباره شایعه جدایی آندو تیموریان از استقلال و اینکه چرا در وسط فصل چنین بحثی دوباره مطرح شده است،‌اظهار داشت: آندو همیشه به استقلال وفادار بوده است. حتی برادر او سرژیک هم همینطور است. اما می‌خواهم یک مسئله‌ای را بگویم چرا باید این بازیکن با یک هجمه ناجوانمردانه روبرو شود در حالی که او یکی از خوش‌اخلاق‌ترین و فنی‌‌ترین بازیکنان ایران است و این هجمه‌هایی که به این بازیکن وارد شد غیرطبیعی است.

وی افزود: من نمی‌گویم خطای آندو گرفته نشود و یا اخراج نشود اما برای کدام بازیکن 20 دقیقه فیلم پخش کردند؟

فتح‌الله‌زاده در خصوص اینکه در مورد پیام صادقیان هم چنین اتفاقی افتاد و اصلا بحث فرد مطرح نیست، گفت:‌ در مورد صادقیان هر چند مسئله چیز دیگری بود اما هجمه در مورد او هم درست نبود. کسی روی خطای صادقیان تفسیر فنی نکرد. می‌گویند که ممکن بود چشم عشوری کور شود در حالیکه به قول شریفی (رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال) برادر من مغالطه نکن! همه می‌دانند که زیر چشم منطقه حساسی است و حتی اگر یک انگشت به آن بزنی کبود می‌شود یا از آن طرف می‌گویند که پول بیت‌المال را به بازیکنان می‌دهید در حالیکه بازیکن پول حق‌الزحمه خود را می‌‌گیرد. حالا شما با  توجه به این شرایط به من بگویید بازیکنی که قراردادش 1.5 میلیارد تومان است و از تیم‌های قطری 6 میلیارد تومان پیشنهاد دارد و این همه هجمه هم رویش وجود دارد چطور می‌توانیم او را حفظ کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اینکه با این صحبت‌‌ها جدایی تیموریان از استقلال قطعی است، گفت:‌ نه، اینطور نیست. ما تیموریان را نگه می‌داریم و نمی‌گذاریم که جدا شود. ولی واقعا باید با بازیکنی که به خاطر کشورش به این پیشنهادها نه می‌گوید چنین رفتاری شود؟ خیلی‌‌‌ها خارج از گود هستند و برای ما حاشیه درست می‌کنند. افرادی که به ما انتقاد می‌کنند کاش یک روز جای ما باشند تا ببینند آیا تحمل این همه حاشیه را دارند؟ من این حرف‌ها را می‌زنم ولی در پی آن به من حمله می‌کنند ولی من خسته نمی‌شوم و اینقدر این صحبت‌ها را می‌کنم تا من را بیرون کنند. به ما حمله می‌کنند ولی ما اگر بخواهیم از خود دفاع کنیم اجازه نمی‌دهند. اتفاقاتی که برای تیموریان افتاد جفا به او بود. من حتی وقتی دیدم که شب گذشته پیام صادقیان در برنامه 90 آنطور صحبت می‌کند دلم خون شد چون در حق او هم جفا شد.

فتح‌الله‌زاده در خصوص اینکه واکنش امیر قلعه‌نویی به خبر جدایی تیموریان چه بود، گفت:‌ به هر حال او هم ناراحت است ولی ما این مسئله را جمع می‌کنیم. البته دوستان هم باید فضایی ایجاد کنند که ما بتوانیم بازیکنان خود را حفظ کنیم. هی مدام به من می‌گویند چرا قرارداد این بازیکنان را اینطور بسته‌‌ای ولی جای ما نیستند که به هنگام قرارداد بازیکن چنین درخواستی دارد و همه باشگاه‌‌ها هم با این مسئله روبرو هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در همه جای دنیا بازیکنان تعیین می‌کنند که در قراردادشان چه اتفاقی بیفتد و چه زمانی جدا شوند، عنوان کرد: نه، هیچ جای دنیا این اتفاق نمی‌افتد. من هم این مسئله را به طور 100 درصد تأیید نمی‌کنم اما ما مدیران دست‌مان خالی است. مثلا عادل فردوسی‌پور شب گذشته در برنامه‌اش نگفت که قبل از خطای آندو روی عشوری همان بازیکن روی کول تیموریان بود و اگر داور این صحنه را خطا می‌گرفت چنین اتفاقی رخ نمی‌داد یا می‌گویند گل آنها آفساید نبود در حالی که بود و برای من عجیب است که چرا کارشناس محترم برنامه در حالی که دید گل آفساید است نظر دیگری داد. به نظر من که در حال برخورد با استقلال هستند ولی اگر شما با امیر قلعه‌نویی مشکل دارید و مخالف او هستید شما را به خدا استقلال را نابود نکنید. این تیم برای من و بقیه نیست این تیم متعلق به مردم است. در هر صورت من تکلیف تیموریان را امروز و فردا مشخص می‌کنم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در ادامه گفت‌وگو درباره صحبت‌های امروز جواد نکونام، اظهار داشت: مسئولیت فنی یک تیم با سرمربی آن است و ممکن است در مقاطعی بازیکن با مربی هم عقیده نباشد ولی در نهایت این سرمربی است که تصمیم می‌گیرد. شاید امیر قلعه‌نویی و نکونام در مقاطعی نتوانستند با هم کار کنند ولی دلیل بر این نمی‌شود که چنین صحبت‌‌هایی مطرح شود همانطور که ما صحبت نمی‌کنیم او هم نباید این صحبت‌ها را بگوید.

فتح‌الله زاده در خصوص اینکه چند روز قبل کی‌روش اعلام کرد از رفتن نکونام به کویت ناراحت است و از سویی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال نیز از باشگاه استقلال خواست تا جدایی بازیکنانش را به گردن فدراسیون و سرمربی تیم ملی نیندازد، عنوان کرد: اولا که من با وجود همه احترامی که برای کی‌روش قائلم باید بگویم که این صحبتش را قبول ندارم مطمئن باشید که نکونام فدایی آقای کی‌روش است و اگر کی‌روش می‌گفت که او به کویت نرود نمی‌رفت. هر چند که ما هر حرفی بزنیم مورد اتهام قرار می‌گیریم. البته من نمی‌گویم که کی‌روش باعث جدایی بازیکنان ملی‌پوش ما شده است اما ممکن است که او به آنها گفته باشد اگر به میل او نباشند از تیم ملی خط‌شان می‌زند و شاید از این اهرم خود استفاده می‌‌کند.

وی افزود: اما در مورد مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال باید بگویم که وقت ندارم این چیزها را بخوانم اما گفتم که ما کجا گفته‌‌ایم که کی‌روش مقصر است و باید سند بیاورد و هنوز هم منتظرم تا او این کار را انجام دهد. به کی‌روش احترام می‌گذارم همانطور که ما به کی‌روش کمک می‌کنیم او هم باید به ما احترام بگذارد. من باز هم برای نکونام آرزوی موفقیت می‌کنم و نمی‌‌‌خواهیم وارد حاشیه شویم امیر قلعه‌نویی هم در حال جمع و جور کردن تیم است.

فتح‌الله‌زاده ادامه داد: در کار مشکلاتی همیشه به وجود می‌آید ولی هیچ کس هم کمک نمی‌کند فقط به ما حمله می شود آیا واقعا در همه جای دنیا با یک باشگاه چنین برخوردی می‌کنند؟ هوادار هم که از ما فقط قهرمانی می‌خواهد وامیدوارم خداوند به ما صبر بدهد تا بتوانیم این مشکلات را پشت سر بگذاریم.

وی در مورد جلسه روز گذشته معاونین گفت:‌ بیشتر بحث ما مالی بود و از معاونین خود خواستم در بحث اقتصادی قو‌ی‌تر عمل کنند تا بتوانیم با تهیه پول بخشی از مطالبات بازیکنان را بدهیم.

فتح‌‌الله‌زاده در پایان در مورد اینکه آیا در این چند روز با رویانیان صحبتی داشته یا خیر، گفت: بله، صحبت کرده‌‌ام او برای این فوتبال زحمت کشیده است

کیروش دست بردار نیست ! اصلا تابلوئه یکی پشت این قضیه س ... کی اینهمه پیشنهاد دادن تیمهای عربی برای بازیکنهای ما اونم وسط فصل ؟

وسط که هیچی دیگه آخرشیم 6تا بازی مونده .فقـــط هم ملی پوشا رو میخوان! غیر از آندو به 2 تای دیگه هم پیشنهاد دادن که حتما خسرو و هاشم بودن که قبلا قلعه نویی راضیشون کرد حرف از جدایی نزنن ...

دیگه امیدوارم این نره ...


خسرو حیدری 3 هفته دور از میادین

دکتر نوروزی درباره آخرین وضعیت خسرو حیدری پس از انجام معاینات داخلی و با توجه به ام‌آر‌آی صورت گرفته از عضله همسترینگ پای راست حیدری، گفت: به دلیل صدمه‌ای که به بافت عضله همسترینگ خارجی حیدری وارد شده و با توجه به معاینات انجام شده،‌ او نیاز به سه هفته فیزیوتراپی و آب‌درمانی دارد تا دوباره امکان حضورش در مسابقات فراهم شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه مشکل خسرو حیدری زیاد حاد نیست، تصریح کرد: حیدری باید با انجام تمرینات قدرتی بتواند امکان بازگشت دوباره‌اش به مسابقات را هر چه سریعتر فراهم کند

هه ... به حرف کیروش گوش نمیکنی ها . مواظب باش دیگه ! جام جهانی نزدیکه...استراحت کن ! تو که امسال نبودی کـــلا !

2تا بازی با مس و سایپا و فینال حذفی رو از دست داد !!!

یکی از حال بهم زن ترین تیمهای تاریخ استقلال رو این بازیکنها رقم زدن به جز چندتاشون که واقعا معرفت دارن...

یعنی اگه 5سال دیگه یاد این فصل بیوفتیم چندشمون میشه 100% 

لعنــــــت به جام جـــهانی ...

 

تساوی نوبرانــه و صدرنشینی مجدد

تیم فوتبال استقلال از ساعت 14 و 30 دقیقه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ذوب آهن اصفهان رفت که بازی با نتیجه مساوی  یک بر یک به پایان رسید.

محسن بیاتی‌نیا در دقیقه 25 در داخل محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و با یک شوت گل اول ذوب آهن را به ثمر رساند.

در دقیقه 86 روی ضربه کرنر ارسالی حنیف عمران‌زاده با سر ضربه‌ای زد که پس از برخورد به مدافع ذوب آهن توپ وارد دروازه این تیم شد.

خسرو حیدری در دقیقه 18 مسابقه مصدوم شد و جای خود را به مهرداد اولادی داد.

در نیمه اول ذوب آهن تیم برتر میدان بود و چند موقعیت گل بر روی دروازه استقلال ایجاد کرد. در دقیقه 45 هم محسن بیاتی‌نیا یک فرصت عالی گلزنی را از دست داد.

استقلال در نیمه دوم از دقیقه 60 به بعد بر توپ و میدان مسلط شد.

البرز حاجی‌پور داور مسابقه به قاسم حدادی‌فر، سینا عشوری، محسن بیاتی‌نیا از ذوب آهن کارت زرد نشان داد.

استقلال با این مساوی 46 امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به فولاد به صدر جدول برگشت.

ذوب آهن هم 22 امتیازی شد.

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، امیرحسین صادقی، پژمان نوری، خسرو حیدری( از دقیقه 18 مهرداد اولادی)، ساموئل، آندرانیک تیموریان، سیاوش اکبرپور، آرش برهانی( از دقیقه 75 ایمان با صفا)، محمد قاضی و تونی کاروالیو( از دقیقه 46 علیرضا نیکبخت واحدی)

جواد خیابانی گزارشگر مسابقه قبل از حضور در جایگاه خود با تماشاگران استقلال صحبت می‌کرد و هواداران بابت درگذشت مادرش به او تسلیت می‌گفتند و خیابانی هم ضمن تشکر از آنها پرسید چرا تماشاگران به ورزشگاه نمی‌آیند. بازی‌ها بسیار حساس است و استقلال هم مدعی قهرمانی است.

* آندرانیک تیموریان،خسرو حیدری و محمد قاضی سه بازیکن استقلال بودند که پیش از آغاز مسابقه به سمت نیمکت ذوب‌آهن رفتند و با تمام نیمکت‌نشینان این تیم دست دادند.

* پیش از شروع مسابقه امیر قلعه‌نویی با تیموریان صحبت کرد.

* امیر قلعه‌نویی قبل از شروع مسابقه با سمت نیمکت ذوب‌آهن رفت و با سرمربی و سرپرست این تیم خوش و بش کرد.

* کارلوس کی‌روش سرمربی تیم به همراه امید نمازی از جمله تماشاگران ویژه این مسابقه است.

* فیرات سرمربی سایپا هم یکی از تماشاگران ویژه این دیدار است.

* امیرعرب، علی امیری، ستار همدانی، ایمان عالمی، سرژیک تیموریان از جمله حاضرین در جایگاه ویژه هستند.

* سعید آزادی مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن قبل از شروع مسابقه به رختکن ذوب‌آهن رفت

* بعد از آنکه البرز حاجی‌پور در پایان نیمه اول اجازه نداد استقلالی‌ها ضربه کاشته خود را بزنند و سوت پایان بازی را بصدا درآورد. بازیکنان استقلال به این مسئله معترض بودند و با دوار صحبت کردند که او باید اجازه زدن ضربه را به استقلال می‌داد

کلا چرا اینجوری کردیم امروز ؟!!؟ نیمه اول رحمتی به نیمکت میگفت جون مادرتون یه کاری بکنید! 5تا باید میخوردیم افتضاح بود واقعا. مصدومیت خسرو هم بی تاثیر نبود اینم امسال تا بهش نزدیک شدن مصدوم شد و زودم تشریفشو می بره بیرون!

کاش نیکبخت زودتر میومد ...

گل رو زدیم (مدافعشون زد واسمون) مساویش کردیم صدر هم برگشتیم ولی به نظرم نمیشه با این وضع بازی تو لیگ قهرمان شد مخصوصا با بردهای امروز نفت و سپاهان ... حذفی الان خیلی در دسترس تره

خوب شد نباختیم تولد منصورخان خراب نشـــه ... زادروزت مبـــارک اسطـــوره

 
تیموریان و اولادی و صادقیان 1 جلسه محروم شدند !

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پس از بررسی گزارش های ناظران داوری و ناظر بازی داربی تهران که روز جمعه 27 دی برگزار شد، آرای زیر را صادر کرد:
آندرانیک تیموریان بازیکن تیم استقلال، به دلیل برخورد غیرورزشی با بازیکن تیم مقابل و بروز رفتار زننده در طول مسابقه یک جلسه محروم و سی میلیون ریال جریمه نقدی شد. این رای قطعی است.

مهرداد اولادی بازیکن تیم استقلال و پیام صادقیان هم به دلیل برخورد زننده با بازیکن تیم مقابل هم هر کدام به پرداخت سی میلیون ریال جریمه نقدی و یک جلسه محرومیت محکوم شدند. رای صادره قطعی است

این آرا شامل بازیهای روز یکشنبه ششم بهمن ماه این دو تیم نمی شود و محرومیت های آندرانیک تیموریان، مهرداد اولادی و پیام صادقیان از بازی بعدی استقلال و پرسپولیس اعمال می شود.

آندو که قابل پیش بینی بود(البته توی دربی کاری نکرد ولی جو دادن همه ...خود داور میگه کاری نکرد! تو روحت عادل) ولی اولادی دیگه خیـــــلی سختگیرانه و مسخره بود ... خداکنه دیگه واسه بازی حذفی با ذوب برای آندو حکم ندن دوباره !

از بازی با مس توی لیگ محروم شدن

این وحشی چنگ میندازه محروم نمیشه !نصب بنر ناصرخان روی سکوها / قاضی پدر شد

تیم فوتبال استقلال از ساعت 11 و 30 دقیقه امروز در کمپ زنده یاد حجازی برنامه‌های آماده‌سازی خود را پیگیری کرد. مهدی نظری به دلیل مصدومیت و محمد قاضی به دلیل به دنیا آمدن فرزندش در تمرین امروز آبی‌پوشان حضور نداشتند. مهاجم استقلال که صبح امروز پدر شده است نام دختر خود را «مهرسانا» گذاشته و به همین دلیل در تمرین حضور نداشت. بازیکنان تیم استقلال وقتی در رختکن متوجه این موضوع شدند با این بازیکن تماس گرفته و به وی تبریک گفتند.

* میرشاد ماجدی در تمرین امروز آبی‌پوشان حضور نداشت.

* با توجه به اینکه در پایان تمرین روز گذشته آبی‌پوشان تعدادی از افراد ناشناس عکسی بزرگ از مرحوم حجازی را در پشت بام مجاور کمپ باشگاه نصب کرده بودند و در همین خصوص مشکلاتی بین چند تن از طرفداران استقلال پشت مجموعه کمپ حجازی به وجود آمد حدود 30 طرفدار حاضر در تمرین استقلال پیرامون این موضوع صحبت می‌کردند.

تعدادی از آنها اعتقاد داشتند نباید این اتفاق می‌افتاد و چرا اصلا عکس مرحوم حجازی باید به صورت مخفیانه از پشت‌بام نصب شود. مهمترین سوژه صحبت‌های هواداران استقلال همین موضوع بود که البته ناراحتی آنها را هم در پی داشت.

* امیر قلعه‌نویی هنگامی که وارد کمپ استقلال شد در خصوص اتفاقات روز گذشته و بازتاب‌های آن با کادر فنی و مسئولان کمپ صحبت‌هایی را انجام داد. هنگامی که تمرین آبی‌پوشان رو به پایان بود هواداران تیم استقلال همان بنری را که روز گذشته در پشت بام یکی از خانه‌‌های مجاور کمپ نصب شده و البته به پایین افتاده بود را روی سکوها آورده و نصب کردند.

این هواداران اعتقاد داشتند به جای اینکه افراد ناشناس پنهانی این کار را انجام دهند ما خودمان عکس حجازی را در کمپ نصب می‌کنیم. زیر این عکس بزرگ نوشته شده است «به کمپ ناصر حجازی خوش آمدید». سرمربی تیم استقلال که از اتفاق رخ داده و بازتاب‌هایش ناراحت بود از مسئولان کمپ خواست تا با تهیه عکس‌های بزرگ مرحوم حجازی آنها را در محل تمرین استقلال نصب کنند.

قلعه‌نویی به مسئولان کمپ باشگاه گفت مگر چه اشکالی دارد که عکس مرحوم حجازی در کمپ باشد. چرا عده‌ای فکر می‌کنند که ما با این موضوع مشکل داریم. وی از مسئولان استقلال خواست تا عکس‌های بزرگ از مرحوم حجازی تهیه کرده و در کمپ نصب کنند. (کار خوبی کردی ...به گنده لاتها هم بگو باهات هماهنگ باشن از این به بعد )

* آندرانیک تیموریان جزو اولین بازیکنانی بود که در محل تمرین حاضر شد. وی بلافاصله پس از حضور در کمپ به رختکن مربیان رفت و سپس وارد زمین شد.

* هاشم بیک‌زاده و مجید غلام نژاد دو بازیکنی بودند که با وجود 3 کارته بودن در تمرین امروز استقلال حاضر شدند.

* آنتونیو بازیکن برزیلی استقلال که لقبش تونی است به فارسی به بازیکنان "سلام" داد که این مسئله باعث خوشحالی آبی‌پوشان شد و آنها به شوخی به بازیکن برزیلی استقلال گفتند؛ چه زود فارسی صحبت کردن را یاد گرفتی؟

* در ابتدای تمرین قلعه‌نویی بازیکنان را دور هم جمع کرد و برای دقایقی با آنها به گفت‌وگو پرداخت. سرمربی تیم استقلال نقاط قوت و ضعف ذوب‌آهن را به بازیکنان منتقل کرد و گفت این مسابقه با دیدار جام حذفی متفاوت است و باید 3 امتیاز را بگیریم. ما برای آنکه در کورس بمانیم و خودمان را از سایر مدعیان جدا کنیم حتما باید 3 امتیاز را بگیریم. من از شما می‌خواهم با تمام وجودتان بازی کنید و کاری نکنید که به راحتی امتیاز از دست بدهیم.

* پس از صحبت‌های سرمربی استقلال ،هاشم بیک‌زاده نیز به صورت کوتاه با قلعه‌نویی به گفت‌وگو پرداخت.

* در بخش اول تمرین بازیکنان زیر نظر امیر حاج‌قاسم به گرم کردن بدن‌های خود پرداخته و سپس کار تاکتیکی انجام دادند. در بخش پایانی پاس‌های تحت فشار بین بازیکنان رد و بدل شد که قلعه‌نویی و صالح روی این مسئله نظارت داشتند. 

قرار است بازیکنان تیم استقلال بلافاصله بعد از پایان تمرین راهی اردوی پیش از بازی و هتل اوین شوند.

دیدار تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن از ساعت 14:30 فردا در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.


برنامه جام حذفی اعلام شد

سه شنبه 15 بهمن

تراکتورسازی-(برنده فولاد خوزستان/پیروزی)-ساعت 14:30

استقلال تهران-مس کرمان - ساعت 17:00

فینال

جمعه 25 بهمن- ساعت و مکان مسابقه متعاقبا اعلام می شود

گلزنی های آرش و تمرین با فوتبال مستر

تمرین امروز (جمعه) تیم فوتبال استقلال جهت آماده‌سازی برای دیدار روز یکشنبه مقابل ذوب‌آهن ساعت 15 در کمپ اختصاصی این باشگاه برگزار شد.

*  استقبال خوبی از سوی هواداران استقلال انجام شد و حدود 200 نفر در تمرین آبی‌پوشان حضور داشتند. این تعداد که از نتایج اخیر استقلال راضی به نظر می‌رسیدند درباره استعفای محمد رویانیان از مدیرعاملی پرسپولیس و همچنین سرپرستی علی پروین اظهارنظر می‌کردند و اعتقاد داشتند پروین باعث حاشیه‌های اخیر در پرسپولیس شده است. آنها همچنین معتقد بودند دایی پس از دیدار با فولاد خوزستان از پرسپولیس می‌رود.

* دستگاهی به نام "فوتبال مستر" که یکی دو روزی است در تمرین استقلال مورد استفاده قرار می‌گیرد،  امروز هم سوژه تمرین آبی‌پوشان بود. بازیکنان همگی سعی می‌کردند که توپ از یکی از حفره‌های این دستگاه وارد شود و از حفره دیگر بیرون بیاید.

* امیرحسین صادقی و آنتونیو بازیکن برزیلی استقلال با همدیگر بر سر ضربه زدن به این دستگاه رقابت کردند که مدافع استقلال آنتونیو را شکست داد. آنتونیو به نشانه ناراحتی خودش را روی زمین به خواب زد.

* امیر قلعه‌نویی هنگام مصاحبه با خبرنگاران از تصویربردار یکی از رسانه‌ها خواست از حسام فرزند یکی از هواداران استقلال که در این فصل در بیشتر تمرینات این تیم حاضر می‌شود گزارشی بگیرد چرا که معتقد بود وی 8 سال دیگر لیونل مسی فوتبال ایران می‌شود. این در حالی است که پیش از این قلعه‌نویی این مسئله را بارها عنوان کرده بود.

* بازی کردن قلعه‌نویی با حسام بر سر ضربه به دستگاه فوتبال مستر به سوژه عکاسان حاضر در تمرین تبدیل شده بود.

* مهدی نظری به دلیل درد پشت پا تنها غایب تمرین امروز استقلال بود.

* احمد جمشیدیان و کبه که مدتی به دلیل مصدومیت در تمرینات استقلال غایب بودند از روز گذشته به تمرینات آبی‌پوشان اضافه شدند. جمشیدیان همراه بازیکنان تمرین کرد اما کبه به تمرین اختصاصی پرداخت.

* در حالی که تمرین استقلال در جریان بود، دود مهیبی کمپ استقلال را فرا گرفت که این موضوع باعث تعجب بازیکنان و تاریک شدن فضای تمرینی آبی‌پوشان شد.

* خسرو حیدری در تمرینات گروهی شرکت نکرد و بیشتر نظاره‌گر تمرین آبی‌پوشان بود. این بازیکن دقایقی با بچه‌های مدرسه فوتبال یکی از مناطق تهران که در تمرین استقلال حاضر شده بودند صحبت کرد و با آنها عکس یادگاری انداخت.

البته وی مشکل مصدومیت ندارد و می‌تواند تیمش را در دیدار یکشنبه همراهی کند.

* چند نیمکت ذخیره همانند مسابقات فوتبال تهیه شده بود تا مربیان به راحتی بتوانند روی این نیمکت‌ها نشسته و نظاره‌گر تمرین باشند.

* بازیکنان پس از دویدن دور زمین در 3 گروه به تمرین آقاوسط پرداختند و پس از آن به مدت 20 دقیقه بازی فوتبال را انجام دادند. در این بخش تمرینی امیرحسین صادقی نقش پیستون چپ را بازی می‌کرد. ظاهرا قرار است به جای هاشم بیک‌زاده که در دیدار مقابل ذوب‌آهن غایب است از صادقی در پیستون چپ استفاده شود.

آرش برهانی و محمد قاضی دو بازیکنی بودن که در زدن ضربات آخر موفق ظاهر شدند و هنگامی که برهانی گل‌زنی می‌کرد تماشاگران دست می‌زدند و او را تشویق می‌کردند.

*  پژمان نوری با فرزندش در تمرین آبی‌پوشان شرکت کرده بود.

* پس از پایان بخش تمرینی فوتبال بازیکنان استقلال به تمرین شوت به دروازه پرداختند که در این بخش از تمرین بازیکنانی نظیر آنتونیو و آندرانیک تیموریان موفق عمل کردند.

* میکو مربی بدنساز تیم ملی در تمرین آبی‌پوشان حضور داشت و دقایقی با امیر قلعه نویی به صحبت پرداخت.

*‌بنا بر دستور امیر قلعه‌نویی تمرین فردای استقلال ساعت 11 در کمپ برگزار می‌شود. قرار است پس از دیدار مقابل ذوب‌آهن تمرینات استقلال به زمین شماره 2 آزادی منتقل شود


وقتی این بلا سرم آمد حرفی زدم ؟

آن روز که در تبریز خطای شدید روی من شد آیا داد و قال کردم و از کمیته انضباطی خواستم بازیکن حریف را محروم کند؟

خواهش می کنم این عکسی که از من وجود دارد را خوب نگاه کنید. بدن من از چند جهت خراشیده شده اما من نه حرفی زدم و نه از کسی خواستم ضربه زننده را محروم کند

 

گزارش تمرین امروز

تمرین تیم فوتبال استقلال از ساعت 15 امروز در کمپ زنده یاد حجازی پیگیری شد. محمدمهدی نظری تنها غایب امروز استقلال بود.

*قبل از شروع تمرین امیر قلعه‌نویی با آندرانیک تیموریان در خصوص صحنه‌ای که روی سینا عشوری اتفاق افتاده بود صحبت کرد و نظرات وی را می‌خواست.

*احمد جمشیدیان و کبه دو بازیکن مصدوم استقلال از امروز به جمع سایر بازیکنان اضافه شده و در کنار دیگر بازیکنان تمرین کردند. دکتر نوروزی با حضور در تمرین امروز آبی‌پوشان برنامه‌های تمرینی را به این دو بازیکن ارائه کرد.

*امیر قلعه‌نویی قبل از آغاز تمرین امروز بازیکنان را دور هم جمع کرد و با آنها به گفت‌وگو پرداخت. سرمربی تیم استقلال خطاب به بازیکنان تیمش گفت: من از شما می‌خواهم که با جدیت تمرین کنید زیرا همین تمرین پرفشار مثل چند مسابقه به بدن شما فشار می‌آورد. شما در زمین‌هایی تمرین می‌کنید که مثل زمین‌های تمرینی در اروپا نیست به همین خاطر من از شما می‌خواهم با تمرینات مرتب خود را در شرایط ایده‌آل نگه دارید. همچنین سرمربی تیم استقلال به هاشم بیک‌زاده تبریک می‌گفت و همه بازیکنان نیز با این بازیکن شوخی می‌کردند که مشخص نبود دلیل این موضوع چه بود.

*بعد از صحبت‌‌های سرمربی استقلال با بازیکنان وی خسرو حیدری را کنار کشید و برای دقایقی نیز با این بازیکن به گفت‌وگو پرداخت.

*مسئولان کمپ استقلال با نصب نیمکت ذخیره در کنار زمین چمن شرایط خوبی را برای مربیان و استقرار آنها فراهم کردند.

*دوربین یک برنامه تلویزیونی برای تهیه گزارش مستند امروز در محل تمرین شرکت کرده و در خصوص نیروی انتظامی قصد صحبت با قلعه‌نویی داشت که سرمربی استقلال با آنها گفت‌وگویی انجام نداد.

*سیاوش اکبرپور قبل از شروع تمرین به اتاق مونتاژ رفت و پس از مداوای پای خود زیر نظر دکتر نوروزی با بازیکنان تمرین کرد.

*در بخش اول تمرین بازیکنان زیر نظر امیر حاج‌قاسم به تمرینات بدنسازی پرداخته و بدن‌های خود را گرم کردند. در مرحله دوم بازیکنان آقاوسط را پشت سر گذاشتند و در بخش پایانی فوتبال درون‌تیمی را در نیمی از زمین برگزار کردند که قلعه‌نویی خودش در این تمرین حضوری پررنگ داشت.

*حدود 100 نفر از طرفداران استقلال امروز از نزدیک تمرین این تیم را نظاره کردند. تماشاگران استقلال در بخشی از تمرین اقدام به تشویق بازیکنان کردند که در قسمت‌‌هایی علیه تیم پرسپولیس شعار می‌دادند. آنها نتایج این تیم در هفته‌های گذشته را به رخ رقیب دیرینه می‌کشیدند.

*منصور پورحیدری، شاهرخ بیانی و سیروس دین‌محمدی امروز از نزدیک تمرین آبی‌پوشان را نظاره کردند.

*امیرحسین صادقی، محمد قاضی، پژمان نوری و مجید غلام‌نژاد 4 بازیکنی بودند که جدا از سایرین به بازی تنیس‌فوتبال پرداختند. تیموریان و عمران‌زاده به همراه بازیکنانی که در ترکیب اصلی بازی با ذوب آهن حضور داشتند امروز سبک‌تر از دیگران تمرین کردند.

*مسئولان استقلال امروز دستگاهی را سر تمرین آورده بودند که برای تمرین ضربه به توپ بود (برای تمرینات انفرادی بازیکنان به منظور ضربه زدن به توپ)، که این امر باعث تعجب بازیکنان شده بود و از یکدیگر راجع به این دستگاه سوال می‌پرسیدند.

تمرینات تیم استقلال فردا مجددا از ساعت 15 در کمپ زنده‌یاد حجازی پیگیری خواهد شد و قرار است از هفته آینده تمرینات این تیم به زمین شماره 2 آزادی منتقل شود.

تیم استقلال روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی میزبان ذوب آهن اصفهان خواهد بود.


آندو 8 میلیون جریمه شد

دیدار دو تیم استقلال تهران و استقلال اهواز از هفته 22 رقابت های لیگ برتر 21 دی ماه در ورزشگاه آزادی برگزار شد که از سوی آندرانیک تیموریان، بازیکن استقلال تخلفی مبنی بر برخورد غیر ورزشی با بازیکن تیم مقابل صورت گرفت.

وی طبق بند الف فراز یکم ماده 22 آیین نامه انضباطی به پرداخت 80 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

این رای در کمیته استیناف قابل تجدید نظر خواهی است

عجیب بود با اینهمه هجمه که علیه ش راه انداخته بودن فقط پولی جریمه شه ! هرچند فکر میکنم یه بار دیگه واسه این 2 بازی آخر حکم بدن و 1 جلسه محرومش کنن .

* هدر رو هم عوض کردم با تشکر از mohamad blue heart عزیز واسه درست کردنش ...

 
صعود به نیمه نهایی با دستهای عقـــاب

دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و استقلال از مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جام حذفی از ساعت 16 و 40 در ورزشگاه فولاد شهر و در حضور نزدیک به 4 هزار تماشاگر برگزار شد.

ذوب آهن در نیمه اول می‌توانست توسط غریبی به گل برسد که رحمتی مانع از گلزنی این بازیکن شد.

در ادامه این دیدار ساموئل در دقیقه 43 از روی نقطه پنالتی گل اول بازی را برای استقلال به ثمر رساند.

بازی بعد از این گل به صورت متعادل ادامه داشت تا اینکه داور در دقیقه 87 برای ذوب آهن پنالتی گرفت و  رحمتی پنالتی حدادی فر را دفع کرد.

با این اتفاق استقلال بازی را کنترل کرد تا با همان تک گل ساموئل به نیمه نهایی جام حذفی صعود کند.

قضاوت این دیدار بر عهده علیرضا فغانی بود. وی به مجید غلام‌نژاد، امیر حسین صادقی،و آندرانیک تیموریان از استقلال و محمد صلصالی،مرتضی تبریزی و سینا عشوری  از ذوب آهن کارت زرد نشان داد.

استقلال با پیروزی در این دیدار به مرحله نیمه‌نهایی رسید و باید به مصاف مس کرمان برود. رویارویی قلعه‌نویی و مظلومی با استقلال و مس در نیمه نهایی جام حذفی نیز جالب خواهد بود.

ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی،امیر حسین صادقی،حنیف عمران زاده،هاشم بیک زاده،مجید غلام نژاد،خسرو حیدری۰90+2 کاروالیو)،پژمان نوری،جی لوید ساموئل،آندرانیک تیموریان،سیاوش اکبرپور(73 آرش برهانی) و محمد قاضی(55 مهرداد اولادی)

دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و استقلال در حالی برگزار می شود که امیر قلعه‌نویی قبل از شروع این مسابقه در رختکن مشغول تماشای بازی گسترش‌فولاد و پرسپولیس بود.

* استعفای محمد رویانیان بلافاصله بعد از شکست تیمش مقابل گسترش فولاد از مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس باعث تعجب امیر قلعه‌نویی شده بود و حتی اعضای تیم استقلال از این موضوع متعجب شده بودند.

* سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن قبل از شروع بازی با استقلالی‌ها خوش و بش کرد.

* جایگاه تماشاگران دو تیم در پشت دروازه‌ها پوشیده از برف است و ماموران هواداران دو تیم را به جایگاه‌های اصلی هدایت می‌کنند.

* بازیکنان تیم استقلال به محض ورود به زمین برای گرم کردن با تشویق تماشاگران روبرو شدند. استقلالی‌ها به شدت رحمتی را تشویق کرده و شعار می‌دادند تیم ملی بی‌سید نمی‌خواهیم نمی‌خواهیم. آنها همچنین از کی روش می خواستند تا رحمتی را به تیم ملی دعوت کند.

* حنیف عمران‌زاده باز هم توسط تماشاگران استقلال لقب سامورایی گرفت.

* مجید صالح مربی استقلال قبل از شروع بازی با بازیکنان و کادر فنی ذوب‌آهن خوش و بش کرد.

* باشگاه ذوب‌آهن با نصب یک بنر یاد و خاطره شهید قاضی را گرامی داشت. ذوب‌آهنی‌ها روی پیراهن تیمشان قبل از آغاز بازی عکس شهید قاضی را حک کرده بودند.

* قاسم حدادی‌فر با امیرحسین صادقی و بازیکنان ملی‌پوش استقلال خوش و بش کرد.

تماشاگران استقلال به دلیل شکست پرسپولیس خوشحال بودند و علیه این تیم شعار می دادند.

* تمام بازیکنان تیم ذوب آهن به جز دروازه بان خارجی این تیم برخورد گرمی با قلعه‌نویی داشتند و به سمت وی رفتند.

*محمد قاضی، مجید غلام نژاد و آندرانیک تیموریان از استقلال قبل از بازی با تقوی خوش و بش کردند.

*شعار علیه پیام صادقیان و محسن مسلمان تحت عنوان » قلیونی، قلیونی» این بار به اصفهان و بازی استقلال کشید و تماشاگران ذوب آهن علیه این دو بازیکن سابق تیمشان شعار می دادند.

* سعید آذری، مسئولان کارخانه ذوب آهن، علی امیری و سید مهدی علوی در جایگاه ویژه نشسته اند.

* هاشم بیک زاده هر زمان که صاحب توپ می شود با تشویق‌های تمشاگران استقلال روبرو می شود. آنها مرتب شعار می دهند «هاشم، هاشم»

*هواداران استقلال پس از شکست پرسپولیس به گسترش فولاد در ورزشگاه فولادشهر، علیه علی دایی شعار می دادند.

*برف‌هایی که از روی سکوها و زمین مسابقه جمع‌آوری شده و به دور زمین ریخته شده است، موجب شده تا بازیکنان ذخیره دو تیم نتوانند به خوبی تمرین کنند.

*یک نابینا به اسم مهدی خلیلی که از هواداران ذوب‌آهن است و سه سال پیاپی تمام دیدارهای این تیم را به ورزشگاه می‌آید امروز نیز در فولادشهر حاضر است.

*چند تن از هواداران استقلال از چهارمحال بختیاری با لباس محلی به ورزشگاه آمده‌اند.

* امیر قلعه‌نویی بعد از پایان دیدار استقلال و ذوب آهن به وسط زمین رفت و به امیر حسین صادقی اعتراض کرد.

وی به دلیل اینکه صادقی مرتکب خطای پنالتی شد به این بازیکن معترض شد که این موضوع ناراحتی صادقی را در پی داشت. صادقی بعد از این اتفاق دستکش هایش را در آورد و با چهره‌ای ناراحت به رختکن رفت.

* سید مهدی رحمتی پس از پایان بازی سینا عشوری را در آغوش گرفت و به وی دلداری داد.

چه مسیر همـــواری . حالا بازی با مس تو تهران و بعدش هم فیــــنال . یه خسته نباشید به تمام بچه ها توی نتیجه گیری فوق العاده ایم ...

فقط آندو باید بذاره کنار این کاراشو دیگه داره گندش درمیاد و احتمال زیاد هم یه محرومیت نصیبش میشه ...

اینم برا لنگی های گرامی که فغانی فغانی میکنن

3 تا باخت تو لیگ داشتیم. سپاهان = نگرفتن 2 تا پنالتی و عصبی شدن هوادارا و کم شدن یک امتیاز(داور همین فغانی بود)

اس اس اهواز = پنالتی روی خسرو گرفته نشد و گل آرش درست بود . ذوب آهن = پنالتی روی نظری گرفته نشد یکیشون هم اخراج نشد

پـــــس = نوش جـــــونمون !

یکی هم واسه اونا گرفت که کلا لال بشید !

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

خوشم میاد چند هفته س چه توی لیگ چه حذفی حسرت مونده دل حریفا که یــه دونه گل بزنن بهمون حتی از پنالتـــی ! البته به غیر از صبا با شاهکار استاد نوری ...

خیــــــلی میــــخوامت

 
استقلال 45 دقیقه در محوطه هتل تمرین کرد

آبی‌پوشان پایتخت تمرین سبکی را در محوطه هتل کوثر انجام دادند. در این تمرین که به مدت 45 دقیقه طول کشید استقلالی‌ها تمرینات هوازی را سپری کردند. 

در حالی که قرار بود امیر قلعه‌نویی برای نشست خبری حاضر شود به جای او مجید صالح در کنفرانس حاضر شد تا در نهایت سرمربی استقلال خود نظاره‌گر آماده‌سازی شاگردانش باشد

بقیه عکسها در ادامه مطلب

*************************************

امروز یه تبلیغ گذاشتم سمت راست وبلاگ بعد از 5سال و اندی ... به درد میخوره مخصوصا وقتهایی که من نیستم برید اونجا حرف بزنید باهم .

کامنتهای درخواست تبلیغ رو من پاک میکردم قبلا ولی احیانا اگه کسی خواست بنرشو بذارم , کامنت خصوصی بذاره ...

ادامه مطلب |  
گزارش تمرین امروز

تیم فوتبال استقلال که خود را برای دیدار مقابل ذوب‌آهن در چارچوب مسابقات جام حذفی آماده می‌کند از ساعت 15 امروز برنامه‌های آماده سازی خود را پیگیری کرد. در تمرین امروز آبی‌پوشان محمد مهدی نظری، احمد جمشیدیان و کبه و امیر حسین صادقی غایب بودند.

* به مناسبت عید سعید مبعث میرشاد ماجدی با تهیه شیرینی از هواداران، اهالی رسانه و مسئولان و کادر فنی استقلال پذیرایی کرد.

* پژمان نوری که به دلیل درگذشت خواهر همسر خود تا همین چند روز پیش عزادار بود امروز با چهره جدید در تمرین آبی‌پوشان شرکت کرد.

* در ابتدای تمرین امروز سرمربی تیم استقلال بازیکنان را دور هم جمع کرد و برای دقایقی با آنها به گفت‌وگو پرداخت. قلعه‌نویی خطاب به بازیکنان استقلال گفت دربی برای ما تمام شده و خواهشا از امروز تمرکزتان را برای بازی جام حذفی مقابل ذوب‌آهن بگذارید. وی که فیلم بازی با پرسپولیس را تماشا کرده بود، نسبت به برخی بازیکنان استقلال گلایه کرد و مشاهدات خود را از روی فیلم به بازیکنان منتقل می‌کرد و تذکرات لازم را به بازیکنان انتقال داد.

* قبل از شروع تمرین امروز امیر قلعه‌نویی برای دقایقی با کاروالیو بازیکن برزیلی این تیم صحبت کرد. نحوه استفاده کاروالیو در تمرین امروز به شکلی بود که به نظر می‌رسد این بازیکن یکی از نفرات اصلی استقلال در دیدار روز سه‌شنبه خواهد بود.

* در ابتدای تمرین بازیکنان به گرم کردن بدن‌های خود پرداختند و سپس در قالب گروه‌های 4 و 5 نفره بازی آقاوسط را پشت سر گذاشتند. در این مرحله کرکری تیموریان، بیک‌زاده، اکبرپور و عمران‌زاده قابل توجه بود.

* سیاوش اکبرپور که روز گذشته در تمرین شرکت نکرده بود امروز پا به پای دیگر بازیکنان در کارهای گروهی حضور داشت.

* منصور پورحیدری، شاهرخ بیانی و سیروس دین‌محمدی نفراتی بودند که تمرین امروز آبی‌پوشان را از نزدیک نظاره کردند. سرمربی تیم استقلال امروز با لباس گرمکن پا به محل تمرین گذاشت و در اکثر کارهای گروهی با بازیکنان تیمش بازی کرد.

* بعد از گذشت بخشی از تمرین بازیکنان همگی به بازی تنیس فوتبال پرداختند که به نظر می‌رسید سرمربی استقلال خودش این آیتم را برای تمرین امروز در نظر گرفته بود.

* تمرین دروازه‌بانان استقلال طبق معمول زیر نظر حمید بابازاده انجام شد و مهدی رحمتی آمادگی بالایی در تمرینات داشت. البته دروازه بان استقلال با گرفتگی عضلات روبرو شده است و حضور او مقابل ذوب آهن قطعی نیست به نحوی که خودرحمتی نگران این موضوع بود.

* آرش برهانی و کاروالیو تمرین چارچوب شناسی را پشت سر گذاشتند و زیر نظر مجید صالح اقدام به زدن ضربه می‌کردند.

* نیکو مربی بدنساز تیم ملی امروز در تمرین آبی‌پوشان حضور داشت و با حاج‌قاسم به گفت‌وگو پرداخت. وی برای دقایقی نیز در حضور امیر قلعه‌نویی با خسرو حیدری نیز به گفت‌وگو پرداخت.

* با توجه به تعطیلی امروز چیزی حدود 100 نفر از طرفداران استقلال در کمپ مرحوم حجازی حاضر شده و در سکوت کامل برنامه‌های تاکتیکی را نظاره می‌کردند. سوژه اصلی آنها بحث دربی و تساوی بدون گل استقلال و پرسپولیس بود که بازیکنان آن را پشت سر گذاشتند.

* با توجه به اینکه آبی‌پوشان روز سه‌شنبه در چارچوب جام حذفی به میدان می‌روند بازیکنان تمرین پنالتی انجام دادند.

آبی‌پوشان آخرین تمرین خود را قبل از دیدار با ذوب‌آهن فردا در اصفهان برگزار خواهند کرد

امیدوارم حذفی رو جدی بگیرن چون ببریم بازی بعدی با مس تو تهرانه و بعدش فینال ... راحت میشه جام رو گرفتبقیه عکسها در ایــن لینک

 
مساوی میخواستیم , گرفتیم !

در هفته بیست و سوم لیگ برتر از ساعت 14 و 30 دقیقه در ورزشگاه آزادی و در حضور حدود 90 هزار تماشاگر بین 2 تیم استقلال و پرسپولیس آغاز شد که بازی با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

در دقیقه 4 ضربه کاشته محمدرضا خلعتبری با اختلاف نسبتا کمی از بالای دروازه استقلال به اوت رفت.

در دقیقه 6 اولین ضربه کرنر استقلال را تیموریان زد که ضربه او با برخورد به مدافعان پرسپولیس بار دیگر به کرنر رفت. ضربه کرنر دوم را هم تیموریان زد که ضربه سر عمران‌زاده بر روی تور دروازه پرسپولیس فرود آمد.

در دقیقه 9 مسابقه پیام صادقیان یک ضربه خشن روی سینه سیاوش اکبرپور زد که همین مسئله باعث شد خلعتبری و صادقیان 2 بازیکن پرسپولیس با یکدیگر درگیری لفظی شدیدی پیدا کردند. بعد از این درگیری و خطا، توپ بیشتر در میانه میدان در جریان داشت و اتفاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد.

در دقیقه 25 خطای بنگر روی مهرداد اولادی هم یکی دیگر از اتفاق‌های مهم! نیمه اول بود که باعث شد بازیکنان کمی با هم دوباره جر و بحث کنند.

در دقیقه 31 مهرداد اولادی با لگد به گردن سیدجلال حسینی مدافع پرسپولیس کوبید که این صحنه از دید داور پنهان ماند.

در دقیقه 33 امیر قلعه‌نویی به اینکه اوت دستی به پرسپولیس رسید اعتراض کرد و داور بعد از این اعتراض با نقض تصمیم کمک داور اوت را به استقلال داد.

در دقیقه 37 سانتر ارسالی خسرو حیدری را مدافعان پرسپولیس دفع کردند.

در دقیقه 39 ضربه ارسالی محمد نوری را مدافعان استقلال برگشت دادند.

در دقیقه 44 هم ضربه کاشته تیموریان حتی به محوطه جریمه نرسید.

در دقیقه 44 شوت پیام صادقیان از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد به اوت رفت.

در نیمه اول خبری از فوتبال هجومی، زیبا، تماشاگر پسند و تاکتیکی نبود. وعده‌ای که سرمربیان 2 تیم داده بودند ولی این قول عملی نشد، در نیمه اول بیشتر شاهد درگیری‌های لفظی و فیزیکی و گردش توپ در میانه زمین بودیم. نیمه اول مسابقه مثل دربی‌های گذشته از نظر فنی کیفیت مطلوبی نداشت.

سعید مظفری‌زاده داور مسابقه به پیام صادقیان، حمید علی‌عسگر و محمد نوری از پرسپولیس و پژمان نوری، هاشم بیک‌زاده و حنیف‌ عمران‌زاده و مجید غلام نژاد از استقلال کارت زرد نشان داد.

نیمه دوم هم با خطای تیموریان روی پیام صادقیان شروع شد. این ضربه خطا زده شد و توپ به عالیشاه رسید اما ورود او به محوطه جریمه هم اتفاق خاصی را رقم نزد.

در دقیقه 47 ضربه کرنر پرسپولیس هم بی حاصل بود.

در دقیقه 53 پیام صادقیان پابه توپ از خط دفاع استقلال عبور کرد اما ارسال او بسیار بد بود و توپ به اوت رفت.

در دقیقه 57 ضربه سر سیدصالحی روی کرنر ارسالی صادقیان با اختلاف زیادی از کنار دروازه استقلال به اوت رفت.

در دقیقه 62 شوت اکبرپور با اختلاف زیادی از بالای دروازه پرسپولیس به اوت رفت.

در دقیقه 65 ضربه کاشته محمد نوری قشنگ‌ترین صحنه بازی را رقم زد و شوت او به تیرک عمودی دروازه استقلال خورد.

در دقیقه 72 محمدرضا خلعتبری پا به توپ وارد محوطه جریمه شد که مدافعان استقلال او را مهار کردند.

در دقیقه 82 شوت محمد نوری از پشت محوطه جریمه استقلال با اختلاف زیاد از بالای دروازه به اوت رفت.

در دقیقه 85 پرسپولیس دو کرنر پیاپی زد که هیچ سودی هم از این کرنرها نبرد.

پرسپولیس با توجه به اینکه 4 امتیاز از استقلال صدرنشین عقب بود در نیمه دوم نسبتا تهاجمی‌ بازی کرد ولی در مجموع این مسابقه هم سرد، کسل کننده بود و از نظر فنی تماشاگران شاهد بازی مطلوبی نبودند.

این چهارمین مساوی بدون گل دو تیم است و در 360 دقیقه دربی‌های پایتخت هیچ گلی دیده نشد. اعتصاب گلزنان در دربی همچنان ادامه دارد.

استقلال با این تساوی 45 امتیازی شد و همچنان صدرنشین باقی ماند و پرسپولیس هم با 41 امتیاز در رده سوم باقی ماند.

ترکیب پرسپولیس:

نیلسون، سید جلال حسینی، محسن بنگر، حمید علی‌عسگر، محمدرضا خلعتبری، رضا حقیقی، محمد نوری، پیام صادقیان، محسن مسلمان، سیدمهدی سیدصالحی، میثم حسینی

سرمربی: علی دایی

ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی، امیر حسین صادقی، حنیف عمران‌زاده، خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده، ساموئل، آندرانیک تیموریان، پژمان نوری، سیاوش اکبرپور، مهرداد اولادی (از دقیقه 59 مجید غلام‌نژاد) و محمد قاضی

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

 
گزارش تمرین امروز

تمرین امروز استقلال که آخرین تمرین جدی پیش از دربی 78 به حساب می‌آید امروز با حضور همه بازیکنان استقلال زیر نظر کادر فنی این تیم برگزار شد که حدود 300نفر از هواداران این تیم هم از نزدیک این تمرین را تماشا می‌کردند.

در این تمرین حتی علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل استقلال حاضر شد تا پیش از دربی به بازیکنان تیمش روحیه بدهد.

فتح‌الله‌زاده در ادامه حضور در کمپ مرحوم ناصر حجازی از آخرین فعالیت‌های انجام شده در محل تمرین استقلال بازدید کرد تا از آخرین وضعیت آنجا مطلع شود. این تمرین اما حاشیه‌هایی داشت که در زیر می‌خوانید.

*هواداران استقلال در این تمرین از آرش برهانی می‌خواستند که در دربی گل‌زنی کند.

*یکی از هواداران استقلال یک چهار انگشتی به نشانه نماد 4 ساخته و آن را به محل تمرین استقلال آورده بود و خیلی تلاش می‌کرد تا این ساخته را به نام خودش ثبت کند!

*تماشاگران استقلال در تمرین امروز این تیم بارها علیه پرسپولیس، علی دایی، محمد رویانیان و سعید شیرینی، شعار سر داده‌اند.

*علی فتح‌الله‌زاده با بازیکنان و هواداران تیمش در نوبت‌های مختلف گفت‌وگو کرد. 

* فتح‌الله‌زاده پس از پایان صحبت با بازیکنان به سکوها رفت تا در کنار هواداران تمرین را تماشا کند. هواداران استقلال پرچم قرمزی را که آن را پاره کرده‌ بودند پشت سر فتح‌الله زاده قرار دادند تا با او عکس یادگاری بگیرند. 

*رضا حسن‌زاده مدافع دهه 70 استقلال در تمرین امروز این تیم حاضر شد.

*امیرحسین صادقی از بعضی از رسانه‌ها شاکی بود، او وقتی خبرنگاران را در محل تمرین استقلال دید به آنها گفت که من کی گفتم بازیکنان در حال قلیان کشیدن هستند؟ من فقط گفتم که فوتبال ما درگیر قلیان‌کشی شده است.

*بازیکنان استقلال به محض مطلع شدن از اینکه پرسپولیسی‌ها به دلیل نگرفتن پول اعتصاب کرده و تمرین نکرده‌اند می‌گفتند که ما دو سال است پول نگرفتیم اما حرف نزدیم اما تا آنها سه ماه پول نگرفته‌اند اعتصاب کرده‌اند.

*خبر حضور محمد رویانیان در تمرین فردای استقلال باعث تعجب بازیکنان این تیم شده بود.

*علی نظری جویباری، منصور پورحیدری، میرشاد ماجدی، رضا حسن‌زاده، شاهرخ بیانی و سیروس دین‌محمدی امروز در تمرین استقلال حاضر شدند.

*تمرین امروز استقلال با سوت امیر قلعه‌نویی آغاز شد. بازیکنان کارهای تاکتیکی را زیر نظر مجید صالح انجام دادند. در این تمرین حتی امیر قلعه‌نویی هم پا به توپ شد و در تمرین آقاوسط شرکت کرد.

*آندرانیک تیموریان در حاشیه تمرین امروز استقلال با رضا حسن‌زاده عکسی به یادگار گرفت.

*در تمرین امروز استقلال فقط کبه و احمد جمشیدیان به دلیل مصدومیت غایب بودند.

*ساموئل که دیروز به دلیل مصدومیت از ناحیه چشم تمرین نکرده بود امروز پا به پای سایر بازیکنان تمرین کرد. حنیف عمران‌زاده هم در تمرین امروز استقلال به صورت کامل شرکت کرد.

*با شروع تمرینات تاکتیکی استقلال، امیر قلعه‌نویی از افراد متفرقه و هواداران این تیم خواست تا محل تمرین را ترک کنند و مسئولان باشگاه استقلال هم این کار را انجام دادند.


با دستور کفاشیان بهترین بازیکن فصل گذشته نشدم / کار رویانیان نوشدارو پس از مرگ سهراب بود

از حال و روز این روزهای فوتبال ما صحبت کن.

فعلا که خبر خاصی نیست و فوتبال ما هیچ مشکل و حاشیه‌ای ندارد، تنها مشکل ما هم این است که یکی دو بازیکن قلیان کشیده‌اند و همه چیز رو به راه است!

اتفاقاً عکس خودت را در یکی از روزنامه‌ها چاپ کرده بودند اما در این چند روز واکنشی نداشتی.

این عکس مال امروز و دیروز نیست و مربوط به 6- 7 سال پیش است. شما خودتان بهتر می‌دانید از این مدل عکس‌ها در اینترنت و فضای مجازی بسیار زیاد است و اگر هر آدم عاقل و با شعوری به این عکس نگاه کند متوجه می شود که واقعی نیست. من هم عادت ندارم دروغ بگویم و نمی‌خواهم بگویم که هیچ وقت قلیان نکشیده‌ام ولی این مسئله شخصی است. حرف من این است اگر قرار باشد در زندگی آدم‌های معروف و مشهور کنکاش بشود چیزهایی از داخل آن بیرون می‌آید که خیلی بدتر از قلیان کشیدن است!

این اتفاق واکنش قلعه‌نویی، دایی، رویانیان و حتی سید جلال حسینی را هم در پی داشت، اظهارنظرها را شنیده‌ای؟

در وهله اول از این دوستان به خصوص امیر قلعه‌نویی و علی دایی تشکر می‌کنم ضمن آنکه از دوست بسیار خوبم سید جلال حسینی ممنون هستم. مصاحبه روز گذشته آقای رویانیان را دیدم و از ایشان هم ممنون هستم که در مورد ما صحبت کرد ولی با توجه به شناختی که از مدیرعامل محترم باشگاه پرسپولیس داشتم این انتظار می‌رفت که او کارمندان این باشگاه و اشخاص زیر دستش را توجیه می‌کرد که به سادگی آبروی یک نفر را نبرند و با آبروی انسان‌ها خیلی راحت بازی نکنند. که به نظر من صحبت‌های آقای رویانیان نوشداروی پس از مرگ سهراب است!

ظاهراً با فتح‌الله‌زاده هم در مورد عدم چاپ عکس بازیکنان رقیب صحبت کرده بودی و از او خواستی بهتر است از طرف باشگاه استقلال این موضوع دنبال نشود.

احساس کردم شاید بخواهد یکسری اتفاقات رخ دهد و به فتح‌الله‌زاده زنگ زدم و گفتم مدیر روابط عمومی پرسپولیس و سردبیر آن روزنامه ورزشی یک کار چیپ و غیراخلاقی انجام داده و من از شما می‌خواهم به جای جبران این حرکت غیر انسانی و سخیف کاری کنیم که این آقایان کار انسانی یاد بگیرند و متوجه شوند که آبرو ذره‌ ذره جمع می‌شود و به همین راحتی نباید با آن بازی کرد. خوشبختانه نظر آقای فتح‌الله‌زاده هم همین بود و او هم از این موضوع استقبال کرد.

بگذریم. کیفیت فنی لیگ امسال تا به اینجا چطور بوده، آیا در آستانه دربی می‌توانیم به این بازی امیدوار باشیم؟

به نظر من فوتبال ما دوره‌ای را سپری می‌کند که در آن تغییر نسل به وجود آمده است و تا بازیکنان جوان جا بیفتند کمی زمان می‌برد اما امیدوارم حق این جوانانی که در لیگ ما تلاش می‌کنند نادیده گرفته نشود و به نوعی حق آنها ادا شود.

کنایه می‌زنی؟

چطور؟

نکند به خاطر صحبت‌های مهدی تاج که گفته بود حق رحمتی سال گذشته در انتخاب بهترین بازیکن لیگ ایران خورده شده اینگونه صحبت می کنی؟

من از آقای تاج تشکر می‌کنم که خیلی شفاف در یک برنامه زنده تلویزیونی صحبت کرد و واقعیت‌ها را گفت. باید بگویم من از انتخاب نشدنم زیاد ناراحت نشدم چون این موضوع نظر و دستور شخص آقای کفاشیان بود. به خاطر این که با دستور ایشان حق من نادیده گرفته شد هیچ ناراحتی ندارم و با اینکه با استناد رسانه‌ها و آمار و ارقام فاصله بسیار زیادی با رقبا داشتم خم به ابرو نیاوردم و همه چیز و همه کس را به خدا واگذار کردم.

مطمئنی که این اتفاق از طرف کفاشیان رخ داده؟

من دوست ندارم زیاد در مورد این موضوع صحبت کنم و به همین دلیل فقط به همین مقدار صحبت بسنده کردم اما از این موضوع مطمئن هستم.

بازی روز جمعه را چطور می‌بینی، فکر می‌کنی چه نتیجه‌ای رخ دهد؟

صحبت خاصی در مورد این بازی ندارم و این بازی هم مثل همه بازی‌ها می‌آید و می‌رود فقط آرزو دارم که بازیکنان دو تیم صحیح و سلامت از داخل زمین بیرون بیایند و نتیجه این مسابقه هم دست خدا است

* مصاحبه جالب امیرآبادی درباره دربی در ایـــن لینک

* مـظفری زاده داور دربـی شــد


پیراهن استقلال در دربی 78اگه واقعا این باشه خیــلی جالب نیست به نظرم ...لباس فقط همون لباس دربی سال 79 که دعوا شد ! خیلی قشنگ بود

 
نقش کی روش در رفتن بازیکنان ملی پوش استقلال

لیگ فوتبال قطر درست در روزهایی به پایان می‌رسد که قرار است اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2014 آغاز شود.

امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال استقلال روز گذشته در گفت و گوی پس از تمرین این تیم در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند جدایی بازیکنان ملی‌پوش تیمش از جمله جواد نکونام و پژمان منتظری و حضور آنها در تیم‌های قطری به دلیل حضور در اردوی تیم ملی به خاطر جام جهانی است؛ یادآور شد: مدتی است که دو سه سؤال در ذهن من وجود دارد. چرا فقط روی بازیکنان استقلال دست می‌گذارند با توجه به اینکه ما چند هفته‌ای نیز از صدر جدول فاصله داشتیم باید تحقیق کنیم تا از پایان لیگ قطر اطلاع پیدا کنیم.

باید ببینیم آیا لیگ قطر قبل از 20 فروردین به پایان می‌رسد یا نه چراکه ما موقع شروع اردوها در لیگ قهرمانان بازی داریم. پرسپولیس تیم بسیار خوب و پر مهره‌ای است چرا هیچ‌کس روی بازیکنان آنها دست نمی‌گذارد؟ بحث مشکوک بودن وجود ندارد بلکه سوال‌هایی در ذهن ما شکل گرفته است. تمامی بازیکنان هم راهی قطر می‌شوند به هر حال اردوی تیم ملی از 20 فروردین شروع می‌شود و باید دید این تیم‌ها درگیر بازی‌های آسیایی هستند یا خیر. مردم همه‌چیز را به خوبی متوجه می‌شوند و آنها از ما جلوتر هستند. مردم می‌دانند به عنوان سرباز تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم.

رسیدن به پاسخ سؤال قلعه‌نویی خیلی سخت نبود، تا جایی که با جست و جو در بین سایت‌های قطری می‌شد به راحتی فهمید به طور دقیق لیگ برتر قطر چه روز و حتی چه ساعتی به پایان می‌رسد و خیلی تحقیق و تفحص خاصی را نمی‌طلبید.

هفته بیست و ششم و پایانی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال قطر ملقب به لیگ ستارگان طبق اعلام سایت‌های قطری طی 7 دیدار همزمان جمعه 22 فروردین 93 و 2 روز پس از لیگ برتر فوتبال ایران به پایان خواهد رسید، تا پایان این لیگ مصادف شود با آغاز اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2014 برزیل.

اما این همه داستان نیست و از سوی دیگر درست در همین برهه زمانی تازه کار اصلی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا از جمله استقلال در هفته‌های سرنوشت‌ساز این رقابت‌ها برای صعود آغاز می‌شود و آبی‌های پایتخت باید 2 دیدار حساس و سرنوشت‌ساز هفته‌های پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را در روزهای 27 فروردین و 3 اردیبهشت برگزار کنند و این در حالیست که در صورت صعود نیز باید 2 دیدار رفت و برگشت مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها را هم به این فاصله زمانی افزود که در 2 تاریخ 2 16-17 و 23-24 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

به عقیده سرمربی استقلال، بازیکنان ملی‌پوش این تیم به خاطر همین موضوع عزم سفر به قطر کرده‌اند تا پس از پایان لیگ قطر، دیگر دغدغه باشگاهی نداشته باشند و به راحتی بتوانند به اردوی تیم ملی بپیوندند و جالب اینکه تیم‌هایی هم که بازیکنان استقلال در آن سوی آب به آن می‌پیوندند، خیلی تیم‌های مطرحی نیستند و علاوه بر اینکه در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارند، حتی در رده‌های پایانی جدول برای ماندن در لیگ ستارگان دست و پا می‌زنند. (از جمله ام‌صلال، تیم پژمان منتظری که در قعر جدول قرار داشت)

امسال تیم‌های قطری السد و الریان کار را از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌کنند و الجیش و لخویا هم از پلی‌آف کار را آغاز می‌کنند و استقلالی‌ها دقیقا تیم‌هایی را انتخاب می‌کنند که در این رقابت‌ها حضور ندارند تا پس از سپری کردن نیم‌فصلی فوتبالی در قطر، به راحتی روانه اردوی تیم ملی شوند.

البته سرمربی استقلال که این روزها استاد کُد دادن شده است، چند روز پیش یک کد دیگر هم به خبرنگاران و هواداران داده بود: «برخی حاضرند با مربی تیم ملی مشورت کنند اما با مربی باشگاهی هرگز» و این یعنی اینکه به عقیده قلعه‌نویی، شاید پای کادرفنی تیم ملی هم در میان است تا با توصیه‌های آنها، ملی‌پوشان استقلالی به تیم‌هایی بروند که پس از پایان مسابقاتش، خبری از آسیا نباشد تا به سرعت برق و باد باشگاه خود را به مقصد اردوی تیم ملی برای آماده ‌سازی حضور در جام جهانی ترک کنند.

فارغ از همه این حرف و حدیث‌ها و شایعه‌ها و شائبه‌هایی که وجود دارد، حالا مثلث ملی‌پوشان استقلالی یعنی جباری، نکونام(پیشنهاد تیم کویتی هم موجود است) و منتظری در قطر توپ می‌زنند (شاید خیلی‌ها جباری را به این ماجرا بی‌ربط بدانند اما هنوز به خوبی به یاد داریم که هشت شاکی هم از یک قدمی بازگشت به استقلال، مسیرش را به سمت قطر کج کرد و رفت)

و این استقلال است که هر روز خالی‌ و خالی‌تر از ستاره می‌شود و مشخص نیست در صورت ادامه این داستان آیا تا پایان فصل، سایر ملی‌پوشان دیگر این تیم از جمله تیموریان، حیدری، بیک‌زاده، صادقی و ... همچنان پیراهن آبی را بر تن خواهند داشت تا در روزهایی که استقلال خیلی از دومین عنوان قهرمانی پیاپی‌اش دور نیست این مهم را یک بار دیگر تجربه کنند یا اینکه آنها هم به بهانه‌ بندهای مختلف در قرارداد خود بار سفر را خواهند و بست، در این بین دیگر حضور پرقدرت استقلال در آسیا هم بماند که دیگر با خاموشی این ستاره‌ها چیزی شبیه به یک رویا خواهد بود

جباری رو زیاد نمیشه قاطی اینا کرد ولی 2تای دیگه ... تازه آندو هم شاید بعد دربی بره بعید نیست !حالا چه گلی میخوان به سر مملکت بزنن توی اون جام جهانی خراب شده , معلوم نیست ...

* جواد نکونام برای عقد قرارداد با الکویت راهی کویت شد !!! ( نمیخواستم ازش چیزی بنویسم ولی دیگه نتونستم ! فقط بگم خـــــاک تو اون سرت ! آخه کویـــت !؟؟!؟ )


تمرین امروز / بازگشت اولادی و شکایت حنیف از زردنامه پیروزی

تیم فوتبال استقلال از ساعت 11 و 30 دقیقه صبح امروز در سالن وزنه آکادمی ملی المپیک تمرینات خود را که مربوط به بدنسازی بود، پیگیری کرد. احمد جمشیدیان، سیدحسین حسینی و کبه غایبان تمرین امروز بودند.

* مهرداد اولادی مهاجم استقلال که مدتی به دلیل مصدومیت از تمرینات دور بود امروز در کنار دیگر بازیکنان تمرین کرد. همچنین غلام‌نژاد از روز گذشته به تمرینات آبی‌پوشان اضافه شده است.

* منصور پورحیدری و علی امیری امروز در تمرین استقلالی‌ها حضور داشتند این دو نفر از ابتدا نزد قلعه‌نوی رفتند و حدود یک ساعت با سرمربی آبی پوشان به گفت‌وگو پرداختند.

* میرشاد ماجدی در حاشیه تمرین امروز از اینکه بحث قلیان به رسانه‌ها باز شده و به جای پرداختن به متن این حاشیه‌ها فوتبال ما را فرا گرفته ناراحت بود. وی برای دقایقی با بازیکنان در این زمینه صحبت می‌کرد.

* بازیکنان استقلال در حاشیه تمرین امروز به شکل جالبی از ترکیب پرسپولیس حریف روز جمعه رونمایی می‌کردند. آنها نفر به نفر بازیکنان پرسپولیس را مقابل خودی‌ها قرار می‌دادند و در خصوص چگونگی بازی مقابل آنها صحبت می‌کردند.

* جدایی جواد نکونام یکی دیگر از سوژه‌های تمرین امروز آبی‌پوشان بود و بازیکنان در خصوص اینکه سرانجام این بازیکن به کدام تیم رفت، حرف می‌زدند.

* مهدی رحمتی بعد از یک ساعت تمرین نزد سرمربی استقلال و منصور پورحیدری رفت و به گفت‌وگو با این دو نفر پرداخت و آکادمی ملی المپیک را ترک کرد.

* بحث کشیدن قلیان و عکسی که روی جلد یکی از روزنامه‌های وزشی منتشر شده، دیگر سوژه تمرین امروز آبی‌پوشان بود. حنیف عمران‌زاده خطاب به بازیکنان می‌گفت صبح امروز با وکیلم به دادسرا رفتیم و پیگیر این موضوع هستم. این بازیکن نسبت به این اتفاق می‌خندید و جالب اینجاست که رحمتی واکنشی نسبت به این موضوع نداشت و با نگاهی معنادار این گونه پاسخ بازیکنان را می‌داد.

* اداره مالیات نامه‌هایی را به بازیکنان تیم استقلال در مورد عدم پرداخت مطالبات این اداره ارائه کرده و در خصوص تاریخ پرداخت مالیات آنها نامه‌هایی را به آنها منتقل کرده‌اند.

* میرشاد ماجدی در حاشیه تمرین امروز استقلال برای دقایقی با قلعه‌نویی گفت‌وگو کرد و سپس برای شرکت در یک برنامه تلویزیونی به استودیوی شبکه خبر رفت.

* تمرینات تیم استقلال از ساعت 14 و 30 دقیقه فردا در کمپ زنده یاد حجازی پیگیری خواهد شد.

* شورای تامین تصمیم گرفت ; دربی نیم ساعت زودتر یعنی 14:30 برگزار می شود


عکسهای تمرین دیروز و بازگشت برهانی به تمرینات گروهی

گل 100 توی دربـــی مزه میده ...

سایر عکسها در ایــن لینک

***********************************************

اوج حقـــارت یعنی سایت باشگاهت جدول رده بندی رو از رتبه دوم شروع کنه !!

 
تثبیت صدرنشینی با برادرکـُشی / خط و نشان برای دربی

در آخرین دیدار هفته بیست و دوم لیگ برتر از ساعت 16 و 40 دقیقه استقلال در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم استقلال خوزستان رفت که بازی با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

محمد قاضی در دقیقه 76 روی ارسال خسرو حیدری با یک ضربه سر از داخل محوطه جریمه گل استقلال را به ثمر رساند.

در دقیقه 27 شوت پژمان نوری را پرویز کریمی درواز‌ه‌بان استقلال خوزستان به کرنر فرستاد.

در دقیقه 58 دروازه‌بان استقلال خوزستان بار دیگر ضربه نوری را به خوبی مهار کرد.

در دقیقه 72 شوت میلاد میداودی به تیرک افقی دروازه استقلال برخورد کرد. میداودی در این بازی چند شوت به سمت دروازه استقلال زد.

شاهین حاج بابایی داور مسابقه به علیرضا نیکبخت واحدی، ساموئل از استقلال و سهراب بختیاری‌زاده از استقلال خوزستان کارت زرد نشان داد.

این پنجمین برد متوالی استقلال بود. آنها سیزده هفته است که شکستی در لیگ برتر نداشته‌اند و با پیروزی امروز 44 امتیازی شدند و در صدر جدول ماندند.

استقلال در صورت گرفتن امتیاز در این دیدار می‌تواند دوباره به صدر جدول برسد. آبی‌پوشان پیش از این دیدار هم صدرنشین بود اما فولاد با شکست دادن پرسپولیس به طور موقت جای استقلال را در صدر گرفت.

ترکیب استقلال:

مهدی رحمتی، خسرو حیدری، جی‌لوید ساموئل، حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، پژمان نوری، سیاوش اکبرپور، محمد قاضی، هاشم بیک‌زاده، مهدی نظری(از دقیقه 75 آنتونیو کاروالیو) و علیرضا‌ واحدی‌نیکبخت( از دقیقه 46 آندرانیک تیموریان)

تماشاگران استقلال پس از باخت پرسپولیس علیه این تیم در ورزشگاه آزادی شعار دادند و همچنین سرود قهرمانی سر دادند.

* ساموئل بازیکن استقلال با نقش و نگار عجیبی روی سر خود درست کرده است در میدان حاضر شده است. به طوری که کارگردان تلویزیونی برای لحظاتی وی را نشان داد.

* میلاد میداودی، ایمان مبعلی و عبدالهادی خنیفر سه بازیکن استقلال خوزستان به سمت نیمکت استقلال تهران رفته و با امیر قلعه‌نویی خوش و بش کردند.

* امیرحسین صادقی تنها بازیکن استقلال بود که به سمت عبدالله ویسی سرمربی استقلال خوزستان رفت و با او خوش و بش کرد.

* مسئولان برگزاری بازی به خاطر شهدای ضرغام یک دقیقه سکوت را قبل از آغاز بازی در نظر گرفتند.

* بازی با 5 دقیقه تاخیر آغاز شد. حرکت‌های دروازه‌بان استقلال خوزستان پرویز کریمی که چهارزانو و رو به دروازه نشسته بود و دعا می‌خواند در نوع خود جالب بود.

* امیر قلعه‌نویی و عبدالله ویسی برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.

* تماشاگران استقلال سرمربی تیم‌شان قلعه‌نویی پیش از آغاز بازی تشویق کردند.

* امید نمازی و مارکار آقاجانیان هم در ورزشگاه حضور دارشتند

* در حالی که بازی در نیمه دوم در جریان بود هواداران استقلال میلاد میداودی بازیکن استقلال خوزستان که سابقه بازی در تیم استقلال تهران را دارد به سبک سال‌هایی که در استقلال حضور داشت تشویق کردند.

* محمد قاضی که به عنوان بازیکن برتر میدان هم انتخاب شده بود پیراهنش را به تماشاگران اهدا کرد.

* پژمان جمشیدی و محمد نوازی در مراسم قرعه کشی رالی تماشاگران شرکت کردند.

* نیروی انتظامی مانع از حضور دو خبرنگار ژاپنی در سالن کنفرانس شد.

*سیاوش مفیدی که در خنده بازار نقش آقای شادابیان را دارد امروز در ورزشگاه حضور داشت.‬

یکی از اون 3 امتیازهای مشتی که آخر فصل حتما به دردمون میخوره

کار به اینکه باز 1-0 بود و سانتر بود و اینا نداریم ! امسال بهتره کلا بچسبیم به 3 امتیاز با این اوضاعی که تیم داره ...

میلاد دهنمونو سرویس کرد ! برگـــرد زودتر ...

لنگیهای تهران بـــــــاید بدونــــن , همیـــشه زیرخواب اس اس میــــمونن
 
حضور مدافع ایتالیایی و پیش بینی گلزنی آندو و قاضی در دربی / جمشیدیان همچنان مفقود الاثر !

تیم فوتبال استقلال از ساعت 15 امروز برنامه‌های آماده‌سازی خود را برای دیدار مقابل استقلال خوزستان برگزار کرد.

*آرش برهانی، احمد جمشیدیان، کبه، مجید غلام‌نژاد، مهرداد اولادی و پژمان نوری نفراتی بودند که در تمرین امروز حضور نداشتند. پژمان نوری به دلیل درگیری مراسم چهلم خواهر همسر خود به انزلی سفر کرده است.ستار همدانی از کادرفنی آبی ها در جلسه تمرینی امروز غایب بود.

* ساموئل هافبک استقلال امروز با تأخیر به محل تمرین آبی‌پوشان رسید. همچنین امیر قلعه‌نویی با 20 دقیقه تأخیر وارد کمپ شد ولی با لباس ورزشی به وسط زمین رفت و امور تاکتیکی را بر عهده گرفت.

*کریم قربانی، لیدر اسبق باشگاه ملوان و بازیگر سریال‌های طنز امروز در محل تمرین آبی‌پوشان حاضر بود.

*خبرنگاران خبرگزاری ناگویای ژاپن مثل دیروز در تمرین امروز حاضر بودند. آنها در ابتدا با هواداران استقلال مصاحبه کردند و نظر آنها را درباره دربی می‌پرسیدند. جالب اینجاست که چند تن از هواداران استقلال پرچم پاره شده پرسپولیس را در دست داشتند که وقتی از آنها سوال شد چه پیش‌بینی از شهرآورد تهران دارند، معتقد بودند استقلال 2 بر صفر برنده می‌شود.

*هواداران استقلال معتقد بودند محمد قاضی و تیموریان گل‌های این تیم را در دربی می‌زنند.

*خبرنگاران ژاپنی در ادامه با حضور در محل تمرین آبی‌پوشان با سرمربی استقلال گفت‌وگویی را در گوشه‌ای از زمین انجام دادند.

*یک مدافع ایتالیایی که مادر ایرانی و پدر ایتالیایی دارد امروز در تمرین آبی‌پوشان حاضر بود. این بازیکن در پست مدافع وسط بازی می‌کند و البته به زبان فارسی اصلا مسلط نبود.

*حسام، کودک استقلالی امروز نیز در تمرین آبی‌پوشان حاضر بود و جالب اینجاست که حنیف عمران‌زاده باز هم با برگرداندن پلک‌های چشم‌هایش این کودک خردسال را می‌ترساند. 

او به حنیف گفت چرا اینگونه هستی و بچه‌های کوچک را اذیت می‌کنی؟ عمران‌زاده که از صحبت حسام تعجب کرده بود همانند گذشته که بچه‌های کوچک را اذیت می‌کرد قصد داشت این کودک را اذیت کند که مسی آینده فوتبال ایران از دست عمران‌زاده فرار کرد.

در بخش اول تمرین بازیکنان زیر نظر امیر حاج‌قاسم به گرم کردن بدن‌های خود پرداختند سپس در گروه‌‌های 4 نفره بازی آقاوسط را انجام دادند و در مرحله آخر سرمربی تیم استقلال تمرین چارچوب شناسی را برای بازیکنان در نظر گرفت. وی که تأکید زیادی بر دقت بازیکنان در ضربات به سمت دروازه داشت در مقاطعی هم مهدی نظری را تشویق می‌کرد و البته هم بر سر این بازیکن فریاد می‌زد که دقت کند.

*محمدهوتن قلعه‌نویی امروز نیز مثل روزهای گذشته در کنار آبی‌پوشان به تمرین پرداخت.

*حدود 100 نفر از طرفداران استقلال امروز از نزدیک نظاره‌گر برنامه‌های تاکتیکی آبی‌پوشان بودند.

*منصور پورحیدری، شاهرخ بیانی، محمد مؤمنی بازیکن اسبق تیم استقلال و حجت‌الاسلام مالک برنامه‌های تاکتیکی آبی‌پوشان را نظاره می‌کردند.

*جواد نکونام که امروز یک ساعت زودتر به کمپ مرحوم حجازی آمده و تمرین کرده بود در کنار دیگر بازیکنان حضور داشت. این بازیکن خیلی عادی در تمرین حاضر شد و برخورد خاصی با قلعه‌نویی نداشت و همه چیز مثل چندین ماه گذشته طبیعی و عادی به نظر می‌رسید.

*تونی کاروالیو بازیکن جدید و برزیلی استقلال امروز پا به پای سایر بازیکنان این تیم تمرین کرد. این بازیکن در زدن ضربات آخر موفق بود و عملکرد خوبی داشت. 

تمرین امروز تیم استقلال در حالی به پایان رسید که سرمربی آبی‌پوشان از جواد نکونام، کاروالیو، سیاوش اکبرپور و تیموریان خواست تا ضربات ایستگاهی بزنند.

* قلعه‌نویی نکات لازم را به هافبک برزیلی گوشزد می‌کرد و نحوه ضربه زدن را به این بازیکن یادآوری کرد اما در پایان تمرین امروز اتفاق جالبی افتاد بعد از آنکه سوت پایان تمرین امروز زده شد سرمربی استقلال از نکونام خواست تا نزد وی برود. هافبک شماره 6 استقلال این کار را انجام داد و قلعه‌نویی با او دست داد و برخورد صمیمانه‌ای با این بازیکن داشت.

وی پس از گفت‌وگویی یک دقیقه‌ای از جواد نکونام خواست تا به رختکن برود تا سرما نخورد.

 در حالی که طی چند روز گذشته شایعات زیادی مبنی بر اختلاف قلعه‌نویی و نکونام مطرح شد و حتی این دو نفر علیه هم مصاحبه‌هایی را انجامدادند اما ظاهرا سرمربی تیم استقلال و هافبک شماره 6 این تیم صبح روز گذشته در تماس تلفنی با یکدیگر کدورت‌ها را کنار گذاشته و با شایعات پایان دادند.

این در حالی است که برخورد این دو نفر در تمرین امروز کاملا طبیعی به نظر می‌رسید.

*آخرین تمرین تیم استقلال قبل از بازی با استقلال خوزستان فردا برگزار می‌شود و آبی‌پوشان بلافاصله بعد از پایان تمرین راهی هتل اوین خواهند شد. قرار است استقلالی‌ها قبل از شروع تمرین برای عیادت از بیماران پیوند اعضاء راهی بیمارستان مسیح دانشوری شوند. 

استقلال 67 جهان , سوم آسیا در سال 2013

تیم فوتبال بایرن‌مونیخ به عنوان بهترین و استقلال به عنوان شصت‌و‌هفتمین تیم جهان معرفی شدند.

بایرن‌ قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا از سوی فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) به عنوان بهترین تیم فوتبال جهان در سال 2013 معرفی شد.

در بخش بهترین تیم‌های آسیایی هم استقلال با 148 امتیاز پس از تیم‌های گوانگژو چین و اف‌سی سئول کره‌جنوبی در مکان سوم قرار دارد. شاگردان امیر قلعه‌نویی همچنین در رده‌بندی کلی بهترین تیم‌های جهان در جایگاه شصت‌و‌هفتم ایستاده‌اند.

در رده‌بندی 200 تیم برتر جهان به جز استقلال نامی از سایر تیم‌های ایرانی دیده نمی‌شود

پــــرچم بالاســـــت

 
صدر جدول آبـــی شد

تیم فوتبال استقلال در ورزشگاه تختی تهران و در حضور پنج‌هزار تماشاگر( طبق اعلام بلندگوی ورزشگاه) از ساعت 15 به مصاف راه آهن رفت که مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

محمد‌مهدی نظری در دقیقه 67 روی سانتر ارسالی هاشم‌بیک‌زاده، درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک ضربه آرام دروازه‌ راه آهن را باز کرد. این اولین گل نظری در این فصل است. او در 20 هفته گذشته نتوانسته بود گلی بزند.

استقلال با این برد 41 امتیازی شد و صدر جدول را از پرسپولیس گرفت و صدرنشین جدید لیگ شد. پرسپولیس اکنون با 40 امتیاز در رده دوم قرار گرفته است.

راه آهن برخلاف انتظار بازی را هجومی آغاز کرد ولی از برتری نسبی خود هیچ سودی نبرد و سپس از دقیقه 25 بازی آرام و پایاپای دنبال شد.

در شروع نیمه دوم نیز راه آهن دوباره هجومی بازی را اغاز کرد اما استقلال خیلی زود بر بازی مسلط شد.

استقلال در این دیدار حنیف عمران‌زاده و محمد قاضی را به دلیل سه اخطاره بودن، مهرداد اولادی، مجید غلام‌نژاد، کبه، جمشیدیان را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت .

مهدی سیدعلی داور مسابقه بود.

راه آهن 18 امتیازی در رده سیزدهم باقی ماند.

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، خسرو حیدری، علیرضا نیک بخت واحدی،پژمان نوری، جی‌لوید ساموئل، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، سیاوش اکبرپور، محمدمهدی نظری( از دقیقه 86 ایمان باصفا) و آرش برهانی( از دقیقه 59 هاشم بیک‌زاده)

*یکی از لیدرهای استقلال با لقب سهراب بوقی که امروز نقش پررنگی را در تشویق استقلالی‌ها در ورزشگاه تختی ایفا می‌کند پس از اینکه با ستار همدانی کار داشت و چندین بار او را صدا کرده و همدانی متوجه صدای این لیدر نشد، سهراب از هواداران خواست تا شعار «ستار! سهراب کارت داره» را سر بدهند که در نهایت ارتباط این دو برقرار شد.

*در جایگاه هواداران راه‌آهن تنها 5 نفر نشستند که سه نفر از آنها را خردسالان تشکیل می‌دهند. جالب اینکه این تعداد حتی به شعارهای استقلالی‌ها واکنش هم نشان می‌دهند.

*با اینکه محل برگزاری دیدار استقلال و راه‌آهن تغییر کرده است، باز هم از حضور هواداران خبری نیست و همچنان معضل کمبود تماشاگران در دیدارهای سرخابی‌ها به چشم می‌آید.

*وحید طالب‌لو و امین منوچهری از سوی استقلالی‌ها تشویق شدند، با این حال هنوز خبری از تشویق پیروز قربانی مدافع سابق استقلال نیست البته قربانی در هنگام گرم کردن نیز خیلی برخورد خاصی با بازیکنان استقلال نداشت.

*علی فتح‌الله‌زاده با اینکه در ورزشگاه حضور ندارد توسط هواداران استقلال تشویق شد. هواداران همچنین آرش برهانی را با لقب آرش آقای گل تشویق کردند.

*استقلالی‌ها در شعری علیه پرسپولیس شعار داده و برای تیم رقیب کری خواندند. آنها اعتقاد داشتند امروز پرسپولیس با صدر جدول خداحافظی خواهد کرد.

هواداران استقلال که تعدادشان در ورزشگاه تختی به 500 نفر رسیده با دیدن سید مهدی رحمتی که برای گرم کردن به زمین آمده بود او را به شدت تشویق کردند و خطاب به سرمربی تیم ملی شعار می‌دادند کی‌روش یادت باشه که رحمتی باید باشه.

هواداران استقلال همچنین حمید بابازاده مربی دروازه‌بانی استقلال و رحمتی را تشویق کردند و این دو به سمت هواداران رفتند.

*وحید طالب‌لو دروازه‌بان تیم راه‌آهن که در گذشته عضو تیم استقلال بود هم از سوی هواداران تشویق شد و او را طالب‌لوی کاسیاس خواندند.

*استقلال زودتر از راه‌آهن به زمین آمد و آندرانیک تیموریان بعد از دیدن منصور ابراهیم‌زاده سرمربی راه‌آهن به سمت او رفت و با او خوش و بش کردو بعد از دست دادن به او به زمین بازگشت.

*دیوید ویکروم بازیکن خارجی راه‌آهن مدل موهایش شبیه به مدل موی ساموئل است و او به محض دیدن هافبک خارجی استقلال به سمت او رفت و با خوش و بش کرد.

*آرش برهانی، امیرحسین صادقی و خسرو حیدری با دیدن طالب‌لو به سمت دروازه‌بان راه‌آهن رفتند و با او خوش و بش کردند.

*امیر قلعه‌نویی هنگام گرم کردن دو تیم از چمن ورزشگاه بازدید کرد.

*اسکوربورد ورزشگاه تختی بدون عقربه و خاموش است و هیچ پوششی هم ندارد.

*محمدمهدی نظری بازیکن تیم استقلال که مدتی بود از سوی هواداران استقلال تشویق نمی‌شد امروز مورد تشویق هواداران این تیم قرار گرفت و به سمت آنها رفت و با تعظیم به آنها از تشویق شدنش تشکر کرد.

* هواداران استقلال در ورزشگاه تختی علیه علی دایی شعار سر دادند و او را رئیس مافیا خواندند.

*کریم قنبری و کریم بوستانی مربیان دو تیم استقلال و راه‌آهن خوش‌وبش گرمی با هم داشتند.

*فرزاد آشوبی، جلال بشرزاد بازیکن و مربی محروم راه‌آهن و همچنین سیدمهدی علوی و علی امیری از مسئولان باشگاه استقلال در جایگاه ویژه حضور دارند.

*یکی از هواداران استقلال از سوی نیروی انتظامی بازداشت شد.

*امیر قلعه‌نویی به شدت از سوی هواداران استقلال مورد تشویق قرار گرفت و آنها خطاب به سرمربی تیمشان می‌گفتند که او را تنها نمی‌گذارند.

*امیر قلعه‌نویی وقتی هواداران استقلال علیه دایی شعار سر می‌دادند با تکان دادن دست از آنها می‌خواست که این شعار را ادامه ندهند. او همچنین از وضعیت چمن ورزشگاه ابراز نارضایتی کرد.

*قلعه‌نویی به سمت نیمکت راه‌آهن رفت و با ابراهیم‌زاده و کریم قنبری خوش‌وبش کرد.

*پیروز قربانی مدافع سابق استقلال نیز به سمت امیر قلعه‌نویی رفت و با او خوش‌وبش کرد.

*وحید طالب‌لو و سیدامین منوچهری نیز به سمت قلعه‌نویی و نیمکت استقلال رفتند. طالب‌لو همچنین برخورد گرمی با بابازاده مربی دروازه‌بانی استقلال داشت.

*نیکبخت واحدی، جواد نکونام، امیرحسین صادقی و آندرانیک تیموریان از بازیکنان استقلال به سمت منصور ابراهیم‌زاده رفتند و با او خوش‌وبش کردند.

*مهدی رحمتی هم به سمت منصور ابراهیم‌زاده رفت و با او خوش‌وبش کرد.

*هواداران استقلال وحید طالب‌لو را قبل از شروع مسابقه هم مجددا تشویق کردند.

بعد از آنکه در دقایق ابتدایی مسابقه استقلال روی دروازه راه‌آهن حمله کرد قبله از زدن ضربه سر مهدی نظری مهاجم استقلال قلعه‌نویی معتقد بود توپ به دست پیروز قربانی مدافع تیم راه‌آهن برخورد کرده و داور باید یک پنالتی به سود این تیم اعلام می‌کرد. به همین دلیل به شدت به داور اعتراض کرد که داور چهارم از قلعه‌نویی خواست آرام باشد و اعتراض نکند.

*برای مسئولان پزشکی کنار زمین و حمل‌کنندگان برانکارد نیز صندلی در کنار زمین نبود و با فرغون برای آنها صندلی آوردند.

*استقلال به دلیل غیبت چند بازیکنش به دلیل مصدومیت و محرومیت تغییر سیستم داده و امروز با روش 2-5-3 بازی می‌کند که در حمله تبدیل به 3-4-3 می‌شود.

*ساموئل در دفاع آخر بازی می‌کند. امیرحسین صادقی در دفاع چپ است و خسرو حیدری به عنوان مدافع راست برای استقلال بازی می‌کند.

* حضور افراد متفرقه در جایگاه ویژه و همچنین جایگاه خبرنگاران ورزشگاه تختی بسیار پررنگ است و حتی برخی از این افراد با کودکان خردسال در جایگاه خبرنگاران حضور دارند.

* در دیدار پرسپولیس و نفت تهران در نیم فصل اول جایگاه ویژه این ورزشگاه آنقدر شلوغ بود که کی‌روش ترجیح داد به جایگاه خبرنگاران بیاید هر چند در جایگاه خبرنگاران با او عکس یادگاری می‌گرفتند.

* مسئول توپ‌جمع‌کن‌های ورزشگاه در بین تماشاگران نشسته و با تلفن توپ‌جمع‌کن‌ها را هدایت می‌کند.

* سردی هوا و همچنین جایگاه نامناسب تلویزیونی و رادیویی باعث شده که مزدک میرزایی گزارشگر تلویزیون و خسرو والی زاده گزارشگر رادیو خود را حسابی بپوشانند و با شرایط سخت بازی را گزارش کنند. پیش از این گزارشگران تلویزیونی مجبور بودند کنار زمین بنشینند.

* نیمکت نشینان راه‌آهن از دقیقه 30 شروع به گرم کردن خود کردند.

* برخی تماشاگران با پتو به ورزشگاه آمدند.

*منصور ابراهیم‌زاده در نیمه اول روی نیمکت نشسته بود و کریم قنبری دستیارش به کنار زمین می‌آمد و امیر قلعه‌نویی از ابتدای مسابقه در کنار خط طولی حضور داشت.

*امیر قلعه نویی در پایان نیمه اول به عابدینی دبیر هیئت فوتبال تهران هم بابت پنالتی که اعتقاد داشت داور برای این تیم نگرفته اعتراض کرد.‬

*آرش برهانی در دقیقه 59 که تعویض شد با ناراحتی لگدی به کلمن زد و با حالت قهر به رختکن رفت

میخواستم اول و آخر نظری رو بگم ! بالاخره زحمت کشید به نوک پایی مرحمت کرد بعد از نیم فصل و اندی !

خیلی خوبه با این اوضاع هم میشه 3 امتیازها رو جمع کنیم ایشالله تا قهرمانی ...

فقط خدا کنه آندو چیزیش نشده باشه

 
صعود به مرحله بعدی با گلهای عمران زاده

تیم فوتبال استقلال در مرحله یک هشتم جام حذفی در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملوان انزلی رفت و با نتیجه دو بر صفر به به پیروزی رسید. به این ترتیب استقلال حریف ذوب آهن در مرحله یک چهارم شد.

حنیف‌ عمران‌زاده در دقایق 12 و 67 با دو ضربه سر گل استقلال را به ثمر رساند.

علیرضا فغانی داور مسابقه به مجید غلام‌نژاد، حنیف‌ عمران‌زاده و سیاوش اکبرپور از استقلال و مازیار زارع از ملوان کارت زرد نشان داد.

داور همچنین سیدجلال رافخایی مهاجم ملوان را در دقیقه 36 به دلیل اعتراض مکرر از زمین اخراج کرد.

فغانی در مسابقات جام باشگاه‌های جهان رونالدینیو؛ ستاره برزیلی را نیز از میدان اخراج کرده بود و این مرتبه کارت قرمزش را به رافخایی نشان داد.

*ترکیب تیم استقلال:

سیدمهدی رحمتی، خسرو حیدری( از دقیقه 85 ایمان باصفا)، پژمان نوری، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، مجید غلام‌نژاد( از دقیقه 46 علیرضا نیکبخت‌واحدی)، حنیف عمران‌زاده، آندرانیک تیموریان، جی‌لوید ساموئل، سیاوش اکبرپور( از دقیقه 59 محمد مهدی‌نظری) و مهرداد اولادی

* پیش از آغاز مسابقه استقلال مقابل ملوان،اندک تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی،به صورت ممتد و برای دقایقی پژمان منتظری را تشویق کردند و از او خواستند به حضورش در جمع آبی پوشان ادامه بدهد

*هواداران ملوان همچنین مهرداد اولادی و پژمان نوری،دو بازیکن سابق خود که اکنون در تیم استقلال هستند را قبل از مسابقه به شدت تشویق کردند و این دو نیز به ابراز احساسات آنها پاسخ دادند.

*در ورزشگاه آزادی صادق درودگر مدیرعامل باشگاه، سیروس محجوب مالک جدید ملوان، ناصر شهسواری و اکبر غمخوار از اعضای هیئت مدیره باشگاه ملوان حضور دارند.

*دکتر نوروزی معاون پزشکی استقلال، سیدمهدی علوی معاون فرهنگی استقلال، علی نظری جویباری، ایمان عالمی، ستار همدانی، حجت‌الاسلام مالک و محمود فکری نیز حضور دارند.

*ایمان صادقی دروازه‌بان سابق استقلال که اکنون عضو ملوان است با دست گل به سمت امیر قلعه‌نویی رفت. مهدی شیری دیگر بازیکن ملوان نیز به سمت قلعه‌نویی رفت و قبل از حضور در میدان از او رخصت گرفت.

*شبکه رادیویی ورزش با تماشاگران ارتباط مستقیم دارد و گزارشگر این رادیو از آنها در مورد دلیل عدم حضور تماشاگران در ورزشگاه سوالاتی می‌پرسد.

*از بلندگوی ورزشگاه نیز به مناسبت ایام سوگواری گرامی داشته شد.

* پس از گل استقلال که توسط حنیف عمران‌زاده به ثمر رسید این بازیکن همانند زمانی که با فرزاد حاتمی خوشحالی گل انجام می‌داد این بار این کار را برخلاف سال گذشته با آندرانیک تیموریان کرد.

* پژمان نوری و مهرداد اولادی در شادی گل استقلال به ملوان شرکت نکردند. این دو بازیکن سابقه حضور در ملوان را دارند.

* تماشاگران استقلال همه در مقابل جایگاه قرار گرفتند و آنها علیه پرسپولیس شعار سر دادند.

* در لیست ارائه شده از سوی مسئولان برگزاری مسابقه اسامی چند بازیکن این تیم با پسوندهای خود برای اولین بار نوشته شده است. مازیار زارع با پسوند عشق دوست، احمد آهی با پسوند احمد سیدصالح آهی و عزیز معبودی با پسوند حقیقی نامشان نوشته شده است.

* سیدجلال رافخایی در صحنه‌ای به داور اعتراض کرد و با یک کارت زرد روبرو شد. او بعد از ادامه اعتراض‌های خود کارت زرد دوم را دریافت کرد و اخراج شد.

* هواداران ملوان پس از اخراج رافخایی به شدت علیه او شعار دادند.

* اعضای نیمکت‌نشین ملوان به شدت نسبت به این تصمیم داور اعتراض کردند.

* پس از اخراج رونالدینیو در دیدار نیمه نهایی جام باشگاه‌های جهان رافخایی بازیکن بعدی بود که از سوی علیرضا فغانی از زمین اخراج می‌شد.

* پس از پایان نیمه اول بازیکنان ملوان علیه داور اعتراض می‌کردند که امیر قلعه‌نویی دست مازیار زارع را گرفت و از او خواست به رختکن برود و این بازیکن را آرام کرد.

* علیه علی دایی از سوی هواداران استقلال شعار سر داده شود و او را مافیای فوتبال ایران خواندند.

* هواداران استقلال حنیف عمران‌زاده را با لقب حنیف سامورائی و همچنین به سبک جدیدی که مخصوص این بازیکن است و به شیوه خاص او را مورد تشویق قرار دادند.

* حنیف عمران‌زاده پس از به ثمر رساندن گل دوم بعد از شکر خدا عدد 7 را مقابل دوربین‌های تلویزیونی نشان داد.

* بلندگوی ورزشگاه تعداد هواداران حاضر در ورزشگاه را 4 هزار نفر اعلام کرد.

* هواداران استقلال شعار «فتح‌الله، امیرخان، استقلال قهرمان» را در ورزشگاه سر دادند.

* تعدادی از هواداران حاضر در زیر جایگاه پس از اینکه توپ را مهدی نظری یکی دو مرتبه از دست داد نسبت به عملکرد او اعتراض داشتند.

* حنیف عمران زاده در گلزنی به ملوان هت تریک کرد. او امسال در بازی رفت در لیگ برتر به این تیم گل زده بود و امروز نیز با زدن دو گل دیگر به نوعی در این امر هت تریک کرد.

* هواداران استقلال که از برد تیمشان خوشحال بودند به صورت ممتد و پیاپی حنیف عمران‌زاده، گلزن این روزهای تیمشان را به صدا درآورده و با شعار «یک، دو ، سه، حنیف» مدافع تیم خود را تشویق کردند.

حـــنــــــیف آقــــای گــــل !

بهتر بودیم نسبت به بازیهای قبل ایشالله روی زمین هم گل بزنیم مهاجمها هم بزنن ثواب داره ...

 

بلیت مسابقات فوتبال ارزان شد

علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل استقلال امروز نشستی با مهدی تاج رئیس سازمان لیگ داشت و با رایزنی فتح‌الله‌زاده قیمت بلیت‌های مسابقات فوتبال برای آشتی مردم با فوتبال کاهش پیدا کرد.

بر این اساس قیمت بلیت‌های 15 هزار تومانی به 10 هزار تومان، بلیت‌های 8 هزار تومانی به شش هزار تومان و بلیت‌های 5 هزار تومان به 4 هزار تومان کاهش پیدا کرد.

قیمت جدید بلیت‌ها از فردا در مرحله یک هشتم جام حذفی اعمال خواهد شد.

میزان تماشاگران فوتبال ایران در این فصل کاهش چشمگیری پیدا کرده و گرانی بلیت یکی از عوامل این مسئله عنوان شده بود.


وعده جدید مدیرعامل : منتظری در دربی حضور دارد / اینقدر معطلش می کنیم تا کلا بماند !

علی فتح الله زاده درباره وضعیت پژمان منتظری عنوان کرد:پس از صحبت هایی که با پژمان داشتیم او را سرانجام قانع کردیم که به السیلیه نرود.

الان او قانع شده است به قطر نرود و می خواهد به چین برود.چند روز فرصت داریم تا او را قانع کنیم که کلا نرود و در استقلال بماند.
وی درباره اینکه آیا منتظری در دربی حضور دارد یا نه گفت:سعی می کنیم این قدر منتظری را معطل کنیم که ماندنی شود.منتظری در دربی با ماست.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

صحبتهای خصوصی قلعه نویی با پژمان و کـُری با خسرو

آخرین تیم فوتبال استقلال برای دیدار فردا مقابل ملوان ساعت 11 صبح امروز (شنبه) در کمپ اختصاصی این باشگاه برگزار شد. 

* هر چند تمرین استقلال با صحبت‌های جدی امیر قلعه‌نویی آغاز شد اما این تمرین کاملا در فضایی شادو البته هوایی آلوده برگزار شد. محور تمرین امروز عبور از موانع و بازی آقاوسط و شوت به دروازه بود. 

قلعه‌نویی پیش از آغاز تمرین بازیکنان استقلال دور خود جمع کرد تا با آنها صحبت کند. وی در صحبت‌های خود با اشاره به دیدار فردا (یکشنبه) استقلال مقابل ملوان‌ انزلی گفت: فردا با ملوان در جام حذفی بازی داریم که باید این دیدار را جدی بگیریم. بازی‌های جام‌حذفی رفت و برگشت نیست و اگر غفلت و یا اشتباه کنیم جای جبران نداریم. کاری نکنیم که بعدها حسرت آن را بخوریم و این را بدانید که مردم از ما توقع دارند. 

وی افزود: صحبت بعدی من در مورد تعویض‌هایی است که انجام می‌دهیم‌. برخی بازیکنان براساس تاکتیک‌های فنی و ضعف‌هایی که دیده می‌شود به عنوان بازیکن تعویضی به میدان می‌روند. نباید از اینکه کمتر بازی می‌کنید ناراحت شوید. محمد نوری کاپیتان پرسپولیس است اما در بازی پرسپولیس ملوان تنها یک دقیقه بازی کرد یا حسین پاپی در سپاهان هفته گذشته 7 دقیقه به میدان رفت.

سرمربی استقلال تصریح کرد: شما نباید در یک هفته بالا و پایین داشته باشید، به عنوان مثال مهدی نظری (در این لحظه قلعه‌نویی او را با دست نشان می‌دهد) نباید یک هفته بالا و یک هفته پایین باشد. هر بازیکنی حتی یک دقیقه به میدان می‌رود باید به تیم کمک کند.

* سیاوش اکبرپور با چهره خواب‌آلود در تمرین حاضر شد که حاج‌قاسم بدنساز استقلال با شوخی به اکبرپور گفت: تا حالا 10 صبح را دیده بودی؟! اکبرپور هم پاسخ داد از 8 صبح بیدارم.

* قلعه‌نویی در حال ورود به زمین چمن بود که خسرو حیدری نیز که با آژانس خود را به محل تمرین رسانده بود در حال خروج از ماشین بود. سرمربی استقلال به حیدری گفت چرا کمربند ایمنی را نبسته‌ای؟ این صحبت قلعه‌نویی باعث خنده حاضران در تمرین شد.

* آرش برهانی با 15 دقیقه تاخیر در تمرین حاضر شد. 

* بازیکنان استقلال در 45 دقیقه اول تمرین عبور از مانع و بازی آقاوسط را انجام می دادند. در بازی آقا وسط امیر قلعه‌نویی حضور داشت و مدام در حال کری‌خواندن با خسرو حیدری بود. در صحنه‌ای حیدری نتوانست توپ را کنترل کند که قلعه‌نویی به او گفت تکان بخور! حیدری در پاسخ گفت شما با یک پاس اشتباه سه نفر را وسط می‌آورید.

کری‌های حیدری و قلعه‌نویی تا پایان ادامه داشت و در صحنه‌ای که خسرو حیدری در وسط قرار گرفت توپ به قلعه‌نویی رسید و او قصد داشت با حرکت تکنیکی توپ را به بازیکن دیگری برساند اما حیدری توپ سرمربی استقلال را گرفت و با حالت شوخی به قلعه‌نویی گفت این کار را نکن چون دستت را همیشه می‌خوانم.

* هاشم بیک‌زاده، احمد جمشیدیان و کبه غایبان امروز تمرین استقلال بودند. این در حالی است که جمشیدیان در روزهای گذشته با آبی‌پوشان تمرین کرده بود اما دومین روز متوالی است که در تمرینات غیبت دارد. همچنین ایمان باصفا که گفته می‌شد مصدوم است امروز با آبی‌پوشان تمرین کرد.

*‌پیش از آغاز تمرین امیر قلعه‌نویی با پژمان منتظری به صورت خصوصی صحبت کرد. گفته می‌شود مدافع استقلال با آغاز فصل نقل و انتقالات بازیکنان خارجی از استقلال جدا می‌شود و به لیگ چین می‌رود.

* در بخش شوت به دروازه امیر قلعه‌نویی نظارت ویژه‌ای بر بازیکنان داشت و بارها به بازیکنان تذکر می‌داد.

* بازیکنان استقلال تمرین پنالتی انجام دادند.

تیم فوتبال استقلال فردا در ورزشگاه آزادی در چارچوب مسابقات جام حذفی از ساعت 14:30 به مصاف ملوان می‌رود

ساعت بازی رو عشقه ! فکر کنم دیگه 200 نفر هم نشیم !

 

پژمان : جدایی خیلی سخت است ولی تصمیمم عوض نمی شود

پژمان منتظری  درباره جدایی‌اش از استقلال و صحبت‌هایی که در این چند روز بابت ادامه فوتبالش در خارج از ایران مطرح شده اظهار داشت: با توجه به اینکه در ایام کریسمس هستیم و اداره‌جات در خارج از کشور تعطیل هستند به همین خاطر شب گذشته جلسه‌ای را با علی فتح‌الله‌زاده برگزار کردم و قرار شد تا زمانی که ویزای من و کارهای اداری و مالیاتی‌ام برای رفتن از ایران انجام می‌شود برای استقلال به میدان بروم و به این تیم کمک کنم.

وی افزود: تا جایی که در توانم باشد به استقلال کمک می‌کنم و به همین فعلا در کنار تیم هستم. باید بگویم که فتح‌الله‌زاده واقعا در حق من پدری می‌کند و من را دوست دارد. روز اولی که به استقلال آمدم اولین‌بار با فتح‌الله‌زاده صحبت کردم و در این مدت بدی از او ندیدم.

مدافعه آبی‌پوشان تصریح کرد: قرارداد من با استقلال کاملا شفاف است و از همان ابتدا در قراردادم نوشته شد که می‌توانم از این تیم جدا شوم البته فتح‌الله‌زاده و امیر قلعه‌نویی خیلی تلاش کردند که من نروم اما این تصمیمی که گرفته‌ام حدود 6، 7 ماه است روی آن فکر کرده‌ام و نمی‌خواهم یک شبه آن را عوض کنم. در این چند روز هم مطالب زیادی در مورد من نوشته شده در حالی که اصلا دوست ندارم در رسانه‌ها باشم و این مسئله من را اذیت می‌کند.

منتظری خاطرنشان کرد: از قلعه نویی و فتح‌الله‌زاده تشکر می‌کنم. آنها بالاتر از جایگاه یک مدیرعامل و سرمربی و در واقع بالاتر از یک دوست برای من بوده‌اند به همین دلیل تا روزی که هستم در خدمت استقلالم. از همه هواداران هم می‌خواهم که مرا درک کنند البته باید یک تشکر ویژه از علی امیری داشته باشم چراکه او در این مدت خیلی تلاش کرد که من از استقلال جدا نشوم.

منتظری در ادامه این گفت‌وگو در پاسخ به این سوال که برخی انتقاد کردند که قرارداد وی با استقلال ترکمنچای است گفت: من در نشست خبری قبل از فصل و بعد از توافق با فتح‌الله‌زاده برای ماندن در استقلال اعلام کردم که 5، 6 ماه بعد در چنین روزی می‌خواهم از استقلال جدا شوم.

آن زمان برای من دو حالت وجود داشت؛ حالت اول اینکه با تیمی که توافق کرده بودم قرارداد امضا می‌کردم و چون لیست بازیکنان خارجی آنها آن زمان پر بود به همین دلیل باید به دلخواه باشگاه به عنوان یار قرضی به تیم دیگری می‌پیوستم که در آن حالت هم پول می‌گرفتم. حالت دوم این بود که با استقلال توافق کنم به مدت 5، 6 ماه در این تیم باشم و سپس نیم‌فصل که تمام شد بروم. همان موقع هم فتح‌الله‌زاده هم به من گفت مشکلی نیست و امیدوار بود که در این مدت من جدا نشوم. هرچند که برای خود من هم این جدایی خیلی سخت است ولی من روی این مسئله خیلی فکر کردم و تصمیم خود را گرفته‌ام.


وعده دوباره ی فتح الله زاده در تمرین امروز : نمی گذارم پژمان برود

تیم فوتبال استقلال که خود را برای دیدار روز یکشنبه مقابل ملوان انزلی آماده می‌کند از ساعت 15 امروز برنامه‌های آماده‌سازی خود را پیگیری کرد.

تمرین امروز با حاشیه‌ها و خبرهای جالبی توام بود که اتفاقات رخ داده را در زیر می‌خوانید:

*قبل از آغاز تمرین امروز مسئولان باشگاه استقلال با تهیه درخت کریسمس جشنی را برای آندرانیک تیموریان و ساموئل برگزار کرده و سال نو میلادی را به این دو بازیکن تبریک گفتند.

*خسرو حیدری و حنیف عمران‌زاده که در تمرین روز گذشته آبی‌پوشان غایب بودند امروز در کنار دیگر بازیکنان به تمرین پرداختند.

*پژمان منتظری که بعد از دیدار مقابل داماش از بازیکنان استقلال در رختکن خداحافظی کرده بود بعد از آنکه در تمرین روز گذشته حاضر نشد امروز مجددا با آبی‌پوشان به تمرین پرداخت. این بازیکن در توافقاتی که با مسئولان باشگاه استقلال انجام داده تا روز شانزدهم دی‌ماه در خدمت استقلال است و در دیدار با ملوان و راه آهن آبی‌پوشان را همراهی خواهد کرد.

*قبل از آغاز تمرین امروز سرمربی تیم استقلال بازیکنان را دور هم جمع کرد. وی که در تمرین ریکاوری نتوانسته بود با همه بازیکنان صحبت کند امروز باز هم انتقاداتی را از نحوه بازی شاگردانش مطرح کرد.

وی با اشاره به دیدار گذشته آبی‌پوشان در لیگ برتر مقابل داماش خطاب به بازیکنان گفت: نمی‌شود که فقط 3 نفر یا 4 نفر در تیم تلاش کنند و بدوند اما بقیه انگار که نه انگار که در استقلال بازی می‌کنند. ما باید در اینجا به مردم جواب بدهیم و مدام در طول هفته با شما کار می‌کنیم. قرار نیست یک عده بدوند و یک عده دیگر راه بروند و نگاه کنند.

سرمربی تیم استقلال که از عملکرد شاگردانش راضی نبود گفت: مقابل سپاهان، صبا و تراکتورسازی خوب بازی کردیم اما معلوم نیست دوباره چه اتفاقی افتاده است. من بازیکنی را در ترکیب دیدم که اگر به خاطر جوانی‌اش نبود دقیقه 30 بازی او را تعویض می‌کردم ولی فکر جوانی و غرور او را کردم که او را از بازی بیرون نکشیده‌ام. اگر هم ببینم بازیکنی در زمین نمی‌دود و تلاش نمی‌کند تعارف ندارم و او را عوض می‌کنم.

وی در پایان گفت: ما باید خودمان باشیم و کاری کنیم که مردمی که به استادیوم می‌آیند و در سرما بازی‌ها را تماشا می‌کنند از ما راضی باشند.

*کودک استقلالی که معمولا در تمرینات آفتابی می‌شود امروز نیز در تمرین آبی‌پوشان حضور داشت. وی مورد استقبال بازیکنان و کادرفنی آبی‌پوشان قرار گرفت.

*بعد از گذشت 30 دقیقه از تمرین آبی‌پوشان علی فتح‌الله‌زاده در کمپ مرحوم حجازی حاضر شد و از تاسیسات این کمپ بازدید کرد. وی سپس به میان هواداران رفت و برای دقایقی با آنها به گفت‌وگو پرداخت.

*فتح‌الله‌زاده در حالی که در کنار منصور پورحیدری، شاهرخ بیانی و سیروس دین‌محمدی و سیدمهدی علوی نشسته بود برنامه‌های تاکتیکی آبی‌پوشان را نظاره کرد.

*امیرحسین صادقی که به نظر می‌رسید اندکی از ناحیه زانو دچار آسیب‌دیدگی است زیر نظر کادرپزشکی به درمان پای خود پرداخت و سپس در کنار دیگر استقلالی‌ها تمرین کرد.

*طرفداران تیم استقلال که تعدادشان حدود 100 تا 120 نفر بود به تشویق بازیکنان و کادرفنی این تیم پرداختند. آنها در ابتدا قلعه‌نویی را تشویق کردند و شعار می‌دادند (ژنرال، فتح‌الله، استقلال قهرمان) در بخش دیگر تمرین طرفداران استقلال سید مهدی رحمتی را تشویق و به او لقب عقاب آسیا دادند. همچنین آنها سال نو میلادی را به تیموریان و ساموئل تبریک می‌گفتند.

*محور اصلی تمرین امروز آبی‌پوشان کار تاکتیکی بود که زیر نظر صالح و قلعه‌نویی برگزار شد. قلعه‌نویی خودش در این کارهای تاکتیکی حاضر بود.

*درست در لحظاتی که تمرین تیم به پایان رسید فتح‌الله‌زاده نزد قلعه‌نویی رفت و با وی برخورد گرمی داشت. آنها با یکدیگر صحبت‌هایی را انجام دادند.

* هواداران که از بابت رفتن پژمان منتظری از استقلال نگران بودند بلافاصله با دیدن مدیرعامل استقلال از او در این خصوص سؤال کردند که فتح‌الله‌زاده در پاسخ به هواداران گفت: خیالتان راحت باشد. یک ساعت و نیم با منتظری صحبت کردم و قول می‌دهم که او در تیم بماند. به هیچ وجه نگران نباشید و مطمئن باشید پژمان را نگه خواهیم داشت. او بازیکن با تعصب استقلال است و در تیم خواهد ماند که در این هنگام هواداران به شدت مدیرعامل استقلال را تشویق کردند.

*تمرینات تیم استقلال فردا مجددا پیگیری خواهد شد.

حاجی بســـه ...! دیگه با مصاحبه خودش مطمئن شدم میره کسی هم نمیتونه منصرفش کنه ...

منتظری در 2 بازی آینده هم استقلال را همراهی خواهد کرد

شب گذشته در دفتر علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال جلسه ای بین او و پژمان منتظری که از تیم های چینی و قطری پیشنهاد دارد برگزار شد.

در این جلسه منتظری اعلام کرده که می خواهد با شروع فصل جدید لیگ چین راهی این کشور شود و این درحالیست که مدیرعامل باشگاه استقلال به وی تاکید کرد دوست دارد در اولویت اول این بازیکن تا پایان فصل همراه استقلال باشد اما با توجه به اینکه قرارداد منتظری از ابتدای فصل با آبی پوشان تا نیم فصل اول بوده و از پیش از فصل با تیم چینی توافق کرده بود اعلام کرد نمی تواند به این پیشنهاد نه بگوید.

با توجه به اینکه نقل و انتقالات فیفا در نیم فصل از 16 دی رسمیت پیدا می کند منتظری به مدیرعامل باشگاه استقلال اعلام کرد با وجودی که قراردادی با این تیم ندارد اما برای کمک به شرایط استقلال تا شروع نقل و انتقالات فیفا برای استقلال به میدان می رود

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امیری : منتظری از خود گذشتگی کرده است / او در نیم فصل دوم رایگان برای استقلال به میدان می رود

در مورد وضعیت پژمان منتظری در استقلال عنوان کرد: منتظری شب گذشته اعلام کرد که پیشنهادهایی از تیم های قطری و چینی دارد و می خواهد به این پیشنهادها جواب دهد. آقای فتح الله زاده هم به او گفت در درجه اول دوست دارد که او بماند و به استقلال کمک کند. با توجه به اینکه منتظری پیش از فصل گفته بود تا نیم فصل نمی تواند برای استقلال بازی کند اعلام کرد که تصمیم خود را گرفته است.

وی افزود: البته پژمان گفت به دلیل احترامی که برای فتح الله زاده قائل است و او را مثل پدر خودش می داند و همچنین خود را مدیون زحمات امیر قلعه نویی می داند و می خواهد که به خاطر مردم به استقلال کمک کند تا شروع نقل و انتقالات فیفا برای استقلال به میدان می رود. جالب است بدانید که قرارداد منتظری با استقلال تا نیم فصل است و تا همین چند روز قبل هم یک ریال دریافتی بابت این نیم فصل نگرفته بود. بازی های که او در نیم فصل دوم برای تیم انجام داده رایگان بوده و شب گذشته هم اعلام کرد حاضر است به خاطر هواداران و شرایط تیم این بازی ها را تا زمانی که هست بدون چشمداشت مالی انجام دهد.

معاون ورزشی باشگاه استقلال در مورد اینکه برخی ها به باشگاه استقلال انتقاد کرده اند و گفته اند قرارداد منتظری با این باشگاه ترکمنچای است، گفت: فقط باید برخی را که از هیچ چیز اطلاع ندارند به خدا واگذار کرد. منتظری از پیش از فصل با تیم چینی توافق کرده بود و خودش هم اکنون از بین پیشنهادهایی که دارد همان تیم چینی را انتخاب کرده است. تیم چینی می توانست همان پیش از فصل با منتظری قرارداد امضا کند و او هم پول خود را بگیرد.

اما از آنجایی که تا شروع فصل چین باید یک نیم فصل بیرون می نشست خود منتظری به ما پیشنهاد داد که نیم فصل اول برای استقلال بازی کند. تازه تیم چینی می توانست با این بازیکن قرارداد امضا کند و او را به صورت قرضی به ما بدهد اما چون مبلغ رضایتنامه قرضی خیلی بالا بود خود منتظری به آنها اعلام کرد مبلغ را از قراردادش کسر کنند ولی از استقلال پولی دریافت نشود.( میــــخوامت) در واقع این بازیکن به خاطر استقلال در این مدت از خود گذشتگی کرده است.

وی افزود: کمتر بازیکنی حاضر می شود با چنین شرایطی بازی کند. حتی خطر مصدومیت هم پژمان را تهدید می کند و هر چند که باشگاه استقلال نسبت به این موضوع بی تفاوت نخواهد بود اما به جای نوشتن چنین مطالبی باید از منتظری تقدیر هم بشود چون او  6 بازی است که برای استقلال رایگان به میدان رفته است.

دوستان باید بدانند که مهلت رسمی نقل و انتقال فیفا از 16دی است و آنهایی که سوال برایشان پیش آمده که چطور منتظری بعد از چند بازی در نیم فصل دوم می خواهد برود بدانند که نیم فصل لیگ ایران زود شروع شده است. منتظری با توجه به این شرایط امروز در تمرین شرکت می کند

خیـــلی مــَردی فقط کـــاش میشد که تا اخرش بمونــی ...

داستان خداحافظیاش با بازیکنها هم خیلی جالبه باز امروز میره تمرین !! موندم چجوری داره بدون قرارداد بازی میکنه یه وقت گیر ندن بهمون!  به جای هافبک برزیلی به نظرم مدافع خارجی بگیرن بهتر و ضروری تره. البته شاید ساموئل رو بذاره دفاع ...

 
قلعه نویی :آقای اکبرپور 8 دقیقه بازی کردی پایت را گرفته ای!؟ آقای جمشیدیان تکلیف ما را معلوم کن ! / ساموئل برگشت

تیم فوتبال استقلال از ساعت 11 امروز تمرینات آماده سازی خود را برای دیدار با ملوان برگزار کرد. حنیف عمران زاده، خسرو حیدری، هاشم بیک زاده، محمد قاضی، ایمان باصفا و پژمان منتظری غایبان تمرین امروز بودند.

منتظری شب گذشته از بازیکنان استقلال خداحافظی کرد و به همین دلیل در تمرین امروز آبی پوشان حضور نداشت. گفته می شود این بازیکن امروز در تدارک سفر به کشور قطر است و برای انجام امور مالیاتی در اداره مالیات حاضر شده ولی به احتمال فراوان این بازیکن آبی پوشان را در دیدار با ملوان همراهی خواهد کرد.

* خسرو حیدری در تماس با کادرفنی اعلام کرده دچار سرماخوردگی شده است.

* سرمربی استقلال به محض دیدن یکی از نزدیکان منتظری سراغ این بازیکن را گرفت و می گفت منتظری کجاست.

* یکی دیگر از اتفاقات مهم در تمرین امروز بازگشت ساموئل به تمرین بود. استقلالی ها به محض دیدن این بازیکن به وی خوشامد می گفتند و از وی می پرسیدند از پول چه خبر؟

*درحالی که سرمربی استقلال با لباس شخصی وارد کمپ شد به همراه مرتضی کامرانی وضعیت رختکن ها را از وی می پرسید. رئیس کمپ استقلال نیز توضیحاتی را به قلعه نویی داد و سرمربی آبی پوشان خواستار آماده سازی هر چه بیشتر رختکن ها برای فصل سرما شد.

* کریم بوستانی که به دلیل درگذشت خواهرش به اهواز سفر کرده بود امروز به تمرین بازگشت. بازیکنان و کادرفنی به محض دیدن بوستانی به وی تسلیت گفتند.

* در حالی که تمرینات استقلال استارت نخورده بود قلعه نویی از صالح سوال کرد که چرا اکبرپور جدا تمرین می کند که مربی استقلال پاسخ داد او می گوید پایش درد گرفته است. سرمربی استقلال اکبرپور را فرا خواند و گفت 8 دقیقه بازی کردی پایت را گرفته ای . هافبک استقلال پاسخ داد امیرخان پایم درد می کند که قلعه نویی در جواب به او گفت پایت درد می کند به کلینیک برو و آنجا تمرین کن. تا زمانی که من نگفته ام دیگر در تمرین شرکت نکن. همین موضوع کافی بود تا اکبرپور بگوید آقا مشکلی نیست تمرین می کنم که قلعه نویی اصرار داشت که او به کلینیک برود اما در نهایت هافبک آبی پوشان در کنار دیگر بازیکنان تمرین خود را ادامه داد.

*درست چند لحظه بعد از این اتفاق قلعه نویی، جمشیدیان را دید و با حالت اعتراض آمیز به او گفت آقای جمشیدیان چه می کنی. تکلیف ما را روشن کن. اینگونه که نمی شود؟ هافبک استقلال خطاب به قلعه نویی توضیحاتی ارائه کرد و در مورد مصدومیت و نحوه پشت سر گذاشتن آن به سرمربی آبی پوشان توضیح داد.قلعه نویی هم گفت اگر مشکلی نداری چرا با تیم تمرین نمی کنی. ما بازیکن گرفته ایم و روی آن حساب کرده ایم که همین موضوع باعث شد تا جمشیدیان امروز با کاور سبزرنگ در کنار دیگر بازیکنان در کار گروهی شرکت کند.

*بازیکنان اصلی که مقابل داماش به میدان رفته بودند بعد از 20 دقیقه ریکاوری محل تمرین را ترک کردند.

* آرش برهانی در جریان تمرین برای دقایقی با میرشاد ماجدی و مجید صالح صحبت کرد.

* طبق اعلام کادرفنی استقلال تمرین آبی پوشان فردا ساعت 15 در کمپ حجازی پیگیری خواهد شد


حنیف گل شماره 1200 را زد

حنیف عمران زاده هزار و دویستمین گل استقلال در تاریخ لیگ ایران را به ثمر رساند. 

عمران زاده در دیدار با داماش گیلان در هفته بیستم لیگ برتر با ضربه سر دروازه این تیم شمالی را باز کرد و نام خود را به عنوان زننده هزار و دویستمین گل استقلال در تاریخ لیگ های ایران به ثبت رساند.

گل یک: علی جباری ( 19 دی 1349- آریا مشهد)

گل 100: حسن روشن (4 خرداد 1353- پرسپولیس تهران)

گل 200: حسن نظری ( 14 مهر 1356- ماشین سازی تبریز)

گل 300: مهدی فنونی زاده ( 28 فروردین 1371- پاس تهران)

گل 400: صمد مرفاوی ( 19 مرداد 1375- استقلال اهواز)

گل 500: سیروس دین محمدی ( 25 بهمن 1377- ملوان انزلی)

گل 600: علیرضا اکبرپور ( 5 اسفند 1379- پرسپولیس تهران)

گل 700: علی سامره ( 2 آذر 1382- پیکان تهران)

گل 800: رضا عنایتی ( 11 بهمن 1384- ملوان انزلی)

گل 900: امید روانخواه ( 22 اردیبهشت 1387- پاس همدان)

گل 1000: مهدی سید صالحی ( 26 آذر 1388- فولاد خوزستان)

گل 1100: مجتبی جباری ( آذر 1390- شاهین بوشهر)

گل 1200: حنیف عمران زاده (3 دی 1392- داماش گیلان)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* کبه : منتظر خبر خوب پزشکان هستم

* نظری جویباری : سفر منتظری عقب افتاد / تلاشمان را برای حفظ او ادامه می دهیم !!

* احتمال حضور پژمان در دیدار برابر ملوان !! ( خدا شفاتون بده ! )

* 255 بازی ; 17 گل و 8 پاس گل سهم 7 فصل حضور پژمان در استقلال

 
صعود استقلال به رده دوم / محرومیت حنیف و قاضی

آخرین  دیدار هفته بیستم لیگ برتر از ساعت 16 و 25 دقیقه در ورزشگاه آزادی بین دو تیم استقلال و داماش گیلان و در حضور حدود هزار تماشاگر برگزار شد که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید. استقلال با این برد 38 امتیازی شد و با دو پله صعود به رده دوم جدول رسید و به یک امتیازی پرسپولیس رسید.

حنیف عمران‌زاده در دقیقه 41 با ضربه سر و روی سانتر ارسالی امیرحسین صادقی گل استقلال را به ثمر رساند.

یدالله جهانبازی داور مسابقه به حنیف‌ عمران‌زاده، امیرحسین صادقی و محمد قاضی از استقلال کارت زرد نشان داد.

داماش گیلان هم که با مشکلات فراوان خود را از رشت به تهران رسانده بود با 22 امتیاز در رده دهم باقی ماند.

ترکیب تیم استقلال:

سیدمهدی رحمتی، خسرو حیدری، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، حنیف عمران‌زاده، پژمان نوری، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، ایمان باصفا،( از دقیقه 30 مجید غلام نژاد) محمد قاضی و آرش برهانی( از دقیقه 60 محمد مهدی نظری)


* تعدادی هوادار از رشت آمده‌اند که مربوط به سایت داماش هستند و در جایگاه خبرنگاران این بازی را پوشش می‌دهند.

* در بیرون از ورزشگاه ترافیک روانی وجود دارد و هیچ خبری از شلوغی و رفت و‌آمد تماشاگران به ورزشگاه نیست.

* مسئولان برگزاری مسابقه از حضور یک هوادار منشوری استقلال به داخل ورزشگاه جلوگیری کردند. وی خود را به شکل ماریو بالوتلی مهاجم میلان درآورده بود و موهایش را هم رنگ کرده بود، حتی هنگامی که این تماشاگر گفت برای ورود به ورزشگاه سرش را می‌شورد اما مسئولان اجازه ورود به ورزشگاه را به وی ندادند.

* تماشاگران حاضر در ورزشگاه تک تک بازیکنان استقلال را تشویق کردند.

* علی امیری معاون ورزشی باشگاه استقلال و حسین عسگری ناظر این مسابقه در جایگاه ویژه حضور دارند.

* در حالی که  فقط چند دقیقه از بازی استقلال و داماش گذشته بود سرمربی استقلال نسبت به دوندگی مهاجمان تیمش واکنش نشان داد و از آنها خواست تحرک بیشتری داشته باشند.

*تماشاگران تیم استقلال یک پرچم را روی سکوها پهن کرده و به صورت ایستاده تیمشان را تشویق می کنند.

* فقط 15 دقیقه از جریان بازی گذشته بود که قلعه نویی از اولادی و نظری خواست تا سریع‌تر به گرم کردن خود بپردازند. وی از کنار خط این دستور را صادر کرد ولی وقتی سرش را برگرداند و دید این دو بازیکن هنوز از جایشان بلند نشده اند نسبت به آنها معترض شد و فریاد کشید که برای چه گرم نمی کنند؟

این موضوع  باعث شد تا اولادی و نظری بلافاصله بلند شده و پشت دروزاه حریف به گرم کردن خود بپردازند.

* حنیف عمران زاده با ابروی چسب زده در ترکیب استقلال بازی می کند

* ایمان باصفا بازیکن جوان استقلال که در جریان بازی در نیمه اول مصدوم شد با برانکارد از زمین خارج شد. مجید غلام نژاد که جای او به زمین رفت از سوی هواداران تشویق شد.

* کل نیمکت تیم استقلال در بین نیمه به گرم کردن خود مشغول شدند.

* پس از اینکه برهانی یک موقعیت خوب را با ضربه ای که زد از دست داد امیر قلعه نویی از این ضربه نافرجام ناراحت شد و به آن اعتراض کرد. ناراحتی او از چهره اش و حرکاتی که می کرد مشخص بود.

* هواداران تیم فوتبال استقلال علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل استقلال و محمود گودرزی وزیر ورزش را تشویق کردند و شعار می‌دادند فتح‌الله گودرزی استقلال قهرمان.

* هواداران استقلال همچنین با شعارهایی علی دایی را مافیا خطاب کردند.

* در نیمه دوم داماش با تاخیر به میدان آمد و به همین دلیل سرمربی این تیم مجبور شد دور زمین را بزند تا به نیمکت برسد و چند لحظه با تاخیر روی نیمکت نشست.

* هواداران استقلال علیه سپاهان و تراکتور شعار سر می‌دادند.

* هواداران استقلال همچنان بازیکنان را با شیوه جدید تشویق می‌کنند و اسم آنها را کشیده می‌گویند.

عمران‌زاده و قاضی با دریافت اخطار مقابل داماش گیلان از دیدار بعدی استقلال محروم شدند

همچـــنان خواب آور و روی هوا ... !

همینجوری امتیاز جمع کنیم بهتره نخواستیم بازیه قشنگ ! قلعه نویی روح و روان برهانی رو .... ! چنان واسه من نظریو رو میکنه انگار هر بازی 4 تا گل میزنه الان برهانی نتونسته بزنه پس بره بیرون !!

غلام نژاد پاس گل میده میره رو نیمکت , نوری برای صبا گل میزنه (!) باز فیکسه . اصلا نمی فهمم فلسفه ی امسالو ...

جانشین جباری هم میخواد آخره لیگ بیاد ! بازیساز میخوایم چکار اصلا , بذارن برا فصل بعــــــــــد ...!

هـــعی ... بگذره این فصل !

 
جواد و پژمان در تمرین امروز حضور داشتند

تیم فوتبال استقلال از ساعت 11 صبح امروز برنامه‌های آماده‌سازی خود را در کمپ زنده‌یاد حجازی پیگیری کرد.

در تمرین امروز آبی‌پوشان هاشم بیگ‌زاده، مجید غلام‌نژاد، ساموئل، کبه، ستار همدانی، کریم بوستانی و محمدمهدی نظری حضور نداشتند.

*احمد جمشیدیان امروز هم مطابق روزهای گذشته به تمرینات اختصاصی پرداخت.

*جواد نکونام که به دلیل آسیب‌دیدگی در تمرین بعد از بازی استقلال مقابل صبا حضور نداشت امروز در کنار دیگر بازیکنان به تمرین پرداخته و در کارهای گروهی شرکت کرد .البته این بازیکن کمی زودتر از سایر بازیکنان استقلال از تمرینات کنار رفت.

*پژمان منتظری که همچنان بحث رفتن و یا نرفتن او از استقلال مطرح است امروز در کنار دیگر بازیکنان حضور پیدا کرد و اتفاقا با سوالات همبازیانش در مورد اینکه آیا تصمیم خود را گرفته یا خیر روبه‌رو شد. قرار است منتظری پس از جلسه با فتح‌الله‌زاده و قلعه‌نویی تصمیم نهایی را بگیرد. سرمربی تیم استقلال نیز امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد که مخالف جدایی این بازیکن از جمع بازیکنانش است.

*امیر قلعه‌نویی امروز با لباس شخصی در تمرین حاضر شد. وی در حالی که با خبرنگاران مصاحبه می‌کرد تمرین تیمش را به مجید صالح سپرد و مربی استقلال اجرای کارای تاکتیکی را برعهده داشت. قلعه‌نویی نیز پس از پایان مصاحبه‌اش با رسانه‌ها در گوشه‌ای از زمین نشست و پس از چند دقیقه راهی رختکن شد. وی پیش از آنکه زمین چمن را ترک کند با احمد جمشیدیان گفت‌وگو کرد و وضعیت این بازیکن را جویا شد.

*بازیکنان تیم استقلال که شنیده بودند امیر عابدینی اعلام کرده ممکن است تیمش برای بازی سه‌شنبه به تهران نیاید در این خصوص صحبت می‌کردند و می‌خواستند بدانند آیا بازی برگزار می‌شود یا خیر؟

*بخش اول تمرین امروز به گرم کردن بدن‌ها اختصاص داشت در بخش دوم بازیکنان بازی آقاوسط را پشت سر گذاشتند که مجید صالح خودش در این برنامه‌ها با بازیکنان کار می‌کرد. در بخش پایانی بازیکنان فوتبالی مشابه هندبال را پشت سر گذاشتند که امیرحسین صادقی نقش دروازه‌بان را ایفا می‌کرد.

*میرشاد ماجدی در حاشیه تمرین امروز از بازیکنان پاسپورت آنها را می‌خواست زیرا قرار است از مدارک آنها برای ارسال اسامی به AFC استفاده کند.

*بازیکنان تیم استقلال امشب و در آستانه اربعین حسینی در منزل ستار همدانی حضور پیدا خواهند کرد.


همه چیز به جلسه ی بعدی موکول شد

پژمان منتظری در جلسه امروز (یک‌شنبه) با علی فتح‌الله‌زاده، امیر قلعه‌نویی و همچنین علی نظری جویباری قائم مقام باشگاه استقلال شرکت کرد تا در خصوص جدایی‌اش از استقلال صحبت کند.

مدافع استقلال در این جلسه عنوان کرد؛ در هفته اخیر از یک تیم قطری پیشنهاد دریافت کرده و قصد دارد از استقلال جدا شود. قلعه‌نویی و فتح‌الله‌زاده به منتظری گفتند که استقلال به او نیاز دارد و بهتر است شرایط تیم را درک کند و بماند

در نهایت قرار شد منتظری پس از بازی روز سه‌شنبه مقابل داماش با فتح‌الله‌زاده و قلعه‌نویی درخصوص جدایی‌اش از استقلال جلسه‌ دیگری برگزار کند. به این ترتیب منتظری مقابل داماش گیلان به میدان خواهد رفت

یهو چین شد قطر ! خب با مرام تو که دلت نیست بری , پس بیــــــــــخیال دیگه ! هی ما هم پست خداحافظی نذاریم ! یه ذره جذابیت این تیم به وجود امثال تو بسته ست ...

 

زندگی نامه ناصرخان منتشر شد / اسطوره ای به رنگ آسمان

زندگی نامه ناصر حجازی در کتاب «اسطوره‌ای به رنگ آسمان» به همت محمد جواد سعدی پور توسط انتشارات نوید صبح منتشر شد.

این کتاب در 8 فصل نوشته شده است.سیری اجمالی بر فوتبال جهان، ایران و باشگاه استقلال، زندگی نامه ناصر حجازی، زندگی خصوص اسطوره فوتبال ایران،‌ آغاز مریضی و کوچ عقاب از این جهان، حجازی از نگاه دیگران و ناگفته‌های گفتنی، خاطرات جالب توجه نزدیکان حجازی، مصاحبه و سایر گفته‌های خواندنی در مورد زنده یاد حجازی و شخصیت حجازی از نگاه هنرمندان و ورزشکاران و اسطوره از نگاه هواداران عنوان فصل‌های این کتاب است....

این کتاب در 343 صفحه با قیمت 12هزار 800 تومان توسط انتشارات نوید صبح منتشر شده است.

علاقه مندان برای تهیه کتاب می‌توانند با شماره09199118310 تماس بگیرند.


گزارش تمرین امروز با طعم جدایی منتظری

تیم فوتبال استقلال یک روز پس از برتری مقابل صبای قم از ساعت 15 برنامه‌های آماده سازی خود را در کمپ زنده‌یاد حجازی پیگیری کرد. جواد نکونام، ساموئل، بیک‌زاده، غلام‌نژاد، ستار همدانی، کبه و کریم بوستانی غایبان تمرین امروز آبی‌پوشان بودند.

* محمد مهدی نظری مهاجم استقلال قبل از شروع تمرین نزد قلعه‌نویی رفت و به وی اعلام کرد که از ناحیه همسترینگ احساس درد می‌کند و به همین دلیل برای گرفتن عکس MRI کمپ مرحوم حجازی را ترک کرد.

* قبل از شروع تمرین، مهدی رحمتی به همراه محمد قاضی با یکدیگر صحبت می‌کردند. رحمتی در خصوص بازی روز گذشته با مهاجم آبی‌پوشان گفت‌وگو کرد.

* قبل از آغاز تمرین سرمربی تیم استقلال بازیکنان را دور هم جمع کرد و با آنها به گفت‌وگو پرداخت. قلعه‌نویی به بازیکنان گفت: « از شما به خاطر عملکردتان تشکر می‌کنم چون دیروز کاری کردید که برای اولین بار بعد از این همه سال، صبا را در قم شکست دهیم هر چند صحنه‌هایی مثل گل صبا و توپی که از زیر پای عمران‌زاده جدا شد اتفاق افتاد ولی در کل سه امتیاز خوب گرفتیم. این امتیازات در طول فصل به ما کمک خواهد کرد.

وی نقل قولی را از یکی از پیشکسوتان فوتبال به بازیکنان منتقل کرد و گفت این روزهایی که در فوتبال‌تان می‌گذرد در ذهن‌ها باقی می‌ماند پس قدر لحظه لحظه‌های آن را بدانید.» 

* هنگامی که قلعه‌نویی در حال صحبت با بازیکنان بود تیموریان در رختکن حضور داشت و البته خسرو حیدری هم با اندکی تاخیر به محل تمرین رسید.

* احمد جمشیدیان امروز هم به تمرینات اختصاصی و جداگانه با بدنساز استقلال پرداخت. قلعه‌نویی وقتی جمشیدیان را دید خطاب به پزشک آبی‌پوشان گفت: وضعیت جمشیدیان چطور است تکلیف او چه می‌شود؟ که ستوده وضعیت این بازیکن را برای سرمربی استقلال تشریح کرد.

* حدود 20 نفر از طرفداران استقلال در تمرین امروز پیرامون آخرین وضعیت منتظری با یکدیگر صحبت می‌کردند. جالب اینجاست که میرشاد ماجدی وقتی در حاشیه تمرین امروز از مدافع استقلال خواست پاسپورتش را به وی بدهد منتظری برای آنکه خبرنگاران چیزی متوجه نشوند، با حرکات دست به سرپرست استقلال اعلام کرد که نمی‌تواند پاسپورتش را به استقلالی‌ها بدهد.

این روزها شایعه جدایی منتظری از استقلال جدی شده و حتی فتح‌الله‌زاده اعلام کرد که قصد دارد با این بازیکن جلسه بگذارد. مدافع استقلال که از کشور چین پیشنهاد جدی دارد قرار است فردا به این کشور سفر کند. پیگیری‌های خبرنگار فارس به اینجا رسید که قرار است منتظری فردا راهی چین شود تا پس از مذاکرات نهایی با باشگاه مربوطه در خصوص جدایی از استقلال تصمیم نهایی را بگیرد، ظاهرا رفتن این بازیکن از جمع آبی‌پوشان قطعی شده است. با این وجود مشخص نیست منتظری می‌تواند استقلال را در دیدار با داماش همراهی کند یا خیر.

* در حاشیه تمرین امروز سرمربی تیم استقلال با پسر پژمان نوری صحبت می‌کرد. وی برای دقایقی توپ را از پسر نوری گرفت و خطاب به وی گفت دیدی پدرت دیروز توپ را لو داد و گل خوردیم؟ پسر نوری پاسخ داد من بازی را ندیدم که قلعه‌نویی به او گفت هر وقت پدرت اشتباه می‌کند بازی را نمی‌بینی؟!

* بازیکنانی که در ترکیب اصلی استقلال مقابل صبا بازی کرده بودند بعد از ریکاوری محل تمرین را ترک کردند. بقیه بازیکنان در قالب دو گروه آبی و نارنجی فوتبال درون تیمی را پشت سر گذاشتند.

* با اعلام کادر فنی تیم استقلال تمرین فردای این تیم از ساعت 11 در کمپ زنده یاد حجازی پیگیری خواهد شد.

تیم فوتبال استقلال روز سه‌شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف داماش گیلان خواهد رفت.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پژمان با استقلالی ها خداحافظی کرد

پژمان منتظری بعد از تمرین امروز استقلال با امیر قلعه‌نویی جلسه‌ای برگزار کرد و در این نشست اعلام کرد شاید دیگر در تمرینات این تیم حاضر نشود و از سرمربی این تیم خداحافظی کرد.

منتظری از مدت‌ها پیش پیشنهاد مالی خوب از باشگاه چینی دریافت کرد و این مسئله را با مسئولان استقلال درمیان گذاشت و ظاهرا قرار است راهی چین شود.

وی در رختکن و پس از تمرین امروز با بازیکنان استقلال هم خداحافظی و اعلام کرد که می خواهد فوتبالش را درکشور چین ادامه بدهد

یکی دیگه از کسایی که میشد باهاش این تیم رو تحمل کرد هم رفت ! جدا از چندش بودن این تیم , برا دفاع فقط مونده حنیف و امیرحسین . یکیشون مصدوم شه ........ !

البته همچنان در حال التماس هستن که پژمان بمونه ...چیزی 100% نیست

 
استقلال همچنان در کورس قهرمانی باقی ماند


در هفته نوزدهم لیگ برتر استقلال از ساعت 15 در ورزشگاه یادگار امام قم به مصاف تیم صبا رفت که بازی با نتیجه دو بر یک به سود استقلال به پایان رسید و با این برد استقلال با یک پله صعود به رده سوم جدول صعود کرد.

محمد قاضی در دقیقه 40 روی سانتر ارسالی مجید غلام نژاد با ضربه سر گل استقلال را به ثمر رساند.

پژمان منتظری در دقیقه 66 روی ضربه کاشته ارسالی تیموریان با ضربه سر گل دوم استقلال را زد.

رضا عنایتی در دقیقه 82 توپ را از پای پژمان نوری ربود و در موقعیت تک به تک با مهدی رحمتی توانست گل اول صبا را به ثمر رساند.

سعید مظفری‌زاده داور مسابقه به مجید غلام نژاد از استقلال و ابوالفضل ابراهیمی و مسعود حق‌جو  از صبا کارت زرد نشان داد.

استقلال با این برد 35 امتیازی شد و به رده سوم جدول صعود کرد و به یک امتیازی پرسپولیس صدرنشین رسید و صبای قم هم 16 امتیازی و در رده سیزدهم باقی ماند.

این چهارمین باخت متوالی صبا با سرمربیگری صمد مرفاوی است. مرفاوی از زمان حضورش در این تیم نتوانسته بردی کسب کند.

این اولین برد استقلال در لیگ برتر در شهر قم است.

ترکیب تیم صبا:

 مهرداد طهماسبی، مجید حیدری، مسعود حق‌جو، مجید هوتن، حسین بادامکی(از دقیقه 83 حامد پورعمرانی)، هادی شکوری، ابوالفضل ابراهیمی، روزبه چشمی، فرید کریمی، رضا عنایتی و مهدی مومنی

سرمربی: صمد مرفاوی

ترکیب تیم استقلال:

سید مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، پژمان منتظری، پژمان نوری، مجید غلام نژاد( از دقیقه 46 امیرحسین صادقی)،جواد نکونام، آندرانیک تیموریان،ایمان باصفا( از دقیقه 46 سیاوش اکبرپور)،خسرو حیدری،محمد مهدی نظری( از دقیقه 89 مهرداد اولادی) و محمد قاضی.

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

پیش از آغاز دیدار دو تیم صبا و استقلال صمد مرفاوی و سایر نیمکت‌نشینان صبا به سمت نیمکت استقلال رفتند. در این بین مرفاوی و قلعه‌نویی برخورد بسیار گرمی با یکدیگر داشتند و اعضای کادرفنی دو تیم که لباس‌های ورزشی همرنگ و هم‌شکلی برتن داشتند با یکدیگر به احوالپرسی پرداختند.

* مرفاوی با علیرضا نیکبخت واحدی برخورد بسیار دوستانه‌ای داشت و سعید عزیزیان و ستار همدانی نیز یکدیگر را در آغوش گرفتند.

* نزدیک 5 هزار تماشاگر در ورزشگاه یادگار امام قم حاضر شده‌اند که بیشتر آنها را تماشاگران استقلال تشکیل می‌دهند و نزدیک 1000 تماشاگر که بیشتر آنها پرچم پرسپولیس را در دست دارند صبا را تشویق می‌کنند.

* تعداد هوادارانی که با پرچم تیم صبا به ورزشگاه آمدند به تعداد انگشتان دست است.

* رضا عنایتی، حسین بادامکی، مجید هوتن و هادی شکوری بازیکنانی بودند که از تیم صبا به طرف نیمکت استقلال و امیر قلعه‌نویی رفتند و از او برای بازی اجازه گرفتند. رضا عنایتی و هادی شکوری با تمامی نیمکت‌نشینان استقلال دست دادند و روبوسی کردند و مهدی رحمتی نیز پیش از آغاز بازی به سمت نیمکت تیم صبا و صمد مرفاوی رفت.

* تماشاگران استقلال با شعارهای مخصوص خود حنیف عمران‌زاده را تشویق می‌کردند. آنها ابتدا شعار یک، دو، سه،‌حنیف عمران‌زاده را سر دادند و در واقع به جای عدد 4 از نام عمران‌زاده استفاده کردند. در مقابل تماشاگران پرسپولیسی حاضر در ورزشگاه شعار 6 تایی‌ها سر دادند. تماشاگران استقلال نیز در حالی که همگی با دست عدد 4 را نشان می‌دادند شعار حنیف سامورایی سر دادند.

* در حالی که قرار بود بازی از ساعت 15 آغاز شود، با 7 دقیقه تاخیر آغاز شد.

* چند ساعت پیش از آغاز بازی استقلالی‌ها به این فکر افتادند که به دلیل درگذشت بیوک جدیکار با روبان مشکی وارد زمین شوند ولی موفق به پیدا کردن روبان نشدند. میرشاد ماجدی سرپرست استقلال هم قصد داشت با ناظر و داور بازی رایزنی کند تا بازی با یک دقیقه سکوت آغاز شود. در نهایت هم روبان مشکی آماده شد و هم ناظر و سعید مظفری‌زاده قبول کردند که بازی با یک دقیقه سکوت آغاز شود.

*خوش و بش رضا عنایتی و مهدی رحمتی به سوژه عکاسان تبدیل شده بود

* تماشاگران استقلال عکس بزرگی از امیر قلعه‌نویی با لباس نظامی در دست داشتند و با شعار ژنرال او را تشویق می‌کردند.

* اسکوربرد ورزشگاه یادگار امام قم با وجود آغاز بازی همچنان کار نمی‌کند.

* تماشاگران استقلال علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل این باشگاه را تشویق کردند.

*مجید صالح در دو نوبت،از مصدومیت بازیکنان استفاده کرد و با قاضی گفت و گو داشت.

*جهان بینی،رییس اداره کل ورزش و جوانان قم و دهناد،رییس هیات مدیره باشگاه صبا در ورزشگاه حضور دارند.

*صمد مرفاوی و ساکت الهامی هر چند دقیقه یک بار جای خود را در کنار زمین تغییر می دهند.

*هواداران استقلال با شعار "بازی با توپ آسیا،حسرت پرسپولیسی ها"نسبت به شعارهای هواداران این تیم در آغاز مسابقه واکنش نشان دادند.


*امیر قلعه نوعی پیش از اینکه محمد قاضی گل بزند؛به او در چند نوبت تذکر داد.

*ساکت الهامی،مربی صبا در کنار زمین تحرک زیادی دارد و به نظر می رسد برخی مواقع قصد ورود به زمین را دارد.

*پس از گل استقلال؛یک کبوتر آبی توسط هواداران این تیم در ورزشگاه رها شد.

*امیر حسین صادقی پس از گل استقلال خودش را گرم کرد.

*امیر قلعه نوعی پس از بسیاری از سوت های داور،نسبت به مظفری زاده معترض شد.

*درشرایطی که اتوبوس استقلال آماده حرکت بود، حضور پرشمار هواداران قمی در اتوبوس این تیم مانع حرکت آن نیز شد. هواداران قمی در حال گرفتن عکس و امضای بودند و نیروی انتظامی به مدت 10 دقیقه سعی می‌کرد اتوبوس را از حضور این افراد خالی کند.

برد خوبی بود توی شهر طلسم شده و اینکه از کورس عقب نمونیم ...

پژمان نوری !!!! یه تک به تک خراب کرد یه گل هدیه کرد و باعث شد 15 دقیقه آخر سکته کنیم ...بازم فیکس بذارش خب ؟!؟! اگه برهانی بود , سر در حرم حضرت معصومه دارش میزد ! ببینیم بازی بعدی چی میشه !!
 
موضع باشگاه : ساموئل بیاید توافقی جدا شود

باشگاه استقلال آماده است تا در صورت خواست جی لوید ساموئل ، قرارداد این بازیکن که به حالت قهر از تهران رفته است را فسخ کند و او بتواند از جمع آبی ها جدا شود.

فتح الله زاده در این باره به خبرآنلاین می گوید:

«راستش کنفدراسیون فوتبال آسیا پول ما را نداده و ما هم قرار مان با ساموئل این بود که آن پول را به او بدهیم. حالا که او خیلی عجله دارد شاید بهتر باشد که بیاید و یک طوری با هم توافق کنیم. به هر حال او در 2 سال گذشته زحمات زیادی را برای تیم ما کشیده است اما حالا توان پرداخت پولش را نداریم.

اگر فکر می کند نمی تواند منتظر بماند شاید بهتر باشد بیاید و یک طوری توافق کنیم تا از جمع تیم جدا شود. شاید در این صورت ما هم توانستیم یک بازیکن هجومی تر را برای تیم بخریم. به هر حال ما این پیشنهاد را به ساموئل دادیم و منتظر نظرش هستیم.»

ساموئل که از استقلال قهر کرده این روزها این شانس را دارد که تعطیلات سال نو را در کنار خانواده اش باشد!

* پورحیدری : برای کسانی که می گویند بازیکن به تیم ملی بدهید متاسفم . خودشان بودند این کار را می کردند ؟!

* هاشم بیک زاده 3 هفته دور از میادین


بهترین چپ پا و اولین لژیونر ایران درگذشت / شاه پای راستش را قفل کرده بود !


سایت باشگاه استقلال خبری را مخابره کرده از پایان یکی از اسطوره های نسل اول این تیم. مردی که سال های سال بود کسی حتی اسمش را هم در روایات مختلف به زبان نمی آورد. مرد در 84 سالگی از دنیا رفت. مردی که روزگاری تیفوسی های عشق دوچرخه سواران و کلونی تهران ، پرچم به دست می رفتند امجدیه و خیلی های شان یکی از بزرگترین تفریح های شان «بستن» روی شوت های پای چپ آقا بیوک بود.

آنها که دیگر خیلی های شان هم مثل آقا بیوک ، زیر خاک آرمیدند و رفتن یار قدیمی را آن سو ، انتظار می کشیدند. آقا بیوک رفت بی آنکه یادش باشد که هست و کجا بوده . چه کرده و حالا به کجا رفته است. آلزایمر ، حافظه اش را از او ستانده بود و فراموشی و تاریکی ، این سال های پیری تنها همدمش شده بود در خانه ای برای نگهداری سالمندان.

مرد استاد بود ، استاد شوت های زوزه کش پای چپ. چپ قدرتمندی داشت ، مثل «آر پی جی » البته آن سال ها که او می نواخت هنوز برای ما ایرانی ها ، آر پی جی 7 مفهومی نداشت اما شوت هایش این قدرت را داشت که هر آنکه سر راهش بود را نقش بر زمین کند. این قدر محکم که تاجی ها برایش بنشینند و قصه ها بسازند:« ببین اگه با پای راستش بزنه چی میشه...»

« نه بابا با پای راستش نمی زنه چون اگه شوت هاش بخوره به کسی جا به جا می کشدش...» ، «برو بابا پس خبر نداری ؛ اصلا خود شاه بهش گفته حق شوت زدن نداری ....» و سرانجام این برهان برای دوست دارانش پارادایی همه فهم شد:« پای راستش به دستور شخص شاه قفل شده تا کسی آسیبی نبیند.» و آقا بیوک که پای راستش را شاه قفل کرده بود با همان پای چپ می نواخت و با همین تک پا 143 گل در رده های مختلف ملی و باشگاهی زد.

او را اولین لژیونر تاریخ فوتبال ایران هم می نامند. آن سال ها که رفته بود به آلمان شرقی تا در ویکتوریا کلوب برلین بازی کند. و چون برگشت به تبریز رفت در زادگاه مادری تا هم مربی باشد و هم بازیکن کلونی تبریز. رفت تا همسرش طبابت بخواند و او هم دیگر سال های پایان فوتبال را پشت سر بگذارد.

مرد چپ پای قدرتمند ، دار فانی را در روز سرد پاییزی وداع گفت تا یکی دیگر از آنها که فوتبال را حتی قبل از تاسیس فدراسیونش آغاز کرده بودند از میان ما رفته و به خاطره ها بپیوندد. آنها که توپ گرد انگلیسی را از مستشاران نفتی گرفتند و بازی اش را بومی سازی کردند و هیجانش را جایگزین ورزش ملی «الک ، دولک». روحش شاد و یادش گرامی.

زندگــــی نامه

نخستسن لژیونر فوتبال ایران فوتبال را از سال 1323 و در تیم تهرانجوان زیر نظر مرحوم فکری آغاز کرد. در سال 1324 در مسابقات قهرمانی باشگاه های تهران در تیم «جوان» بازی می کرد و به عنوان گلزن این تیم شناخته شده بود و در سال 1325 توسط مرحوم دانایی فر به تیم «تور» پیوست.

مرحوم جدیکار در سال 1328 وارد باشگاه دوچرخه سواران شد و از سال 1330 به عضویت تیم ملی فوتبال درآمد. جدیکار از جمله بازیکنان نسل اول دوچرخه سواران و بدون گفت و گو بی نظیرترین چپ پای تاریخ فوتبال ایران بود.

وی در سال 1336 مورد توجه آلمانی‌ها قرار گرفت و با تیم ویکتوریای برلین که در آن زمان از بهترین تیم های آلمان بود قراردادی 2 ساله بست اما پس از 9 ماه به خاطر تشکیل تیم تیم ملی فوتبال ایران و حضور در بازیهای آسیایی 1958 دوباره به وطن بازگشت و پیراهن تیم ملی را با افتخار و با عبور از پول و شهرت فوتبال آلمان غربی به تن کرد.

بیوک جدیکار از سال 1328 الی 1343قریب 15 سال در خط حمله تیم های استقلال و تیم ملی ایران انجام وظیفه کرد و آمار بالای گل هایش هرگز به صورت دقیق مشخص نشد.نخستین بازی رسمی وی در سال 1328 با تیم ملی افغانستان بود.در سال 1325 بود که ایتالیایی ها خواستار او بودند و باشگاههای رم، لاتزیو و تورینو به وی پیشنهاد عقد قرارداد دادند که در نهایت جدیکار برای عقد قرارداد با تیم تورینو عازم ایتالیا شد. در نهایت با عدم ارسال موافقتنامه توسط سازمان تربیت بدنی وقت و سفر تیم ملی فوتبال به شوروی سابق این انتقال به سر انجام نرسید.

روحــــش شــــاد

 
تاخیر آندو و امیرحسین و غیبت 4 بازیکن

تمرین امروز استقلال ساعت 15 در کمپ مرحوم ناصر حجازی آغاز شد.

* آندرانیک تیموریان و امیرحسین صادقی که فکر می‌کردند تمرین ساعت 15 و 30 دقیقه شروع می‌شود ساعت 15و 20 دقیقه به کمپ رسیدند. به دلیل تاخیر این دو در تمرین به مدت 10دقیقه دور زمین دویدند.

* ستار همدانی یکی از مربیان استقلال با 55 دقیقه تاخیر وارد کمپ شد.

* مهرداد اولادی به دلیل سرماخوردگی، مجید غلام‌نژاد، هاشم‌ بیک‌زاده به دلیل مصدومیت و ساموئل به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش از غایبان تمرین امروز آبی‌پوشان بودند. گفتنی است هاشم بیک‌زاده به دلیل مصدومیتش صبح در کلینیک دکتر نوروزی به مداوای خود مشغول بود.

* کریم بوستانی یکی از مربیان استقلال به دلیل درگذشت خواهرش در اهواز به سر می‌برد و امروز از سوی هواداران استقلال پیام تسلیتی برای او در کمپ مرحوم ناصر حجازی نصب شده بود.

* قبل از شروع تمرین امیر قلعه‌نویی به مدت 5 دقیقه با بازیکنان به صحبت پرداخت.

* بازیکنان در سه گروه به تمرین آقاوسط پرداختند و سپس در دو گروه نارنجی و زرد فوتبال بازی کردند. امیر قلعه‌نویی امروز خودش به صورت مستقیم تمرین بازیکنان را زیر نظر داشت و همچنین کنار زمین با سوت‌های خود بازی را متوقف می‌کرد و تذکرات لازم را به بازیکنان می‌داد.

* حدود 25 هوادار در تمرین امروز حاضر بودند.

* کبه که در اولین بازی خود برای استقلال در دقیقه 2 با مصدومیت شدید روبرو شد امروز با لباس شخصی در محل تمرین حاضر شد او قبل از اینکه کنار زمین قرار گیرد با میرشاد ماجدی سرپرست استقلال برای دقایقی به صحبت پرداخت.

*احمد جمشیدیان به صورت انفرادی تمرین کرد.

*مشاور سابق واعظ آشتیانی امروز در محل تمرین آبی پوشان حضور داشت.

* مهدی رحمتی امروز به جای حضور درون دروازه به فوتبال پرداخت و به جای او حسینی گلر بود.

* تیم استقلال پنجشنبه ساعت 10 صبح در محل کمپ تمرین خود را برگزار می‌کند و سپس راهی قم می‌شود. این تیم روز جمعه از ساعت 15 در ورزشگاه یادگار امام میهمان صبای قم است.

 

3 امتیاز و دیگر هیــچ ...

آخرین دیدار هفته هجدهم لیگ برتر از ساعت 16 و 20 دقیقه بین دو تیم استقلال و فجرسپاسی در ورزشگاه آزادی و در حضور  کمتر از هزار تماشاگر آغاز شد که بازی با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

هاشم بیک‌زاده در دقیقه 82 روی سانتر ارسالی خسرو حیدری با ضربه سر گل استقلال را به ثمر رساند.بیک‌زاده در روزهای اخیر به دلیل اینکه گفته می‌شد در جام جهانی مامور مهار لیونل مسی است سوژه بسیاری از رسانه‌های داخلی بود.

استقلال بازی را هجومی آغاز کرد و تا دقیقه 25 چند فرصت خوب گلزنی به دست آورد که نتوانست از آنها استفاده کند و بعد از این دقیقه فجر یکی دو حمله روی دروازه استقلال انجام داد و سپس بازی به تعادل کشیده شد.

در در نیمه اول بازی زیبا و جذابی از هر دو تیم شاهد نبودیم.

در نیمه دوم استقلال بازی را سریع و تهاجمی شروع کرد و فجرسپاسی نیز به ضد حمله‌ها دلخوش کرده بود.

اشکان خورشیدی داور مسابقه به محمد قاضی از  استقلال و حمید جوکار از فجرسپاسی کارت زرد نشان داد.

در دقیقه 64 پژمان منتظری در شش قدم فجرسپاسی صاحب توپ شد که ضربه آکروباتیک او با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه به بیرون رفت.

با این برد استقلال 32 امتیازی شد و با یک پله صعود به رده چهارم صعود کرد و دوباره  به کورس قهرمانی بازگشت. فولاد خوزستان به دلیل تفاضل گل کمتر به رده پنجم سقوط کرد.

فجرسپاسی 14 امتیازی هم همچنان در رده پانزدهم است.

*ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی، پژمان منتظری، حنیف عمران‌زاده، هاشم بیک‌زاده، مجید غلام نژاد،آندرانیک تیموریان، ایمان باصفا،( از دقیقه 46 پژمان نوری)، خسرو حیدری، سیاوش اکبرپور، محمد مهدی نظری( از دقیقه 74 آرش برهانی) و محمد قاضی( از دقیقه 46 مهرداد اولادی)

بازیکنان استقلال هنگامی که برای گرم کردن به زمین ورزشگاه آزادی آمدند با دیدن سکوهای خالی ورزشگاه تعجب کردند و مبهوت شدند. در حال حاضر حدود 700 تماشاگر مسابقه را از نزدیک تماشا می‌کنند.

*برخی از تماشاگران دلیل استقبال کم از بازی‌های این تیم را گران شدن بلیت عنوان می‌کنند و معتقدند قیمت 12هزارتومانی بلیت باعث شده بسیار از هواداران به ورزشگاه نیایند.

*در روبه‌روی جایگاه که بلیت‌هایش به طور الکترونیک به فروش می‌رسد و قیمت بلیت‌ها 12هزارتومانی است فقط سه تماشاگر نشسته‌اند.

*امیرحسین صادقی و جواد نکونام سه اخطاره هستند، ساموئل قهر کرده، جمشیدیان و کبه مصدوم هستند و به همین دلیل استقلال این نفرات را در اختیار ندارد، بر روی نیمکت این تیم در حال حاضر سید حسین حسینی، نیکبخت، آرش برهانی، مهرداد اولادی و پژمان نوری نشسته‌اند.

*محمود یاوری به محض ورود به ورزشگاه با جعفر تبریزی عکاس با سابقه ورزشی خوش و بش گرمی کرد.

*پیش از آغاز مسابقه یک دقیقه سکوت به دلیل درگذشت میلاد سیدعباسی برادر داوود سیدعباسی بازیکن سابق استقلال اعلام شد.

*جعفری مدیرعامل فجر سپاسی، ایمان عالمی، ستار همدانی و سید مهدی علمی از مسئولان باشگاه استقلال در جایگاه ویژه حضور دارند.

*قلعه‌نویی قبل از شروع مسابقه به سمت یاوری رفت و با او خوش و بش کرد.

*هواداران استقلال محمود یاوری سرمربی فجر سپاسی را تشویق کردند.

*محمد حیدری و محمد نزهتی از بازیکنان فجر سپاسی قبل از شروع مسابقه به سمت امیر قلعه‌نویی رفتند و با نیمکت نشینان این تیم دست دادند.

*هاشم بیک‌زاده، محمدمهدی نظری، سیاوش اکبرپور و مهدی رحمتی بازیکنان استقلال که سابقه بازی در فجر سپاسی را دارند به سمت نیمکت این تیم رفتند و با یاوری و نیمکت نشینان این تیم دست دادند.

*در این مسابقه مهدی رحمتی کاپیتان استقلال است و در بازی گذشته مقابل کاسپین قزوین که در جام حذفی برگزار شد حنیف عمران‌زاده کاپیتان بود.

*هواداران استقلال هاشم بیک‌زاده را تشویق می‌کنند.

امیر قلعه‌نویی در نیمه اول از سوت‌های پی‌درپی داور مسابقه ناراحت بود و اعتقاد داشت او با این سوت‌ها بازی را از روند خود می‌اندازد.

قلعه‌نویی همچنین از شیوه بازی بازیکنان استقلال راضی نبود و از دقیقه 30 مهرداد اولادی و پژمان نوری را برای گرم کردن از روی نیمکت بلند کرد.

*بازیکنان استقلال با روبان مشکی به زمین آمدند که دلیل این مسئله درگذشت برادر داود سیدعباسی بازیکن سابق استقلال است.

*در جایگاه ویژه هاشم ساعدی، علی نظری‌جویباری، مارکار آقاجانیان، امید نمازی و هدایت ممبینی حضور دارند.

*تماشاگران استقلال در اواخر نیمه اول به نحوه قضاوت داور اعتراض داشتند و شعار می‌دادند داور عزیزم دقت کن.

*تماشاگران روبروی جایگاه برای فرار از سرما ایستاده بازی را تماشا می‌کنند.

*امیر حاج‌قاسم مربی بدن‌ساز استقلال در غیاب میرشاد ماجدی سرپرست استقلال وظایف او را انجام می‌دهد.

بخشی از تماشاگران حاضر در پایین جایگاه خبرنگاران و همچنین شماری از تماشاگران در کنار جایگاه ویژه که تعدادشان حدود 20 نفر بود علیه علی دایی شعار سر دادند و او را رئیس مافیا خواندند که این شعار باعث واکنش لیدرهای استقلال شد و سریعا قطع گردید.

*شماری از هواداران همچنین از استقلال می‌خواهند که گلزنی کند و از بازیکنان می‌خواهند که غیرت خود را نشان دهند.

*کلانتری دستیار محمود یاوری از ابتدای مسابقه در کنار زمین است و با بازیکنان صحبت می‌کند و محمود یاوری در یک صحنه بر سر بازیکن تیمش به خاطر اشتباهی که مرتکب شد، فریاد کشید.

*محمد انصاری بازیکنی که در گذشته عضو تیم استقلال بود و اکنون به خاطر سربازی به تیم فجرسپاسی رفته و سه اخطاره است در جایگاه ویژه حضور دارد. محمود یاوری این بازیکن را پدیده فوتبال اعلام کرده است.

*بعد از تعویض آرش برهانی با محمدمهدی نظری، نظری به سمت برهانی نرفت تا با او دست بدهد و روبان مشکی‌ای که روی پیراهن استقلال بود را کند و به زمین انداخت.

*هواداران استقلال علیه عادل فردوسی پور شعار می‌دهند و هاشم بیک‌زاده را تشویق می‌کنند.

*تماشاگران همچنین علیه پرسپولیس و غیبت‌اش در آسیا نیز شعار سر دادند.

بردیم ولی همینجوری بخوایم بازی کنیم این تیم , تیم بشو نیست و هوادارا هم همینجوری میان...
 
مراسم تولد ناصرخان در بهشت زهرا برگزار شد / حاضران بیشتر از تماشاگران استقلال !

جشن تولد ناصر حجازی روز پنج شنبه بر سر مزار او در قطعه نام آوران بهشت زهرا(س)برگزار شد. 

در این مراسم بیش از 2 هزار نفر از طرفداران حجازی حضور داشتند و تولد 64 سالگی دروازه بان سابق تیم ملی را جشن گرفتند.جالب اینجاست که حضور هواداران در این مراسم بیشتر از تعداد تماشاگران استقلال در بازی اخیر این تیم بود! 

این اتفاق در حالی افتاد که در این جشن تولد، ماموران برای برقراری امنیت حضور داشتند.ضمن اینکه روز گذشته هم بازیکنانی نظیر علی کریمی،وحید طالب لو و ...با ارسال پیامی تولد حجازی را تبریک گفتند.

حسن روشن،رضا رجبی،اصغر حاجیلو و اکبر مالکی و ....از دیگر حاضران در این مراسم بودند.

علاوه بر این،در حاشیه این مراسم فیلم ناصر حجازی هم کلید خورد

از بازیکنان و مجموعه فعلی استقلال نیز کسی حضور نداشتعلی منصوریان : آن مرد هیچگاه از اصول اخلاقی اش عقب نشینی نکرد

علیرضا منصوریان با تبریک سالروز تولد ناصر حجازی اظهار کرد:

امروز روز تولد مربی من ناصر حجازی است. چند روز پیش هم سالروز درگذشت مربی اولم یعنی پرویز دهداری بود. امروز به یاد مربی دومم یعنی ناصر حجازی هستم. او دیگر در بین ما نیست و تنها باید خاطراتی را که با او داشتیم، زنده کنیم. 

منصوریان گفت: حجازی از اسطوره‌های تاریخ استقلال است. زمانی شاگردش بودم و دوران خوبی با هم داشتیم. در آن زمان روزهایی بود که در کنار هم خوشحال بودیم و روزهایی هم ناراحت کننده بود، با هم درد دل و البته در کنار هم زندگی می‌کردیم.

کاپیتان اسبق استقلال با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی مرحوم حجازی ادامه داد:

یک ویژگی اخلاقی مشترک میان حجازی و دهداری وجود داشت و آن ویژگی کوتاه نیامدن هر دوی آنها از اصول اخلاقی‌شان بود. آن دو مرد به هیچ وجه از عقاید و اصول اخلاقی درستی که داشتند، عقب‌نشینی نمی‌کردند. دهداری و همین طور حجازی بارها به این خاطر ضربه خوردند اما پا پس نگذاشتند. پس از سال‌ها شاگردی کردن آن‌ها به این نتیجه رسیدم که اگر از اصول درست اخلاقی‌تان عقب‌نشینی نکنید، شاید در کوتاه مدت ضرر کنید ولی در بلندمدت به همگان ثابت می‌شود که جایگاه اخلاقی والایی دارید و همه برای این جایگاه احترام خاصی قائل خواهند بود. 

شاگرد مرحوم حجازی خاطرنشان کرد:

کم‌کم باید با سالروز تولد و درگذشت آن مرد بزرگ خودمان را وفق دهیم. اکنون روز تولد او را به هواداران استقلال و حتی هواداران پرسپولیس که برای انسان‌های درست تیم مقابل‌شان هم احترام قائل هستند، تبریک می‌گویم.

می‌دانم همه هواداران استقلال و بسیاری از مردم ایران اکنون به یاد آن مرحوم هستند و از همه مردم به خاطر قدرشناسی‌هایشان نسبت به حجازی بزرگ متشکرم.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پیام علی کریمی برای تولد اسطوره

کریمی در کد هواداری خود پیامی را خطاب به اسطوره فقید استقلال نوشت

شمع تولد تو را هوادارانت فوت خواهند کرد، تویی که با دروغ و ریا بیگانه بودی و همین شد دلیل ماندگاریت...

تولدت مبارک

* گزارش تمرین در ایـــن لینک


عکسها واسه امروز صبح ...گلباران ناصر 
قلعه نویی : 2دقیقه فوتبال بازی کردن بلد نیستید / برهانی : وقتی خوب تمرین می کنم و در لیست 18 نفره هم نیستم انگیزه ای نمی ماند

تمرین تیم فوتبال استقلال یک روز پس از پیروزی یک بر صفر مقابل کاسپین قزوین در مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت‌های جام حذفی در حالی از ساعت 11:30 امروز (چهارشنبه) برگزار شد که تحت تاثیر صحبت‌های امیر قلعه‌نویی بود که به انتقاد از بازیکنانش مقابل کاسپین قزوین پرداخت. 

قلعه‌نویی در حالیکه با لباس ورزشی وارد زمین چمن شده بود همه بازیکنان را به خط کرد تا با آنها در وسط زمین صحبت کند. سرمربی استقلال که ناراحت به نظر می‌رسید رو به بازیکنانش کرد و گفت:

ما نتوانستیم از پس یک تیم دسته دومی برآییم. این همه در طول هفته مجید صالح و ایمان عالمی در تمرینات با شما کار می‌کنند ولی شما بلد نیستید 2 دقیقه فوتبال بازی کنید.

وی افزود: خودتان دلایل بد بازی کردن را توضیح دهید. فکر می‌کنید چرا با وجود اینکه در تمرین خوب بازی می‌کنید در بازی عملکرد خوبی ندارید؟ 

در این لحظه بازیکنان یک به یک صحبت‌های خود را مطرح کردند که بیشتر از همه پژمان منتظری درباره وضعیت استقلال صحبت کرد. هنگامی که بازیکنان صحبت می‌کردند مجید صالح به بازیکنان گفت: 

شما در طول تمرینات خوب کار می‌کنید ولی در بازی از خودتان چیزی نشان نمی‌دهید. برابر کاسپین قزوین نمی‌توانستید حتی بازی معمولی‌تان را انجام دهید. اگر قرار است به این شکل بازی کنید بهتر است دیگر تمرین نکنید. 

آرش برهانی در جمع بازیکنان گفت: در طول هفته تمرین خوب انجام می‌دهم ولی متوجه می‌شوم در لیست 18 نفره استقلال نیستم این مسئله انگیزه‌ام را کم می‌کند.

صالح در پاسخ به برهانی به او گفت: اتفاقا این موضوع باید برای تو انگیزه‌ای شود که در تمرینات بیشتر تلاش کنی. دلیلی ندارد که انگیزه‌ات کاهش پیدا کند. 

پس از صحبت‌های بازیکنان و مجید صالح با یکدیگر بار دیگر قلعه‌نویی برای بازیکنان صحبت کرد و گفت: باید بیشتر در تمرینات تلاش کنیم. سیستم و پایه تیم بر اساس 2-4-4 لوزی است و باید روی این مسئله تمرکز کنید.

* هنگامی که قلعه‌نویی بازیکنان را دور خود جمع کرده بود مهدی رحمتی، ساموئل و آندرانیک تیموریان در حال عوض کردن لباس‌های خود بودند که سرمربی استقلال به بازیکنان گفت اجازه دهید همه بازیکنان حضور داشته باشند تا با شما صحبت کنم.

آرش برهانی، خسرو حیدری، محمد قاضی،‌ سیاوش اکبرپور و پژمان منتظری بازیکنانی بودند که درباره وضعیت استقلال صحبت کردند. 

* سیدحسین حسینی دروازه‌بان استقلال که روز گذشته برای نخستین بار در یک بازی رسمی برای این تیم به میدان رفت مورد استقبال بازیکنان این تیم قرار گرفتند و برخی از بازیکنان به او تبریک گفتند. پژمان منتظری با دیدن حسینی که در حال تمرین با حمید بابازاده مربی دروزاه‌بان‌های استقلال بود، به شوخی گفت یک بازی انجام دادی نمی‌توانی یک توپ بگیری! 

* در تمرین امروز امیرحسین صادقی، حنیف عمران‌زاده، احمد جمشیدیان و بوبکه کبه غایب بودند.

* در ابتدای تمرین کارگران کمپ در حال تعمیر سکوها بودند که با آغاز صحبت‌های قلعه‌نویی کار خود را متوقف کردند. 

* پس از اینکه قلعه نویی به مدت 40 دقیقه با بازیکنان خود صحبت کرد بازیکنان به دو دسته تقسیم شدند. دسته اول بازیکنانی بودند که مقابل کاسپین قزوین به میدان رفته بودند و تمرین ریکاوری انجام دادند و دسته دوم به انجام کارهای تاکتیکی مشغول شدند.

*‌ قلعه‌نویی و دستیارانش در وسط زمین جلسه‌ای درباره نوع بازی استقلال برگزار کردند و هر یک به اظهارنظر پرداختند.

*‌ ساموئل دقایقی به صورت خصوصی با قعله نویی صحبت کرد که مجید صالح نقش مترجم را برعهده داشت. همچنین صالح دقایقی نیز به صورت خصوصی با هاشم بیک‌زاده و آندرانیک تیموریان به گفت‌وگو پرداخت.

جالبه باز همه چی افتاد گردن بازیکن ها ! اگه بد بازی می کنن چرا تعویض نمی کنی ؟ تعویض سووووممممم هم داریم ! حسرت به دلم موند یه بار بگه مشکل از منه !

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

هتل استقلالی ها در امارات و عربستان مشخص شد

هتل های استقلال در زمان حضور در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد. در جلسه ای که در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا و با حضور نماینده تیم های شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا در مالزی تشکیل شد تصمیم بر این گرفته شد که استقلالی ها در زمان حضور در عربستان در هتل رادیسون بلو اقامت داشته باشند و در زمان حضور در امارات در هتل هیلتون مستقر شوند.

همچنین باشگاه استقلال هم هتل هما را به عنوان محل استقرار تیم های همگروه اش در لیگ قهرمانان آسیا معرفی کرده است.

* استقلال در جام حذفی میزبان ملوان شد . این بازی 8 دی برگزار می شود

* کبه 1 ماه از میادین دور خواهــد مــاند

* سید حسین حسینی : رحمتی و نویر الگوهای من هستند ( لیـنک مصاحبه )

استقلال کاسپین را شکست داد

دیدار معوقه از مرحله یک شانزدهم جام حذفی بین دو تیم استقلال و کاسپین قزوین( تیمی از لیگ دسته دوم ) از ساعت 16 و 20دقیقه در ورزشگاه آزادی برگزار شد که با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید. به این ترتیب استقلال به مرحله یک هشتم جام حذفی صعود کرد و باید به مصاف ملوان انزلی برود.

مهرداد اولادی در دقیقه 41 روی سانتر ارسالی هاشم بیک‌زاده با یک ضربه سر گل استقلال را به ثمر رساند.

پیش از این گل هم استقلال توسط هاشم بیک‌زاده به گل رسید که کمک داور آن را آفساید اعلام کرد. در دقیقه 85 بار دیگر استقلال به گل رسید که این گل هم آفساید اعلام شد.

مصدومیت کبه مهاجم بورکینافاسویی استقلال در دقیقه دو مسابقه از نکات قابل توجه بود که قلعه‌نویی مجبور شد مهرداد اولادی را به جای او به میدان بفرستد.

تیم کاسپین قزوین که در لیگ دسته دوم حضور دارد بازی قابل قبولی را مقابل استقلال قهرمان فصل قبل لیگ برتر انجام داد. در دقیقه 80 نیز مهاجمان این تیم یک فرصت خوب گلزنی را از دست دادند. در این صحنه حسینی به خوبی ضربه بازیکن تیم کاسپین را مهار کرد.

حسینی در چند صحنه موقعیت های تک به تک را گرفت.

غلامرضا جباری داور مسابقه به ایمان باصفا از استقلال و سیدمهران موسوی و وحید اوسط از کاسپین کارت زرد نشان داد.

ترکیب استقلال:

سیدحسین حسینی، حنیف عمران زاده، امیرحسین صادقی، مجید غلام‌نژاد، هاشم بیک‌زاده، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، پژمان نوری، ایمان باصفا( از دقیقه 60 سیاوش اکبرپور)، محمد قاضی و کبه( از دقیقه 5 مهرداد اولادی)

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

* مجید غلام‌نژاد، کبه و ایمان باصفا برای اولین مرتبه در ترکیب استقلال در یک بازی رسمی قرار گرفتند که البته کبه مهاجم بورکینافاسویی در دقیقه 2 مصدوم شد و مهرداد اولادی به جای او وارد میدان شد.

*حنیف عمران‌زاده بازوبند کاپیتانی استقلال را بر بازو بسته است.

*امیر قلعه‌نویی پیش از شروع مسابقه به سمت نیمکت کاسپین رفت و به آنها خوشامد گفت.

*مهدی رحمتی برای اولین بار در این فصل نیمکت‌نشین است.

*سقف جایگاه خبرنگاران همچنان چکه می‌‌کند.

*به دلیل سردی هوا نیمکت‌نشینان استقلال با پتو روی نیمکت حضور دارند.

*برخی از تماشاگران برای اینکه در تابش آفتاب قرار بگیرند در طبقه دوم نشستند.

* مارکار آقاجانیان نیز در ورزشگاه حضور دارد.

*۷۰ تماشاگر قزوینی در ورزشگاه حضور پیدا کرده اند.

* هواداران استقلال با تشویق بیک‌زاده و شعار علیه عادل فردوسی‌پور به نوعی به برنامه 90 و اظهاراتش در مورد هاشم بیک‌زاده اعتراض می‌کنند.

* در دقیقه 38 استقلال به گل رسید که کمک داور آن را به بهانه آفساید مردود اعلام کرد و این مسئله باعث اعتراض شدید امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال شد.

* حدود 60 تماشاگر از قزوین برای تشویق کاسپین به تهران آمدند که ایستاده تیم‌شان را تشویق می‌کنند.

* یوسف نادریان سرمربی کاسپین قزوین در دقیقه 30 مسابقه به داور به شدت اعتراض کرد زیرا معترض بود تیموریان روی مهاجم تیمش مرتکب خط شده است

* حنیف عمران‌زاده بعد از آنکه سیاوش اکبرپور در دقیقه 60 وارد میدان شد به سمت او رفت تا بازوبند را به او بدهد اما اکبرپور بازوبند را قبول نکرد و اجازه داد عمران‌زاده همچنان کاپیتان استقلال بماند.

* در دقیقه 64 مسابقه نیز هواداران استقلال به شدت علیه فردوسی پور شعار سر می‌دهند و مجری برنامه 90 را به دلالی متهم می‌کنند. آنها شعار می‌دهند« فردوسی پور حیا کن  دلالی رو رها کن»

باصفا خیلی امیدوارم کرد به اینکه یه جباریِ دیگه داشته باشیم . امیدوارم عین فردین حروم نشه و حداقل تا زمانی که برزیلیشون تشریف بیاره , توی لیگ ازش استفاده کنن ...

راجع به بقیه و طرز بازی هم اصــلا حوصله ندارم حرف بزنم !

گروه بندی لیگ قهرمانان آسیا , پست پــاییــن

 
استقلال حریفان خود را در لیگ قهرمانان آسیا 2014 شناخت / احتمال جا به جایی نسف ازبکستان با الریان در گروه A

آبی ها در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا نمایندگان کشورهای همگروه خود را شناختند. 

قرعه‌کشی مرحله گروهی فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ظهر امروز در مقر کنفدراسیون آسیا در مالزی برگزار شد و تیم فوتبال استقلال، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر ایران برای فصل 2014 این رقابت‌ها در گروه A با تیم‌های الریان قطر، الجزیره امارات، الشباب عربستان همگروه شد.

گروه B

پلی آف یک، بنیادکار ازبکستان، فولاد ایران، الفاتح عربستان

گروه C

پلی آف دو، الاتحاد عربستان، تراکتورسازی ایران، العین امارات

گروه D

السد قطر، الهلال عربستان ، سپاهان ایران، الاهلی امارات

رفـــــــــت

استقلال ــ الشباب عربستان (6 اسفند 1392)

الریان قطر ــ استقلال (20 اسفند 1392)

استقلال ــ الجزیره امارات (27 اسفند 1392) 

برگشــــت

الجزیره ــ استقلال (13 فروردین 1393)

الشباب عربستان ــ استقلال (27 فروردین 1393)

استقلال ــ الریان قطر (3 اردیبهشت 1393)

همچنین مرحله یک هشتم نهایی به صورت رفت و برگشت و در دو تاریخ 16-17 و 23-24 اردیبهشت برگزار می‌شود.

دوست داشتم 3 تا حریف جدید ببینیم ! این الریان که ول کن ما نیست هر سال هم 3 تا میخوره ! الجزیره یکم ناجوره چندسال هم گروه شدیم نتونستیم 1 بار هم ببریمشون ایندفعه دیگه باید تلافی کنیم

الشباب هم معمولیه زیاد سخت نیست آسون هم نیست

وضعیت تیما توی لیگ خودشون :

الشباب سوم عربستان , الجزیره هفتم لیگ امارات , الریان دوازدهم لیگ قطر ! البته گول رتبه ها رو نباید خورد ولی صعود از گروه توقع زیادی نیست حتی با نوری و اولادی و اینا !

مرحله بعدی هم میخوریم به گروه C حالا باید ببینیم اول میشیم یا دوم ...

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تا فینال به تیمهای شرق آسیا برخورد نخواهیم کرد

طبق تصمیمی که مسئولین این مسابقات گرفتند تیم‌های شرق و غرب آسیا از یکدیگر جدا شدند و تا فینال با یکدیگر برخورد نخواهند کرد.

پیش از این تیم‌های شرق و غرب آسیا از مرحله یک چهارم نهایی به بعد امکان رویارویی با یکدیگر را پیدا می‌کردند که طبق تصمیم جدید دیگر تا مسابقات فینال احتمال رویارویی آنها وجود ندارد

کاش این قانون رو از پارسال میذاشتن ...!

* مشکلی توی بازی های پلی آف پیش اومده که ممکنه 2تیم ازبکستانی توی یک گروه باشن که اگه اینجوری بشه , نسف ازبکستان میاد جای الریان توی گروه ما. فرقی نمیکنه جفتشون در یه سطحن تازه شاید آسون تر هم بشه ...

 
در ساخت مستند ناصر حجازی شریک باشید


در سایت مرحوم حجازی آمده است:‌از آنجا که ناصر حجازی چهره‌ای مردمی است و حتی در زمان حیاتش هرگز خود را از مردم جدا نمی‌کرد و اعتبار خود را بعد از پروردگار از آنها می‌دانست، عوامل سازنده فیلم مستند اسطوره ملی ایران از دوستداران حجازی در داخل و خارج از کشور دعوت کردند تا عکس و فیلمهایی که از وی در اختیار دارند به خصوص مربوط به دعای مردم در مقابل بیمارستان کسری، تصاویر مربوط به خاکسپاری و ... را به آدرس info@nasserhejazi.org ایمیل کنند.

ضمن آنکه دوستداران ناصر حجازی می‌توانند در صورتی که خاطره‌ای جالب و شنیدنی از دیدار با ایشان و موارد مشابه داشته‌اند را یا از طریق ارسال به آدرس ذکر شده یا در تماس با شماره تلفن 44625774-021 از ساعت 9 الی 17 بیان کنند تا پس از بررسی‌های لازم با توجه به موضوع فیلم مستند، خاطره‌های منتخب با تعریف افراد و تصویربرداری که از آنها انجام می‌شود در فیلم مورد استفاده قرار گیرد.

این سایت از مردم خواسته به همراه ایمیل، شماره تلفن خود را جهت تماس اعلام کنند

* مراسم تولد ناصرخان پنج شنبه همین هفته در بهشت زهرا برگزار می شود


آخرین تمرین قبل از دیدار برابر کاسپین

تیم فوتبال استقلال آخرین تمرین خود را قبل از دیدار مقابل کاسپین قزوین از ساعت 15 و 30 دقیقه در کمپ زنده یاد حجازی پیگیری کرد. در تمرین امروز آبی‌پوشان احمد جمشیدیان و محمدمهدی نظری حضور نداشتند و این دو بازیکن به همراه خسرو حیدری غایبان استقلال را در دیدار فردا تشکیل خواهند داد.

* قبل از شروع تمرین امروز هاشم بیک‌زاده در خصوص اظهارنظر سرمربی تیم کاسپین قزوین در مورد خودش با خبرنگاران صحبت می‌کرد. وی از گفته‌های سرمربی تیم قزوینی متعجب شده بود و دلیل این موضوع را می‌پرسید.

* پژمان نوری امروز به همراه مهرداد اولادی به محل تمرین آمد. در همان ابتدای تمرین نوری از اولادی خواست تا درون دروازه بایستد تا به وی پنالتی بزند که مهاجم استقلال در یکی دو صحنه ضربات نوری را مهار کرد.

* «حسام» کودک استقلالی که معمولا در تمرینات این تیم حاضر می‌شود و امیر قلعه‌نویی به او لقب مسی آینده فوتبال ایران را داده است، قبل از آغاز تمرین با حنیف عمران‌زاده مشغول فوتبال بازی کردن بود. بازیکنان تیم استقلال به شدت نسبت به این کودک علاقمند هستند و در تمرین با او شوخی می‌کنند. نکته جالب اینجا است که وقتی قلعه‌نویی وارد زمین شد به محض دیدن این کودک به سمت او رفت دستی بر سر او کشید و از وی خواست تا با او فوتبال بازی کند. قلعه‌نویی یکی دو ضربه به سمت این کودک زد و سپس راهی محل تمرین شد.

* جی لوید ساموئل بازیکن سیه چرده استقلال که طی چند روز گذشته با کلاهی سفید رنگ تمرین می‌کرد، امروز کلاه را از سر خود برداشت و مدل موهای این بازیکن جلب توجه می‌کرد. ساموئل هفته گذشته با یک مدل موی دیگر به محل تمرین آمده بود و امروز با سیمای جدید در کنار دیگر بازیکنان تمرین کرد که این بازیکن شباهت بسیار زیادی به «بالوتلی» پیدا کرده بود.

* در ابتدای تمرین سرمربی استقلال بازیکنان را دور هم جمع کرد و با آنها به گفت‌وگو پرداخت. وی خطاب به بازیکنان گفت شناختی از حریف نداریم و مطمئنا آنها مقابل ما انگیزه دارند و این طور که تحقیق کرده‌ایم تنها در مسابقاتشان سه گل خورده‌اند. از شما می‌خواهم فردا بازی را جدی بگیرید تا کار در 90 دقیقه تمام شود.

* مرتضی هاشمی‌زاده مهاجم اسبق تیم استقلال در تمرین امروز تیم حاضر بود. وی با حکم کمیته انضباطی دو جلسه از همراهی تیمش محروم و یک میلیون تومان جریمه شده است.

* با وجود آنکه تمرین تاکتیکی امروز 45 دقیقه بیشتر زمان نداشت اما خود قلعه‌نویی نیز در کنار دیگر بازیکنان پا به توپ شد و با آنها به صورت جدی بازی می‌کرد. وی چهره‌ای خندان داشت و با همان چهره خندان خود تذکرات لازم را به بازیکنان منتقل می‌کرد.

* سیدمهدی رحمتی امروز تنها برای دقایقی کوتاه زیر نظر بابازاده کار کرد. وی سپس به دیگر بازیکنان خود اضافه شد و در فوتبال آقاوسط و کارهای تاکتیکی حضور داشت. از سوی دیگر سیدحسین حسینی که احتمال دارد فردا درون دروازه بایستد تمرینات ویژه‌ای را زیر نظر مربی گلرهای استقلال انجام داد.

*علیرضا اکبرپور بازیکن سالهای نه چندان دور استقلال از تماشاگران این تمرین بود.وی که به هرکول جیبی آبی ها معروف بود مورد استقبال گرم بسیاری از بازیکنان استقلال قرار گرفت.این در حالی است که هاشم بیگ زاده به محض دیدن اکبرپور به سمت وی رفت و با او دقایقی به زبان آذری همکلام شد.به نظر می رسید محور صحبت های طرفین درباره اتفاقات اخیر درباره بیگ زاده بود.

* مهرداد حسینی نیز که در تمرین دو روز پیش آسیب دیده بود امروز در کنار دیگر بازیکنان تمرین کرد.

* قرار است بازیکنان تیم استقلال بعد از پایان تمرین راهی هتل اوین شوند تا اردوی پیش از بازی را برگزار کند. میرشاد ماجدی سرپرست تیم استقلال در بازی فردا غایب خواهد بود و امیرحاج‌قاسم مربی بدنساز آبی‌پوشان سرپرستی این تیم را بر عهده خواهد داشت.

دیدار تیم‌های استقلال و کاسپین قزوین از مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات جام حذفی فردا در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

بازیکن برزیلی 1 دی می آید

دانیل پترولی، هافبک برزیلی استقلال یک دی‌ماه به ایران خواهد آمد تا قرارداد خود را با استقلال به ثبت برساند. علی نظری، قائم‌مقام استقلال با تایید این خبر گفت:‌ تمام هماهنگی‌های لازم در این خصوص با مدیریت باشگاه و کادرفنی انجام گرفته تا این هافبک به ایران بیاید و قرارداد خود را با استقلال امضا کند.

طبق قانون نقل و انتقالات سازمان لیگ برای حضور بازیکنان خارجی در ایران، ما تا 16 دی‌ماه فرصت داریم قرارداد این بازیکن خارجی را به ثبت برسانیم.

مراسم تولد ناصرخان حجازی پنج شنبه برگزار می شود

پنجشنبه صبح جشن تولد مرحوم ناصر حجازی در بهشت‌زهرا برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور دوستداران و علاقه‌مندان ناصرخان بر سر مزار آن مرحوم برگزار خواهد شد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پیام های سید و حنیف برای داش علی

سید مهدی رحمتی و حنیف عمران زاده در پیامی تولد علیرضا منصوریان را تبریک گفتند.

در پیام این دو بازیکن استقلال آمده است:

برای هر کسی شروعی هست اما فقط برای عده ای پایان وجود نخواهد داشت،سالروز میلاد تو در ذهنمان آبی حک شده است اما بدان که خاطرات خوب تو در قلب مان هر روز متولد می شوند.

دوست دار تو حنیف عمران زاده

تولد بهانه ایست تا قدر بدانیم اسطوره های زنده را...علی منصوریان.آنهایی که به قلب ها سپرده می شوند...در آسمان آبی،حضور ستاره ای منصور چون توبرای همیشه مبارک خواهد بود.علیرضای عزیز،پسر ایران زادروزت خجسته.

سید مهدی رحمتی


گزارش تمرین امروز / تاکید به جدیت در جام حذفی

تمرین امروز (یکشنبه) تیم فوتبال استقلال جهت آماده‌سازی برای دیدار روز سه‌شنبه مقابل کاسپین قزوین در مرحله یک‌شانزدهم نهایی رقابت‌های جام حذفی از ساعت 15:30 در کمپ شادروان ناصر حجازی برگزار شد.

* تمرین در یک هوای سرد که همراه با وزش باد بود برگزار شد. 

وزش باد باعث شد بازیکنان و کادرفنی همگی لباس گرم پوشیده و تعدادی از بازیکنان با کلاه و دستکش تمرین کنند.

* احمد جمشیدیان تنها غایب تمرین امروز بود و هنوز وضعیت آسیب‌دیدگی این بازیکن مشخص نیست.

* آندرانیک تیموریان با 15 دقیقه تاخیر در تمرین حاضر شد. مهدی رحمتی هم که روز گذشته غیبت داشت امروز همراه آبی‌پوشان تمرین کرد. 

* قرعه ایران در جام جهانی و هم‌گروه شدنش با آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین همچنان سوژه بازیکنان استقلال بود و آنها درباره این مساله با یکدیگر صحبت می‌کردند. در این بین پیام‌های عجیب و پر تعداد کاربران ایرانی در صفحه شخصی لیونل مسی، استقلالی‌ها را به واکنش وادار کرده بود و بسیاری از آنها معتقد بودند کاربران نباید این کار را می‌کردند.

* میرشاد ماجدی سرپرست استقلال که به همراه علی امیری معاون ورزشی این باشگاه برای شرکت در قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا امشب به مالزی سفر می‌کند در تمرین حضور نداشت. 

* بازیکنان استقلال پیش از آغاز تمرین در گروه‌های چند نفره بازی تنیس فوتبال انجام می‌دادند که کری‌خوانی بین آنها داغ بود. 

* دوربین شبکه تلویزیونی الجزیره قطر در تمرین استقلال حضور داشت و با جواد نکونام درباره وضعیت تیم ملی در جام جهانی مصاحبه کرد. 

* امیر قلعه‌نویی به مدت 2 دقیقه با بازیکنان صحبت کرد و سپس آنها را در اختیار امیر حاج‌قاسم مربی بدنساز استقلال قرار داد. بازیکنان پس از دویدن دور زمین به عبور از مانع پرداختند و سپس مطابق معمول به بازی آقا وسط پرداختند. در ادامه به 2 گروه زرد و نارنجی تقسسیم شدند و با قرار دادن 4 دروازه کوچک، فوتبال گل‌کوچک بازی کردند. در این بخش تمرینی هاشم بیک‌زاده یک گل زیبا به ثمر رساند.

* فیلم بازی‌های کاسپین قزوین، حریف استقلال در دیدار حذفی روز سه‌شنبه به دست کادرفنی رسیده و قرار شد این فیلم توسط آنالیزورهای باشگاه تحلیل شود.

* منصور پورحیدری، شاهرخ بیانی و سیروس دین‌محمدی از نزدیک نظاره‌گر تمرین آبی‌پوشان بودند. همچنین حدود 50 هوادار در کمپ حضور داشتند. 

* پس از پایان تمرین، امیر قلعه‌نویی از سوی هواداران استقلال مورد تشویق قرار گرفت.

به گزارش تسنیم، تیم فوتبال استقلال روز سه‌شنبه 19 آذر در مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت‌های جام حذفی، ساعت 16:20 دقیقه در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف کاسپین قزوین می‌رود.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

نظری هم بازی کاسپین را از دست داد

محمد مهدی نظری مهاجم تیم استقلال که روز گذشته به دلیل سرماخوردگی نتوانسته بود با آبی‌پوشان تمرین کند، امروز نیز قبل از آغاز تمرین به اتاق کادر فنی رفت و شرایط جسمانی خود را برای قلعه‌نویی توضیح داد.

این بازیکن باز هم قبل از شروع تمرین محل تمرین را ترک کرد و به علت بیماری دیدار مقابل کاسپین قزوین را از دست داد

خوبه همینجوری ادامه بدید بازی رو از دست بدید 4تا آدم جدید ببینیم...!

بقیه عکسهای تمرین در ایــن لینک

 
غیبت دوباره ی جمشیدیان / انتقاد سرمربی از برهانی (!) و بیک زاده و تیکه هوادار به نیکبخت

تمرین امروز (شنبه) تیم فوتبال استقلال از ساعت 15:30 امروز (شنبه) در کمپ اختصاصی این باشگاه برگزار شد.

* در این تمرین مهدی رحمتی، خسرو حیدری و احمد جمشیدیان غایب بودند. حیدری برای انجام کارهای شخصی خود از کادر فنی اجازه گرفته بود. 

* هاشم بیک‌زاده که به دلیل هم‌گروه شدن ایران با آرژانیتن در جام جهانی 2014 تقابل او با مسی نقل محافل است، امروز پیش از آغاز تمرین به دفتر کمپ استقلال رفت تا با امیر قلعه‌نویی درباره این اتفاقات صحبت کند.

* جواد نکونام امروز 30 دقیقه زودتر از آغاز تمرین به کمپ استقلال آمد که تمرینات اختصاصی انجام دهد. 

* پژمان نوری که به دلیل درگذشت خواهر همسرش هفته گذشته در تمرینات حضور نداشت امروز در کمپ حضور یافت. بازیکنان استقلال پس از دیدن نوری به او تسلیت گفتند.

* امیر قلعه‌نویی پس از ورود به زمین چمن از مسئولان کمپ خواست تا به آرش برهانی بگویند در صحبت‌هایش حضور داشته باشد. سرمربی استقلال به مدت 10 دقیقه با بازیکنان خود صحبت کرد. از چهره قلعه‌نویی مشخص بود که او عصبانی به نظر می‌رسید و انتقاداتی را از هاشم بیک‌زاده و آرش برهانی داشت.

* بازیکنان استقلال پس از صحبت‌های قلعه‌نویی به دویدن دور زمین مشغول شدند و سپس در 2 گروه بازی آقا وسط را انجام دادند.

* هنگامی که بازیکنان دور زمین در حال دویدن بودند یک هوادار که در روی سکو حضور داشت حرف‌های کنایه‌آمیزی به نیکبخت واحدی زد که باعث ناراحتی این بازیکن شد.

نیکبخت از یکی از مسئولان کمپ خواست این هوادار را از روی سکوها به قسمت دیگری منتقل کنند.

* حنیف عمران‌زاده، مدافع استقلال با چهره جدید در تمرین حاضر شده بود. 

* تیم فوتبال استقلال روز سه‌شنبه در مرحله یک شانزدهم رقابت‌های جام حذفی در ورزشگاه آزادی به مصاف کاسپین قزوین می‌رود و قرار است در این بازی از بازیکنانی که در لیگ برتر کمتر به بازی گرفته شده‌اند، استفاده شود. به همین منظور قلعه‌نویی دقایقی با ایمان باصفا و بوبکر کبه صحبت کرد. 

* محمدمهدی نظری به دلیل بیماری از کادر فنی اجازه گرفت و بدون اینکه تمرینی انجام دهد کمپ را زودتر از بازیکنان ترک کرد. 

* در چند روزی که استقلال برای بازی با سپاهان به اصفهان سفر کرده بود مسئولان کمپ روی زمین چمن کاور پوشانده بودند تا آسیبی به آن نرسد. چمن کمپ برخلاف سال گذشته کیفیت مطلوبی دارد. همچنین قرار است رختکن استقلال در چند روز گذشته مجهزتر شود.

* سیدحسین حسینی دروازه‌بان دوم استقلال در غیاب مهدی رحمتی تمرینات سنگینی را زیر نظر حمید بابازاده مربی دروازه‌بانان استقلال انجام داد گفته می‌شود روز سه‌شنبه حسینی به جای رحمتی درون دروازه قرار می‌گیرد.

* بازیکنان استقلال پس از تمرین آقاوسط به دو گروه زرد و نارنجی تقسیم شدند تا فوتبال درون‌تیمی را انجام دهند. در این تمرین همه بازیکنان حتی بازیکنانی که مقابل سپاهان به میدان رفته بودند حضور داشتند.

* حدود 30 هوادار از نزدیک نظاره‌گر تمرین آبی‌پوشان بودند

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

حیدری در دیدار مقابل کاسپین محروم است !

خسرو حیدری به علت محرومیت از سال گذشته نمی‌تواند در دیدار مقابل کاسپین قزوین در چارچوب رقابت‌های مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی به میدان برود.

این دیدار روز سه‌شنبه هفته جاری برگزار خواهد شد.

کاش جمشیدیان منشوری بود ! حداقل دلمون نمی سوخت که هیچوقت نیست . این و لاوره جانشینان مجتبی بودن .....!!

این انتقاد از برهانی هم جالب بود ! گذاشتنش رو سکو مصاحبه حاشیه ای هم که نکرده انتقاد چی بوده خدا میدونه ! حتما کج نشسته رو صندلی !!

با این تفاسیر تمرین , حسینی و کبه و باصفا و ...جلو کاسپین فیکسن جام حذفی سبب خیر شد این ترکیب مزخرف عوض شه !
 

تساوی استقلال و سپاهان در فولادشهر / محرومیت جواد و امیرحسین از بازی بعدی

تیم فوتبال استقلال از ساعت 15 در ورزشگاه فولاد شهر به مصاف تیم سپاهان رفت که بازی با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید.

هر دو تیم بازی هجومی را در دستور کار داشتند و مسابقه از سرعت قابل قبولی برخوردار بود اما این بازی زیبا بدون گل به پایان رسید. 

در دقیقه 80 مسابقه ضربه سر محمد غلامی را مهدی‌ رحمتی به زیبایی مهار کرد و توپ را به کرنر فرستاد. رحمتی در نیمه اول نیز در دقیقه 44 شوت امید ابراهیمی را به خوبی مهار کرد.

رحمان احمدی دروازه‌بان سپاهان نیز در دقیقه 60 شوت هاشم بیک‌زاده را به خوبی مهار کرد.

در دقیقه 87 ضربه  سر محمد قاضی؛ مهاجم استقلال را مدافعان سپاهان از روی خط دروازه‌ برگشت داد.

حسین زرگر داور مسابقه به جواد نکونام، محمد قاضی و امیر حسین صادقی از استقلال و علی حمودی و هادی عقیلی از سپاهان کارت زرد نشان داد.

با این مساوی استقلال 29 امتیازی شد و در رده سوم جدول باقی ‌ماند و سپاهان 26 امتیازی همچنان ششم است. این مساوی به سود دیگر تیم‌های بالای جدول مثل تراکتورسازی، نفت و پرسپولیس است.

ترکیب سپاهان:

رحمان احمدی، هادی عقیلی، شجاع خلیل‌زاده، علی‌ حمودی، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، اروین بولکو، حسین پاپی،  علی کریمی( از دقیقه 88 امید جهان عالیان) یعقوب کریمی( از دقیقه 63 مهدی شریفی)، و محمد غلامی( از دقیقه 90 امیر حسین کریمی)

سرمربی: زلاتکو کرانچار

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، حنیف عمران‌زاده، هاشم‌ بیک‌زاده، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، ساموئل، سیاوش اکبرپور( از دقیقه 79 مهرداد اولادی)، محمدمهدی نظری( از دقیقه 66 خسرو حیدری) و محمد قاضی


*هواداران استقلال که در محدوده قانونی خود و حتی بیشتر از ده درصد ورزشگاه حضور پیدا کرده‌اند. آنها در اعتراض به اینکه جای بیشتری به هواداران استقلال داده نمی‌شود شعار استادیوم خالیه اس‌اسی جا نداره را سر می‌دهند.

*دن گاسپار دستیار کارلوس کی‌روش در ورزشگاه حضور دارند.

*رحمان احمدی و سیدمهدی رحمتی برخورد سردی با یکدیگر داشتند و در جریان تمرینات قبل از شروع مسابقه با یکدیگر روبرو نشدند.

*یک عروسک به شکل شیر که نماد باشگاه سپاهان است، در میان تماشاگران حضور پیدا کرده و آنها را دعوت به تشویق سپاهان می‌کند.

*در ورزشگاه بارها شعار باشگاه سپاهان برای هواداران پخش شد.

*از بلندگوی ورزشگاه چندین بار با تأکید از هواداران خواسته شد تا علیه حریف شعاری ندهند که منجر به کسر امتیاز نشود. همچنین از هواداران خواسته شد زمان تقدیر از امیر قلعه‌نویی شعاری سر ندهند.

*هواداران استقلال پرچم‌های خود را روی سکوها پرت کردند.

*استقلالی‌ها بعد از بازی به رستوران می‌روند و میهمان خانواده مرحوم خوروش که دیروز بر مزار او حاضر شده بودند هستند.

*کرانچار قبل از شروع بازی به زمین مسابقه آمد و برخورد گرمی با داوران داشت.

*شماره 4 محرم نویدکیا در دست هواداران قرار دارد.

*بنری از طرف باشگاه سپاهان با این مضمون که توهین به داور و تیم مقابل مساوی با کسر امتیاز است و احترام به داور احترام به قانون است در ورزشگاه نصب شده است.

*یک پرچم بزرگ یاحسین(ع) در دست هواداران سپاهان قرار دارد.

*برخی از تماشاگران با چتر در ورزشگاه حضور دارند.

*کادر فنی استقلال وقتی وارد زمین شد امیر قلعه‌نویی به سمت جانبازان حاضر در کنار نیمکت این تیم قرار گرفت.

* آندرانیک تیموریان با فرزندان هادی عقیلی که قبل از شروع بازی به زمین مسابقه آمده بودند عکس یادگاری گرفت.

* پیراهن سپاهان در این مسابقه نسبت به قبل تغییراتی پیدا کرده بود.

* قبل از شروع مسابقه از امیر قلعه نویی توسط محمد ترابیان، پورسینا و محرم نوید کیا تقدیر شد. قلعه نویی سابقه هدایت سپاهان را در کارنامه دارد.

* شال باشگاه سپاهان بر گردن سرمربی استقلال آویخته شد.

* از عبدالله هاشمی عکاس 82 ساله ورزشی تقدیر به عمل آمد.

* مهدی رحتمی با شجاع خلیل زاده شوخی عجیبی انجام داد. رحمتی به محض دیدن او از پشت لگدی به پای او زد و برخورد بسیار گرمی با یکدیگر داشتند.

* رحمتی با شهاب گردان برخورد بسیار گرمی داشت. رحمتی به محض دیدن گردان سمت او رفت و با هم خوش و بش کردند.

* کل اعضای سپاهان قبل از بازی به سمت نیمکت استقلال رفتند. رحمان احمدی که قبلا با امیر قلعه نویی مشکل داشت و طی آن مصاحبه های تندی علیه سرمربی استقلال کرده بود با دسته گل به سمت او رفت.

* علی حمودی بازیکن سابق استقلال با دسته گل سمت امیر قلعه نویی رفت.

* تماشاگران استقلال سرمربی تیم خود را به شدت مورد تشویق قرار دادند.

* بنری به ورزشگاه آورده است که روی آن نوشته شده هشدا قلیان اعتیاد پنهان در بین خانواده ها.

* کرانچار و قلعه نویی قبل از شروع مسابقه برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.

مهدی تاج،‌ علی اکبر ابرقویی نژاد رئیس هیئت فوتبال اصفهان، محمد تربیان مدیرعامل سپاهان و خداد افشاریان ناظر بازی در جایگاه ویژه حضور دارند.

* علی امیری معاون باشگاه استقلال بین نیمه با آرش برهانی که در جایگاه ویژه حضور دارد صحبت کرد. ناراحتی از چهره برهانی کاملا مشهود بود.

* آرش برهانی و محرم نوید کیا در جایگاه ویژه با یکدیگر خوش و بش کردند.

* خسرو حیدری با رحمان احمدی و تدارکات سپاهان به صحبت پرداخت.

* درحالی که برای شروع نیمه دوم سپاهان وارد زمین شده بود آبی پوشان با چند دقیقه تأخیر وارد زمین شدند.

* بوبکر کبه بازیکن سیه چرده استقلال بیشتر از سایرین بدن خود را گرم می کند.

* امیر قلعه نویی که در بین نیمه نسبت به عملکرد تیم خود اعتراض داشت به سیاوش اکبرپور که در کنار او بود انتقاد می کرد.

* باغی‌نژاد مربی سپاهان که نزدیک به خط زمین بود با مهدی رحتمی لحظاتی صحبت کرد.

* بنری از شهید غاضی بازیکن سابق سپاهان در ورزشگان الصاق شده بود تا یاد او را گرامی بدارند

جواد نکونام با دریافت یک کارت زرد در دیدار استقلال و سپاهان سه اخطاره شد و دیدار بعدی تیمش برابر فجر سپاسی شیراز را از دست داد. پیش از این امیرحسین صادقی نیز به دلیلی مشابه بازی با فجر سپاسی را که در تاریخ 23 آذرماه برگزار می‌شود، از دست داده بود.

طبق معمول یه بازیه بی برنامه ی دیگه . ترکیب اولیه افتضاح بود و یه نیمه پرید ...هرچند نیمه دومم وقتی خسرو اومد همونجوری بود فقط یه حرکت کرد که قاضی درست نزدش ... هافبک نداریم توپو میدادن سیاوش که پخش کنه اونم که تعطیله ...

مثل اینکه باصفا هم قراره بشه یه لاوره ی دیگه ...

اینم نگم رو دلم میمونه اسیر این حرکت آندو و آقا جواد هستم که ضربه ایستگاهی هایی که با اون زاویه از کنار هستن و بیشتر گلهای ما از رو این ضرباته رو خیلی راحت به فنا میدن .آندو پاس میده بیرون جوادم میزنه زیرش ! دفعه چندمه امسال همچین چیزی می بینم ! نمیخوایم کارای تمرینی انجام بدید به خدا ...!

 

2 ویدئو از دانیل بوئـنو بازیکن برزیلی مدنظر استقلال

دانلود کلیپ اول

دانلود کلیپ دوم

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کار خیر سید و آندو / خواندن شعار " قاضی با این قرارداد ... " توسط امیرحسین !

تیم فوتبال استقلال آخرین تمرین خود را در تهران قبل از دیدار مقابل سپاهان از ساعت 15 و  30 دقیقه امروز در کمپ مرحوم حجازی پیگیری کرد.

احمد جمشیدیان و پژمان نوری دو بازیکنی بودند که در تمرین امروز آبی‌پوشان غایب بودند. این دو بازیکن قطعا به دیدار مقابل سپاهان نخواهند رسید.

* امیرحسین صادقی امروز با چهره‌ای جدید پا به محل تمرین استقلال گذاشت. (وی سبیل‌های خود را به شکلی آرایش کرده بود که میان سایر بازیکنان جلب توجه می‌کرد)

* مهمترین اتفاق امروز حرکت خیرخواهانه آندرانیک تیموریان و سید مهدی رحمتی بود. ماجرا از این قرار است که والدین دو کودک سرطانی از مدتها پیش با حضور در محل تمرین استقلال از تعدادی از بازیکنان این تیم درخواست کمک مالی کردند تا به نوعی هزینه‌های تزریق آمپول‌های 400هزار تومانی این دو فرزند خود را تأمین کنند.

رحمتی و تیموریان از مدت‌ها پیش تحقیقات لازم را در این مورد انجام داده و امروز موافقت خود را با پرداخت هزینه‌های آمپول این دو بیمار اعلام کرده و قرار است به زودی تعداد دیگری از بازیکنان استقلال هم روند درمان این دو کودک سرطانی را زیر نظر بگیرند.

* جی لوید ساموئل به همراه مهدی رحمتی امروز با تأخیری کوتاه به محل تمرین رسیدند.

* امیرحسین صادقی به هنگام دیدن محمد قاضی شعار معروف هواداران استقلال که برای مهاجم این تیم ساخته‌اند را برای او خواند!

* حدود 50 طرفدار استقلال از نزدیک نظاره‌گر برنامه‌های آماده‌سازی آبی‌پوشان بودند.

* دوربین شبکه خبر با حضور در محل تمرین آبی‌پوشان از نحوه آماده‌سازی و برنامه‌های تاکتیکی این تیم گزارش تهیه کرد.

* تمرین امروز مثل روز گذشته حالتی جدی و سنگین گرفته بود و قلعه‌نویی از ابتدا به بازیکنان استقلال در خصوص نکات لازم تذکر می‌داد. وی تأکید زیادی به بازی روی زمین داشت و از بازیکنان می‌خواست که توپ را بلند نکنند.

* مهمترین آیتم و برنامه‌ تمرینی امروز (دفاع به حمله) بود که مدافعان توپ را به هافبک‌ها داده و آنها از طریق ارسال روی دروازه‌ها فرصت را برای مهاجمین فراهم می‌کردند. محمد قاضی در ضربات آخر عملکرد خوبی داشت و البته مهرداد اولادی و کبه در زدن ضربات نهایی کم دقت بودند که این موضوع با تذکر قلعه‌نویی روبرو شد.

* حمید بابازاده به همراه مهدی رحمتی و سید حسین حسینی برنامه‌ آماده‌سازی گلرها را برعهده داشت.

* شاهرخ بیانی، سیروس دین‌محمدی، پورحیدری و میرشاد ماجدی حاضران تمرین امروز استقلال بودند.

*‌ تیم استقلال در سفر به اصفهان پژمان نوری و احمد جمشیدیان را در اختیار نخواهد داشت اما بقیه بازیکنان این تیم مشکلی برای همراهی ندارند.

* آخرین تیم تیم استقلال فردا ساعت 15 در اصفهان برگزار و نشست خبری قلعه‌نویی و کرانچار نیز ساعت 14 انجام خواهد شد.

دیدار تیم‌های سپاهان و استقلال از ساعت 15 روز پنج‌شنبه در ورزشگاه فولادشهر برگزار خواهد شد

* کارت بازی غلام نژاد هم صادر شدبقیه عکسها در ایــن لینک


اگر دوباره به دنیا بیایم از نونهالان بازیکن استقلال می شوم

*وارد چند سالگی شدید؟ 

من اول باید یک چیز را دقیق بگویم. من 17 آذر به دنیا آمده‌ام اما در شناسنامه‌‌ام تولدم 11 آذر ثبت شده است. 

*چرا؟ 

مادرم می‌گوید 17 آذر به دنیا آمدی اما شناسنامه‌ات را 11 آذر گرفتیم اما پدرم می‌گوید 11 آذر به دنیا آمدی و شناسنامه‌ات را 17 آذر گرفتیم. بعد از تحقیق متوجه شدم همان 17 آذر سال 50 به دنیا آمدم. 

*42 ساله شدید. زمان در همه این سال‌ها خیلی زود گذشت؟ 

خیلی‌، خیلی... می‌توانم بگویم به سرعت برق و باد اما سال 92 از همه سال‌ها تندتر گذشت. 

*چرا؟ 

نمی‌دانم اما همه ماه‌های این سال به سرعت جت‌ آمد و رفت، اما می‌توانم بگویم از بهمن 73 که به استقلال آمدم بهترین سال‌های زندگی‌ام را در سال‌های 74، 75، 76، 77 سپری کردم. در سال 74 مرد سال فوتبال ایران شدم، سال 75 بازیکن ملی شدم و سال 76 در بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی به میدان رفتم. احساس می‌کنم این 4 سال مثل یک رعد و برق آمد و رفت. الان که نگاه می‌کنم می‌بینم 42 ساله شدم. 

*و اگر یک بار دیگر به دنیا بیایید چه کار می‌کنید؟ 

من در گذشته‌ام یک اشتباه کردم ای کاش به جای اینکه در 22 سالگی به استقلال می‌آمدم در 17 سالگی به این تیم آمده بودم. همیشه این افسوس را می‌خورم که چرا در 17 سالگی به دنبال من نیامدند که بازیکن استقلال شوم. الان اگر یک بار دیگر به دنیا بیایم از نونهالان به استقلال می‌آیم. من هر چه دارم از استقلال است. از تیم محبوبم است. 

*اگر از 17 سالگی به استقلال می‌آمدید چه اتفاق و تحولی در فوتبال علیرضا منصوریان صورت می‌گرفت؟ 

زمان خیلی بیشتری در استقلال بودم. در همه سال‌هایی که در استقلال تمرین کردم و بازی رویایی‌ترین روزهای زندگی‌ام بودند. از بهمن 73 تا خرداد 87 که از فوتبال خداحافظی کردم بهترین روزهای عمرم را سپری کردم. فکر نمی‌کنم در زندگی طعمی شیرین‌تر از طعم روزهای حضور در استقلال را چشیده باشم و خوشحالم که رویای 7 سالگی‌ام که حضور در استقلال بود در 23 سالگی به واقعیت تبدیل شد. 

*شما با وجود اینکه چند سال است از فوتبال خداحافظی کردید هنوز در بین هواداران استقلال محبوب هستید. دلیلش را چه می‌دانید؟ 

من در همه روزهایی که در استقلال بودم قلبم با هواداران بود. در همه 15، 16 سالی که در استقلال بودم توانستم به هواداران بفهمانم من هم یک روز مثل آنها بودم و الان هم مثل آنها هستم. 

*شیرین‌ترین خاطره‌ای که طی این همه سال داشتید کدام است؟ 

شیرین‌ترین خاطره‌ام برمی‌گردد به سال 74. وقتی در دربی توانستیم 3 بر یک برنده شویم و آن روز در زمین هر کاری توانستم انجام دادم. 

*و بهترین گلی که برای استقلال زدید؟ 

گلی که به پاس از وسط زمین زدم. آن موقع هادی طباطبایی دروازه‌بان پاس بود و من از وسط زمین برای استقلال گل زدم.
البته یک گل خیلی قشنگ هم به صنعت نفت زده بودم که هیچ عکسی از آن گل وجود ندارد. یک قیچی‌برگردان از وسط زمین به صنعت‌نفت زدم اما تنها عکاس آن بازی عکس‌هایش پاک شده بود تا هیچ اثری از این گل باقی نماند. 

*و خاطره‌ای تلخ که در ذهن شما باقی مانده است؟ 

روزی که از استقلال خداحافظی کردم بدترین روز زندگی‌ام بود و هر چه الان از آن روز می‌گذرد تلخی آن را بیشتر احساس می‌کنم.

*بهترین هدیه‌ای که گرفتید چه بوده؟ 

یک سال که بازیکن استقلال بودم با دکتر نوروزی به یک مرکز خیریه در صومعه‌سرا رفتیم. آنجا از بچه‌های بی‌سرپرست نگه‌داری می‌شد. یک نفر بود که به دلیل مشکلاتی که برایش به وجود آمده بود در بهزیستی زندگی می‌کرد و مشکل معلولیت هم داشت. این فرد به شدت طرفدار استقلال و من بود. با دست خودش یک عروسک بافتنی که شماره 10 روی پیراهنش بود را بافته بود و هیچ‌وقت هم فکرش را نمی‌کرد که من یک روز به آن بهزیستی بروم. عروسک بافتنی آن که شماره 10 بود بهترین هدیه زندگی من بود و شاید حتی برای من بهتر و زیباتر از دریافت عنون مرد سال فوتبال ایران بود. 

*الان در سن 42 سالگی چه آرزوی ورزشی دارید؟ 

اول اینکه همیشه از خدا سلامتی می‌خواهم و آبرو اما دوست دارم اگر روزی به استقلال آمدم در دنیای مربیگری آن چیزهایی را که در دنیای بازیگری نتوانستم در استقلال به آن دست پیدا کنم را به دست بیاورم.

*شما به عنوان کاپیتان و مرد محبوب هواداران استقلال برای این تیم بازی کردید. با این شرایط به نظر نمی‌رسد در زمان فوتبال بازی کردن‌تان آرزوهایی هم باقی مانده باشد؟ 

این حرف را نمی‌توانم الان به شما بگویم اما در آینده متوجه خواهید شد که من چه می‌خواهم. 

*خانواده همیشه تولدتان را می‌گیرند؟ 

تولد که نمی‌شود گفت، اما همیشه یک کیک را برایم می‌گیرند. پسر و پدرم همیشه بانی برگزاری تولد برای من هستند. 

*یک پیراهن که روی آن عدد 10 نوشته شده همیشه از سوی هواداران استقلال روی سکو پهن می‌شد. چقدر آن پیراهن را دوست دارید؟ 

واقعیت این پیراهن سورپرایز لیدرهای شرق تهران برای من بود که به خودم هم نگفته بودند اما به یکباره در بازی استقلال آن را روی سکوها پهن‌کردند. این پیراهن نزدیک به 300 متر است و می‌توانم بگویم با دیدن آن سورپرایز شدم. 

*چه صحبتی با هواداران استقلال دارید؟ 

از همه هواداران استقلال که روز تولدم را تبریک گفتند تشکر می‌کنم و خیلی خوشحالم که امروز با آنها صحبت کردم، چند وقتی بود که مدام هر مصاحبه‌ای با من می‌شد در حال و هوای تیم‌ملی بود و واقعاً خیلی دلم برای هواداران استقلال تنگ شده بود، اما الان که با هواداران استقلال حرف‌هایم را مطرح کردم احساس خیلی خوبی دارم و برای همه آنها آرزوی موفقیت دارم و دوست دارم مثل سال‌های حضورم در زمین برای استقلال، در کنار آنها باشم.تعــصب و غیرت ازش میچـــکه !

 
اولـین تـمرین غلام نژاد با آبـی ها / گلزنی کبـه

تمرین تیم فوتبال استقلال از ساعت 15و 30 دقیقه امروز در کمپ زنده‌یاد حجازی پیگیری شد.

در تمرین امروز آبی‌پوشان، پژمان نوری و احمد جمشیدیان غایب بودند، نوری درگیر مراسم ختم یکی از نزدیکان خود در شهر انزلی است.

*قبل از شروع تمرین امیر قلعه‌نویی بازیکنان را دور هم جمع کرد و در حضور وی مجید صالح با بازیکنان به گفت‌وگو پرداخت.

*مجید غلام‌نژاد مدافع جدید آبی‌پوشان اولین جلسه تمرینی خود را با استقلالی‌ها برگزار کرد. این بازیکن قبل از شروع تمرین به اتاق سرمربی استقلالی‌ها رفته و با وی به گفت‌وگو پرداخت. غلام‌نژاد در بدو ورود به زمین چمن نیز با استقلالی‌ها خوش و بش کرد.

*تمرین امروز در حالی بسیار جدی برگزار شد که سرمربی آبی‌پوشان از همان دقایق ابتدایی نظاره‌گر کارهای تاکتیکی شد. وی در طول برگزاری تمرین به بازیکنان تذکر داد و حتی در بعضی از مواقع آنها را تشویق می‌کرد.

*خسرو حیدری که چند روزی است در تمرینات استقلال شرکت می‌کند امروز یکی از آماده‌ترین بازیکنان تیمش بود. این بازیکن چندین و چند ارسال خطرناک روی دروازه‌ها داشت که منجر به تشویق قلعه‌نویی شد.

* پسر خردسالی به نام حسام که توسط امیر قلعه‌نویی به فوتبال پایه استقلال معرفی شده به سوژه بازیکنان استقلال تبدیل شده بود. قلعه‌نویی به یکی از دوربین‌های تلویزیونی با اشاره به بازی خوب حسام گفت: این بچه، لیونل مسی آینده فوتبال ایران است. حسام قبل از شروع تمرین با استقبال پژمان منتظری روبه‌رو شد.

*منصور پورحیدری، شاهرخ بیانی و سیروس دین‌محمدی به همراه افشین‌ حاجی‌پور در تمرین آبی‌پوشان حاضر بودند.

*یکی از دوربین‌های تلویزیونی با حضور در محل تمرین امروز آبی‌پوشان پس از گفت‌وگو با قلعه‌نویی و ماجدی محل تمرین را ترک کرد.

*فریده شجاعی نائب‌رئیس بانوان فدراسیون فوتبال و همسر منصور پورحیدری در اواخر تمرین امروز به کمپ مرحوم حجازی آمد. وی مورد استقبال اعضای کادر فنی تیم استقلال قرار گرفت.

*آندرانیک تیموریان که در اولین جلسه تمرینی تیمش بعد از دیدار با گسترش فولاد غایب بود امروز پابه‌پای دیگر بازیکنان به تمرین پرداخت.

*دکتر نوروزی در حاشیه تمرین امروز آبی‌پوشان با امیر قلعه‌نویی به گفت‌وگو پرداخت.

*حدود 40 نفر از طرفداران استقلال امروز از نزدیک نظاره‌گر برنامه‌های تاکتیکی این تیم شدند. آنها در ابتدا با مجید غلام‌نژاد صحبت کرده و به این بازیکن خوش‌آمد گفتند.

*بخش اصلی و مهم تمرین امروز استقلال فوتبال درون‌تیمی در قالب دو تیم زردو نارنجی بود که بازیکنان با جدیت خاصی آن را دنبال می‌کردند.

*بوبکر کبه،مهاجم بورکینافاسویی استقلال از آمادگی خوبی در تمرین دوشنبه برخوردار بود.او در بازی درون تیمی یک گل از زاویه بسته به مهدی رحمتی زد که موجب شد تماشاگران او را تشویق کنند.

*تمرینات تیم استقلال فردا مجدداً پیگیری خواهد شد و این تیم روز چهارشنبه ساعت 8و 50 دقیقه راهی اصفهان خواهد شد.

دیدار تیم‌های سپاهان و استقلال روز پنجشنبه از ساعت 15 در ورزشگاه فولادشهر برگزار خواهد شدبقیه عکسها در ایــن لینک
تمرین با 5 غــایب برگزار شــد

تمرین تیم فوتبال استقلال یک روز پس از تساوی بدون گل مقابل گسترش فولاد تبریز از ساعت 15:30 امروز (شنبه) در کمپ اختصاصی این باشگاه برگزار شد.

* در این تمرین امیرحسین صادقی، پژمان نوری، احمد جمشیدیان، آندرانیک تیموریان و محمدمهدی نظری غایب بودند. تیموریان به دلیل سرماخوردگی شدید و نوری به دلیل درگذشت خواهر همسرش در تمرین امروز شرکت نکردند.

* آرش برهانی با 15 دقیقه تاخیر در تمرین امروز حضور یافت.

* بازیکنان استقلال از تساوی مقابل گسترش فولاد ناراحت بوده و با چهره‌ای درهم در تمرین امروز شرکت کردند. 

* امیر قلعه‌نویی، سرمربی استقلال پیش از آغاز تمرین به همراه آنالیزورهای این تیم دقایقی از بازی استقلال - گسترش فولاد تبریز را تماشا کرد.

* خسرو حیدری پس از مدت‌ها از امروز در تمرینات گروهی شرکت کرد و اتفاقاً آماده نشان داد.

* سیاوش اکبرپور که در دیدار مقابل گسترش فولاد محروم بود امروز پا به پای سایر بازیکنان تمرین کرد.

* جواد نکونام که به دلیل شرکت در مراسم جشن برترین‌های آسیا دیدار مقابل گسترش فولاد را از دست داده بود امروز همراه سایر آبی‌پوشان تمرین کرد.

* تمرین امروز با صحبت‌های مجید صالح آغاز شد و سپس بازیکنان به 2گروه تقسیم شدند. گروه اول بازیکنانی بودند که مقابل گسترش فولاد ثابت بازی کردند. آنها به مدت 20 دقیقه تمرین ریکاوری انجام دادند و سپس گوشه‌ای از زمین مشغول تماشای تمرین سایر بازیکنان شدند. گروه دوم ابتدا زیر نظر حاج‌قاسم، مربی بدنساز استقلال خود را گرم کردند و سپس در 2 گروه سبز و آبی فوتبال درون تیمی را انجام دادند.

* بازیکنان اصلی که در گوشه‌ای از زمین کمپ مشغول تماشای تمرین هم‌تیمی‌های خود بودند درباره اتفاقات دیدار با گسترش فولاد صحبت می‌کردند و از نتیجه به دست آمده ناراحت بودند.

* امیر قلعه‌نویی و مجید صالح دقایقی به صورت خصوصی درباره مسائل مختلف با هم صحبت کردند. 

* در فوتبال درون تیمی مهدی رحمتی نیز حضور داشت و نقش مهاجم را ایفا می‌کرد. او در این بخش تمرینی آماده بود و حتی موفق به گلزنی شد. 

* در جریان فوتبال درون‌تیمی امیر قلعه‌نویی در حال صحبت کردن با تلفن همراه خود بود.

* حدود 30 نفر از هواداران استقلال در تمرین حضور داشتند و نسبت به خریدهای جدید این تیم انتقاد کردند. همچنین شاهرخ بیانی و سیروس دین‌محمدی از نزدیک شاهد تمرین آبی‌پوشان بودند.

* بنابر تصمیم کادر فنی، بازیکنان استقلال فردا ساعت 11 صبح در مجموعه انقلاب کار با وزنه را انجام می‌دهند و بعدازظهر استراحت خواهند کرد.

 
استقلال از صعود به صدر جدول باز ماند

آخرین دیدار هفته شانزدهم لیگ برتر از ساعت 17 و 30 دقیقه در ورزشگاه آزادی و در حضور حدود دو هزار تماشاگر بین دو تیم استقلال و گسترش فولاد تبریز برگزار شد که بازی با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

با این تساوی استقلال همچنان با 28 امتیاز در رده چهارم باقی‌ماند. در حالیکه اگر در این بازی پیروز می‌شد آبی‌پوشان تهرانی صدرنشین می‌شدند.

تورج حق‌وردی داور مسابقه به احمد کامدار، ایمان موسوی، خالد شفیعی و رسول علیزاده از گسترش فولاد تبریز و محمد مهدی نظری و تیموریان از استقلال کارت زرد نشان داد.

گسترش فولاد تبریز هم با این مساوی 18 امتیازی شد و در رده یازدهم باقی‌ماند. فولادی‌ها با این امتیازی که از استقلال گرفتند توانستند صدرنشینی تراکتورسازی تیم همشهری خود را تثبیت کنند.

ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، امیر حسین صادقی، پژمان منتظری، هاشم بیک زاده،آندرانیک تیموریان، ساموئل،پژمان نوری، احمد جمشیدیان( از دقیقه 59 مهرداد اولادی)، مهدی نظری( از دقیقه 46 آرش برهانی) و محمد قاضی

ترکیب گسترش فولاد تبریز:

محسن فروزان، سعید مهدی‌پور( از دقیقه 68 محمود خمیس)، سید محسن حسینی، خالد شفیعی، مصطفی اکرامی، رسول علیزاده، احمد کامدار( از دقیقه 62 میثم نقی زاده)، جابر انصاری، فردین عابدینی، مهرداد بایرامی و سید ایمان موسوی

90 دقیقه عرضه گل زدن نداشتیم !! خسته نباشید همگی ...

دم داور هم گرم نذاشت ببازیم !

 
حسینی سرباز شد / کنایه قلعه نویی به بیک زاده و گلزنی باصفا در تمرین امروز

آخرین تمرین سنگین تیم فوتبال استقلال از ساعت 15 و 30 دقیقه امروز در کمپ زنده یاد حجازی پیگیری شد. قبل از شروع تمرین امروز یک شرکت توزیع کننده ماکارونی با حضور در تمرین آبی‌پوشان از بازیکنان می‌خواست تا با محصول این شرکت عکس یادگاری گرفته و قرار است این عکس‌ها به صورت تبلیغات در سطح شهر پخش شود.

همچنین پژمان نوری با آوردن کلوچه‌هایی مخصوص و البته خوشمزه آنها را بین تماشاگران توزیع کرد که تعدادی از لیدرهای استقلال از طعم این کلوچه خوششان آمده بود.

* پژمان منتظری که اعلام کرده بود از استقلال جدا خواهد شد در تمرین امروز حضور داشت و احتمالا روز جمعه مقابل گسترش فولاد برای استقلال به میدان می‌رود.

* جواد نکونام تنها غائب تمرین امروز بود و این بازیکن قرار است امشب خود را از مالزی به تهران برساند.

* قبل از شروع تمرین امروز تعدادی از بازیکنان استقلال به تنیس فوتبال پرداخته که این موضوع باعث شد کری‌های خاصی بین آنها انجام شود.

* سیدحسین حسینی دروازه‌بان تیم استقلال که در ابتدای فصل به عنوان دانشجو قرارداد خود را با این تیم تمدید کرد پس از گذشت چند ماه از عدم ثبت‌نام در دانشگاه مشمول خدمت مقدس سربازی شده و حالا مشخص نیست تکلیف این دروازه‌بان چه خواهد بود. این در حالی است که حمید بابازاده امروز در این خصوص در حال گفت‌وگو با این دروازه‌بان بود.

* تمرین امروز با سوت مجید صالح انجام شد و البته قلعه‌نویی با حضور در زمین چمن برنامه‌های تاکتیکی را زیر نظر گرفت. بازیکنان در ابتدا به گرم کردن بدن‌های خود پرداخته و سپس در قالب دو گروه فوتبال تحت فشار انجام دادند.

مرحله پایانی تمرین امروز ارسال از جناحین بود که در این قسمت قلعه‌نویی از تماشاگران خواست تا ورزشگاه را ترک کرده تا این برنامه‌ها دور از چشم هواداران برگزار شود.

* امیر قلعه‌نویی در کار با توپ از بازیکنان خواست تک ضرب به یکدیگر پاس دهند.

او از عملکرد حنیف عمران‌زاده، علیرضا نیکبخت واحدی و پژمان نوری راضی بود. در این بخش قلعه‌نویی به هاشم بیک‌زاده که چند بار به درستی نتوانست پاس دهد گفت:

مثل اینکه تو در این چند روز خوردی و خوابیدی که فوتبال بازی کردن یادت رفته است. سرمربی استقلال همچنین از مهرداد اولادی خواست ساده کار کند. 

* ایمان باصفا بازیکن جوان استقلال که به تازگی قراردادش را با این تیم به ثبت رسانده از راه دور موفق به گلزنی شد که قلعه‌نویی او را تشویق کرد.

* بازیکنان تیم استقلال در طول تمرین در خصوص عدم انتخاب جواد نکونام و معیارهای AFC با یکدیگر صحبت می‌کردند.

* در حالی که حمید بابازاده مربی گلرهای استقلال با دروازه‌بانان این تیم تمرین می‌کرد یکی از شوت‌های او به صورت مهدی رحمتی برخورد کرد که دروازه‌بان استقلال نقش بر زمین شد. البته رحمتی مشکلی برای ادامه تمرین نداشت.

* حدود 50 نفر از طرفداران استقلال از تمرین امروز تیم‌شان دیدن کردند


پـــــژمان با تعـــصبسایر عکسهای تمرین در ایــن لینک
 
بنیان گذار عدد 4 هستم برایم حاشیه نسازید

پس از گلزنی حنیف عمران‌زاده به ملوان و شادی پس از گل این بازیکن عکسی از وی در شبکه‌‌های اجتماعی منتشر شده که ظاهرا او قصد دارد عدد 6 را به تماشاگران نشان بدهد.

در حالی که این بازیکن معتقد است دستش را به حالت قلب به سمت تماشاگران گرفته و عکس منتشر شده از زاویه‌ای دیگر گرفته شده تا برای او حاشیه‌سازی شود.

عمران‌زاده گفت: متأسفانه دوستان که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت‌های چشمگیری دارند مشغول حاشیه‌سازی برای من هستند و در حالیکه دستم را به سمت تماشاگران به حالت قلب نشان دادم عکسی از زاویه‌ای نامشخص گرفته شده که ظاهرا حالت دست من به شکل عدد 6 است.

وی افزود: خدمت این دوستان که حاشیه‌سازی و حاشیه پروری می‌کنند و کاری جز این مسائل ندارند بگویم که من یک استقلالی هستم خونم آبی است و بنیانگذار عدد 4 برای پرسپولیس هستم. من اولین کسی بودم که بعد از دربی‌های پیاپی بدون هیچ ترسی 4 را به تماشاگران حریف نشان دادم و اگر لازم باشد باز هم این کار را انجام می‌دهم.

مدافع استقلال تأکید کرد: در این بازی پیراهنی را سفارش داده بودم که روی آن شعاری در مورد فرهاد مجیدی بود. متأسفانه آن پیراهن را در هتل جا گذاشتم و یادم رفت که آن را بپوشم و دقیقا در همین بازی هم موفق به گلزنی شدم و نتوانستم گلم را به مجیدی تقدیم کنم اما همین جا بگویم که این بازیکن که از فوتبال خداحافظی کرده از یادها نخواهد رفت و مطمئن باشید او در قلب طرفداران استقلال است.

این بازیکن در ادامه در خصوص آخرین شرایط استقلال نیز، گفت: بعد از پیروزی روحیه‌بخشی که مقابل ملوان داشتیم حالا به دنبال این هستیم که 3 امتیاز بازی با گسترش را بگیریم و همانطور که بعد از بازی وعده کرده بودم آخر فصل مشخص می‌شود چه تیمی قهرمان است از همین ابتدای بازی‌های نیم فصل برای برد به زمین می‌رویم و مطمئن باشید مقابل طرفدارانمان به پیروزی می‌رسیم


قرارداد با هافبک برزیلی امضا شد

استقلال برای تقویت تیم خود در نیم فصل دوم با یک هافبک برزیلی قرارداد داخلی بست.

به گفته مدیرعامل استقلال قرارداد این بازیکن زمانی که زمان نقل و انتقالات بازیکنان خارجی فرا برسد ثبت رسمی می شود و او می تواند تا چند هفته دیگر با فرا رسیدن زمان نقل و انتقال بازیکنان خارجی برای استقلال به میدان برود.

نقل  و انتقال بازیکنان خارجی در ژانویه برابر با دی ماه است.

* دکتر نوروزی : مصدومیت خسرو برطرف شده است و شایعات صحت ندارد

* سرژیک تیموریان : هنوز پولی به آندو داده نشده است , پیشنهادات خارجی پابرجاست

* فتح الله زاده : غلام نژاد را هم جذب کردیم ( لینک مصاحبه )

 
گزارش تمرین امروز عصر

تمرین تیم فوتبال استقلال یک روز پس از برتری مقابل ملوان از ساعت 15 و 30 دقیقه امروز در کمپ مرحوم حجازی پیگیری شد. آندرانیک تیموریان و جواد نکونام به همراه میرشاد ماجدی غایبان تمرین امروز بودند ضمن آنکه ساموئل نیز با تأخیر به محل تمرین رسید و به دویدن دور زمین پرداخت.

*جواد نکونام به دلیل شرکت در مراسم AFC در تمرین امروز آبی‌پوشان حضور نداشت ولی تماشاگران استقلال و بازیکنان این تیم در خصوص حضور و شانس او به عنوان کسب عنوان بهترین بازیکن آسیا صحبت می‌کردند.

*تمرین امروز آبی‌پوشان با سوت مجید صالح آغاز شد و قلعه‌نویی بعد از دقایقی وارد زمین چمن شد و برنامه‌های تاکتیکی را زیر نظر گرفت.

*مرتضی هاشمی‌زاده بازیکن اواخر دهه 70 و 80 تیم استقلال امروز از نزدیک برنامه‌های تاکتیکی آبی‌پوشان را مشاهده کرد. این بازیکن که هم‌اکنون عضو تیم آلومینیوم هرمزگان است به خاطر اتفاقاتی که در دیدار تیمش مقابل داماش رخ داده به تهران سفر کرد تا منتظر رأی کمیته انضباطی باشد.

*حمل خودروی علی فتح‌الله‌زاده توسط جرثقیل که بعد از نشست اتحادیه فوتبال صورت گرفته بود سوژه اکثر بازیکنان و تماشاگران تبدیل شده بود. آنها در خصوص اینکه چرا ماشین فتح‌الله‌زاده با جرثقیل به پارکینگ منتقل شده صحبت می‌کردند.

*خسرو حیدری همچنان مثل روزهای گذشته به صورت اختصاصی در تمرین آبی‌پوشان زیر نظر بدنساز کار می‌کند و وضعیت این بازیکن برای دیدار مقابل گسترش فولاد مشخص نیست.

*حدود 50 نفر از طرفداران استقلال نظاره‌گر برنامه‌های تاکتیکی این تیم بودند. آنها در خصوص گل روز گذشته عمران‌زاده و شایعه حضور مجید غلام‌نژاد در این تیم گفت‌وگو می‌کردند.

*یکی از حاضران در تمرین امروز استقلال با آوردن کارت دعوتنامه از بازیکنان خواست تا در مراسمی که به خاطر کودکان سرطانی در برج میلاد برگزار می‌شود شرکت کنند.

*مهدی رحمتی تنها بازیکنی بود که از بین بازیکنان اصلی زودتر از بقیه محل تمرین را ترک نکرد و در کنار دیگر بازیکنان کار تاکتیکی انجام داد. رحمتی در فوتبال درون‌تیمی نقش مهاجم را ایفاء می‌کرد.بقیه عکسهای تمرین در ایــن لینک

*امید فلاح‌زاده بازیکن تیم امید پرسپولیس که چند وقتی است با آبی‌پوشان تمرین می‌کند امروز در کنار دیگر بازیکنان حضور داشت.

*به گفته مرتضی کامرانی مسئول کمپ مرحوم حجازی کارشناسان فنی شهرداری تهران امروز با حضور در کمپ اقدام به عکسبرداری و بررسی وضعیت فعلی این مجموعه را کردند و به مسئولان این باشگاه قول دادند تا طی این هفته سند کمپ را در اختیار آنها بگذارند.

*شاهرخ بیانی امروز از نزدیک نظاره‌گر تمرین آبی‌پوشان بود.

*دویدن دور زمین، انجام حرکات ترکیبی و چهار به دو و فوتبال در قالب دو تیم آبی و نارنجی در نیمی از زمین برنامه‌های تمرین امروز آبی‌پوشان را تشکیل می‌داد که قلعه‌نویی روی این برنامه‌ها نظارت داشت.

*با اعلام کادر فنی استقلال تمرینات این تیم فردا تعطیل و آبی‌پوشان از روز چهارشنبه برای دیدار مقابل گسترش فولاد آماده خواهند شد. سیاوش اکبرپور تنها سه کارته این تیم برای دیدار روز جمعه است2010 اگه استقلال توی آسیا بالاتر می رفت 100% فرهاد اول می شد الان به نظر میاد کمی تا قسمتی شرایط مهیا باشه برای انتخاب جواد ... رقیب چینی ش هم واسه کنفرانس مطبوعاتی نرفته شاید بهانه ای بشه برای انتخاب نشدنش !

و این افتخارش برای بـــاشگاه استقلال میمونه چون از تیمِ مــــــا یکی برنده میشه نه از الاهلی و هامبورگ و هرتابرلین !
 
استقلال به رده دوم صعود کرد


آخرین دیدار نیم فصل اول معوقه از هفته دوازدهم لیگ برتر، از ساعت 16 و 20 دقیقه در ورزشگاه آزادی و در حضور شش هزار تماشاگر( طبق اعلام بلندگوی ورزشگاه) بین دو تیم استقلال و ملوان برگزار شد که بازی با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

حنیف عمران‌زاده در دقیقه 31 از روی ضربه کاشته ارسالی تیموریان در داخل محوطه جریمه با ضربه سر برای استقلال گلزنی کرد.

سیداحمد صالحی داور مسابقه به سعید یوسف‌زاده و مهدی دغاغله از ملوان و آندرانیک تیموریان و سیاوش اکبرپور از استقلال کارت زرد نشان داد.

استقلال با این برد 27 امتیازی شد و به دلیل اینکه تقاضل گل‌ کمتر نسبت به پرسپولیس در رده دوم جدول قرار گرفت .پرسپولیس قهرمان نیم فصل شد. سرخپوشان به دلیل تفاضل گل +7 نسبت به استقلال +6 صدرنشین ماندند. همین یک گل آنها را قهرمان نیم فصل کرد.

ملوان هم با 18 امتیاز در رده نهم جدول باقی ماند.

ترکیب استقلال:

مهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، حنیف عمران‌زاده، جواد نکونام، پژمان نوری، آندرانیک تیموریان( از دقیقه 92 احمد جمشیدیان)، علیرضا واحدی‌نیکبخت، آرش برهانی، محمد قاضی و مهدی نظری( از دقیقه 65 جی لوید ساموئل)

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

امیر قلعه‌نویی پیش از شروع مسابقه به سمت اسکوچیچ سرمربی ملوان رفت و به او خوش‌آمد گفت.

*کبه مهاجم جدید استقلال به همراه علی امیری، ایمان عالمی، ‌ستار همدانی، امیر حاج‌قاسم مربی بدنساز استقلال در جایگاه ویژه حضور دارد.

*فریدون اصفهانیان، صادق درودگر و محمد مؤمنی از دیگر چهره‌های حاضر در ورزشگاه هستند.

*پژمان نوری پیش از شروع مسابقه به سمت نیمکت ملوان رفت و با تمام نیمکت‌نشینان و بازیکنان ملوان خوش و بش کرد.

*هواداران استقلال پژمان منتظری را تشویق کردند و از او خواستند که در استقلال بماند.

*محسن یوسفی و مهدی شیری بازیکنان سابق استقلال پیش از شروع بازی به سمت امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال رفتند و با او خوش و بش کردند.

*هواداران استقلال همچنین با شعارهایشان تولد امین نوروزی معاون پزشکی باشگاه استقلال را به او تبریک گفتند.

*امیر قلعه‌نویی به داوود آذرنوش رئیس سازمان بسیج ورزشکاران لوح یادبودی داد.

*امید نمازی، نیکو کوجالا، گاسپار و آقاجانیان از اعضای کادر فنی تیم ملی در ورزشگاه حاضر شدند.

هواداران استقلال علیه پرسپولیس شعار سر دادند و امیر قلعه‌نویی را به شدت تشویق کردند.

* کبه مهاجم جدید استقلال که امروز در فهرست 18 نفره نبود، بین دو نیمه به همراه مدیر برنامه‌هایش به میان هواداران استقلال آمد و آنها در مورد علت بازی نکردنش پرسیدند که کبه گفت این نظر سرمربی است، هر وقت او بخواهد بازی می‌کنم و کاملا آماده هستم. همچنین  هواداران با کبه عکس یادگاری گرفتند.

* هواداران استقلال در اواخر نیمه اول با شعار «داور عزیزم دقت کن» از داور می‌خواستند دقت بیشتری در قضاوت به خرج دهد.

* کادر فنی تیم ملی بین دو نیمه به جایگاه خبرنگاران آمدند و با چای پذیرایی شدند.

* محمد مؤمنی هم با کبه چند دقیقه صحبت کرد. مؤمنی که در این بازی تماشاگر ویژه است پیش از این مربی تیم داماش گیلان بود

سیاوش اکبرپور با دریافت کارت زرد از داور مسابقه 3 اخطاره شد و دیدار هفته بعد تیمش مقابل گسترش فولاد تبریز را از دست داد.

حیــف شد هوادارا خودشونو کُشتن برای یه گل دیگه ولی تلاشی نمی کردن واسه زدن .... می دونم جام نمیدن ! به قول عادل برا کری خونی خوبه .

پژمــــــان نــــــــوری تـــو مـــــــارو  ...........

 
آخـرین تمرین قــبل از بازی ;  گلهای زیبای آرش / غیبت خسرو و هاشم در بازی فردا

آخرین تمرین تیم فوتبال استقلال قبل از دیدار مقابل ملوان از ساعت 14 امروز در کمپ زنده‌یاد حجازی در حالی پیگیری شد که خسرو حیدری تنها غایب تمرین این تیم بود. امیر قلعه‌نویی به دلیل حضور در نشست خبری با 10 دقیقه تأخیر به کمپ رسید و پس از حضور در زمین چمن راهی رختکن شد و تمرینات را به دیگر اعضای کادر فنی سپرد.وی پس از دقایقی مجددا به محل تمرین بازگشت و کارهای تاکتیکی را برعهده گرفت.

*در ابتدای تمرین امروز مجید صالح برای دقایقی با بازیکنان صحبت کرد و نحوه برنامه‌های تمرینی و بازی فردا به آنها شرح داد.

*حدود 20 نفر از طرفداران استقلال امروز از نزدیک تمرین آبی‌پوشان را زیر نظر گرفتند.

*هاشم بیک‌زاده با وجود آنکه در دیدار فردا بازی نمی‌کند اما امروز در کنار دیگر استقلالی‌ها به تمرین پرداخت.

*منصور پورحیدری امروز از نزدیک برنامه‌های تاکتیکی آبی‌پوشان را نظاره‌گر شد.

*در بخش اول تمرین بازیکنان زیر نظر حاج‌قاسم به گرم کردن بدن‌های خود پرداخته و سپس در قالب گروه‌های دو و چهار نفره حرکات ترکیبی انجام داده و در مرحله پایانی تمرین ازدحام در محوطه جریمه و ضربه به سمت دروازه را پشت سر گذاشتند. در این بخش کبه و محمد قاضی درخشش قابل توجهی داشتند که باعث شد امیر قلعه نویی این بازیکنان را تشویق کند. سرمربی استقلال که از بازیکنان می خواست با دقت کارهای تاکتیکی را انجام دهند چندین بار به اولادی و نظری و عمران زاده تذکر داد.

* هاشم بیک زاده در حاشیه تمرین امروز برای دقایقی با قلعه نویی به گفت و گو پرداخت.

*آندرانیک تیموریان امروز با یک چسب مخصوص که از دکتر ستوده گرفته بود و آن را روی بینی‌اش زد به تمرین پرداخت.

*جواد نکونام که قرار است فردا بعد از بازی راهی کشور مالزی شود با سؤال‌های بازیکنان در مورد حضور در این مراسم و نحوه انتخاب بازیکن بهترین بازیکن صحبت کرد.

* گلهای زیبای آرش برهانی در بازی تمرینی باعث شد که اندک تماشاچیان حاضر در کمپ، مهاجم تیمشان را تشویق کنند.

*احمد جمشیدیان که در تمرینات روز گذشته به صورت اختصاصی تمرین می‌کرد امروز در کنار دیگر بازیکنان در کارهای گروهی شرکت داشت و این بازیکن مشکلی برای همراهی استقلال در دیدار مقابل ملوان ندارد.

*بازیکنان استقلال بعد از پایان تمرین بلافاصله راهی هتل اوین خواهند شد تا اردوی پیش از بازی را برگزار کنند.

*دیدار تیم‌های استقلال و ملوان فردا از ساعت 16 و 20 دقیقه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

* مهرداد اولادی،کبه و ایمان با صفا که در نیم‌فصل دوم جزو بازیکنان رسمی استقلال محسوب می‌شوند برای همراهی این تیم در دیدار فردا مشکلی نخواهد داشت

* خسرو حیدری و هاشم بیک زاده در دیدار فردا هم حضور نخواهند داشت

 
شعار پژمان با تعصب برای منتظری و حضور آندو / پایان کدورت بین مربی تیم ملی و رحمتی

تمرین تیم فوتبال استقلال از ساعت 15 و 30 دقیقه امروز در کمپ مرحوم حجازی برگزار شد.

* تماشاگران استقلال با شعارهای خود تمامی بازیکنان خود را تشویق کرده و به آنها روحیه دادند. پژمان منتظری که روز گذشته اعلام کرده بود طی چند روز آینده از استقلال جدا می‌شود با لقب «پژمان باتعصب» مورد تشویق قرار گرفت و هواداران به این شکل خواستار ماندن این بازیکن در استقلال شدند. همچنین رحمتی، نکونام و بیشتر بازیکنان استقلال مورد توجه بازیکنان بوده و تشویق شدند.

هواداران استقلال همچنین علی فتح الله زاده مدیرعامل این تیم را نیز تشویق کردند.

* مسئولان کمپ استقلال با بریدن کیک تولد امیر قلعه نویی آن را بین تماشاگران توزیع کردند.

* نکته قابل توجه تمرین امروز حضور تمامی بازیکنان استقلال بود. این تیم پس از ماه‌ها و مدت‌ها بدون بازیکن غایب تمرین کرد که این مسئله باعث خوشحالی سرمربی استقلال شده بود. آندرانیک تیموریان که روز گذشته در محل تمرین حاضر نبود امروز در کنار دیگر بازیکنان کار تاکتیکی انجام داد.

* خسرو حیدری و هاشم‌ بیک‌زاده دو بازیکنی بودند که به صورت اختصاصی تمرین کرده بودند. حیدری پس از 20 دقیقه دویدن دور زمین کمپ مرحوم حجازی را ترک کرد.

* امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین امروز تیمش برای دقایقی با مربی بدنساز تیم ملی صحبت کرده و حتی در رختکن هم در حضور میرشاد ماجدی با وی به گفت‌وگو پرداخت.

* آنتونی سیموئز در حاشیه تمرین امروز و هنگامی که قصد ترک کمپ استقلال را داشت با رحمتی به گفت‌وگو پرداخت و مربی تیم ملی نیز با خنده‌رویی توصیه‌هایی به وی انجام می‌داد. رحمتی نیز دست روی شانه‌های سیموئز گذاشت و با وی خوش وبش کرد.

گفتنی است که چندی قبل سیموئز مصاحبه تندی علیه رحمتی انجام داد ولی به نظر سوتفاهم این دو برطرف شد.

* در اواسط تمرین امروز تماشاگران استقلال با شعارهایی علیه علی دایی،‌محمد رویانیان و شیرینی نسبت به مواضع باشگاه پرسپولیس اعتراض داشتند که البته این موضوع با واکنش سرمربی استقلال روبرو شد. قلعه‌نویی با تکان دادن دست از تماشاگران می‌خواست اینگونه شعار ندهند.

* در بخش اول تمرین بازیکنان زیر نظر مربی بدنساز به گرم کردن بدن‌های خود پرداختند سپس در قالب گروه‌های چند نفره کار تاکتیکی انجام دادند و در بخش پایانی فوتبال درون تیمی را پشت سر گذاشتند که قلعه‌نویی نظارت ویژه‌ای روی تمرینات داشت.

*در حالی که هوای امروز تهران به شدت سرد بود بازیکنان تیم استقلال اکثرا با کلاه و دستکش به تمرین پرداختند.

* شاهرخ بیانی تنها حاضر تمرین امروز آبی‌پوشان بود ضمن آنکه پژمان نوری و امیرحسین صادقی فرزندان خود را به محل تمرین آورده بودند.

* تمرینات تیم استقلال فردا مجددا پیگیر خواهد شد و آبی‌پوشان آخرین تمرین خود را قبل از دیدار مقابل ملوان برگزار خواهد کرد.

دیدار تیم‌های استقلال و ملوان از بازی‌های عقب افتاده نیم فصل اول روز یکشنبه از ساعت 15 در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد

امیدوارم سید جام جهانی رو تجربه بکنه واقعا حیــــفه ...

* مصاحبه های ماجدی و فتح الله زاده و قلعه نویی : تلاش می کنیم پژمان بماند
سایر عکسهای تمرین در ایــن لینک
ساموئل بالاخره در تمرین حضور یافت ; همه ملی پوشان آمدند به جز آنـدو

تمرین تیم فوتبال استقلال از ساعت 15 و 30 دقیقه امروز در کمپ زنده‌یاد حجازی پیگیری شد. قبل از شروع تمرین کادر فنی تیم ملی فوتبال شامل مارکار آقاجانیان، سیموئز و گاسپار به کمپ مرحوم حجازی آمده و با قلعه‌نویی صحبت کردند.

*به دلیل آنکه هوا امروز سرد بود و بازیکنان از این موضوع ناراحت بودند داخل رختکن‌های استقلال بخاری‌هایی نصب شد تا بازیکنان از این سرما در امان بمانند.

*خسرو حیدری تنها غایب تمرین امروز آبی‌پوشان بود و ساموئل نیز بعد از حدود 20 دقیقه از آغاز تمرین با مدل موهای جدید وارد کمپ استقلال شد. مهدی رحمتی نیز که در مراسم ختم یکی از دوستانش شرکت کرده بود با تاخیر به محل تمرین رسید.

*حنیف عمران‌زاده به دلیل آنکه نامش در فهرست 11 بازیکن برتر آسیا قرار داشت به تماشاگران و بازیکنان حاضر در تمرین شیرینی داد.

*آرش برهانی مهاجم استقلال قبل از آنکه وارد محل تمرین شود در اتوبان مدرس دچار سانحه رانندگی و تصادف شد که به اتومبیل وی خسارت جدی وارد شد.

*مسئولان کمپ استقلال امروز نیمی از زمین را با کاورهای مخصوص پوشانده تا به چمن آسیب جدی وارد نشود.

*بازیکنان ملی‌پوش استقلال مثل نکونام، منتظری و صادقی در تمرین امروز حاضر بودند اما از آندو تیموریان خبری نشد.

*هنگامی که تمرین استقلال با سوت مجید صالح آغاز شد قلعه‌نویی در رختکن کمپ حضور داشت و بعد از گذشت 20 دقیقه خودش کارهای تاکتیکی را زیرنظر گرفت. بازیکنان در ابتدا به گرم کردن بدن‌های خود پرداخته و سپس در قالب گروه‌های 4 نفره آقاوسط بازی کردند و در پایان تمرین فوتبال درون‌تیمی انجام دادند.

* در بخش آخر تمرین استقلال قلعه‌نویی بازیکنان خود را تشویق می‌کرد تا آنها روحیه بگیرند. در این بخش محمد قاضی از آمادگی بالایی برخوردار بود و تقریبا همه توپ‌هایش را به گل تبدیل کرد. این مسئله باعث شد همه بازیکنان مهاجم استقلال را تشویق کنند.

*میرشاد ماجدی بعد از گذشت 30 دقیقه از تمرین استقلال ورزشگاه را ترک کرد.

*مهدی رحمتی زیر نظر حمید بابازاده به تمرین پرداخت و به خاطر آنکه دیر به محل تمرین رسیده بود زیرنظر مربی گلرهای استقلال بیشتر تمرین کرد.

*به درخواست اصغر حاجیلو مدیر آکادمی استقلال سه بازیکن تیم امید این تیم در تمرینات بزرگسالان شرکت می‌کنند.

*تمرین آبی‌پوشان ساعت 16 و 30 دقیقه به پایان رسید و تمرینات این تیم از فردا مجددا پیگیری خواهد شد.

تیم استقلال روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف ملوان انزلی می‌رود تا دیدار عقب‌افتاده خود را برگزار کند

* پژمان منتظری : تا هفته آینده تکلیف رفتن یا نرفتنم به چیــن مشخص می شود ( نرو با معرفـــت ...)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

10 گل برتر لیگ قهرمانان آسیا در سال 2013 به انتخاب صفحه رسمی لیگ قهرمانان در فیس بوک

گل خسرو حیدری به الشباب و گل آندو تیموریان به بوریرام به ترتیب پنجمین و سومین گل برتر شناخته شدند

دانلود کلیپ 10 گل برتر

 

تمرینات اختصاصی 8 بازیکن و حضور خســرو حیدری

تمرین تیم فوتبال استقلال در راه آماده‌سازی دیدار با تیم فوتبال ملوان بندرانزلی از ساعت 15 امروز در کمپ اختصاصی این باشگاه انجام شد.

* با توجه به تصمیم کادر فنی استقلال امروز تنها سیاوش اکبرپور، مهدی نظری، بوبکر کبه، مهرداد اولادی، احمد جمشیدیان، ایمان باصفا و هاشم بیک‌زاده حضور داشتند و به سایر بازیکنان استراحت داده شد.

علاوه بر این بازیکنان خسرو حیدری که پس از بازی با اف‌سئول کره‌جنوبی به علت مصدومیت در تمرینات غایب بود در تمرین امروز حضور پیدا کرد. این بازیکن با استقبال اعضای کادرفنی و بازیکنان استقلال روبرو شد. سیاوش اکبرپور به شوخی به حیدری گفت: خسرو به استقلال خوش‌آمدی!

* امیر قلعه‌نویی و میرشاد ماجدی غایب بودند.

* بازیکنان بیشتر در اختیار امیر حاج‌قاسم مربی بدنساز این تیم بودند و به کارهای استقامتی پرداختند.

* سیاوش اکبرپور، هاشم بیک‌زاده و مهرداد اولادی زودتر از سایر بازیکنان تمرین را ترک کردند اما کبه، باصفا و جمشیدیان تمرین استقامتی را ادامه دادند.

* دستیاران امیر قلعه‌نویی در گوشه‌ای از زمین تمرین مشغول بازی تنیس فوتبال شدند.

* پیوستن فرزاد حاتمی به پرسپولیس به سوژه بازیکنان و هواداران استقلال تبدیل شده بود و آنها از این مسئله ابراز تعجب می‌کردند.

* یک خبرنگار خانم در کمپ استقلال حضور یافت و مشغول گزارش گرفتن بود.

دلم برای تمرین تنگ شده بود

خسرو حیدری در گفت‌وگویی با سایت رسمی باشگاه استقلال در خصوص حضور خود در تمرین تیم بعد از چند هفته غیبت اعلام کرد: خوشبختانه شرایطم خیلی بهتر شده و مشکلی از نظر مصدومیت ندارم و می‌توانم با انجام تمرینات بدنسازی به آمادگی مطلوب برسم. 

حیدری در ادامه گفت: بعد از مدت‌ها در تمرین استقلال حاضر شدم و دلم برای حال و هوای تمرین و بچه‌های تیم تنگ شده بود. از کادرپزشکی استقلال و مربی بدنساز تیم‌ملی و کسانی که طی این مدت برایم زحمت کشیدند ممنونم و امیدوارم با رسیدن به شرایط مطلوب بتوانم بهترین بازی‌ها را برای استقلال انجام دهم. 

حیدری در خصوص بازی با ملوان گفت: به هر حال ما شرایط سختی برای این دیدار داریم. ملی‌پوشان‌مان تازه به تیم اضافه می‌شوند و مصدومان‌مان هنوز به شرایط ایده‌آل نرسیده‌اند با همه این احوال استقلال همه هدفش در این دیدار کسب پیروزی است تا ان‌شاءا... با یک نتیجه خوب بتوانیم قهرمانی در نیم‌فصل را هم متعلق به خود کنیم.
وی در ادامه گفت: ان‌شاءا... تا بازی با ملوان به آمادگی بدنی می‌‌رسم تا در صورت صلاحدید کادرفنی بتوانم برای تیم به میدان بروم. 

حیدری در ادامه در خصوص انتخاب بهترین بازیکن جهان اظهار داشت: من دوست دارم کریس رونالدو به عنوان بهترین بازیکن سال اروپا انتخاب شود او با هت‌تریکی که در بازی تیم‌ملی پرتغال انجام داد ثابت کرد می‌تواند به عنوان بهترین بازیکن سال اروپا انتخاب شود و من امیدوارم این اتفاق بیفتد. همان‌طور که علاقه‌مند به رئال‌مادرید هستم از سبک بازی رونالدو هم خوشم می‌آید و امیدوارم این اتفاق بزرگ برای او رقم بخورد. 

وی در پایان اعلام کرد: باید به جواد نکونام هم تبریک بگویم که به عنوان نامزد مرد برتر سال آسیا انتخاب شده است. امیدوارم جواد که شایستگی رسیدن به این عنوان را دارد به حقش برسد. از اینکه حنیف عمران‌زاده هم جزو یازده مرد برتر سال آسیا قرار گرفته خوشحال هستم و حتماً حنیف شایستگی‌ها و توانایی‌هایی داشته که بازی‌هایش از نگاه کارشناسانه مسئولان AFC پنهان نمانده است.جاش خالی بود ... بیاد یکم تیمو راه بندازه

 

حضور مدافع امید پرسپولیس ; تشویق نشدن نظری و گلزنی کبه / هواداران : رنگ پیراهن را آبی اناری کنید

تمرین تیم فوتبال استقلال از ساعت 15 و 30 دقیقه امروز در کمپ زنده یاد حجازی پیگیری شد. کبه بازیکن جدید استقلال امروز با چهره شاد و خوشحال در تمرین حاضر بود و در بدو ورود خود به سمت تمام بازیکنان استقلال رفت و با تک تک بازیکنان این تیم دست داد.

* بمب‌گذاری در بیروت و اتفاقاتی که صبح امروز در آنجا رخ داده، باعث شد تا بازیکنان و اعضای کادر فنی استقلال در این مورد صحبت کنند. قلعه‌نویی از اعضای کادر فنی تیمش سؤال می‌پرسید آیا کسی کشته شده است؟ اتفاقی که برای اردوی تیم ملی نیفتاده؟ او همچنین جزئیات اتفاقات بیروت را از اطرافیان خود پیگیری می‌کرد.

* قبل از شروع تمرین سرمربی تیم استقلال بازیکنان را دور هم جمع کرد و با آنها به گفت‌وگو پرداخت. وی که امروز با لباس گرم خود را پوشانده بود با جدیت از ابتدا تمرینات را زیر نظر گرفت و حتی خودش هم در مقاطعی پا به توپ شد.

* حدود 20 نفر از لیدرهای استقلال در تمرین امروز حاضر بودند. آنها روی سکوها رفته و شعارهای عجیب و غریبی می‌دادند. مشوقین تماشاگران به شدت سرمربی استقلال را تشویق کرده و در حمایت از او شعار می‌دادند.

تماشاگران استقلال در ادامه شعارهایشان علیه تیم رقیب این بار رویانیان و شیرینی را خطاب قرار داده و شعار می‌دادند «شیرینی سردار هر جفتشون خبردار». اما جالب اینجا بود که پس از این شعارها تمام بازیکنان و کادر فنی استقلال تشویق شدند ولی لیدرها از تشویق محمدمهدی نظری خودداری کرده و اصلا سراغی از این بازیکن نگرفتند! دلیل این موضوع مشخص نبود ولی به نظر می‌رسد رابطه خوبی میان نظری و لیدرهای استقلال برقرار نیست.

* اتفاق جالب دیگر تمرین امروز حضور مدافع وسط تیم امید پرسپولیس بود که این بازیکن امروز با آبی‌پوشان تمرین کرد. وی که از قد و قامت خوبی برخوردار است در طول برگزاری تمرین کار اختصاصی انجام داد. احمد آیت‌اللهی نام این بازیکن است که ظاهرا قرار است طی یکی دو روز آینده به استقلال بپیوندد.

* با وجود اعلام سایت باشگاه استقلال مبنی بر اینکه ساموئل از امروز در تمرینات تیم شرکت می‌کند ولی باز هم خبری از این بازیکن نشد و این بازیکن به همراه خسرو حیدری غایبان تمرین استقلال بودند.

* احمد جمشیدیان مطابق روزهای گذشته تمرینات اختصاصی انجام داد و زیر نظر دکتر حاج‌قاسم کار کرد.

* در حین برگزاری تمرین که به فوتبال درون تیمی در یک سوم زمین اختصاص داشت، سرمربی استقلال خودش هم در کنار دیگر بازیکنان پا به توپ شد و البته امروز بیشتر از روزهای گذشته قلعه‌نویی حرص و جوش می‌خورد. وی چندین و چند بار بر سر بازیکنان فریاد کشید و از آنها می‌خواست دقت کنند.

سرمربی استقلال در ابتدای تمرین تاکتیکی به «کبه» تذکر داد و از او خواست سرش را بالا کند و پاس بدهد. این تذکر چند دقیقه‌ای طول نکشید تا اینکه مهاجم جدید استقلال در ابتدای فوتبال درون تیمی روی پاس آرش برهانی موفق به گلزنی شد.

* حمید بابازاده مثل روزهای گذشته با مهدی رحمتی تمرین کرد و البته مربی دروازه‌بانان تیم امید استقلال هم در کنار وی حضور داشت و تمریناتش را تماشا می‌کرد.

* دکتر نوروزی، سیروس دین‌محمدی، مهدی فنونی‌زاده و میرشاد ماجدی حاضران تمرین امروز استقلال بودند. ضمن آنکه بدنساز تیم ملی هم در تمرین امروز مجددا حضور پیدا کرده و نظاره‌گر برنامه‌های این تیم شد.

* کریم قربانی بازیگر سریال‌های طنز و لیدر اسبق باشگاه ملوان در تمرین امروز استقلال حضور داشت. 

* برخی از هواداران استقلال نسبت به حضور بازیکنان سابق پرسپولیس از جمله مهرداد اولادی، نیکبخت واحدی، پژمان نوری و محمد قاضی واکنش نشان دادند و معتقد بودند لباس استقلال باید مانند بارسلونا آبی اناری شود!

* با اعلام کادرفنی تیم استقلال تمرین فردای آبی پوشان تعطیل و تنها ۵ بازیکن این تیم به نام های نظری، باصفا، بیک زاده جمشیدیان و کبه با بدنساز تیم تمرین می کنند

توی امید هم باید از پرسپولیس بازیکن بگیریم !! تیمی که هر بازی 6 تا از امید خودمون میخوره ! نوبره دیگه این حرکت!


مبعلی : میخواهم به استقلال بیایم نمی گذارند

ایمان مبعلی درباره انتقالش به استقلال اظهار داشت: استقلالی ها صحبتهایی را با باشگاه انجام داده اند ولی متاسفانه جواب مدیرعامل باشگاه منفی است و شرایطی که درخواست کردند قابل قبول باشگاه تهرانی نیست. آقای ویسی هم با این انتقال موافق است. خود من هم دوست دارم در استقلال تهران بازی کنم و حتی حاضرم پول دریافتی ام از استقلال تهران را باشگاه اهوازی بگیرد و رضایتنامه من را بدهند.

من استقلال خوزستان را خیلی دوست دارم. این تیم تماشاگران بی نظیری دارد ولی در این شرایط ترجیح می دهم در جمع آبی های پایتخت توپ بزنم .

وی ادامه داد: جواب اهوازی ها به من این است که تو بروی ما جواب هواداران را چه بدهیم؟ اگر اتفاقی برای تیم بیفتد کی جوابگو خواهد بود. مسئولان باشگاه می گویند تیم و هواداران به تو نیاز دارند .
مبعلی در پایان افزود: من یک حرفه ای هستم و حرفه ای فکر می کنم. درست است فکر و ذکرم تهران است ولی سعی می کنم با صبر و پشتکار به هدفم نزدیک شوم.


باصفا قرارداد 3ساله اش را با استقلال ثبت کرد / کبه هم قرارداد بست

ایمان باصفا، هافبک 22 ساله قرارداد 3 ساله خود را با تیم فوتبال استقلال ثبت کرد.

این دومین خرید آبی‌پوشان در نیم فصل است. استقلال پیش از این مهرداد اولادی را از نفت تهران جذب کرده بود

ما و اینهمه خوشبختی محــاله ! در حد خرید مسی خوشحال شدم با توجه به قبلی ها !

بوبکر کبه سومین خرید استقلال هم پس از موفقیت در تست پزشکی،ظهر امروز با حضور در باشگاه استقلال قراردادش را با آبی پوشان به امضا رسانید.

وی قرار است از عصر امروز در تمرین استقلال شرکت کند.

* باشگاه ذوب آهن رسما خواهان محمد قاضی شد

* سازمان لیگ : استقلال در برابر ملوان می تواند از بازیکنان جدیدش استفاده کند


کــبه و باصفا در تمرین امروزبــقیه عکسها در ایـــن لینک
 
گزارش تمرین امروز

تمرین تیم فوتبال استقلال از ساعت 15 و 30 دقیقه امروز در حالی برگزار شد که امیر قلعه‌نویی قبل از شروع تمرین مجددا زیر سرم رفت و برای بهبود شرایط بدنی‌اش زیر نظر کادر پزشکی سرم تزریق کرد.

وی بعد از این موضوع بلافاصله راهی زمین چمن شد و تمرین شاگردانش را زیر نظر گرفت.

* مهدی رحمتی،‌حنیف عمران‌زاده، مهرداد اولادی، محمد قاضی، علیرضا نیکبخت، مهدی نظری، آرش برهانی، پژمان نوری،سیاوش اکبرپور و هاشم بیک‌زاده نفرات حاضر در تمرین امروز بودند.

* قبل از شروع تمرین تعدادی از بازیکنان استقلال بازی تنیس فوتبال انجام داده و این روزها این بازی تبدیل به سرگرمی محبوب استقلالی‌ها شده است.

* بوبکر کبه بازیکن جدید تیم استقلال که به تازگی در تست پزشکی این باشگاه قبول شده امروز یکی از دغدغه‌های قلعه‌نویی بود که سرپرست تیم استقلال در گفت‌وگو با سرمربی این تیم اعلام کرد این بازیکن از فردا در تمرینات حاضر خواهد شد.

* قبل از شروع تمرین قلعه‌نویی مهرداد اولادی را به گوشه‌ای فرا خواند و برای دقایقی با این بازیکن به صحبت پرداخت.

* شاهرخ بیانی،‌میرشاد ماجدی، منصور پورحیدری و دین‌محمدی حاضرین تمرین امروز استقلال بودند.

* هنگامی که بازیکنان زیر نظر امیر حاج‌قاسم مربی بدنساز آبی‌پوشان به گرم کردن بدن‌ها می‌پرداختند قلعه‌نویی با حالت شوخی و خنده به عمران‌زاده گفت نکند به خاطر اینکه در تیم منتخب آسیا قرار گرفتی سربه زیرتر شده‌ای که مدافع استقلال پاسخ داد امروز کسلم و زیاد حالم خوب نیست.

* آرش برهانی که روز گذشته به دلیل دندان درد در تمرین شرکت نکرده بود، امروز مجددا در تمرینات حاضر شد.

* احمد جمشیدیان که این روزها تمرینات استقامتی را انجام می‌دهد پس از 20 دقیقه تمرین ورزشگاه را ترک کرد.

* در ابتدا بازیکنان زیر نظر مربی بدنساز به گرم کردن پرداخت و سپس در قالب دو گروه زرد و سبز فوتبال در یک سوم زمین را پشت سر گذاشتند. هاشم بیک‌زاده در طول برگزاری تمرین دیگر بازیکنان کار اختصاصی انجام می‌داد. با حضور سرمربی استقلال نیز تمرینات حالت جدی‌تری به خود گرفت و البته وی در گوشه‌ای از زمین نظاره‌گر کارهای تاکتیکی شد و امور فنی را مجید صالح بر عهده داشت.

* مهدی رحمتی و حمید بابازاده امروز مثل روز گذشته تمرینات سنگینی را پشت سر گذاشتند.

* بحث حضور و پیوستن محسن مسلمان به پرسپولیس از سوژه‌های اصلی تمرین امروز استقلال و طرفداران این تیم بود ضمن آنکه استقلالی‌ها پیرامون استعفای یحیی گل‌محمدی و بازگشت وی به تمرینات نفت تهران صحبت می‌کردند. تعدادی از تماشاگران استقلال نسبت به حضور شیث رضایی در این تیم سؤال می‌پرسیدند و حتی بعضی از آنها می‌گفتند تو را به خدا هر کسی را می‌آورند این یکی را به استقلال نیاورند.

* در حالی که تعدادی از بانوان قصد حضور در کمپ را داشتند از ورود آنها ممانعت به عمل آمد و مسئولان خواستار ترک آنها شدند.

*پایان تمرین به ضربات ایستگاهی پرداخته شد

* ساموئل و کبه از فردا در تمرینات حاضر می شوند

بچه های محک منتظر انتخاب نکونام توسط AFC

پس از انتخاب جواد نکونام به عنوان یکی از سه نامزد دریافت عنوان برترین بازیکن سال آسیا موسسه محک در پیامی از زبان کودکان سرطانی این موسسه نوشت: کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران نامزد بهترین بازیکن فوتبال آسیا شد. این خبر برای تمامی ایرانیان موجب شادی و افتخار است، اما برای اعضای خانواده بزرگ محک نام او با خاطره دیگری نیز همراه شده است.

خاطره روزی که کاپیتان تیم ملی همراه با دو تن از فوتبالیست‌های دیگر تیم ملی در پاسخ به نامه پر از احساس کودکان مبتلا به سرطان به عمو جواد برای تبریک صعود به جام جهانی، به محک آمد و هم بازی آنها در یک مسابقه فوتبال مملو از عشق و نوع دوستی شد.

کاپیتان تیم ملی، کودکان مبتلا به سرطان محک را فراموش نکرد و با پاسخ به نامه آنها را که با دنیایی ذوق و علاقه نوشته بودند، به آنها ثابت کرد که همواره در کنار آنان است. او هم بازی کودکان محک شد تا شور و شعف را در مسیر درمان به آنها هدیه کند و جام نوع‌دوستی را که از طرف کودکان مبتلا به سرطان به او هدیه شده بود در دست بگیرد.

محک ضمن آرزوی موفقیت برای این قهرمان ملی معتقد است که ورزشکارانی که در کنار تلاش در زمینه رشته ورزشی تخصصی خود، با وجود تمامی مشغله‌ها و هیاهوی شهرت و افتخار، مسئولیت اجتماعی و اندیشیدن به هم نوعانشان را از یاد نمی‌برند، قهرمانان همیشگی خواهند بود.

محک مدال قهرمانی نوع‌دوستی را تقدیم تمامی افرادی می‌کند که در طی 22 سال فعالیت این موسسه خیریه در کنار فعالیت‌های حرفه‌ای و تخصصی خود دغدغه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان را از یاد نمی برند.


غیبت دوباره ی خسرو و ساموئل در تمرین امروز / آرش در دندان پزشکی

تمرین نوبت عصر تیم فوتبال استقلال از ساعت 15:30 دقیقه امروز در کمپ زنده‌یاد حجازی برگزار شد.

در تمرین عصر امروز، سرمربی استقلال در اواخر کارهای تاکتیکی به کمپ رسید و راهی رختکن شد.

وی که به همراه احمد نجفی و دانیال حکیمی دو بازیگر سینما برای تماشای دیدار اوکراین و فرانسه به کیف سفر کرده بود عصر امروز به تهران بازگشت و مستقیماً از فرودگاه وارد کمپ استقلال شد. سرمربی استقلال در این سفر به دعوت یکی از دوستانش از جایگاه ویژه ورزشگاه المپیک کییف در کنار دو بازیگر ذکر شده بازی را از نزدیک تماشا کرد.

* آرش برهانی که صبح امروز در تمرین حضور داشت و به دلیل دندان‌درد و آبسه کردن لثه‌اش نتوانسته ‌بود با دیگر بازیکنان وزنه بزند ظهر امروز برای حل این مشکل به دندانپزشکی رفت و در تمرین حاضر نشد.

* عمران‌زاده، رحمتی، نیکبخت، قاضی، نوری، اولادی، نظری، بیک‌زاده، اکبرپور و جمشیدیان نفرات حاضر در تمرین بودند اما بازهم خبری از ساموئل نشد و خسرو حیدری نیز همچنان به تمرینات اختصاصی می‌پردازد. با وجود آنکه میرشاد ماجدی اعلام کرده بود ساموئل یکشنبه در تمرینات حاضر می‌شود اما بازهم خبری از این بازیکن نشد. فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با فارس اعلام کرده بود ساموئل با هماهنگی قلعه‌نویی به کشور انگلیس سفر کرده است.

* قبل از شروع تمرین بازیکنان استقلال بازهم با عمران‌زاده پیرامون حضورش در تیم رویایی سال 2013 آسیا شوخی می‌کردند.

* در غیاب سرمربی استقلال مجید صالح برنامه‌های تاکتیکی را زیر نظر گرفت و حمید بابازاده نیز 30 دقیقه قبل از شروع تمرین با مهدی رحمتی کار می‌کرد. البته قلعه‌نویی به محض ورود به کمپ استقلال راهی رختکن شد و در زمین چمن حضور پیدا نکرد.

* شاهرخ بیانی، پورحیدری، دین‌محمدی، دکتر نوروزی و ماجدی حاضران تمرین امروز استقلال بودند.

* سیاوش اکبرپور و احمد جمشیدیان به کارهای اختصاصی و دویدن دور زمین پرداختند که جمشیدیان بعد از 30 دقیقه تمرین، ورزشگاه را ترک کرد.

* محور اصلی تمرینات امروز، کار هوازی و انجام تمرینات 4 به 2 بود که سرمربی تیم استقلال در اواسط تمرین برنامه‌های تاکتیکی را زیر نظر گرفت. 

* حدود 30 نفر از تماشاگران استقلال با حضور در کمپ مرحوم حجازی نظاره‌گر تمرین شدند و در خصوص جذب بازیکنان جدید و استعفای عجیب ‌گل‌محمدی از نفت ‌تهران صحبت می‌کردند. آنها همچنین در خصوص بازیکنانی که قرار است جذب استقلال شوند مثل حاتمی، مسلمان و ... با یکدیگر بحث می‌کردند.

* یکی از شایعاتی که در کمپ باشگاه استقلال می‌چرخید حضور شیث رضایی در جمع آبی‌پوشان بود، تعدادی از طرفداران استقلال در خصوص حضور این بازیکن از کادر فنی سئوال می‌پرسیدند و البته از آنها می‌خواستند مانع حضور این بازیکن در استقلال شوند. چند روز پیش طرفداران استقلال نسبت به حضور اولادی هم واکنش نشان دادند اما پس از چند روز این موضوع فروکش کرد و اولادی در آرامش کامل تمریناتش را با استقلال دنبال می‌کند.

* سرمربی تیم استقلال هنگامی که به کمپ استقلال رسید وقتی متوجه شد که وزیر ورزش انتخاب شده است درخصوص این موضوع ابراز خوشحالی کرد و به اطرافیانش گفت «خدا رو شکر که حداقل ورزش هم وزیرش را شناخت».

* مرحله پایانی تمرین امروز آبی‌پوشان فوتبال درون تیمی در قالب دو گروه زرد و نارنجی بود که بازیکنان در یک سوم زمین آن را پشت سر گذاشتند.

* با اعلام کادر فنی استقلال تمرینات این تیم از فردا در یک نوبت برگزار خواهد شد هرچند که کادر فنی آبی‌پوشان نسبت به عدم لغو دیدار این تیم مقابل ملوان واکنش نشان می‌دادند و از این موضوع ناراحت بودند

وقتی اینجوری بازیکن میخریم , شایعات دور و اطراف تیم هم باید شیث رضایی باشه !! شایعاتمون هم میاد به خودمون ...

اخـــبار بـُنجل ها

* سلامت کبه در تست پزشکی تایید شد ( ! )

* هادی شکوری با پدیده فسخ کرد ; مقضد بعدی : لیگ برتر ( یا خــدا )

* فرزاد حاتمی : طی روزهای آینده با استقلال مذاکره میکنم !

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* ایمان مبعلی : باشگاه با پیوستنم به استقلال مخالف است

* پژمان منتظری از استقلال جدا نمی شود

* مصــاحبه مدیرعامل در باره وضعیت باشگاه در ایــن لینک