آمار . - بیو گرافی

.

سالگرد رفتن یکی از بنیان گذاران باشگاه

نام: علی
نام خانوادگی: دانایی فرد
تاریخ تولد: مهرماه سال 1300
تاریخ وفات: 14/8/1358
مرحوم علی دانایی فرد یکی از چهره هیا ماندگا و به یادماندنی تاریخ باشگاه استقلال به شمار می رود. وی در سال 1325 هجری شمسی و یک سال بعد از تاسیس باشگاه دوچرخه سواران تیم فوتبال این باشگاه را تشکیل داد.
دانایی فرد که خود یکی از بازیکنان تیم دوچرخه سواران به شمار می رفت، تیمهای جوانان و نوجوانان این باشگاه تازه تاسیس را اداره میک رد و از همان ابتدا بازیکنان نخبه و با استعداد زمان خود را ب هباشگاه دوچرخه سواران ملحق میک رد. دوچرخه سواران به طور رسمی از سال 1325 در رقابتهای فوتبال شرکت کرد و علی دانایی فرد در حین بازیگری تواماً مربیگری دوچخه سواران را نیز بر عهده داشت. دانایی فرد علاوه بر آن که تیم فوتبال دوچرخه سواران را پایه گذاری کرد، اولین مربی فوتبال تاریخ باشگاه دوچرخه سواران را در زمین نازی آباد، وحیدیه، امجدیه و ... نیز بر عهده داشت و زحمات بیسیاری برای موفقیت تمام تبیمهای فوتبال باشگاه شکید و خم به ابرو نیاورد.
دانایی فرد در سن 17 سالگی نایب قهرمان دوومیدانی ایران شده بود. وی علاوه بر بازیگری و مربیگری به عنوان داور نیز در خدمت فوتبال ایران بود.
شایسته است که دانایی فرد را اولین اسطوره تابناک باشگاه استقلال معرفی نماییم. دانایی فرد زمانی دوران بازیگری خود را به اتمام رساند که ستاره ای به نام (بیوک جدیکار) در مستطیل سبز درخشید. وی در زمان بازیگری خود در پیستون چپ بازی می کرد و پس از آن که خود به عنوان مربی دوچرخه سواران و تاج از بیوک جدیکار در پیستون چپ – به صورت یک درمیان- استفاده کرد و او را بازیکن شایسته ای برای جانشینی خود دانست، از دنیای بازیگی به طور رسمی کناره گیری کرد و در سالهای متمادی، مربیگری دوچرخه سواران و تاج را عهده دار بود. دانایی فرد ضمن درک عالی از مربیگری و علاقه و کوشش وافری که به امر فوتبال داشت در اتحاد و گردهم آوردن بازیکنان و هماهنگ کردن اعضای تیم بی نظیر بود. دانش مربی فقید و جاودانه باشگاه استقلال از عصر خود فراتر به نظر می آمد.
باشگاه استقلال خیلی زود موسس و نخستین مربی تاریخ باشگاه و یک از بازیکنان مستعد خود را از دست داد. دانایی فرد رد سال 1358 به دلیل بیماری کبد و سرطان روده چشم از دنیا فروبست تا تنها خاطره ای از او بر جای بماند. از مرحوم دانایی فرد پندها و توصیه های مختلفی به یادگار مانده است. اما مهمترین مسئله ای که او بیش از هر چیز دیگری بر آن تکیه می کرد، نظم و انظباط و داشتن اخلاق نیکو بود، به طوری که اگر بایکنی بسیار خوب بازی می کرد و از لحاظ فنی در خدمت تیم می بود اما انضباط و اخلاق نمی داشت از او به هیچ عنوان استفاده نمی کرد و ریشه بازیکن سالاری را در همان ابتدا می خشکاند. از جمله شاگردانی که مرحوم دانایی فرد تربیت کرد، می توان به نامهایی همچون: بیوک جدیکار، پرویز کوزه کنانی، محمود و محمد بیاتی، عارف قلیزاده، غلامحسین مظلومی، اکبر کارگر جم، مهدی حاج محمد، اکبر افتخاری، داریوش مصطفوی و ... اشاره کرد. از مرحوم دانایی فرد سه فرزند به یادگار مانده است. دو فرزند دختر که متولد سالهای 1328 و 1334 می باشند که از میان آنها خانم میترا دانایی فرد یکی از بهترین مربیان تاریخ فوتبال بانوان ایران به شمار می آید و یک فرزند پسر به نام ایرج دانایی فرد، متولد 1329 می باشد که خود یکی از ستارگان تاریخ باشگاه استقلال است.

البته عکس بالا پسرش ایرج دانایی فرده...

اینم عکس علی آقا

روحش شاد و یادش گرامی


نشست خبری مظلومی

پرویز مظلومی در نشست خبری پیش از دیدار فردا با ناسیونال پاراگوئه در خصوص اینکه با توجه به بازی روز گذشته این تیم با پرسپولیس چه برداشتی از این مسابقه دارد، گفت: بازی خوبی را انجام دادند ولی حیف بود که تماشاگران مقابل این تیم خارجی استقبال نکردند. این مسئله به خاطر برنامه‌ریزی ضعیفی بود که برای این جام درنظر گرفتند.
 
وی تصریح کرد: جام ولایت، اسم بزرگی را یدک می‌کشد و فکر می‌کنم برنامه‌ریزی آن با عجله انجام شد. در حال حاضر تیم من در مرخصی بسر می‌برد و عده‌ای از بازیکنانم را در اختیار ندارم. ۳ ،۲ بازیکن در خارج از کشور به سر می‌برند و کرار هم در مرخصی است. از آنها تقاضا کرده‌ایم که به تهران بیایند ولی تنها با یک جلسه تمرین به مصاف ناسیونال می‌رویم.

مظلومی تاکید کرد: بازی دیروز را دیدم و خوشحالم که پرسپولیس برنده شد، چون مسئله ایران است ولی این تیم‌هایی که به اینجا می‌آیند نفراتشان زیاد شناخته شده نیست. برای ما فرقی نمی‌کند که با تیم اصلی می‌آیند یا با تیم ذخیره. شنیده‌ام که این تیم با تمامی بازیکنانش به تهران آمده ولی در مجموع لیگ پاراگوئه چندان قوی نیست. شماره ۷ آنها شاگرد من در ابومسلم بوده و کم و بیش به آن میدان می‌دادم. در مجموع با تلفیقی از بازیکنان امید و بزرگسال پا به این جام گذاشته‌ایم و به این بازی به اسم بازی ملی نگاه می‌کنیم و امیدواریم هواداران نیز از ما حمایت کنند.

وی گفت: ۵ ملی‌پوش را در اختیار نداریم. خسرو حیدری مصدوم است و کرار به عراق رفته، زندی در آلمان حضور دارد و مجیدی با کشیدگی پشت پا روبه‌رو است و قرار شد امروز بیاید تا وضعیتش را بدانیم. فردا باید یک تیم جور کنیم تا داخل زمین بفرستیم اما همان تیم هم تیم پرقدرتی است.

مظلومی در پاسخ به این سؤال که چرا تیم‌های قوی‌تری به تهران نمی‌آید، گفت: خود شما بهتر می‌دانید در بیرون از مرزها شرایطی را مهیا کرده‌اند که تیم‌های قوی به تهران نمی‌آیند. من بیرون از کشور با بازیکنی صحبت کردم اما او تصور می‌کرد در ایران جنگ است و در خیابان‌ها درگیری وجود دارد. پدر و مادر او به هتل آمدند و التماس کردند که این بازیکن را به ایران نیاورم. شما دیدید که یک تیم برزیلی در آستانه این جام انصراف داد. این مسائل به تحریم‌ها و سیاست‌ها برمی‌گردد و این اطلاعات غلط بیرون از مرزها است که باعث می‌شود تیمی قوی به ایران نیاید.

این مربی ادامه داد: نباید طوری شود تیم‌هایی که در ایران حضور پیدا می‌کنند، از ما سوء‌استفاده کنند و ما باعث ترقی آنها شویم. اگر تعامل فدراسیون با دیگر فدراسیون‌ها بیشتر شود، بهتر خواهد بود و می‌شود کارها را آسان کرد.

سرمربی استقلال در خصوص اینکه تکلیف تیموریان و عمران‌زاده به کجا کشیده شد، گفت: آندو در اردوی تیم ملی است و کی‌روش اجازه نمی‌دهد حتی یک ساعت آنها به بیرون از اردو بیایند. دلم برای بازیکنانم تنگ شده و من باید شخصا به اردو بروم تا آنها را ببینم. آنچه که مسلم است با این دو بازیکن برخورد می‌شود ولی اینگونه نیست که مسئله بزرگ باشد و برای دوستانی که صبح امروز در برنامه‌ تلویزیونی این مسئله را به حرکت بازیکنان خود ربط دادند متاسف هستم. حرکت بازیکنان ما را نه کسی دید و نه کسی شنید و این حرکت هیچ تشابهی به حرکت بازیکنان تیم آنها در رشت ندارد ولی ما باشگاه استقلال هستیم و با اینگونه مسائل برخورد خواهیم کرد.

وی در پایان در خصوص اینکه دوستانی اعلام کرده‌اند که حرکت بازیکنان استقلال در زمین را همه شنیده‌اند و یا دیالوگ‌های آنها را می‌دانند، گفت: آنها شنود داشته‌اند که اینگونه اظهارنظر می‌کنند.

* محبوب مجاز که گفتیم تو دربی روش حساب کنیم,رفته مس سرچشمه ! خوبه میره تجربه کسب میکنه برمیگرده.قرضی رفته

* فریدون زندی از آلمان برگشته و توی جام ولایت بازی میکنه

بیوگرافی فریدون زندی

فریدون در صبح روز ششم اردیبهشت (۲۶ آوريل) سال 1358 شمسی در شهر بندری اِمدن در کشور آلمان دیده به جهان گشود . اِمدن شهری در شمال آلمان است که با کشور هلند مرز آبی و خاکی دارد. در اين شهر پایگاه زير دريايی های مدرن آلمان قرار دارد. کارخانه ی فولکس واگن هم در اين شهر وجود دارد.


 پرویز زندی، پدر فریدون در سال 1323 شمسی در کرمانشاه به دنیا آمده است. چون پدرش کارمند شهربانی بوده و بیشتر وقتها در ماموریتهای کاری به سر می برده است بچه های وی در شهرهای مختلف ایران به دنیا آمدند. پدر پرویز بچه سرچشمه تهران و مادرش در منطقه سنگلج تهران به دنیا آمده اند. ورزش در این خانواده ی ریشه دارد . پرویز از کودکی کشتی گیر بوده و به این ورزش علاقه ی زیادی داشته است و در سال 1341 هم قهرمان استان خراسان شد. وقتی برای مسابقات کشوری به تهران رفت چون 200 گرم وزن اضافه داشت از مسابقات محروم شد و این ورزش را کنار گذاشت . پرویز پس از پایان تحصیلات و اتمام دوران سربازی به آلمان رفت و همان جا شروع به کار کرد. در مسجدی در شهر هامبورگ آلمان با الا کخ (او پس از مسلمان شدن اسم لیلا را برای خود بر گزید. ) ازدواج کرد. خطبه ی عقد آن ها را ایت اله شبستری خوانده است.

لیلا کخ متولد 1949 ، زمانی که به دنیا آمد مادرش را از دست داد. این موضوع سالها او را آزار می داد، او با پرویز زندی آشنا شد و علی رغم مخالفت دوستانش با او ازدواج کرد. وی با اینکه در آلمان به دنیا آمده خیلی خوشحال است که فریدون ایران رابرای ادامه فوتبال انتخاب کرده است . مادر فریدون ایران را خیلی دوست دارد و علاقه مند است که بتواند در ایران به همراه خانواده ی خود زندگیشان را ادامه دهند.

کوروش برادر فریدون، 3 سال از او بزرگتر است.وی هم مثل فریدون در شهر 60 هزار نفری اِمدن آلمان به دنیا آمده است.کوروش در دانشگاه کلن آلمان مشغول به تحصیل در مقطع دکترای ورزش بوده است. او ابتدا فوتبالیست بوده و سپس به رشته ی بسکتبال روی آورد. او نیز چون پدر و مادرش از اینکه برادر کوچکش فریدون برای ادامه فوتبال ایران را انتخاب کرده بسیار خوشحال است. وی خیلی کم به ایران آمده و امیدوار است برای آشنایی بهتر با فرهنگ غنی ایران به سرزمین پدری اش بیشتر سفرنماید.

فریدون برای تیم ملی امید آلمان بازی کرده است. با اینکه احتمال بازی کردن در تیم ملی آلمان برای او فراهم بود، او تیم ملی ایران را برای ادامه فوتبال خود انتخاب نمود. پدر و مادرش از این تصمیم استقبال نمودند

فریدون اولین گلش را برای ایران در یک بازی دوستانه به ثمر رساند . پرچم ایران روی پیراهنش را بوسید تا نشان دهد به سرزمین پدری خود عشق می ورزد. او در جایی گفته است:

« قبل از اینکه به ایران بیایم چون تا به حال این کشور را ندیده بودم اطلاعاتم به اندازه ی چیز هایی بود که از پدرم شنیده بودم .ولی الان چیزهای بیشتری از آداب و فرهنگ ایرانی را یاد گرفته ام. گل های زده ی ملی خود را به پدر و مادرم که برای من خیلی زحمت کشیده اند، تقدیم می کنم.»

فریدون علاقه زیادی به رالی دارد و اگر فوتبالیست نمی شد قهرمان رالی بود !!! یک بار در مسابقات رالی شرکت کرده بود و 2 بار هم تصادف شدید داشته است.او هیجان سرعت را به همین تصادف ها می داند!! ماشین های شیک و سریع را خیلی دوست دارد و ماشین خود را زود به زود تعویض می کند

فريدون‌ زندي‌ از كودكي‌ با ايران‌ بيگانه‌نبود. در خانواده‌ او، هميشه‌ از ايران‌ صحبت‌ بود ونقش‌ پدر و مادرش تا حد زيادي‌ در اين‌ روند موثربود.

وی عاشق خوروشت قیمه و لوبیا پلو هست. مادرش هم این 2 نوع غذا را خیلی خوب درست می کند. او وقتی به ایران می آید غذاهای تک و شماره یک ایرانی را در رستوران های تهران می خورد.

او اعتقاد دارد که ایرانی ها خیلی خوب و مهربان هستند. آنها به یکدیگر تعهد دارند و مدام سعی دارند به کسی که احتیاج دارد کمک کنند . در ایران همه به فکر خانواده و دوستانشان هستند، درست برعکس آلمانی ها !! وی فکر می کند مردم سرزمین پدری اش با تمام دنیا فرق داشته و به آن افتخار می کند.

 وقتی خیلی بچه بود از پدرش در مورد اسمش سوال می کرد چون نامش با تمام دوستانش در آلمان فرق داشت !پدرش در این مورد به او می گفت :«فریدون یک اسم اصیل و تاریخی ایرانی است و در قدیم مردی با این نام از بزرگان سرزمین پدری اش بوده است . اسم کوروش برادرش نیز یک اسم بزرگ تاریخی است.»

او عاشق کودکان هست به همین دلیل اگر بخواهد کار خیری انجام دهد سعی می کند از کودکان بی سرپرست حمایت کند. امیدوار است روزی در دنیا فرا برسد که کودک بی خانه ای وجود نداشته باشد .

 از دروغ گفتن و پشت سر کسی بد حرف زدن هم متنفر است و اجازه نمی دهد کسی جلویش از کسی بد حرف بزند .

وی در بین تیم های فوتبال دنیا، عاشق تیم بارسلونا اسپانیا هست .

بزرگترین آرزوی فریدون این است، روزی برسد که در تمام جهان صلح و دوستی برقرار باشد و کسی با کسی دعوا نداشته باشد. دوست دارد جنگ های تمام دنیا به اتمام برسد و آدم ها فقط یکدیگر را دوست داشته باشند


بیوگرافی آندو تیموریان


آندرانیک تیموریان (به ارمنی: Անդրանիկ Թէյմուրեան) با نام کامل و درست آندرانیک تیموریان سامرانی متولد ۱۵ اسفند سال ۱۳۶۱ فوتبالیست ایرانی است. او در پست هافبک دفاعی بازی می‌کند

تیموریان فعالیت خود را به عنوان فوتبالیست با تیم عقاب تهران در لیگ آزادگان شروع کرد.

او پس از این تیم به تیم ابومسلم پیوست و دو فصل برای این تیم در لیگ برتر باشگاه‌های فوتبال ایران بازی کرد.

در سال ۲۰۰۶ پس از درخشش در جام جهانی المان به تیم بولتون انگلستان پیوست که توسط سام آلاردایس مربی سرشناس انگلستان اداره می‌شد .

وی پس از درخشش در چند بازی با افت شدید مواجه شد که همین امر یکی از اوامل نیمکت نشینی وی بود که در نهایت به یک دیمکت نشین در فصل پیش تبدیل شد .

اندرانیک در فصل جدید با اتمام قرارداد به تیم فولام پیوست که تا کنون موفقیتی را کسب نکرده. تیموریان در جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ آلمان برای تیم ملی ایران در هر سه بازی این تیم به میدان رفت.

روز ۶ ژانویه سال ۲۰۰۶ آندرانیک در دیدار مقابل دونکستر راورز با به ثمر رساندن دو گل نخستین گلزن ایرانی جام حذفی انگلستان نام گرفت و نقشی تعیین‌کننده در پیروزی ۴ بر ۰ تیمش داشت. او در بازی تیم بولتون با ویگان نیز دو گل از سه گل تیمش (بولتون) را به ثمر رساند و نقش مهمی در پیروزی ۳ بر ۱ تیمش داشت

برادر بزرگ‌تر آندرانیک سرژیک است که او هم در تیم ماینتز سابقه بازی دارد. تیموریان در ۲ فوریه ۲۰۰۹ به صورت قرضی به باشگاه بارنزلی در لیگ دسته یک انگلستان رفت.

پس از آن وی به تراکتورسازی تبریز پیوست. تیموریان که سابقه چندین سال حضور در لیگ برتر فوتبال انگلیس را در کارنامه داردبه جمع تراکتورسازان پیوست تا این تیم را در ادامه لیگ برتر همراهی کند...

و بعد از نیم فصل بازی در تراکتور به تیم پرافخار استقلال پیوست و همراه با این تیم طعم شیرین پیروزی در دربی را چشید و به دنبال قهرمانی با این تیم است ( بیوگرافی کاملی از آندو نیست,همش همینه !)

این پست بخاطر درخواست یکی از بازدیدکنندگان و همچنین از بی خبریه شدید بود !

 
کلیپی از حرکات و گل های ولید علی بازیکن کویتی جدید استقلال برای دانلود

حجم: 8.5MB

دانلود


بیوگرافی ولید علی

نام کامل : ولید علی حسین

متولد : سوم نوامبر (۱۴ آبان) سال ۱۹۸۰   -  سن : 30 سال (آبان ماه 31 ساله میشه)

زادگاه : الکویت کویت

قد : ۱۷۳ سانتیمتر

باشگاه‌های حرفه‌ای :
وی از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴ در باشگاه الخیتان کویت حضو داشت و از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ هم عضو باشگاه الکویت کویت بود

تیم ملی :
وی از سال ۲۰۰۲ تاکنون در تیم ملی کویت بازی می کند و حدود ۶۸ بازی ملی دارد که ۶ گل هم در این بازی ها به ثمر رسانده است. شماره وی در تیم ملی کویت ۱۵ است. پست اصلی وی نیز هافبک چپ است


* دولت استقلال را 42 میلیارد و پرسپولیس را 45 میلیارد می فروشد!!!

فتح الله زاده: قیمت گذار پرسپولیسی بوده / قیمتی گذاشتند که نفروشند

علی فتح الله زاده می گوید قیمت گذاری برای واگذاری تیم های استقلال و پرسپولیس غیر واقعی است.

http://img.irna.ir/1390/13900231/30394810/30394810-1278053.jpg

فتح الله زاده در گفت و گویی با خبرآنلاین درباره اینکه چرا قیمت پایه پرسپولیس بیشتر از استقلال است ، گفت:« شک نکن قیمت گذار پرسپولیسی بوده است!( او این جمله را می گوید و با صدای بلند می خندد) ماشاالله همه جا این دوستان پرسپولیسی رخنه کرده اند.»

اما آیا پارامتر هوادار بیشتر پرسپولیسی در این ارزشگذاری نقش داشته؟ فتح الله زاده در این باره می گوید:« من که می گویم طرفداران دو تیم یک اندازه هستند. حتما برای این قیمت گذاری ، شاخص های دیگری داشتند. در داربی های اخیر که می بینید استقلالی ها اگر بیشتر نباشند ، تعدادشان کمتر هم نیست. تازه ما در این چند سال اخیر ، 3 بار ورزشگاه آزادی را مملو از تماشاگر کردیم و ورزشگاه یکدست آبی بوده اما این اتفاق برای پرسپولیسی ها نیفتاده.»

اما فارغ از این بحث قیمت گذاری آیا این قیمت ها را برای واگذاری تیم ، مناسب می دانید؟

راستش را بخواهید فکر می کنم یک قیمتی گذاشتند که کسی نتواند بخرد. اگر قرار است این تیم ها را نفروشیم دیگر چرا این بحث را مطرح می کنیم. من که به شخصه معتقدم در فوتبالی که هیچ درآمدی ندارد نباید برای واگذاری این تیم ها چنین سنگی انداخت. همین الان اگر شما سهام منچستر بخواهید و پول داشته باشید من می توانم همین جا با اینترنت برای تان هرچه قدر که سهام بخواهید را خریداری کنم. خصوصی سازی به آن می گویند نه اینکه ما چنین ارقامی را بگذاریم وسط که هیچ کس توان پیش آمدن هم نداشته باشد.

اما این قیمت گذاری در جلسات مشترک با خود شما نهایی شده؟

من فقط در یکی از جلساتش حضور داشتم. دو جلسه دیگر را طوری اطلاع رسانی کردند که یکبارش ما اصلا ایران نبودیم. یک بار هم که بودیم ، داشتیم با آقای کاشانی می رفتیم جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که گفتند یک نامه آمده از سازمان خصوصی سازی . ساعت 11 صبح بود که نامه مان رسید و در آن نوشته بودند ساعت 10 صبح در سازمان خصوصی سازی جلسه بوده است.

پس معتقدید این قیمت ها باعث فروش نرفتن تیم ها می شود؟

ببینید حساب  2، 2 تا ، 4 تاست. مگر می شود کل درآمد یک تیم در سال 5 میلیارد باشد و هزینه هایش 10 میلیارد. حق پخش وجود نداشته باشد ، کپی رایت رعایت نشود و بعد 50 میلیارد هم کسی بیاید بپردازد؟ این همه پول بدهد که چه چیزی درو کند؟ با این ارقام نجومی اگر هم یک نفر بیاید تیم را بخرد و همه سهام را بخرد ، سهم هواداران کجا قرار می گیرد؟ این تیم باید 50 درصدش به هواداران و پیشکسوتان برسد و باقی سهامش هم در بلوک مدیریتی واگذار شود. این شکلی که می گویند و قیمت گذاشته اند یعنی قرار است این تیم ها فروخته نشوند. همین الان ما 2.5 میلیارد به بازیکنان بدهکاریم و جلوی ثبت قراردادهای مان را هم گرفته اند. می بینید که 500 میلیون قول داده شده از سوی وزارت ورزش هم هنوز به دست مان نرسیده و مشکلات مان یکی ، دو تا نیست.

یعنی قراردادهای تان ثبت نمی شود؟

انشاالله که این اتفاق می افتد ، یکسال استقلال و پرسپولیس از لیگ کنار می مانند. هم ما راحت می شویم و هم مردم . این طوری خیلی هم بهتر است. ما که فعلا پولی نگرفتیم. تازه الان هم از فصل قبل بدهی داریم و هم از فصل جدید موعد چک ها می رسد. مگر نمی بینید هر چند روز یک بار ، یکی از بازیکنان مان قهر می کند و به تمرینات نمی آید. این حاصل بی پولی های تیم است دیگر.

شما هم که مدام چک شخصی به بچه ها می دهید. احتمالا بزودی می افتید زندان !

نه بابا . بچه هایم خیلی محجوب هستند. اگر چک باشگاه را می گرفتند می بردند برگشت می زدند اما دل شان نمی آید چک های مرا برگشت بزنند و اینجوری ضرر کرده اند. فکر کنم سرشان کلاه گذاشته ام. ولی خلاصه اینکه باید یک فکر اساسی بشود . مشکلات مالی تیم ها اساسی است و با این شرایط مشکلات مان چند برابر هم می شود.

نظرات در پست قبل

اسماعیل شریفات؛ لیونل مسی جدید استقلال

بیوگرافی

نام و نام خانوادگي: اسماعيل شريفات

تاريخ تولد:16/3/1367

محل تولد: رامشير

قد:166سانتي‌متر

وضعيت خدمت: دانشجوي كارشناسي تربيت‌بدني

وضعيت تأهل: متأهل

پست بازي: هافبك-مهاجم

عملكرد در استقلال اهواز

29 بازي، 7 گل زده، 2 پنالتي، 4 پاس گل

پست بازي در استقلال اهواز

در 22 بازي به عنوان گوش چپ يا راست در سيستم‌هاي 4-3-3 و 4-2-3-1

در 5 بازي به عنوان هافبك نفوذي در سيستم 4-4-2

در 2 بازي به عنوان مهاجم در سيستم 4-4-2

گل‌ها

1- هفته دوم به پرسپوليس در آزادي

2- هفته سوم به مس‌كرمان در اهواز

3- هفته چهارم به سپاهان در اصفهان

4- هفته پانزدهم به سايپا در كرج

5- هفته بيست‌وهفتم به پيكان در قزوين

6- هفته سي‌ودوم به سايپا در اهواز

7- هفته سي‌وسوم به تراكتورسازي در تبريز

پاس گل و پنالتي

2 پاس گل مقابل پيكان در اهواز (هفته دهم)

پاس گل مقابل فولاد در اهواز (هفته سيزدهم)

پنالتي مقابل تراكتورسازي در اهواز(هفته شانزدهم)

پنالتي مقابل راه‌آهن در اهواز(هفته بيست‌وششم)

پاس گل مقابل سايپا در اهواز (هفته سي‌ودوم)


مصاحبه با اسماعیل شریفات: استقلالی شدن دلیل نمی خواهد / میلاد رونالدو شد، من مسی استقلال می شوم

اين بازيكن جوان كه فصل پيش با پيراهن استقلال اهواز در ليگ برتر نمايش‌هاي قابل قبولي را به اجرا گذاشت و به عنوان پديده نامش را مطرح ساخت اميدوار است بتواند در استقلال تهران به آرزوهاي نرسيده‌اش برسد.

اسماعيل شريفات بازيكن سابق استقلال اهواز،‌خيلي‌ها فقط اين را درباره تو مي‌دانند:

اسماعيل شريفات هستم، متولد 16 خرداد سال 1367 در رامشير به دنيا آمدم.

براي دريافت رضايت‌نامه از استقلال اهواز به كميته انضباطي رفته بودي، چند ماهي طول كشيد؟

خب مشكلاتي بر سر دريافت رضايت‌نامه وجود داشت، يك سال از قراردادم باقي مانده بود و مبلغ زيادي طلب داشتم كه پرداخت نمي‌شد، بنابراين مجبورم شدم به كميته انضباطي فدراسيون فوتبال شكايت  و چند ماهي براي صدور راي به انتظار بنشينم.

و رأي به نفع تو صادر شد؟

بله، رأي به نفع من صادر و بازيكن آزاد شدم، طلبم را نيز براي صدور رضايت‌نامه بخشيدم.

هفت هفته از ليگ را از دست دادي، قبل از استقلال پيشنهاد ديگري داشتي؟

در فصل نقل و انتقالات تيم‌هاي زيادي خواهان من بودند، دوست ندارم اسم ببرم كه بگويند بازارگرمي شده است، پيش از قرارداد با استقلال نيز يك تيم شهرستاني تماس‌هاي زيادي را داشت كه پاسخ منفي دادم و از مبالغي كه پيشنهاد داده بودند گذشتم.

چي شد استقلال را انتخاب كردي؟

مگر قرارداد با استقلال دليل مي‌خواهد، استقلال پرافتخارترين، بهترين، محبوب‌ترين تيم ايران است و هر بازيكني دوست دارد پيراهن اين تيم را بپوشد.

ميلاد ميداودي چقدر در اين انتقال نقش داشت با او حرف زدي؟

ميلاد از دوستان نزديك من است، با او مشورت كردم و گفت براي استقلالي شدن معطل نكن. اينجا فرصت بسيار زيادي براي پيشرفت خواهي داشت و بازي كردن در استقلال افتخار بزرگي است.

ميلاد به خوبي در تركيب استقلال جا افتاده است او بهترين گلزن و از ستاره‌هاي ليگ برتر بوده است، مي‌تواني مثل او بدرخشي؟

ميداودي ستاره بزرگي است. از نظراتي او را الگوي خود انتخاب كرده‌ام و قطعا از تجربياتش استفاده مي‌كنم. مطمئن باشيد با انگيزه زيادي در تمرينات استقلال شركت مي‌كنم تا براي بازي كردن رضايت مربيان را جلب كنم. اگر كوچك‌ترين فرصتي برايم به وجود بيايد آن را از دست نمي‌دهم. اين قول من به شما و همه استقلالي‌هاست. يادم مي‌آيد وقتي ميداودي با استقلال قرارداد بست مصاحبه‌اي را از او نوشتيد در سايت استقلال نوشتيد كه فرداي آن روز مطبوعات چاپ كردند، نوشته بوديد كريستيانو رونالدو استقلال مي‌شوم.

بله، خب چي؟

مي‌خواستم از زبان من هم بنويسيد ميداودي به وعده‌اش عمل كرد و رونالدوي استقلال شد، حالا من هم مي‌خواهم ليونل مسي شوم. اجازه دهيد چند هفته ديگر وقتي اجازه حضوردر تمرينات استقلال را پيدا كردم آنوقت به حرفم خواهيد رسيد و خودتانن مي‌نويسيد شريفات «ليونل مسي» استقلال.

به قول آرش خبری اومد میذارم...

 

بیوگرافی از فابیو جانوآریو

فابیو جانوآریو

جانوآریو
شناسنامه
نام کامل فابیو دانیل جانوآریو
زادروز ‎۳ سپتامبر ۱۹۷۹ (30 سال)
زادگاه لوندرینا، Brazil برزیل
لقب(ها) ریکاردو
اطلاعات باشگاهی
باشگاه کنونی استقلال تهران
شمارهٔ پیراهن ۳۷
پُست  هافبک مهاجم
باشگاه‌های حرفه‌ای

Brazil کاسکاول
Brazil کولوتینا
Brazil ویتوریا
الگو:Country alias POR گیل ویسنته
الگو:Country alias PORبلنسس
ایران فولاد خوزستان
ایران استقلال تهران

فابیو دانیل جانوآریو (به پرتغالی: Fábio Daniel Januário) (زادهٔ ۳ سپتامبر ۱۹۷۹ در لوندرینا در برزیل) یک بازیکن فوتبال برزیلی است. وی هم اکنون عضو باشگاه فوتبال استقلال تهران است.


تعداد فصل تیم کشور دسته ی باشگاه حضور در بازی گل
۹۸/۹۹ کاسکاول پرچم برزیل برزیل ۱ ۱۴ ۶
۹۹/۰۰ کاسکاول پرچم برزیل برزیل ۱ ۱۹ ۸
۰۰/۰۱ کاسکاول پرچم برزیل برزیل ۱ ۲۱ ۹
۰۱/۰۲ کاسکاول پرچم برزیل برزیل ۱ ۲۵ ۱۳
۰۲/۰۳ ویتوریا پرچم برزیل برزیل ۱ ۰ ۰
۰۳/۰۴ گیل ویسنته پرچم پرتغال پرتغال ۱ ۱۵ ۷
۰۴/۰۵ گیل ویسنته پرچم پرتغال پرتغال ۱ ۲۱ ۴
۰۵/۰۶ بلننسس پرچم پرتغال پرتغال ۱ ۱۱ ۳
۰۵/۰۶ بلننسس پرچم پرتغال پرتغال ۱ ۲۹ ۴
۰۶/۰۷ فولاد خوزستان پرچم ایران ایران ۱ ۱۰ ۴
۰۷/۰۸ فولاد خوزستان پرچم ایران ایران ۲ ۲۵ ۱۰
۰۷/۰۸ استقلال تهران پرچم ایران ایران ۱
4
http://www.nitc.co.ir/iran-varzeshi/1387/871029/html/205269.jpg
 

بیوگرافی از خسرو حیدری

خسرو حیدری: پدرم مخالف بود

همزمان با خروج استقلال از بحران و ارائه بازي‌هايي كه هوادران اين تيم را راضي نگه مي‌دارد، موتور خسرو حيدري هم روشن شد و هافبك جوان آبي‌پوشان در موفقيت‌هاي اخير اين تيم نقش به سزايي ايفا كرد. جديت و انگيزه بالاي او در تمرينات، باعث شد تا قلعه‌نوعي در ميدان نيز به اين بازيكن تازه‌وارد اعتماد كند و «خسرو حيدري» هم به خوبي پاسخ اعتماد سرمربي استقلال را داد.با اين حال حضور ثابت در تركيب استقلال اوج اهداف خسرو حيدري نيست. او هم مثل فوتباليست‌هاي سطح بالا ابتدا به تيم ملي فكر مي‌كند و بعد به حضور در تيم‌هاي اروپايي. به همين خاطر شايد اين چهره كم‌سن و سال استقلال را به زودي در مراتبي بالاتر ببينيم.

برای مشاهده این مصاحبه جالب و خواندنی پیشنهاد میکنم به ادامه مطلب بروید.

ادامه مطلب |  
برای مشاهده اطلاعات کامل از این مهاجم پرتغالی حتما به ادامه مطلب بروید
(تقریبا تمام اطلاعات مورد نیاز از این بازیکن تو ادامه مطلب هست)


دوستان عزیز من تصمیم گرفتم تا از این به بعد برای شما دوستان عزیز برای احترام به پیشکسوتان فوتبال بیوگرافی ستارگان سابق استقلال را در وبم بذارم.
امروز برای شما دوستان عزیز بیوگرافی مجید نامجو مطلق ستاره تکنیکی سالهای قبل استقلال را آماده کردم.

بیوگرافی مجید نامجو مطلق:
 • نام و نام خانوادگی: مجید نامجو مطلق
 • تاریخ تولد: ۱۰/۳/۱۳۴۵
 • اولین مربی: نایب روئین دل
 • اولین تیم: جوانان استقلال
 • تیم های بعدی تا استقلال: بزرگسالان استقلال
 • مشوق عضویت در استقلال: باشگاه به دنبالم آمد
 • مدت بازی در استقلال: 8 سال
 • پست: هافبک
 • شماره پیراهن: 7
 • افتخارات با استقلال: قهرمان جام حذفی دو بار، قهرمان جام باشگاه های آسیا یک بار، قهرمان ایران یک بار، قهرمان لیگ دو بار
 • بهترین دوست استقلالی: بهتاش فریبا، بیژن طاهری و حمید فرزام نیا
 • بهترین استقلالی تاریخ: حسن روشن
 • شغل فعلی: مربیگری مس کرمان
 • تعداد فرزندان: یک دختر و یک پسر
 • نام فرزندان: ملیکا و دانیال
 • بهترین بازیکن استقلال فعلی: مجتبی جباری
 • 098781.jpg
 
بیوگرافی1 از آرش برهانی:

متولد:۲۶/۶/۱۳۶۲

فرزند یکی مونده به آخر

اصلیت: کرمان

تیم های سابق: شهرداری کرمان- پاس- النصر

محل سکونت: سعادت آباد

مدل ماشین: بی ام و

مدرک تحصیلی: دیپلم


بیوگرافی2 و کامل از آرش برهانی:
او داراي پدر کرماني است
داراي 5 برادر و 2 خواهر است
داراي 175سانتي متر قد و 72 کيلوگرم وزن است
او در حال حاظر با برادرش در تهران زندگي ميکند
برادر کوچک ارش نيز فوتباليست است
ارش با ساز زدن هم ميانه خوبي دارد
او دف وتنبک را بسيار خوب ميزند
ارش ابتدا در تيم ميلاد کرمان دروازه بان بود اما بعد از مدتي به خط حمله امد
ارش در فصل 81_82 ليگ برتر ايران پديده فوتبال معرفي شد
به خاطر سرعت بالا و تکنيکش برانکو او را به تيم ملي دعوت کرد
بهترين گل ملي ارش گل او به تيم ملي قطر در بازيهاي مقدماتي جام جهاني 2006 المان است
او همراه تيم ملي ايران به جام جهاني 2006 المان راه پيدا کرده است
دنياي او به گفته خودش سفيد است
از دروغ متنفر است
عاشق ماکاروني است

ارش ميگويد تا اخر فوتبال قصد ازدواج ندارد

 
(با توجه به اینکه امروز خبر خاصی نبود به همین دلیل براتون بیوگرافی آماده کردم.)

آقا مهدي متولد 3/12/1358 در محله اصفهانك تهران است.نام او را به دليل اينكه در روز تولد حضرت مهدي (عج) متولد شده است مهدي گذاشته اند. او بعد از خواهرش ليلا اولين پسر خانواده و در حقيقت دومين فرزند خانواده مي باشد. از همان بچگي به دليل بازي كردن در زمين خاكي پشت خانه و خاكي كردن لباسهايش از طرف مادر دعوا مي شده است. در دبستان شهيد شرافت و راهنمايي شهيد قدپچي و دبيرستان پورياي ولي مشغول درس خواندن بوده. در سايپا به مهدي بي غم و در تيم ملي به شيطون معروف بود و در استقلال به الكس. سحر دختر خواهر 3 ساله او همه دنياي اوست.به گفته مادرش او را بيشتر از جانش دوسامیرآبادیت دارد. در مدت زماني كه سحر السادات كو چولو 40 روزه مي شود مهدي 3 گل براي سايپا به ثمر مي رساند كه آن را هم از خوش قدم بودن سحر مي داند. دوره آموزشي سربازي را گذرانده و در اصل سربازي او را تيم سايپا خريده است. براي او همان دوره آموزشي هم درياي خاطرات شيرين داشته است. از سوسك بدش مي آيد از انتقاد بيجا متنفر است. اگر يك دختر و پسر دعوايشان شود طرف دختر را مي گيرد زيرا معتقد است خانم ها ضعيف ترند. از دوستان صميمي غير فوتبالي اش آقايان: منصور غفاري و محمد ابوالحسني را مي توان نام برد و همچنين رامين رضايي. معتقد است چك را زياد نبايد كشيد. زماني كه در سايپا بود تيم فيورنتينا او را مي خواست. پدر او پرسپوليسي است. اهل جنجال نيست اما خيلي زيرك است و ارادت خاصي نسبت به امام حسين(ع) دارد.

 

پژمان منتظری هستم،متولد 17/10/1362 در اهواز.البته در شناسنامه ام نوشته شده 15/6/1362.به این خاطر که خانواده ام قصد داشتند تا یک سال زودتر مرا به مدرسه بفرستند.اصالتا بختیاری هستم.محله ما در اهواز نیز زندان کارون نام داشت.واقع در کوی پلیس و نزدیک به محل زندگی سهراب بختیاری زاده.مجردم.3 برادر و یک خواهر دارم.فرزند چهارم هستم.دیپلمه تجربی.فوتبال برای من از سال های 76 – 77 آغاز شد.اولین تیمم جوانان پرسپولیس اهواز بود.بعد به تیم شهاب نقل مکان کردم.در ادامه سر از شاهین و دیهیم اهواز سر در آوردم و پس از آن پیراهن امیدهای فولاد را پوشیدم.به دنبال 3 سال حضور در فولاد با قراردادي 2 ساله به استقلال تهران آمده ام.در سطح تیم ملی تجربه بازی در مسابقات غرب آسیا و مسابقات آسیایی دوحه را دارم.به غیر از این به تیم ملی بزرگسالان هم دعوت شده ام.

پژمان منتظري
 
سوم ژوِئن سال 1977 و یا بهتر بگوییم 13 خرداد 1355 در تهران به دنیا آمد. در یک خانواده اصیل با وضعیت مالی و اجتماعی خوب رشد کرد. کم کم به فوتبال علاقه مند شد. او در کنار دو خواهر و یک برادر بزرگ شد. برادر کوچک تر فرهاد را هم خوب می شناسید. فرزاد مجیدی که درست بسان فرهاد از بهمن به استقلال تهران پیوست.

 
نام: وحیدطالب لو

نام خانوادگی: طالب لو

نام پدر: حسین

شماره شناسنامه:5923

تعداد خواهر و برادر: یک خواهر

محل تولد: تهران

محل سکونت: کرج

تاریخ تولد: 5/3/1361

ماشین: زانتیا سفید

وضعیت تاهل: مجرد

ورود به استقلال: از جوانان با استقلال بودم
(دمتون گرم نظر یادتون نره)
 

یکی از مهره هایی که در سال گذشته برای استقلال کم بازی کرد ولی هر بار به میدان رفن مانند ستاره عمل کرد و تاثیر بسزایی در نتیجه ی باز ی رقم میزد محمد نوازی بود. بازیکنی که حالا قصد جدایی از تیم موحبوبش را دارد . ما هم به خاطر قدر دانی از این بازیکن بیوگرافی این شخص تقدیم شما عزیزان میکنیم.

 
نام: مجتبی مجتبي جباري

نام خانوادگی: جباری

نام پدر: نعمت

شماره شناسنامه: 3119

محل تولد: تهران

محل سکونت: مینی سیتی

تاریخ تولد: 26/3/62

ماشین: 206 مشکی

وضعیت تاهل: متاهل

 
برای خواندن بیوگرافی سلطان علی منصوریان به ادامه مطلب بروید.
ادامه مطلب |  

علي سامره.
متولد 2/9/1356
داراي 3 خواهر و 3 برادر.
قد 183 سانتي‌متر.
متأهل داراي يک پسر به نام دانيال .

علي سامره


 
محمد نوازینوازي
تاریخ تولد:۱۴/۶/۱۳۵۶
محل تولد:روستای کیوج مابین سراب وتبریز
قد: ۱۷۸سانتی متر
وزن: ۸۰
میزان تحصیلات:سیکل بامعدل ۱۳
بازیکن موردعلاقه:دیویدبکام
باشگاه مورد علاقه:منچستریونایتد
شماره پیراهن موردموردعلاقه:۷
محل سکونت :سعادت آباد
متراژ:۱۶۰مترمربع
بهترین دوست فوتبالی:علی رضامنصوریان
تفریح مورد علاقه:بیلیارد
غذای موردعلاقه:خورشت قیمه
تنفر:کثیفی
آرزو:سلامتی
یک بیت شعر:نگیردای جان زبلای جانان که تو خام مانی چوبلانباشد
حسرت:دیدار
 

بیو گرافی میثم منیعی رو امروز براتون آماده کردیم . بازیکنی که با بازی خودش یکی از افرادی بود که باعث پیروزی استقلال در برابر پگاه بود

 
براتون بیوگرافی مهرداد پولادی رو آماده کردیم ، شخصی که تازه گچ پاش رو باز کرده و در حال استراحت هست.